کتاب های موفقیت و ثروت

بهترین کتاب های موفقیت و ثروت

بهترین کتاب های موفقیت و ثروت

کتاب های موفقیت و ثروت
بهترین کتاب های موفقیت و ثروتمند شدن

هر کدام از ما باید به این موضوع مهم در زندگی پی ببریم که خواندن کتاب کمک فراوانی برای رسیدن به موفقیت و البته ثروت در زندگی است و باید آن را جدی گرفت. در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت را به شما معرفی کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

لیست بهترین کتاب های موفقیت و ثروت

• راه های مبارزه مسالمت آمیز

کتاب راه های مبارزه مسالمت آمیز اولین کتاب نوشته شده ی دن میلمن است، داستان این کتاب حول اتفاق هایی است که در سال های دانشگاه وی رخ داده و بسیار الهام بخش می باشد. نویسنده در این کتاب بیان می کند که شخص قبل از احساس واقعی خوشبختی، قادر به دست یابی به موفقیت نخواهد بود.

 مفاهیمی که میلمن در این کتاب به آن ها پرداخته است را از مربی پیر خود و همچنین سفرهایی که مربی او را می فرستاده یاد گرفته است. اگر به دنبال دانستن مفهوم اصلی زندگی هستید، خواندن این کتاب را فراموش نکنید. در رابطه با کتاب راه های مبارزه مسالمت آمیز باید گفت که زندگی شما را تغییر خواهد داد.

• قانون موفقیت در شانزده درس

کتاب فوق از مصاحبه با بیشتر از 500 نفر میلیونر خود ساخته و همینطور تحقیقات 26 ساله ناپلئون هیل به وجود آمده است. نویسنده کتاب تحقیقات و مطالعات گسترده ای بر روی موفقیت افرادی مانند توماس ادیسون، هنری فورد، جان دی راکفلر، اندرو کارنگی، الکساندر گراهام بل و تئودور روزولت داشته است و براساس آن مطالبی را تحت عنوان قوانین موفقیت گرد آوردی کرده است.

نکته مهمی که در رابطه با کتاب موفقیت در شانزده درس باید به آن توجه داشت این است؛ اگر چه حجم کتاب کمی زیاد می باشد، اما نحوه نگارش آن به صورتی است که هر کسی حتی دانش آموزان دبیرستانی می توانند به آسانی مفاهیم آن را متوجه شوند. هیل نویسنده کتاب با توجه به قوانین موفقیت نوشته شده در کتاب دست آوردهای بزرگی در زندگی شخصی داشته است. کتاب فوق یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت است.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب لاک پشت حضرت یوسف
کتاب های موفقیت و ثروت
کتاب موفقیت در 16 درس

کتاب های موفقیت و ثروت :: •زمین های الماس

کتاب زمین های الماس مقدمه ای خاص و زیبا دارد. راسل کانول در مقدمه کتاب در رابطه با فرصت هایی برای رسیدن به خوشبختی بحث کرده است که با بی توجهی ما رو به رو می شوند. بسیاری از ما با موقعیت های اسرارآمیز برای کسب ثروت و موفقیت روبه رو شده ایم، اما در کمال ناباوری آن را کنار زده ایم. زمین های الماس یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت می باشد که طرفداران بسیاری هم دارد.

کتاب زمین های الماس به دو صورت نوشتاری و صوتی در دسترس است و هر کسی می تواند بنابه سلیقه شخصی یکی از این انواع را انتخاب کند. نویسنده در کتاب سعی دارد به ما بگوید که خوشبختی در نزدیکی ما است. اگر چه پول داشتن نوعی قدرت به حساب می آید، اما شما به آسانی می توانید برای رسیدن به پول گام بردارید. البته این گام ها باید با منطق همراه باشد، اگر چه منطق به همراه اعتماد به نفس است که کارایی بیشتری دارد.

