فواید گوش کردن به موسیقی

فواید گوش دادن به موسیقی

فواید گوش دادن به موسیقی

فواید گوش دادن به موسیقی

گوش دادن به یک موسیقی زیبا احساسات افراد را تحریک خواهد کرد و خلق و خوی آن ها را بهبود می بخشد. اگر جز افرادی هستید که به موسیقی علاقه بسیاری دارید باید بدانید که گوش کردن به موسیقی در هر سبکی می ‌تواند به افراد بسیار کمک کند.

بر اساس متن و گفته به جا مانده از چارلز داروین ” اگر می توانستم یک بار دیگر مجدداً زندگی کنم ؛حتما بسیاری از اشعار را می خواندم و حداقل در هفته یک بار به موسیقی گوش می کردم “.

بر اساس گفته آلبرت انیشتین ” اگر من یک فیزیکدان نبودم، یک موسیقیدان می شدم “. جیمی هندریکس از موسیقی به نام یک دین این برای خود یاد کرده است.

تحقیقات که بر روی موسیقی انجام گرفت نشان می داد آوا ها و نت های موسیقی روحیات افراد را بهبود می بخشد و سلامت آن ها را تضمین می ‌کند، همین طور تاثیر مستقیمی بر روی جسم  افراد خواهد داشت.

اگر افراد سعی کنند که نت های موسیقی را بیاموزند ، هوش آن ها بالا می رود و در سنین بالا به آلزایمر دچار نخواهند شد.

ما در این مقاله می خواهیم ” فواید گوش دادن به موسیقی ” را مورد بررسی قرار دهیم ، اگر شما هم به موسیقی علاقمند هستید به شما توصیه می کنیم که تا پایان این مطلب را مطالعه کنید.

خصوصیات مثبت گوش دادن به موسیقی

تاثیر موسیقی بر روی شادی در زندگی

بر اساس گفته ویلیام جیمز ” من آواز نمی خوانم که شاد باشم، من شاد هستم که آواز بخوانم “. تحقیقات اخیری که بر روی موسیقی و تاثیر آن در زندگی بود نشان داد، وقتی که افراد به موسیقی مورد علاقه خود گوش می کنند در مغز دوپامین ترشح می شود. هورمون دوپامین به عنوان یک انتقال دهنده عصبی عمل می کند و حس خوب را در زندگی افراد به وجود می آورد.

آزمایشی که توسط والری سلیم پور دانشمند عصب ‌شناس دانشگاه مک گیل بر روی افراد علاقمند به موسیقی انجام گرفت، او تعدادی دوستداران موسیقی را انتخاب کرده و یک ماده رادیواکتیو به آن ها تزریق کرد، این مواد رادیو اکتیو بعد از گوش دادن به موسیقی مورد علاقه افراد به گیرنده‌های دوپامین و وصل می ‌شد.

بر اساس اسکن های پی ای تی، دوپامین بسیاری در این زمان آزاد می‌شد و از لحاظ بیولوژیکی احساس شادی ، هیجان و خوشحالی در آن ها به وجود آمد. اگر می خواهید که احساسات خود را تقویت کنید، قبل از فکر کردن به چیزی حدود ۱۵ دقیقه موسیقی گوش کنید این کار به بالا رفتن سطح احساسات می شود.

بالا رفتن کارایی در زمان کار با گوش کردن موسیقی

از ” فواید گوش دادن به مویسقی ” می توانیم به بالا رفتن کارایی در زمان اشاره کنیم. بر اساس اظهارات امینم ” اگر بخواهم چیزی را به مردم از موسیقی خود یاد دهم ، وقتی که برای انجام کاری تلاش و کوشش می کنند، اگر به عقب بر نگردند هر چیزی امکان پذیر است “.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب لاک پشت حضرت یوسف

مارسلو بیگیلیسی تحقیقاتی انجام داد که نشان می داد  دونده هایی که قبل از دویدن موسیقی های انگیزشی تند گوش می کردند در دو ۸۰۰ متر سریع تر از سایر دونده ها می ‌دویدند. آن ها نسبت به پرونده‌ هایی که موسیقی آرام گوش می کردند بسیار جلوتر بودند ، بنابراین اگر قصد رسیدن به هدف خاصی را دارید طبق همان خواسته آهنگ گوش کنید.

