رژیم لاغری شکم

رژیم لاغری شکم

رژیم لاغری شکم

رژیم لاغری شکم

رژیم لاغری شکم از جمله رژیم های رایجی است که اکثر خانم های جوان به دنبال آن هستند. مصرف غذاهای چرب و فست فودی، پرخوری، نوشیدن مداوم نوشابه های گازدار و بی تحرکی مهم ترین عوامل برای بزرگ شدن شکم و چربی اضافه هستند. بدون شک برای اکثر تان پیش آمده که به امید خرید یک لباس زیبا و مورد پسند تان با شوق و ذوق به اتاق پرو رفته اید تا ببینید در تن تان چگونه است، می بینید که لباس اندازه است اما چند دکمه جلوی شکم بسته نمی شود و یا اینکه لباس کاملا مناسب است اما شکم تان آنقد بزرگ شده که کاملا مشخص است و صورت زیبایی ندارد! 

 

حال تکلیف چیست؟ چگونه باید معده ای که چندین سال جایگاه ذخیره چربی های بی ارزش بوده را کوچک کرد؟ پیش از هر چیز و حتی پیش از اینکه رژیم لاغری شکم را شروع کرد ابتدا باید به سراغ ورزش رفت و سپس یک رژیم مناسب و اصولی که بدن را به مرور زمان به خوراکی های طبیعی و سالم عادت داد. اگر شما هم از شکم بزرگ خود رنج می برید ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید، تا نکاتی را مورد رژیم لاغری شکم برای تان شرح دهیم.

 

رژیم لاغری شکم شکر و نوشیدنی های شیرین و شکر دار را حذف کنید

شکر یکی از مواد غذایی است که زیاده روی در مصرف آن موجب هزاران نوع بیماری مختلف
می گردد. براساس تحقیقات انجام شده توسط مختصصین تغذیه مصرف بی رویه در شکر موجب
می شود تا متابولیک های بدن به شدت آسیب پذیر شوند. در شکر موادی به نام گلوکز و فروکتوز وجود دارد. فرکتوز همیشه به واسطه کبد متابولیزه می گردد و این یعنی، وقتی که شما در مصرف شکر زیاده روی می کنید کبد شما پر از فروکتوز شده و پس از مدتی آن را به چربی تبدیل می کند.

همچنین بخوانید :
غذاهای ضد ریزش مو
رژیم لاغری شکم

در واقع وجود بیش از حد شکر در بدن، سبب می شود تا چربی های اطراف شکم افزایش پیدا کند. بسیاری از افراد این باور را غلط می پندارند و معتقد اند که شکر تنها موجب به خطر انداخت سلامت بدن و بروز بیماری هایی مانند قند خون می شود، در صورتی که شکر در اولین مرحله باعث بالا رفتن چربی در شکم شده و سپس باعث می شود تا مقاومت بدن در برابر انسولین کاهش یافته و مشکلات متابولیک بدن را افزایش دهند. برخی از افراد فکر می کنند که مصرف شکر مایع ضررهای کمتری به بدن رسانده و کمتر موجب چربی دور شکم می شود اما باید بگوییم که این یک باور غلط است، چراکه شکر مایع هم به اندازه شکر معمولی باعث افزایش وزن و بزرگ شدن شکم می شود. شما حتی وقتی که نوشیدنی های مایع می نوشید نسبتا کالری بیشتری دریافت خواهید کرد.

پس به شما توصیه می کنیم برای گرفتن رژیم لاغری شکم، مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های شکر دار را به حداقل برسانید و سعی کنید دور نوشیدنی های صنعتی و شکر دار را حتما خط بکشید. توصیه می کنیم به جای شکر از میوه های سالمی که فیبر بالایی دارند استفاده کنید. اگر هم قص دارید شکر تصفیه شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید بهتر است به نوشته هایی که بر روی بسته بندی مواد غذایی هک شده، دقت کنید.

رژیم لاغری شکم

پروتئین بیشتری مصرف کنید

پروتئین یکی از مهم ترین موادی است که بدن شما باید همیشه آن را دریافت کند و از طرف دیگر اگر قصد گرفتن یک رژیم لاغری شکم و اصولی را دارید باید حتما مصرف پروتئین را جدی بگیرید. هنگامی که شما پروتئین مصرف می کنید تمایل تان نسبت به غذا بسیار کاهش پیدا می کند و این کاهش تغریبا 60 درصدی می شود. این امر موجب می شود تا متابولیسم بدن تا 80 کالری بالا رفته و در روز 440 کالری کمتر مصرف کنید. بنابراین اگر قصد کاهش وزن و کوچک کردن شکم خود را دارید، مصرف پروتئین بسیار موثر است.