• طرز تفکر یک مرد

کتاب طرز تفکر یک مرد حجم کمی دارد، اما مفاهیم نوشته شده در آن به قدر کاربردی است که تعداد بسیار زیادی از افراد موفق از آن الهام گرفته اند و به اهداف خود دست پیدا کرده اند. در این کتاب جمله های زیادی نوشته شده است که به روح کمک می کند تا آن چه را دوست دارد، جذب کند. البته توجه داشته باشید که اگر به ترس های خود فکر کنید، آن ها را هم جذب خواهید کرد. مهم ترین نکته ای که کتاب طرز تفکر یک مرد به دنبال اثبات آن است توجه به قدرت قلب و احساس می باشد.

نویسنده کتاب جیمز آلن با استفاده از زبانی روان و مفاهیمی عمیق به خواننده اثبات می کند که تفکر و شخصیت هر کسی ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند و به هیچ عنوان از هم جدا نخواهند بود. افکار و رفتار هر کسی اهمیت بالایی دارد، همانطور که مسئولیت شخصی وی با اهمیت است. آلن عقیده دارد که برای رسیدن به اهداف و رویاهای خود باید زمان صرف کرد. طرز تفکر یک مرد یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت است که تاثیرات مثبت فراوانی دارد.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب کبوتر حضرت یوسف
کتاب های موفقیت و ثروت
کتاب طرز تفکر یک مرد

کتاب های موفقیت و ثروت :: •حداکثر موفقیت

در رابطه با این کتاب باید به این موضوع بسیار مهم اشاره کرد، مهارت های هر کسی در واقع قدرت های او هستند که پنهان شده اند و برای رسیدن به اهداف باید از این مهارت ها و قدرت های پنهان استفاده کرد. کتاب حداکثر موفقیت نوشته برایان تریسی است که باعث ایجاد تغییرات مهمی در زندگی هر کسی می شود و البته سرعت این تغییرات بسیار بالا است.

در کتاب حداکثر موفقیت در رابطه با این موضوع بحث می شود که در همه زمینه ها مانند سلامتی، حرفه ای، روابط، ثروت و خوشبختی شخصی به موفقیت رسید. اصول نوشته شده در این کتاب برای همه کسانی که در مسیر موفقیت گام برمیدارند، مناسب است و می توانند از آن استفاده کنند. استراتژی های موجود در این کتاب به شما کمک فراوانی می کند تا مهارت های پنهان خود را آشکار کرده و از پتانسیل خود برای رسیدن به اهدافتان استفاده کنید.

• جادوی تفکر بزرگ

نویسنده کتاب جادوی تفکر بزرگ دیوید شوارتز است و اعتقاد دارد که تفاوت بین انسان های موفق و دیگران تفکر آن ها می باشد. وی عقیده دارد که شخصی صرفا به دلیل باهوش بودن یا داشتن خلاقیت بالا نمی تواند موفق شود و چیزی که سبب موفقیت افراد خواهد شد، انتخابی است که در مسیرهای مهم زندگی دارند.

اهداف زندگی خود را به طور کامل و دقیق بشناسید و سعی کنید که آن ها را گسترده کنید. اهداف شما باید به طور واضح مشخص شوند تا بتوانید به طور دقیق بر روی آن تمرکز کنید و آن ها را به دست آورید. تمرکز اصلی خود را بر روی هدف زندگی معطوف کنید و نگذارید که دیگر مسائل کم اهمیت مانع رسیدن شما شود. یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت همین جادوی تفکر بزرگ است.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب آمدن مرده به خانه
کتاب های موفقیت و ثروت
کتاب جادوی تفکر بزرگ

کتاب های موفقیت و ثروت :: •قدرت تفکر مثبت

نورمن وینسان پیل نویسنده کتاب قدرت تفکر مثبت اعتقاد دارد که برای رسیدن به اهداف خود و زندگی که همیشه رویای آن را داریم باید تفکر مثبت را در همه زمینه های زندگی خود جاری کنیم. ممکن است با خواندن جمله فوق به این موضوع فکر کنید که این همان موضوع اصلی کتاب راز است، بله! چندین دهه قبل از آن که کتاب راز چاپ شود توجه به قدرت تفکر مثبت در ذهن نورمن پیل وجود داشته است.

