فواید تردمیل

فواید تردمیل

فواید تردمیل

فواید تردمیل

یکی از بهترین دستگاه هایی که به افراد برای سلامتی و تناسب اندام کمک می ‌کند دستگاه تردمیل است. ورزش کردن یکی دیگر از لازمه های زندگی هر فردی است، برای به دست آوردن سلامتی افراد باید زمانی را برای این کار اختصاص دهد تا بتواند بدنی سالم و شاداب داشته باشد.

تصور بیشتر افراد درباره ورزش کردن تنها در محیط باز است، اما در فضاهای بسته نیز به راحتی در منزل می توان ورزش کرد .تردمیل به خانم ها و آقایانی که می خواهند بدون مراجعه به فضای باز ورزش کنند بسیار کمک می کند.

ما در این مقاله می خواهیم از ” فواید تردمیل ” برای شما عزیزان صحبت کنیم ؛ اگر از قصد خرید یک تردمیل را دارید به شما توصیه می‌ کنیم که تا پایان فواید این دستگاه را مطالعه کنید که بتوانید با اطمینان خاطر بیشتر این دستگاه را خریداری کنید.

خصوصیات مثبت تردمیل

1. استفاده از تردمیل امکان ضربه و آسیب را به بدن کم می کند

استفاده از این دستگاه  آسیب ها و ضربات احتمالی به بدن را به طرز چشمگیری کاهش خواهد داد، اگر افراد در فضای باز ورزش کنند مطمئنا خطرات آسیب بسیاری را باید به جان بخرند، به این صورت که در زمان دویدن ممکن است سطحی ناهموار زیر پا ها قرار بگیرد و به آن ها آسیب بزند، ضربه و فشار در حین دویدن بر روی سطح سخت به مچ پا یا کمر آسیب می رساند.

اگر ورزش و دویدن در فضای باز را با دویدن بر روی تردمیل مقایسه کنیم، مطمئنا تردمیل سطح ایمنی بالاتر و امکانات آن بسیار بیشتر است. معمولاً افرادی که بر روی تردمیل ورزش می کنند بسیار راحت تر هستند ، زیرا سطح یکنواخت را طی می ‌کنند و دیگر با پستی و بلندی ها دچار آسیب نخواهد شد.

همچنین بخوانید :
با افسردگی همسرم چه کنم

2. کنترل شرایط را در دست دارید

از ” فواید تردمیل ” می توانیم به کنترل شرایط اشاره کنیم. زمانی که افراد با تردمیل ورزش می کنند کاملا شرایط و تحت اختیار خود دارند، آن ها می ‌توانند سطح تمرینات خود را سبک انتخاب کرده و یا سرعت مورد نظر برای دویدن را کنترل کنند.

زمان حرکت و پایان آن نیز کاملاً به شما بستگی دارد، مطمئنا ورزش در بیرون از منزل به دلیل سردی و یا گرمی هوا شما را آزار دهد؛ اما ورزش کردن در منزل باعث می شود که کنترل هوای محیط را نیز در دست داشته باشید.

این دستگاه این قابلیت را دارد که سرعت شیب و میزان صرف انرژی و زمان را به فرد استفاده کننده می دهد. از فواید این دستگاه به این صورت است که تمام افراد از مبتدی تا حرفه ای می ‌توانند از آن به راحتی استفاده کنند، از قابلیت های برنامه ریزی این دستگاه کیلومتر، سرعت قابل کنترل است.

فواید تردمیل
از مزایادی تردمیل این است که خودتان می توانید شیب دستگاه را نیز تنظیم کنید

3. شبیه سازی شرایط مسابقه

بیشترین ورزشکارانی که مسابقات مهمی در پیش دارند می‌ توانند از این دستگاه برای دویدن استفاده کنند. این دستگاه برای تمرین مسابقات دو ماراتن بسیار راحت است، زیرا سرعت تردمیل قابل کنترل است به همین دلیل استفاده از ان قبل از چنین مسابقاتی تاثیر گذار خواهد بود.

