آشنایی با رنگ های شخصیتی

آشنایی با رنگ های شخصیتی

آشنایی با رنگ های شخصیتی

آشنایی با رنگ های شخصیتی
آشنایی با رنگ های شخصیتی

 در مقاله امروز می خواهیم راجع به آشنایی با رنگ های شخصیتی برای شما عزیزان مطالبی را بگوییم، بسیاری از افراد برای اینکه تغییر زیادی در اتاق شان ایجاد کنند رنگ آن را عوض می کنند، باید بدانید که آشنایی با رنگ های شخصیتی یک مسئله بسیار مهم می باشد چراکه از لحاظ روانشناسی رنگ ها شخصیت فرد را نشان می دهند بنابراین  بهتر است با انواع رنگ ها آشنایی داشته باشید.

هر شخصی به یک رنگ مشخص علاقه دارد مانند؛

رنگ قرمز:

 در گذشته و تا به امروز رنگ قرمز را  نماد دوست داشتن و شور و نشاط می دانند به همین دلیل هدیه دادن یک دسته گل قرمز علاقه ی فرد را نشان می دهد.

 کسانی که علاقه مند به رنگ قرمز هستند به طور معمول خوش بینانه فکر می کنند، برون گرا هستند و از زندگی خود لذت می برند.

حتی یک سیب قرمز باعث سلامتی و نشاط در روحیه افراد می شود.

آشنایی با رنگ های شخصیتی
رنگ قرمز نشانه شور و نشاط

رنگ آبی:

 کسانی که علاقه خاصی به رنگ آبی دارند عموما  شخصیت آرامی دارند همچنین مهربان و دلسوز هستند.

در واقع رنگ آبی ما را به یاد دریا و آسمان می اندازد به همین دلیل است که می گوییم نماد آرامش و ملایمت را دارد.

رنگ سبز:

 در واقع کسانی که به طبیعت علاقه دارند بیشتر به رنگ سبز تمایل دارند،  شخصیت این گونه افراد متعادل است و بسیار متمدن می باشند.

آشنایی با رنگ های شخصیتی
کسانی که به طبیعت علاقه دارند بیشتر به رنگ سبز تمایل دارند

رنگ زرد:

 رنگ زرد به دلیل اینکه رنگ روشنی می باشد در بسیاری از طرح های دکوراسیون به کار می رود، کسانی که به این رنگ علاقه دارند دارای شخصیت شادی می باشند علاوه بر این قدرت تفکر بالایی دارند و جوینده می باشند.

همچنین بخوانید :
راهنمای خرید عسل

رنگ بنفش:

 رنگ بنفش طیف های بسیار متنوعی دارد و بیشتر افراد برای دکوراسیون منزل خود از این رنگ استفاده می کنند، کسانی که طرفدار رنگ بنفش هستند خیلی احساسی و خاص هستند همچنین شخصیت هنرمندانه ای دارند.

کسانی که طرفدار رنگ بنفش هستند خیلی احساسی و خاص هستند همچنین شخصیت هنرمندانه ای دارند

رنگ مشکی:

 در واقع در اکثر دکوراسیون ها از رنگ مشکی خیلی کم استفاده می شود، کسانی که به رنگ مشکی علاقه مند هستند شخصیت آن ها به گونه ای است که راز های زیادی دارند، علاوه بر این رنگ مشکی نماد قدرت می باشد.

رنگ سفید:

رنگ سفید نشانه تمیزی است، همچنین بیشتر افرادی که این رنگ را در دکوراسیون خود انتخاب می کنند  شخصیت خیلی آرامی دارند و آرامش را در سادگی می بینند علاوه براین جهان را از دید جوانی و پاکی مشاهده می کنند.

رنگ نارنجی:

محیط هایی که در آن ها از رنگ نارنجی زیاد استفاده شده است شاد و زنده می باشند، افرادی که به این رنگ علاقه دارند شخصیت شان طوری است که روابط اجتماعی بالایی دارند و جوینده می باشند.

آشنایی با رنگ های شخصیتی
افرادی که به این رنگ علاقه دارند شخصیت شان طوری است که روابط اجتماعی بالایی دارند و جوینده می باشند

رنگ طلایی:

در واقع رنگ طلایی زرق وبرق زیادی دارد و نشانه دلیر بودن و آسایش است، رنگ گرمی می باشد و در فضا های لوکس زیاد به کار می رود علاوه براین رنگ طلایی در گذشته وجود داشته است و نماد بزرگی و شکوه می باشد.

رنگ خاکستری:

رنگ خاکستری بیشتر در سبک های مدرن به کار می رود و کسانی که علاقه به این رنگ دارند خواهان صلح و آزادی هستند، رنگ خاکستری بین سفید و مشکی قرار گرفته است به همین دلیل نماد سازش و مصالحه می باشد.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب شیر دادن به بچه از حضرت یوسف

رنگ صورتی:

افرادی که تمایل به رنگ صورتی دارند شخصیت پر شور و نشاطی دارند و می خواهند توجه افراد را به خودشان جلب کنند همچنین هدف های خیلی زیادی در زندگی دارند. بهتر است بدانید که صورتی، خاکستری و مشکی محیط را مدرن نشان می دهد.

افرادی که تمایل به رنگ صورتی دارند شخصیت پر شور و نشاطی دارند

رنگ خرمایی:

خیلی از افراد در دکوراسیون خود از رنگ های خرمایی استفاده می کنند، که در این محیط ها هیجان کمتری وجود دارد، شخصیت افرادی که به این رنگ علاقه دارند بخشنده و با محبت می باشد.

رنگ قهوه ای:

کسانی که رنگ قهوه ای را دوست دارند خود خواه می باشند همچنین به اطرافیان شان اعتماد دارند، به کار گیری رنگ قهوه ای در فضای اطراف مقاومت را نشان می دهد، بهتر است برای جلوگیری از یکنواختی  از مکمل این رنگ در محیط استفاده کنید.

رنگ بژ:

کسانی که مخالف استفاده از رنگ های سفید و قهوه ای در محیط هستند می توانند از رنگ بژ استفاده کنند چرا که این رنگ علاوه بر ساده بودن، نشانه پایداری، جذابیت و زیبایی می باشد، شخصیت این گونه افراد ملایم است و از زندگی خود لذت می برند.

مخلوط رنگ های سبز و زرد:

درواقع ترکیب این دو رنگ بسیار زیبا است و درحالی که نماد شور و شوق می باشد هم خوانی و  تعادل دارد، در بیشتر چوب های تیره و لمینت این گونه رنگ به کار رفته است، شخصیت افرادی که به این ترکیب رنگ علاقه دارند لج باز می باشد همچنین وابستگی زیادی دارند.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
همچنین بخوانید :
تعبیر خواب زایمان حضرت یوسف
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.