انواع مشکلات جنسی زناشویی

انواع مشکلات جنسی زناشویی

انواع مشکلات جنسی زناشویی

انواع مشکلات جنسی زناشویی

پاسخگویی به نیازهای جنسی یکی از مهمترین دلایل که افراد زندگی مشترک تشکیل می دهند. اگر مشکلی در رابطه جنسی بین زوجین وجود داشته باشد؛ ممکن است زندگی آن ها را با خطر مواجه کند.

روانشناسان رابطه جنسی را به سوخت ماشین تشبیه کرده اند، این دو با یکدیگر رابطه مستقیم دارند. اگر سوخت رسانی مناسب نباشد حرکت ماشین با مشکل مواجه می ‌شود. البته باید این را نیز اضافه کنیم که وجود سوخت تنها برای حرکت کافی نیست.

همان طور که قبلاً گفتیم رابطه جنسی باعث پویایی و حرکت رابطه زناشویی می شود. اختلال در این موضوع به طبع زندگی مشترک را با مشکل مواجه می‌ کند.

ما در این مقاله می خواهیم درباره ” انواع مشکلات جنسی زناشویی” برای شما عزیزان صحبت کنیم؛ بهتر است برای آگاهی بیشتر از این مشکلات تا پایان ما را همراهی کنید.

معرفی مشکلات متداول جنسی

ابتدا باید بدانید که مشکلات جنسی و اختلالات جنسی با یکدیگر متفاوت هستند. مشکلات جنسی درجه های بسیار خفیف تر از اختلال جنسی است. برای حل این مشکلات ابتدا باید موضوع را پذیرا باشید و برای درمان آن تلاش کنید. در ادامه درباره مشکلات جنسی نکاتی را بیان می کنیم:

اختلال جنسی در خانم ها

گروهی از خانم ها هستند که برای برقراری رابطه رضایت ندارند، آن ها جزء دسته بندی های اختلال جنسی قرار می گیرد.

بیشتر زوجینی که به منظور رفع مشکلات جنسی به درمانگاه مراجعه می کند از روابط خود راضی نیستند. تعدادی از این افراد فقط به خاطر تجربه نکردن لذت جنسی شاکی هستند.

عوامل بسیاری وجود دارد که افراد را با این مشکل مواجه می کند، از انواع مشکلات جنسی زناشویی می توان به وجود مشکل در زندگی مشترک، نداشتن جذابیت جنسی، خستگی از رابطه جنسی یکنواخت اشاره کرد. به همین دلیل است که رضایت جنسی ناشی از مشکل جنسی است نه اختلال آن.

مشکلات جنسی در افراد به صورت افسردگی؛ بی خوابی های شبانه ؛ بدخلقی و … برمی گردد. برای رفع مشکل جنسی باید رابطه بین همسران را به دقت مورد بررسی قرار داد، اگر آن ها از نظر روانی در وضعیت آرام قرار داشته باشد، معمولاً مشکلات جنسی برطرف می شود.

انواع مشکلات جنسی زناشویی
مشکلات جنسی در افراد به صورت افسردگی؛ بی خوابی های شبانه ؛ بدخلقی و ... برمی گردد

عدم تحریک پذیری در خانم ها

از انواع مشکلات جنسی زناشویی می ‌توان به عدم تحریک در خانم ها اشاره کرد. خانم هایی که از رابطه جنسی خود لذت نمی برند به طور قطع باید به روان درمان مراجعه کنند.

هر رابطه جنسی متشکل از مراحلی است که باید از ابتدا تا انتها را رعایت کرد. اگر در هر مرحله از این رابطه مشکلی پیش بیاید رابطه زناشویی را با اختلال مواجه می کند.

اختلال نبود علاقه و عدم تمایل رابطه زناشویی

این اختلال باعث می‌ شود که فرد علاقه ای به داشتن رابطه جنسی نداشته باشد و با اکراه نیاز همسر خود را پاسخ دهد.

اختلال در ارگاسم

معمولا این اختلال زمانی رخ می ‌دهد که فرد به تحریک کافی جنسی رسیده باشد، اما ارگاسم را تجربه نکند.

عدم تحریک جنسی

این اختلال به گونه ای است که فرد به طور کامل تحریک نمی ‌شود؛ این موضوع می ‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

دلایلی همچون احساس گناه؛ تعارضات درونی؛ ترس و اضطراب از نبودن معلومات جنسی؛ انتظارات غیر واقع بینانه از رابطه؛ پیام های منفی خانواده درباره عمل جنسی؛ تجربه های ناخوشایند استفاده از داروهای افسردگی از عواملی است که در عدم تحریک جنسی دخیل هستند.

احساس گناه؛ تعارضات درونی؛ ترس و اضطراب از نبودن معلومات جنسی؛ انتظارات غیر واقع بینانه از رابطه؛ دلایل مختلفی برای نداشتن تحریک جنسی هستند

اختلال واژینیسم

این اختلال به گونه ای است که عضلات خارجی اندام جنسی به طور کامل و غیر ارادی منقبض می شوند، این موضوع باعث می شود رابطه جنسی غیر ممکن شود.

اختلال جنسی در آقایان

اختلال ارگاسم در آقایان

از انواع مشکلات جنسی زناشویی می توان به اختلال ارگاسم در آقایان اشاره کرد. گاهی اوقات آقایان در رابطه جنسی با همسر به اوج لذت یا ارگاسم نمی رسند و این اختلال آن ها را بسیار رنج می دهد.