قدرت تفکر مثبت یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت است که فروشی میلیونی داشته و تا به حال افراد بسیاری را در راه رسیدن به اهداف مالی، شخصی، احساسات و معنوی کمک کرده و در آینده هم کمک خواهد کرد. برای رسیدن به اهداف خود باید شخصیتتان را از منفی ها پاک کنید و نکات مثبت را در عادات معمول خود قرار دهید تا شرایط برای شما بهتر شود.

• غول درونتان را بیدار کنید

آنتونی رابینز نویسنده کتاب غول درونتان را بیدار کنید معتقد است که درون هر شخصی غولی زندگی می کند که به او برای رسیدن به اهدافش کمک خواهد کرد. این غول درون به شما کمک می کند که کنترل مسائل عاطفی، جسمی و مالی خود را به طور کامل داشته باشید، البته برای این کار باید در ابتدا بتوانید غول را کامل کنید. کتاب فوق یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت است که افراد بسیاری را در رسیدن به اهداف مهم زندگی خود کمک کرده است.

کتاب های موفقیت و ثروت
کتاب غول درونتان را بیدار کنید

کتاب های موفقیت و ثروت :: •بها دادن به رهبر درونتان

هر کسی در درون خود رهبری دارد که برای رسیدن به اهداف مهم زندگیش باید به این رهبر بها دهد. در کتاب بها دادن به رهبر درونتان نکات مهمی ارائه شده است که با توجه به آن می توانید قدرت رهبری خود را افزایش دهید و در حرفه خود پیشرفت های قابل توجهی داشته باشید. جان ماکسول نویسنده یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت معتقد است که کسی با مهارت رهبری به دنیا نمی آید و قدرت رهبری کاملا اکتسابی است.

همچنین بخوانید :
آشنایی با رنگ های شخصیتی

ماکسول در این کتاب سعی دارد که با یاد دادن نظم و انضباط به هر کسی بگوید شما نیازی به مربی و رهبری از بیرون ندارید و با توجه به ندای درونی می توانید به اهداف خود دست پیدا کنید. جان ماکسول اعتقاد دارد که هر کسی در زندگی بدون آن که شغل، شخصیت و موقعیت خود را در نظر بگیرد، باید مهارت های رهبری را تمرین کند تا بتواند برای خود رهبری قدرتمند باشد.

کتاب های موفقیت و ثروت :: •مدیریت یک دقیقه ای

برای آن که در شغل و حرفه خود به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید، کتاب مدیریت یک دقیقه ای کمک بزرگی به شما خواهد کرد. نویسنده در این کتاب به این موضوع اشاره می کند که احتیاجی به یادآوری همیشگی اشتباهات نیست و باید تمرکز خود را بر روی پیشرفت بهتر و بیشتر بگذارید تا در زندگی موفق شوید.

فصل های کتاب مدیریت یک دقیقه ای که یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت به حساب می آید کوتاه هستند. در این فصل ها به مدیران آموزش داده می شود که چگونه با مجموعه خود ارتباط داشته باشند که این تعامل مفیدتر باشد. نحوه تشویق، تنبیه، تغییر مسیر و ارائه پاداش به افراد تیم به طور کامل توضیح داده شده است.

بهترین کتاب های موفقیت و ثروت
کتاب مدیر یک دقیقه ای

کتاب های موفقیت و ثروت :: •خوب تا عالی

کتاب خوب تا عالی بر اساس تحقیقات مهمی نوشته شده است که مفاهیم کاربردی را بیان می کند. به عنوان مثال یکی از مهم ترین سوالاتی که باعث به وجود آمدن تحقیقات مذکور شده است این بود که آیا فقط شرکت های بزرگ می توانند خوب باشند؟ یا یک شرکت برای بزرگ شدن باید چه کارهایی را در برنامه خود داشته باشد؟

جیم کالینز کسی است که این تحقیقات را انجام داده است، وی به دنبال این بود که ویژگی های شرکت های بزرگ و موفق را به طور کامل بداند و آن را در اختیار همگان قرار دهد. خوب تا عالی یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت است که نویسنده آن عقیده دارد، رهبری خوب و موفق یکی از مهم ترین خصوصیت شرکت های بزرگ و با نفوذ به حساب می آید.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب زایمان حضرت یوسف

جیم کالینز و تیم محقق وی عقیده دارند که رهبران با اشتیاق می توانند بهترین عنصر برای یک شرکت خوب باشند، آن ها از کار خسته نمی شوند و یکی از مهم ترین وظایف خود را تبدیل شرکت از خوب به عالی می دانند. رهبران یک شرکت پایه و اساس حرکت و تعالی آن به حساب می آیند و نقش بسیار مهمی دارند.