همچنین بخوانید :
کاهش غب غب

بر اساس تحقیقات انجام شده، متخصصین تغذیه بر این باورند که پروتئین یکی از مهم ترین ماده های غذایی موثر برای سوزاندن چربی های شکم است. همیشه مقدار پروتئین دریافتی برای بدن با چربی شکم رابطه عکس دارد، برای مثال اگر شما پروتئین زیادی مصرف کنید و یا به طور کلی مصرف پروتئین در تغذیه اولویت اول تان باشد، چربی های شکم تان کمتر خواهد بود.
همچنین بر اساس تحقیقاتی که در کشور دانمارک صورت گرفته، اگر یک فرد در یک دوره 5 ساله به صورت مداوم پروتئین مصرف کند، چربی های دور شکمش نسبت به کسی که پروتئین کمتری مصرف
می کند، کاهش می یابد. در این تحقیق متوجه شده اند که مقدار کربوهیدارت و روغن تصفیه شده نیز بر روی چربی های شکم تاثیر می گذارد و منجر به چاقی شکم خواهد شد اما برعکس، میوه و سبزیجات باعث کاهش این چربی ها می شوند.

رژیم لاغری شکم

در نتیجه بهتر است برای گرفتن رژیم لاغری شکم 25 تا 30 درصد مقدار تغذیه خود را به مواد پروتئینی اختصاص دهید. از جمله غذاهایی که می توانید از طریق آن پرو تئین دریافت کنید انواع حبوبات، آجیل، محصولات لبنی، غلات سبوس دار، گوشت قرمز، مرغ و ماهی، تخم مرغ آب پز می باشد.

 

مواد کربوهیدراتی را از رژیم غذایی خود حذف کنید

یکی از راه های موثر برای آب کردن چربی شکم، محدود سازی در مصرف کربوهیدرات است که در بسیاری از تحقیقات مختصصین این موضوع به اثبات رسیده است. برای مثال زمانی که شما کربوهیدرات را از لیست خود حذف کنید، به مرور زمان اشتهای تان کم شده و در نتیجه می توانید به راحتی وزن کم کنید.
در بسیاری از نمونه های رژیم لاغری مشخص شده است که وقتی فرد با استفاده از رژیم لاغری شکم اقدام به کم کردن کربوهیدرات می کند نتیجه بیشتری از رژیم خود می گیرد. در بسیاری از رژیم هایی که در آن کربوهیدارت را کاهش می دهند، آب بدن کاهش می یابد، و همین باعث کم تر شدن وزن بدن و سوزاندن چربی های شکم می گردد. در یکی از تحقیقات جامع در مورد رژیم کم کربوهیدراتی مشخص شده است که با این روش چربی های شکم و اطراف بدن مانند کبد زودتر از هر قسمت دیگری کاهش
می یابد.

همچنین بخوانید :
عوامل ابتلا به سرطان سینه

برای اینکه بتوانید از مصرف کربوهیدرات اجتناب کنید اول از هر چیزی باید بدانید که این ماده در چه مواد غذایی وجود دارد. یکی از رایج ترین مواد خوراکی که این ماده به مقدار زیادی در آن یافت
می شود، ماکارونی و نان سفید است، این دو خصوصا نان یکی از رایج ترین مواد غذایی هر خانه هستند و برای کاهش مصرف آنان باید حتما یک ماده مغذی جایگزینش کنید. با این حال اگر نمی توانید مواد غذایی دیگری را جایگزین آن کنید بهتر است مصرف آن را نصف کنید آن را به 50 گرم در روز برسانید. با این عمل بدن شما به مرور زمان در شرایط کتوزیز قرار گرفته و اشتهای خود را به طور کامل از دست می دهید و در نتیجه چربی های شکم تان شروع به کم شدن می کند.

رژیم لاغری شکم

رژیم لاغری شکم :: پیش از خواب غذا نخورید

بدون شک این را خوب می دانید که خوردن غذاهای سنگین پیش از خواب یک اشتباه محض است و عدم رعایت این کار ممکن است در عمل چربی سوزی بدن تان اختلال ایجاد کند. در حالت استاندارد و نرمال بدن باید در هنگام خواب ذخیره چربی موجود را بسوزاند، اما اگر شما پیش از خواب غذا بخورید این عمل برعکس شده و چربی های دور شکم تان به مرور افزایش می یابد. بنابراین بهتر است برای گرفتن یک رژیم لاغری شکم متناسب، دو ساعت قبل از خواب هیچ غذایی میل نکنید.

از دارچین استفاده کنید

در رژیم لاغری شکم حتما از دارچین آن هم به مقدار زیادی مصرف کنید. دارچین یکی از مهم ترین ادویه هایی است که برای لاغری شکم از آن استفاده می شود. می توانید پیش از ورزش و یا بعد از آن مقداری دارچین را در چای ریخته و میل کنید. سال ها پیش دانشمندان بر اساس آزمایشی که بر روی چند موش انجام داده بودند متوجه شدند که دارچین در از بین بردن توده های چربی بسیار تاثیر گذار است.

همچنین بخوانید :
چگونه خشکی لب را از بین ببریم

رژیم لاغری شکم :: محصولات و یا خوراکی های بنفش و قرمز رنگ میل کنید

یکی دیگر از موثر ترین موادی که می توانید در رژیم لاغری شکم از آن استفاده کنید خوراکی هایی به رنگ بنفش و قرمز هستند. اگر مصرف مواد غذایی قرمز و یا بنفش را در فهرست موادی که همیشه مصرف می کنید قرار دهید نه تنها چربی های شکمی تان تا ابد از بین خواهد رفت بلکه دیگر هیچوقت باز نخواهند گشت چراکه شما یک رژیم غذایی سالم را پیش خواهید گرفت. 

