مزایا و معایب عروس هلندی لوتینو

مزایا و معایب عروس هلندی لوتینو

مزایا و معایب عروس هلندی لوتینو
مزایا و معایب عروس هلندی لوتینو

عروس های هلندی پرنده های بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند که نگهداری از آن ها کار سختی نیست. این پرنده ها انواع مختلفی دارند ولی معروف ‌ترین آن ها نژاد لوتینو و خاکستری است.

این پرنده ها از خانواده طوطی های کاکل سفید هستند، جالب است بدانید که کوچک ترین آن ها از نظر جثه در استرالیا یافت می شود.

زیبایی این پرندگان باعث شده که آن ها جزء یکی از حیوانات خانگی بسیار محبوب در دنیا باشند. تولید مثل آن ها نسبت به دیگر پرنده ها بسیار راحت تر است.

عروس هلندی جزو محبوب ترین پرندگان زینتی هستند که مناطق مورد علاقه ان ها زمین های پوشیده شده با علف، بوته و درختان کوتاه است.

ما در این مقاله می خواهیم ” مزایا و معایب عروس هلندی لوتینو”  را بررسی کنیم. اگر شما هم به این پرندگان زیبا علاقمند هستید تا پایان ما را همراهی کنید.

بررسی معایب و مزیت های عروس هلندی

عروس هلندی لوتینو در کنار تمام زیبایی هایی که دارد مطمئنا معایبی نیز خواهد داشت که معمولاً کسی به آن توجه نمی کند. 

از معایب این پرندگان زیبا  می ‌توان به وجود کوررنگی در این نژاد اشاره کرد، کوررنگی در این نژاد قابل درمان نیست به هیچ عنوان برطرف نمی ‌شود.

از دیگر معایب این عروس های هلندی لوتینو می ‌توان به زال بودن نژاد آن ها اشاره کرد؛ به همین دلیل نسبت به نور خورشید بسیار حساس تر از نوع دیگر عروس ها هستند.

این عروس ها نسبت به دیگر نژادها بسیار کمیاب تر هستند؛ طبق آمار هایی که در این خصوص وجود دارد از هر چهار جوجه عروس فقط یکی از آن ها لوتینو است. البته این موضوع تنها به والدین و اجداد عروس هلندی لوتینو برمی گردد.

همچنین بخوانید :
رنگ موی طبیعی در خانه

این عروس ها نسبت به دیگر پرنده‌ های هم نژاد خود کم هوش تر هستند که این موضوع نسبی است و صحت  قطعی ندارد.

از دیگر مشکلات این عروس های لوتینو می ‌توان به کمیاب بودن این پرندگان اشاره کرد.

طبق آمار هایی که در این خصوص وجود دارد از هر چهار جوجه عروس فقط یکی از آن ها لوتینو است

" مزایا و معایب عروس هلندی لوتینو" چیست؟

جالب است بدانید که تعیین کردن جنسیت این پرندگان بسیار دشوار است؛ حتی گاهی اوقات این مورد امکان‌ پذیر نیست و فقط خود عروس هلندی لوتینو می ‌توانند جنسیت یکدیگر را تشخیص دهند ، امروزه برای تعیین جنسیت این پرندگان هلندی از تست های پی سی آر استفاده می کنند.

در زبان انگلیسی و دیگر زبان های دنیا به این پرنده ها کوکاتیل می گویند؛ اما در ایران با نام ” طوطی  کاکل دار ” و یا ” عروس هلندی”  بین پرنده فروشان معروف است.

ما در این مقاله سعی کردیم معایب عروس هلندی لوتینو  را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم نظری درباره این پرندگان زیبا دارید می توانید زیر همین مطلب آن را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.