فواید گوش دادن به مویسقی
افزایش کارایی مزیت دیگر گوش دادن به موسیقی است

رابطه موسیقی و کاهش استرس و بهبود سلامتی روانی

بر اساس گفته های بیلی جوئل ” من فکر می کنم موسیقی یک عنصر شفابخش است.”  در واقع می‌ توانیم از موسیقی به عنوان زبان بشریت یاد کنیم. این احساس را تمامی افراد تاکنون لمس کرده اند مهم نیست که هر کدام چه فرهنگی داشته باشند ، موسیقی زبان مشترک تمام ملت‌ها است.

از ” فواید گوش دادن به موسیقی ”  می ‌توانیم به کاهش استرس اشاره کنیم. زمانی که افراد به موسیقی گوش می ‌کنند و از ان لذت می‌ برند؛ هورمون استرس بر بدن آن ها کاهش پیدا می ‌کند ، کورتیزول در خون پایین می آید و همین امر بر روی استرس مزمن بسیار تاثیرگذار است.

این موضوع یکی از مهمترین ویژگی های موسیقی است. حدود ۶۰ درصد از بیماری ها و ناخوشی ها در زندگی افراد به استرس مربوط می ‌شود. اگر افراد بتوانند میزان استرس خود را به هر نحوی کاهش دهند؛ از بروز بیماری ها در بدن خود نیز جلوگیری می کنند.

بر اساس مطالعات انجام شده، نتایج آن به این صورت بود زمانی که افراد ساز و ضرب تولیدی از قطعه موسیقی را گوش می کنند ایمنی بدن آن ها بسیار بیشتر می شود.

بنابراین اگر قصد آرام کردن خود در یک روز پر فشار و استرس را دارید به شما توصیه می کنیم که رادیو را روشن کنید و یا این که آهنگ مورد علاقه خود را پلی کنید ؛ مطمئن باشید که رقص ، پایکوبی و آواز خواندن حداکثر بهره وری افراد را بیشتر می کند.

رابطه موسیقی با بهتر خوابیدن

بر اساس گفته برهولد اورباخ ” موسیقی گرد و غبار روزمره را از زندگی ها پاک می کند. ” حدوداً ۳۰ درصد آمریکایی ها از بی خوابی رنج می برند.

بر اساس مطالعات انجام شده و نتایج آن افرادی که قبل از خواب حدود ۴۵ دقیقه موسیقی مورد علاقه خود را در سبک کلاسیک گوش می کنند، بهتر از دانشجویانی به خواب می ‌روند که قبل از خواب یک کتاب صوتی گوش کردند و یا هیچ کاری انجام ندادند.

اگر از بی ‌خوابی رنج می‌ برید؛ قبل از خواب حتما از موسیقی های باخ و موت زارت گوش کنید مطمئن باشید که خواب راحت تری را تجربه خواهید کرد.

فواید گوش دادن به موسیقی
گوش دادن به موسیقی های مناسب قبل از خواب نیز می تواند سبب افزایش کیفیت خواب شما شود

رابطه موسیقی و کاهش افسردگی

از ” فواید گوش دادن به موسیقی ” می توانیم به کاهش افسردگی اشاره کنیم. بر اساس گفته مایا آنجلو موسیقی پناهگاه است و افراد می ‌توانند به فضای بین نت ها سفر کنند  و باز به تنهایی خود باز گردند “.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب گریه حضرت یوسف

بر اساس تحقیقاتی که بر روی خواب انجام شد دو دسته از افرادی به بیماری افسردگی مبتلا بودند انتخاب شدند؛ دسته اول قبل از خواب موسیقی کلاسیک گوش می کردند با این کار به طرز شگفت انگیزی علائم افسردگی کاهش پیدا می کرد ؛ اما در گروه دوم که قبل از خواب به موسیقی گوش نمی کردند این بهبودی حاصل نمی‌ شد.

مطالعه دیگری در کشور آلمان صورت گرفت که نشان می داد سبک موسیقی که افراد گوش می ‌کنند بسیار بر روی علائم افسردگی تاثیرگذار است.

افرادی که صداهای دلنشین یا سبک کلاسیک گوش می کند روحیه بالاتری خواهند داشت؛ اما افرادی که آهنگ های سنگین و تکنو گوش می ‌دهند بیشتر از دیگر افراد افسرده می شوند؛ بنابراین اگر می ‌خواهید احساسات خود را تقویت کنید حدود ۱۵ دقیقه آهنگ مورد علاقه خود را پلی کرده و گوش کنید این موضوع به بالا بردن سطح احساسات طبیعی شما بسیار کمک می کند.