این موضوع می تواند شرایط را بسیار به مسابقات نزدیک کند، بنابراین اگر دستگاه تردمیل در منزل دارید و از شرایط مسابقه با خبر هستید دقیقاً با شبیه سازی شرایط می توانید برای انجام مسابقات خود را آماده کنید و شرایطی مشابه شرایط مسابقه را از قبل داشته باشید. این موضوع به کاهش استرس و اضطراب در حین مسابقه نیز کمک می ‌کند؛ زیرا افراد این شرایط را باره دیگر تجربه کرده‌ اند.

همچنین بخوانید :
چگونه باهوش به نظر برسیم

4. افزایش سلامتی و انگیزه

یکی از ” فواید تردمیل ” بهتر شدن عملکرد مغز است، این موضوع باعث می شود که سلامت مغز بالاتر برود، در این زمان احساس شادی نیز بالاتر می رود، یکی از دلایل مهم به وجود آمدن شادی به این صورت است که در مغز در زمان ورزش های هوازی مثل دوچرخه سواری و یا دویدن مقدار زیادی اندروفین ترشح می شود.

اندروفین هورمون شادی است و جز ترکیبات شیمیایی مغز است. با ترشح این هورمون فرد در حس شادی غرق می شود ، بنابراین زمانی که افراد در منزل بر روی تردمیل ورزش می کنند میتوانند خود را در مقابل افسردگی و تنش استرس و اضطراب ایمن کنند.

وقتی که یک دونده مسافت زیادی را طی می کند مطمئناً احساس سرزندگی و سرخوشی به  او دست می دهد؛ این موضوع به دلیل ترشح اندروفین در حین دویدن است.

بر اساس مطالعات انجام شده و نتایج آن زمانی که افراد ورزش می کنند چیزی به نام اندوکاتابینوئید در بدن تولید می شود. این ماده شیمیایی به همراه اندروفین به طور طبیعی احساس شادی را در بدن انتشار می دهد.

شادی به وجود آمده در زمان تمرین کردن انگیزه افراد را به طرز قابل توجهی افزایش خواهد داد. حتی گاهی اوقات می توانید در زمان ورزش کردن با تردمیل تلویزیون ببینید و یا موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنید.

فواید تردمیل
مزیت دیگر استفاده از تردمیل بهبود عملکرد مغزی افراد است

5. تقویت سلامت قلب

از ” فواید تردمیل ” سلامت قلب اشاره کنیم، ورزش کردن به طور منظم باعث می شود که قلب و عروق افراد در سلامت قرار بگیرد. ورزش‌ های هوازی گردش خون افراد را بیشتر می کنند و زمانی که این گردش خون افزایش پیدا می کند، سطح اکسیژن خون نیز بیشتر می ‌شود و به عضلات می ‌رسد، حتی به افرادی که بیماری فشار خون دارند نیز کمک خواهد کرد.

همچنین بخوانید :
رژیم لاغری شکم

ورزش های هوازی برای افرادی که مبتلا به بیماری فشار خون هستند بسیار مهم و ضروری است ، زمانی که فشار خون افراد کاهش پیدا می کند، از بیماری ‌های قلبی علی الخصوص سکته جلوگیری خواهد کرد.

با دویدن بر روی تردمیل کلسترول بد خون نیز کاهش و کلسترول خوب خون افزایش پیدا می ‌کند. این کار باعث می ‌شود که عروق بدن از انسداد چربی ها به طور کامل پاکسازی شود و با بیماری های قلبی عروقی کمک خواهد کرد.

بیشتر تردمیل هایی که خریداری می شوند قابلیت اندازه گیری ضربان قلب را نیز دارند با استفاده از مانیتور جلوی می ‌توان میزان ضربان را مشاهده کرد که این مورد برای سلامتی بسیار حائز اهمیت است.

6. راحتی و ایمنی

یکی دیگر از ” فواید تردمیل ” راحتی و ایمنی آن است؛ افرادی که از تردمیل برای دویدن استفاده می‌ کنند از راحتی آن بسیار راضی هستند؛ زیرا نیازی نیست برای ورزش کردن به خارج از منزل بروند و گرما و سرما را تحمل کرده و خطرات را به جان بخرند.