باید بدانید که این مشکل می ‌تواند دائمی باشد و حسین اختلال از ابتدای رابطه جنسی تاکنون وجود داشته باشد؛ اما در نقطه مقابل آن نیز وجود دارد این اختلال می ‌تواند اکتسابی بوده و بعد از گذر زمان به وجود بیاید.  شدت این بیماری می ‌تواند کم و زیاد شود.

اختلال انزال زودرس

ممکن است برای افراد انزال های مکرر به وجود بیاید؛ اما زمان این مشکل مهم است. گاهی اوقات آقایان قبل و یا بعد از عمل جنسی در زمان کوتاهی به انزال های مکرر می رسند. مشکل می تواند خانم ها را با مشکل مواجه کند؛ این اختلال نیز می تواند دائمی و یا اکتسابی باشد.

از دیگر مشکلات متداول جنسی آقایان انزال زودرس در آن ها است

راه های درمان اختلال های جنسی

درمان عدم تحریک جنسی

چرخه رابطه جنسی و تحریک پذیری در خانم ها بسیار کندتر از آقایان پیش می رود. خانم هایی که به دنبال یک رابطه جنسی موفق هستند، ابتدا باید از نظر ذهنی و جنسی تحریک شوند.

آقایان نیز باید از دخول و آمیزش زودهنگام جلوگیری کرده تا خانم ها از نظر روانی برای آمیزش جنسی و آماده شود؛ آن ها به پیش نوازی نیاز دارند که به طور کامل تحریک شوند.

درمان عدم تجربه ارگاسم

از انواع مشکلات جنسی زناشویی می توانیم به عدم تجربه ارگاسم اشاره کنیم. خانم هایی که به کژکاری اوج لذت جنسی مبتلا هستند، باید از روش‌ های درمانی بسیاری کمک بگیرند. مهم ترین روش درمانی؛ این موضوع تمرکز بر روی خود است.

با استفاده از این روش بیمار می تواند لذت بردن از احساس جنسی را در وضعیت آرام فرا بگیرد؛ این روش باید توسط روانشناسان بالینی آموزش داده شود.

انواع مشکلات جنسی زناشویی
تجربه نکردن اوج لذت جنسی مشکل دیگر مهم روابط زناشویی است

درمان اختلال واژینیسم

خانم هایی که می خواهند رابطه جنسی برقرار کند، اما دچار واژینیسم هستند. ابتدا باید یاد بگیرند که چگونه از اضطراب و استرس ناشی از برقراری رابطه راحت شوند. آن ها می توانند با تحریک جنسی از انقباض ماهیچه ها جلوگیری کنند، اگر این مشکل حل شد باید با استفاده از تمرین های آرامیدگی و ریلکسیشن این مشکل را برطرف کنند.

برای به دست آوردن مهارت در آرامیدگی و یا ریلکسیشن ابتدا فرد باید درباره اندام جنسی خود اطلاعاتی داشته باشد، بنابراین بهتر است که در این باره معلومات خود را بالا ببرید و اطلاعات درستی را به دست بیاورید.

این مراحل تحت نظر پزشک یا روانشناس بالینی طی می شود؛ از عوامل موثر در درمان واژینیسم همراهی همسر است که مطمئناً نقش بسیار مهمی در موفقیت آمیز بودن این درمان ها دارد.

..

برای درمان بیماری واژینیسم می‌ توان از حساسیت‌ زدایی تجسمی نیز بهره برد؛ این روش با کمک درمانگر ها انجام می شود. آن ها با ارائه دادن صحنه‌ های گوناگون نزدیکی جنسی و دخول که از قبل با بیمار هماهنگ شده است لحظه ها را برای او تحریک کننده می کنند و درجه اضطراب او را پایین می آورند. روانشناسان بالینی با این کار واکنش‌ های استرسی بیمار را تا حد زیادی می ‌توانند کاهش دهند.

درمان عدم میل جنسی

از انواع مشکلات جنسی زناشویی به بی میلی جنسی که پیش اشاره کردیم. درباره درمان آن باید شرایط تحریک پذیری جنسی را فراهم کنید. برای حل این مشکل ابتدا باید خیال پردازی جنسی به فرد مقابل آموزش داده شود، تنظیم برنامه جنسی در این مسئله بسیار کمک می کند.

درمان انزال زودرس و دیررس

برای درمان انزال زودرس از تکنیک‌های رفتاری و در ارگاسم دیر رس از تمرکز کردن بر روی اندام های جنسی استفاده می شود، قبل از هر چیز ابتدا باید بر کاهش اضطراب تمرکز کرد.

برای درمان انزال زودرس از تکنیک‌های رفتاری و در ارگاسم دیر رس از تمرکز کردن بر روی اندام های جنسی استفاده می شود

درمان مشکل اختلال در نعوظ

برای درمان کردن اختلال در نعوظ روش های بسیاری به کار برده می شود. از جمله این روش ها می توانید به جلوگیری از تلاش برای دخول ؛ تمرکز بر روی احساس ؛ کسب رضایت جنسی بدون داشتن هدف دخول و تغییر مداوم پوزیشن اشاره کرد.

درمان مشکل مشترک جنسی زناشویی

زمانی که زن و مرد برای برقراری رابطه جنسی تمایل ندارد یا این که از رابطه در هراس هستند، روانشناسان برای حل این مسئله غنی سازی روابط آن ها پیشنهاد می‌ کنند که با استفاده از درمان این مشکل را حل می کنند.

ما در این مقاله سعی کردیم ” انواع مشکلات جنسی زناشویی ” را مورد بررسی قرار دهیم؛ اگر شما هم درباره این موضوع نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین پست به اشتراک بگذارید. در پایان با سپاسگزاریم که با همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.