رابطه غذا خوردن با موسیقی

از ” فواید گوش دادن به موسیقی ” می توانیم به کمتر غذا خوردن اشاره کنیم. بر اساس گفته های توماس هاردی ارتباط دوستانه بین موسیقی و غذا خوردن وجود دارد.

طبق تحقیقاتی که در کشور گرجستان انجام شد نشان می ‌داد افرادی که در نور ملایم و موسیقی آرام غذا می خورند کالری کمتری به بدن آن ها می رسد و بیشتر می‌ توانند از وعده غذایی خود لذت ببرند.

بنابراین اگر قصد کاهش وزن را دارید به شما توصیه می ‌کنیم در زمان غذا خوردن نور چراغ را کم کنید و موسیقی آرام گوش دهید؛ با این کار کمتر از حد معمول غذا می خورید.

فواید گوش دادن به موسیقی
از مزیت های دیگر گوش دادن به موسیقی کمتر غذا خوردن است

رابطه رانندگی و موسیقی

بر اساس گفته های آلیسون کرواس ” چیزی که همه افراد دوست دارند این خودرو خود را بنشینند و یک موسیقی آرام پلی کنند، این فضا در زیر باران بسیار شگفت انگیز خواهد بود. “

بر اساس مطالعاتی که در کشور هلند انجام شد ، گوش دادن به موسیقی تاثیرات مثبتی بر روی بهبود رانندگی افراد خواهد داشت و خلق و خوی افراد را کاملاً تغییر می ‌دهد.

این کار سبب می شود که در زمان گوش کردن به موسیقی مورد علاقه آرام خود ایمن‌ تر رانندگی کنید؛ بنابراین اگر قبل از نشستن پشت فرمان و یا در ترافیک احساس عصبانیت شدید کردید می توانید برای بهبود اوضاع و خلق و خوی خود آهنگ مورد علاقه خود را پیدا کنید و به آن گوش کنید. از ” فواید گوش کردن به موسیقی ” بهبود روند رانندگی است.

این کار هیچ تاثیر منفی بر روی رانندگی نخواهد داشت و به  بهبود وضعیت رانندگی نیز بسیار کمک می کند. آهنگ های بسیاری وجود دارد که می توان در هنگام بارش باران  گوش کرد.

رابطه موسیقی و تقویت حافظه و یادگیری

بر اساس گفته های جودی پیکوت ” موسیقی زبان حافظه است. ” بر اساس یافته های محققان گوش کردن به موسیقی در یادگیری و به یاد آوردن مسائل و اطلاعات به افراد کمک شایانی می‌ کند؛ البته این موضوع به میزان موسیقی که افراد گوش می کنند بستگی دارد.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب بچه دار شدن از نظر حضرت یوسف

معمولاً افرادی که موسیقی گوش می‌ دهند در دوران سالمندی با مشکل مواجه نمی ‌شوند. مطالعه دیگر بر روی افراد ژاپنی انجام شد که نشان می ‌داد موسیقی تاثیرات انگیزشی بسیاری را بر روی آن ها می گذارد.

افراد شرکت کننده در این تحقیق دو دسته بودند افرادی که موسیقیدان بودند، زمانی که موسیقی برای آن ها پخش می شد احساس بسیار بیشتری نسبت به سایر افراد داشتند و به نوعی می‌ توانیم بگوییم که آن ها واقعاً از گوش کردن به موسیقی لذت می بردند و احساس خوبی را تجربه می کردند.

اما در مقابل افرادی غیر موسیقیدان در این تحقیق حضور داشتند آن ها با گوش کردن به موسیقی های انگیزشی می توانستند مطالبی را بهتر به خاطر بسپارند و در زمان پلی شدن موسیقی مورد علاقه آن ها احساس بهتری پیدا می کردند.

از ” فواید گوش دادن به موسیقی ” تقویت حافظه است. اگر شما هم قصد تقویت حافظه خود را دارید و می ‌خواهید مطلبی را به یاد بیاورید قبل از آن حتماً موسیقی گوش کنید.

