فواید دوش گرفتن قبل از خواب

فواید دوش گرفتن قبل از خواب

فواید دوش گرفتن قبل از خواب
فواید دوش گرفتن قبل از خواب

یکی از فواید حمام کردن کمک به آرام سازی ذهن و بدن می باشد، از فواید دوش گرفتن قبل از خواب می توان به تسکین اضطراب  در انسان نیز اشاره کرد به این طریق که باید به مدت هشت هفته قبل از خوابیدن دوش آب گرم گرفته شود؛ ما در این مقاله می خواهیم از مزایای دوش گرفتن قبل از خواب برایتان بگوییم.

مزایای دوش گرفتن قبل از خوابیدن

رها شدن از خارش پسوریازیس

یکی از درمان های پوسته های خارش دار که ناشی از پسوریازیس می باشد، حمام آب گرم به همراه دو قاشق روغن نارگیل یا زیتون است.

از زیتون و روغن نارگیل می توان به منظور مرطوب کردن پوست هایی که به شکل فلس در آمده اند استفاده کرد؛ این روغن ها احتمال عفونت را در پوست کم می کنند.

توصیه جدی ما به شما این است که بیشتر از ده دقیقه در وان حمام نمانید زیرا حتی اگر این روغن ها را نیز بصورت مرتب استفاده نمایید باز هم دچار خشکی پوست خواهید شد.

فواید دوش گرفتن قبل از خواب
به افراد برای جلوگیری از خشکی پوست توصیه می کنیم که که بیشتر ده دقیقه در حمام نمانند

توصیه ما به شما این است که حتماً به جای استفاده از لیف های اسفنجی از لیف پارچه ای و نرم استفاده کنید و حتماً به پزشک مراجعه کنید تا یک سری مرطوب کننده را برای بعد از حمام برایتان تجویز کند و حتماً از آن ها بعد از حمام کردن استفاده کنید تا از شر خارش های پسوریازیس راحت شوید.

تسکین پوست خشک سرما زده

از جو دو سر به عنوان بهبود دهنده پوست خشک و التهاب دار استفاده می شود، آنتر آمیدهایی که در جو دو سر وجود دارند به عنوان تسکین دهنده برای پوست های التهاب دار استفاده می شوند؛ برای استفاده از آن می توانید مقداری جو دو سر را در یک جوراب تمیز ریخته و سر آن را با یک کش پلاستیکی ببندید و جوراب را داخل وان آب گرم بیندازید تا حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در وان بماند و بعد از آن از وان حمام استفاده نمایید.

همچنین بخوانید :
عوارض برنزه کردن پوست بدن

دست یافتن به خواب عالی شبانه

سعی کنید هنگام خواب رخت خواب شما خنک باشد و از ملحفه هایی خنک استفاده نمایید این کار باعث افت دمای بدنتان می‌شود و این پیام را به بدن می‌دهد که ملاتونین ترشح کند و خود این کار باعث خواب آلود شدن در افراد می شود.

فواید دوش گرفتن قبل از خواب
برای خوابی بهتر بعد از هم حمام کردن می توانید از ملحفه های خنک استفاده کنید

به همین دلیل است که توصیه پزشکان برای افرادی که بی خوابی دارند این است که قبل از خواب حتما دوش آب گرم بگیرند و بعد به رخت خواب بروند.

یکی از فواید دوش گرفتن قبل از خواب همین است زیرا هنگام حمام کردن دمای بدن افزایش می یابد و بعد رفته رفته دمای خود را از دست می دهد به همین دلیل است که فرد احساس خواب آلودگی می کند.

تقویت مغز

از روغن های مثل مریم گلی استفاده کنید زیرا باعث تقویت حافظه می شود همچنین می توانید از ترنج استفاده کنید که استرس را کم می کند و به شما کمک می کند که آرام تر باشید.

در برابر سرماخوردگی از شما محافظت می کند

یکی دیگر از فواید دوش گرفتن قبل از خواب این است که گرفتگی بینی را رفع می کند و باعث شل شدن عضلات و کاهش درد می شود و این موضوع باعث می‌شود که اندروفین در مغز ترشح شود که باعث آرامش  بیشتر می شود.

در پایان اگه شما هم مزایای دیگه ای از دوش گرفتن قبل از خواب رو میدونید لطفا برای ما در زیر همین مطلب ارسال کنید با سپاس.

اشتراک گذاری 

همچنین ببینید

با افسردگی همسرم چه کنم

با افسردگی همسرم چه کنم

با افسردگی همسرم چه کنم در پاسخ به این سوال باید بگوییم که فشاری که این بیماری بر روی زندگی وارد می کند بسیار دشوار است، اما نباید کسی را که دوست داشته اید را به خاطر وجود این ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تلقین درمانی و درمان بیماری ها با ضمیر ناخودآگاه !!!

چگونه زندگی شادی داشته باشیم
سلامتی و جوانسازی درونی با فایل تاثیر گذار بر ناخودآگاه
سابلیمینال تلقین درمانی و سلامتی

 
برای آشنایی بیشتر کلیک کنید
close-link
Click Me