تردمیل به افرادی که قصد ورزش در منزل را دارند کمک شایانی خواهد کرد آن ها کمک می ‌کند؛ زیرا تمرین کردن را بدون نیاز به مراجعه به باشگاه به ورزشگاه فراهم می کند استفاده از این دستگاه بسیار ایمن است.

زمانی که شما در فضای باز در حال دور زدن هستید ممکن است خطراتی مانند تصادف کردن و سطوح ناهموار شما را تهدید می کند؛ اما با استفاده از تردمیل هیچ یک از اتفاقات بروز نمی کند.

7. کاهش وزن

وقتی که افراد به طور منظم بر روی تردمیل ورزش می کنند؛ مطمئناً سریع تر لاغر می شوند و کالری سوزی بیشتری خواهند داشت. افرادی که با هدف کاهش وزن ورزش می کنند با تردمیل زودتر به هدف نزدیک می شوند.

همچنین بخوانید :
گیاهان دارویی مضر در دوران بارداری
فواید تردمیل
از مهم ترین کاربردها و مزیت های دستگاه تردمیل مفید بودن آن جهت کاهش وزن است

8. عضله سازی

هدف بسیاری از افراد از ورزش کردن عضله سازی است؛ افرادی که بر روی تردمیل ورزش می کنند استقامت بیشتری دارند و این استقامت به عضله سازی هرچه بیشتر کمک می کند.

از ” فواید تردمیل ” می توانیم به عضله سازی اشاره کنیم. هر چقدر بیشتر ورزش کنید عضله سازی با سرعت بیشتری رخ می دهد؛ شاید برای شما هم جالب باشد که استفاده از تردمیل و عضله سازی بازو نیز کمک می کند؛ زیرا در هنگام دویدن بازوها نیز درگیر می ‌شوند.

9. انعطاف پذیری مفاصل

وقتی که انسان به میانسالی می رسد؛ معمولاً مفاصل آسیب پذیر می ‌شوند. استفاده از تردمیل باعث می ‌شود که انعطاف پذیری مفاصل بیشتر شود. افزایش انعطاف پذیری می تواند از بیماری‌ های تحلیل کننده استخوان مانند آرتروز جلوگیری کند. استفاده از تردمیل شرایطی که باعث می شود انعطاف پذیری مفاصل کم شود را کم می کند.

10. استفاده راحت

از ” فواید تردمیل ” می‌توان به استفاده راحت از آن اشاره کرد؛ افرادی که از تردمیل استفاده می کنند معمولاً از راحت بودن طرز استفاده آن بسیار راضی هستند. تمام کارهایی که یک فرد در استفاده از تردمیل باید انجام دهد، لمس نمایشگر رو به رو است ؛ تنها با فشردن این دکمه ها تمام شرایط را کنترل می‌ شود.

راحت بودن کار با دستگاه تردمیل مزیت دیگر آن است

11. متراکم کردن استخوان

زمانی که افراد از تردمیل استفاده می ‌کنند و بر روی یک پایه منظم خواهد بود. این پایه به متراکم شدن استخوان کمک می کند؛ باید این موضوع را بدانید که تراکم استخوان به مقدار مواد معدنی که در استخوان وجود دارد گفته می شود.

همچنین بخوانید :
فواید آب برای پوست

تراکم بیشتر باعث دوام استخوان می شود، هر چقدر مواد معدنی داخل استخوان بیشتر باشد، استخوان قوی تر است ؛ به همین دلیل از بروز بیماری‌ هایی مثل پوکی استخوان جلوگیری خواهد کرد.

اگر قصد قوی کردن استخوان های خود را دارید بر روی تردمیل و به طور منظم ورزش کنید. تردمیل راه بسیار مناسبی برای دویدن بدون آسیب به مفاصل است.

ما در این مقاله سعی کردیم ” فواید تردمیل ” را برای شما عزیزان بررسی کنیم ؛ اگر شما هم نظر ؛ پیشنهاد و یا تجربه ای درباره استفاده از این دستگاه دارید می توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان مسابقات بگذاریم که با ما همراه بود.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.