فواید گوش کردن به موسیقی
تقویت حافظه یکی از مزیت های دیگر موسیقی ها مفید و استاندارد است

تاثیر موسیقی بر روی عمل جراحی

بر اساس گفته میگل د کارانتز  ” فردی که آواز می خواند نگرانی را از ذهن خود بیرون می ‌کنند.” بر اساس یافته ‌های محققان قبل از عمل جراحی؛ افرادی که موسیقی گوش می کنند سطح استرس و اضطراب آن کاهش پیدا می ‌کند.

گوش کردن به موسیقی می ‌تواند موثر تر از مصرف مسکن های خوراکی باشد. معمولاً داروهایی که برای آرامش افراد قبل از عمل تجویز می شود افراد را دچار خواب آلودگی می کند و عوارض جانبی بسیاری دارد.

از این عوارض جانبی می توانیم به سرفه و استفراغ و سرگیجه اشاره کنیم. طبق مطالعاتی دیگر شنیدن صدای مورد علاقه بعد از جراحی قلب باعث آرامش افراد خواهد شد. در زمانی که بعد از عمل در رختخواب خود استراحت می کنید حتماً موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید.

از ” فواید گوش دادن به موسیقی ” به آرامش رسیدن است. به طور میانگین در هر سال حدود ۲۳۴ میلیون عمل جراحی در تمام دنیا انجام می شود.

اگر اطرافیان شما نیز قصد عمل کردن دارند حتماً به آن ها گوشزد کنید که برای کاهش اضطراب و استرس ناشی از عمل از موسیقی های آرامبخش استفاده کنند و یا این که شما این کار را برای آن ها انجام دهید؛ قطعا این افراد در مقایسه با داروهای آرامبخش بر روی افراد بیشتر تاثیر می گذارد عوارض جانبی را نیز در پی نخواهد داشت.

رابطه موسیقی و کاهش درد

بر اساس گفته باب مارلی نکته خوبی درباره موسیقی که وجود دارد این است ” وقتی که افراد به آن گوش می دهند دیگر دردی را احساس نمی کنند. “

همچنین بخوانید :
موفقیت واقعی چیست

در دانشگاه درکسل در فیلادلفیا تحقیقاتی بر روی موسیقی درمانی انجام گرفت. در این تحقیق یک موسیقی از پیش ضبط شده و استاندارد را برای بیماران سرطانی پخش کردند و در نتیجه شاهد کاهش درد آن ها بودند. با گوش کردن به موسیقی به طور کلی درد بیماران سرطانی کاهش پیدا کرد و یا حتی کارهای مراقبتی که برای سالمندان نیاز بود نیز کم شد.

این موسیقی ها به ترتیب کلاسیک ، ملایم و یا به انتخاب بیمار بود. بر اساس گفته باب مارلی که کمی پیش گفتیم گوش کردن به موسیقی مورد علاقه افراد ، درد از آن ها دور می شود.

فواید گوش دادن به موسیقی
کاهش درد بیماران یکی دیگر از مزیت های گوش دادن به موسیقی مناسب است

رابطه موسیقی و بهبود بیماران آلزایمری

از ” فواید گوش دادن به موسیقی ” بهبود بیماری آلزایمر است. بر اساس گفته الیور ساک  ” بازگردانی گذشته به هیچ عنوان میسر نیست؛ اما با گوش کردن به موسیقی می توان هویت فراموش شده را بازگرداند. “

بر اساس تحقیقات یک سازمان غیرانتفاعی به نام موزیک؛ حافظه افرادی که بیماری آلزایمر و یا اختلالی مربوط به سن داشتند ؛عملکرد بهتری با گوش کردن به موسیقی داشت.

آن ها زمانی که موسیقی مورد علاقه خود را گوش می دادند چیزهایی مربوط به گذشته به ذهن آن ها می آمد. البته باید این را بدانید که این هوشیاری مقطعی بود برای مثال با شنیدن موسیقی کم کم  آن ها توانستند ادامه آهنگ را زمزمه کنند و این قدرت به دست می آوردند که برای چند دقیقه از روی ویلچر خود بلند شوند و مطالبی که مربوط به گذشته بود را به خاطر بیاورند.

بر اساس گفته های دکتر لورا مسکده که مدیر و جراحی دانشگاه کالیفرنیا از دانشگاه علوم پزشکی ایروین است ؛ علت یادآوری خاطرات با موسیقی را تاثیر آن بر روی نقاط مختلف مغز و مسیرهای هنوز به طور کامل تخریب نشده اند را با تحریک به یکدیگر وصل کرد.