 

شکلات تلخ بخورید

در قسمت بالا پیشنهاد کردیم که از دارچین و ترکیب چای و دارچین استفاده کنید. حال پیشنهاد می کنیم که این ترکیب را با شکلات تلخ میل نمایید. شکلات تلخ تاثیر بسزایی در چربی سوزی و رژیم لاغری شکم دارد به شرطی که در استفاده از آن زیاده روی نکنید. به دلیل وجود آنتی اکسیدان هایی که در شکلات تلخ وجود دارد از بالا رفتن قند خون جلو گیری شده و چربی سوزی رخ می دهد. 

 

5 بار در روز میوه و سبزیجات مصرف کنید

این پیشنهاد در رژیم لاغری شکم بسیار موثر هستند. برای مثال هنگامی که شما در طول روز در پنج وعده میوه و سبزیجات مصرف می کنید اشتهای خود را برای خوردن غذا و یا تنقلات بی ارزش از دست
می دهید. البته ما نمی گوییم که وعده های اصلی غذا مانند صبحانه، ناهار و شام را حذف کنید. قصد ما کم شدن اشتهای شماست. برای مثال می توانید پیش از هر وعده غذایی خصوصا پیش از شام میوه بخورید و یا به جای خوردن غذاهای سنگین با یک ظرف سالاد و سبزیجات با ارزش خودتان را سیر کنید.

همچنین بخوانید :
نکات آشپزی برای بدن سازها

رژیم لاغری شکم :: ورزش کنید

و اما مهم ترین و موثر ترین روش برای کوچک کردن و رژیم لاغری شکم، ورزش است. شما باید حتما در رژیم لاغری خود ورزش را هم اضافه کنید. داشتن فعالیت فیزیکی خصوصا انجام حرکات کششی که به عضلات شکم تان فشار بیاورد، بیشترین تاثیر را در کوچک کردنش دارد. می توانید از روزی 10 دراز و نشست شروع کنید و روزی 5 عدد به آن اضافه کنید، و یا روزی نیم ساعت پیاده روی کنید. طناب زدن هم کمک زیادی به چربی سوزی بدن می کند. برای انجام این فعالیت ها می توانید به باشگاه بروید و یا اینکه از طریق اینترنت و ویدئوهای آموزشی چند حرکت مهم را که در چربی سوزی شکم موثر هستند را یاد بگیرید.

زیاد آب بنوشید

نوشیدن آب می تواند یک محرک قوی برای چربی سوزی شکم باشد و از همه مهم تر به عنوان یک کاهش دهنده قوی اشتها عمل کند. سعی کنید حتما پیش از غذا یک لیوان آب بنوشید، این کار باعث می شود تا حداقل 75 کالری بسوزانید. اگر خوردن آب زیاد برای تان خوشایند نیست، می توانید آن را با لیموی تازه و یا خاکشیر و تخم شربتی و گلاب کمی طعم دار کنید. همیشه آب خنک بنوشید چراکه آب خنک سوخت و ساز بدن را افزایش داده و باعث کاهش کل وزن بدن می شود. خوردن هشت لیوان آب در کل شبانه روز بسیار استاندارد و کافی است.

رژیم لاغری شکم :: نمک را حذف کنید

نمک یکی از مهم ترین سمومی است که به شد برای بدن ضرر دارد و مصرف بی رویه در آن نه تنها باعث افزایش وزن و چربی های دور شکم می شود بلکه سلامتی را به شدت به خطر می اندازد. در اطراف بدن بافت های میانی وجود دارند که مقدار آب زیادی در آن ها جمع می شود، و همین بافت ها باعث ایجاد چربی و بزرگتر شدن شکم می شوند. بنابراین بهتر است به جای مصرف نمک از ادویه جات دیگر برای طعم دار کردن غذا استفاده کنید. البته ما نمی گوییم که مصرف نمک را به طور کامل قطع کنید اما حتما رعایت کنید. همچنین حواس تان به نمک مخفی که دراکثر غذاهای بسته بندی شده وجود دارد باشد، خصوصا غذاهای کنسرو شده و یخ زده.

همچنین بخوانید :
پوست حساس یعنی چه ؟

از خوردن غذاهای بی ارزش دوری کنید

ترکیبات موجود در غذاهای بسته بندی شده و آماده پر از چربی های ترانس و شکر و نمک هستند و حتما می دانید که برای گرفتن یک رژیم لاغری شکم سالم حتما باید دور چنین مواد غذایی بی ارزشی را خط کشید. محدود کردن خورد و خوراک خود خصوصا اگر به خوردن چنین مواد غذایی عادت داشته باشید بسیار سخت است. اما بهتر است مواد مغذی دیگری را جایگزین آن کنید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.