هر سه نفری که سالمند هستند یک نفر از آن ها به دلیل مبتلا شدن به آلزایمر یا فراموشی می میرد؛ بنابراین اگر کسی را می شناسید که دچار آلزایمر شده است و یا زوال عقل ندارد موسیقی مورد علاقه آن ها را پخش کنید، این موضوع باعث برقراری ارتباط با آن ها می ‌شود.

رابطه موسیقی و بیماران مبتلا به سکته مغزی

بر اساس گفته های مایا آنجلو ” من می دانم که چرا پرنده مانده در قفس آواز می خواند؟ ” از ” فواید گوش دادن به موسیقی ” می توان به بهبود بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند اشاره کرد.

بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه هلسینکی انجام شد افرادی که دچار سکته مغزی شده اند اگر در طول روز ۲ ساعت موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنند مطمئناً عملکرد شناختی بیشتری نسبت به افرادی که موسیقی گوش نمی کنند و یا آن هایی که به کتاب های صوتی گوش می دهند دارند.

همچنین بخوانید :
چگونه ذهنی قوی داشته باشیم

تمام موسیقی هایی که در دنیا وجود دارد شامل اشعار و ترکیب موسیقی است که این امر باعث تقویت شدن حافظه شنوایی و کلامی در بیماران می ‌شود.

جالب توجه است که سکته مغزی از پنج بیماری کشنده در دنیا است؛ بنابراین اگر با کسی زندگی می کنید که دچار سکته مغزی شده است؛ در طول روز حداقل ۲ ساعت موسیقی مورد علاقه او را پلی کنید که با این کار بتواند خود را احیا کند.

" فواید گوش دادن به موسیقی
از مزیت گوش دادن به موسیقی می توان به بهبود بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند اشاره کرد

ارتباط موسیقی و بالا رفتن هوش کلامی

بر اساس گفته مدستر ماوس ” موسیقی کلمات موجود در ذهن روح می بخشد. ” تیم مطالعاتی که در دانشگاه یورک تشکیل شد و بعد از گذشت حدود یک ماه از آموزش درس های موسیقی از جمله ریتم آهنگ ، ملودی ، نت ها حدود ۹۰ درصد از کودکانی که در سن ۴ تا ۶ سالگی بودند نشان داد که قدرت کلامی آن ها به طرز قابل توجهی افزایش داشته است.

از ” فواید گوش دادن به موسیقی ” بالا رفتن هوش است.  سیلیواین مورتو که محقق این مطالعه بود اعتقاد داشت زمانی که آموزش موسیقی داده می شود اثر آن انتقالی است و بر روی توانایی کودکان در درک مطالب و کلمه ها و معنی آن ها به طرز شگفت انگیزی افزایش پیدا می کند.

تحقیقات دیگری که بر روی زنان بالغ در همین زمینه انجام گرفت زنانی که در رشته موسیقی و کودک آموزش داده شده اند نسبت به افرادی که این آموزش ها را دریافت نکرده اند مهارت کلامی بسیار بالاتری را داشتند و در صحبت کردن عملکرد آن ها بسیار بهتر از دیگران بود.

هیچ تفاوتی ندارد که فرد کودک باشد و یا بزرگسال! اگر قصد تقویت مهارت‌های کلامی را دارید به شما توصیه می‌ کنیم که حتماً موسیقی را بیاموزید.

رابطه موسیقی درباره هوش و عملکرد علمی

بر اساس گفته های برونو ” موسیقی توانایی تغییر دنیا را دارد؛ زیرا می ‌تواند مردم را تغییر دهد.” تحقیقاتی که در زمینه آموختن درس های موسیقی انجام شده نشان می داد افرادی که درس های موسیقی آموزش دیده اند و عملکرد تحصیلی و هوش آن ها در کودکی و نوجوانی بیشتر از دیگران بود.

” فواید گوش دادن به موسیقی ”  عملکرد علمی بهتر است. افرادی که آواز خواندن و یا درس های مربوط به موسیقی را آموختند، سطح یادگیری آن ها و بهره ی هوشی بالاتری از خود به نمایش گذاشتند.

بر اساس نتایج آی کیو و آزمون هایی که در بین این کودکان برگزار شد افرادی که سبک درام را آموزش دیده بودند از تمام افراد بهره هوشی بالاتری داشتند و بیشترین امتیاز را کسب کرده بودند.

در بزرگسالی این کودکان در دستیابی به موفقیت های تحصیلی عملکرد بسیار بهتری خواهند داشت. محققان به افراد توصیه می ‌کنند که در هر شرایطی برای خود بخوانید و از ابزارهای موسیقی استفاده کنید.

" فواید گوش دادن به موسیقی
افزایش یادگیری و عملکرد علمی بهتر از دیگر ویژگی های موسیقی استاندارد و مناسب است

تاثیر موسیقی بر سلامت مغز

بر اساس گفته ‌های یاسمینا خادار “موسیقی زندگی است ؛ افراد غذا می خورند که گرسنه نشوند، آواز می ‌خوانند که بتوانند زندگی کنند.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب خرما از حضرت یوسف

در زمینه موسیقی مطالعاتی بر روی سالمندانی که در یک خانه سالمندان بودند انجام گرفت ، این تحقیق نشان می‌ داد که افرادی که بیش از ده سال در زمینه موسیقی فعالیت کرده بودند در آزمون های شناختی به نسبت موزیسین هایی که حدود ۱ تا ۹ سال در عرصه موسیقی کار کرده بودند نتایج بهتر و بالاتری را کسب کردند.

اما افرادی که هیچ تجربه موسیقی نداشتند کمترین امتیاز را کسب کرده بودند. از ” فواید گوش دادن به موسیقی ” می توانیم به تاثیر ان بر روی سلامت مغز اشاره کنیم.

بر اساس گفته براندا هانا پلادی که پژوهشگر ارشد این تحقیق بود ” استفاده از ابزار آلات موسیقی و تمرین کردن در سال های متوالی نیازمند یک یادگیری است، این یادگیری باعث می‌ شود که اتصالاتی در مغز به وجود بیاید که از کاهش یافتن هوش شناختی جلوگیری خواهد کرد.

” بر اساس نظریه وان بافت تاجر بزرگ که در سن ۸۴ سالگی به یادگیری نواختن یوکه لیلی پرداخت ، هرگز برای یادگیری موسیقی دیر نیست حتی در سن ۸۴ سالگی!

بر اساس گفته های افلاطون موسیقی ریتم دیگر روح مخفی انسان را مشخص می کند.” از فواید موسیقی بسیار گفتیم به این نکته توجه کنید که برای یادگیری موسیقی اصلا به سن خود توجه نکنید.

..

مهم نیست که شما جوان ، پیر ، کودک ، سالمند ، بیمار ، سالم ، خوشحال ، ناراحت و یا فقیر هستید؛ موسیقی می تواند تاثیر شگفت انگیزی برای کیفیت زندگی شما داشته باشد؛ بنابراین برای کاهش استرس تنش و اضطراب در زندگی همیشه از موسیقی استفاده کنید.

کاهش استرس و افزایش آرامش و بهبود عملکرد مغزی از دیگر خصوصیات مثبت گوش دادن به موسیقی است

اگر می خواهید خلق و خوی خود را تغییر دهید بهترین کار گوش کردن موسیقی است؛ حتی به سلامت مغز و نحوه مطالعه تاثیرگذار است؛ با این کار می‌ توانید بدون استفاده از مسکن ها دردهای خود را کاهش دهید و به عنوان فردی هوشمند و خلاق فعالیت کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم ” فواید گوش دادن به موسیقی ” را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم؛ تحقیقات جدیدی که درباره موسیقی انجام شد نشان می داد که احساسات بشر بدون در نظر گرفتن سبک فرهنگی و قومی احساسات بشری را بر می‌ انگیزد؛ بنابراین به شما توصیه می کنیم که حتما سبک هایی را یاد بگیرید که از طریق آن زبان جهانی بتوانید به همه سود برسانید.

در مراکز عمومی مثل مدارس ، دانشگاه ‌ها  موسیقی به دیگران آموزش دهید تا بتوانید کارایی و عملکرد آن ها را در تمام ابعاد زندگی تحت تاثیر قرار بدهید.

اگر شما هم نظر ، پیشنهاد و یا تجربه ای درباره گوش کردن و یادگیری ابزارهای موسیقی دارید می ‌توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.