• میلیونر اتوماتیک

کمتر کسی است که علاقه ای به میلیونر شدن آن هم به صورت اتوماتیک نداشته باشد. نویسنده در این کتاب عقیده دارد که هر چیز فوق العاده ای حتما با پیش بینی خاصی انجام شده است. عقیده نویسنده این است که با برنامه ریزی های دقیق می تواند به آسانی و به طور خودکار در مسیر موفقیت قرار بگیرد.

کتاب میلیونر اتوماتیک موقعیتی را برای خواننده فراهم می کند که در هزینه و زمان خود صرفه جویی قابل توجهی کند و اصول بیان شده در کتاب با توجه به عقیده باخ بسیار آسان و کاربردی بیان شده اند و البته جدید هم نیستند. در این کتاب اصول مهمی در رابطه با پس انداز برای زمان بازنشستگی ذکر شده است. باخ نویسنده یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت عقیده دارد که بخشش عنصر مهمی برای ثروتمندی می باشد.

• پدر ثروتمند_ پدر فقیر

نویسنده این کتاب رابرت تی. کیوساکی است. نویسنده در این کتاب سعی دارد که ارزش سرمایه گذاری و کار آفرینی را برای خواننده به خوبی توضیح دهد. کیوساکی در بخش مهمی از کتاب آموزه های یک پدر ثروتمند و پدری فقیر به فرزند خود را نشان می دهد و عقیده دارد که همین آموزه ها می تواند کمک بسیار بزرگی برای رشد مالی فرزند باشد.

رابرت کیوساکی اهمیت فراوانی برای آموزش قائل است وی آموزه های پدر خود را به این صورت بیان می کند؛ درس خواندن، انتخاب شغلی آسان و کار کردن به مدت زمان طولانی برای دستمزدی نه چندان زیاد، در حالی که آموزه های پدر ثروتمند دوستش کاملا متفاوت است. کیوساکی اعتقاد دارد که در هیچ محیط آموزشی رسمی، یادگیری به طور کامل اتفاق نمی افتد.

همچنین بخوانید :
فواید گوش دادن به موسیقی

کتاب پدر ثروتمند – پدر فقیر یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت است که ارزش کارآفرینی و چگونگی انجام آن را بدون محدودیت های ذهنی بیان می کند. نویسنده در این کتاب خواننده را از زندگی کارمندی به سمت ایجاد فرصت های طلایی شغلی سوق می دهد . به او یادآوری می کند که برای پول دار شدن نیاز به کار سخت نیست.

بهترین کتاب های موفقیت و ثروت
کتاب پدر پولدار - پدر بی پول

• بزرگ ترین فروشنده جهان

کتاب بزرگ ترین فروشنده جهان را اوگ ماندینو نوشته است. داستان کتاب زندگی جوانی را روایت می کند که برای تغییر در جایگاه اجتماعی خود در تلاش است، وی با استاد خود مشورت می کند و استاد عقیده دارد که فروشندگی بهترین کاری است که یک جوان برای تغییر زندگی خود می تواند آن را انجام دهد. جوان تصمیم می گیرد به بزرگ ترین فروشنده جهان تبدیل شود. کتاب فوق داستان های بسیار جالبی دارد که برای افراد فروشنده بسیار مفید است و به آن ها یاد می دهد که چگونه با داشتن آرامش می توانند پیشرفت های چشمگیری داشته باشند.

کتاب های موفقیت و ثروت :: •کتاب مقدس فروش

جفری گیتومر نویسنده کتاب مقدس فروش، 100 اصل را بیان کرده است که فروشندگان با رعایت آن می توانند در کار خود به آسانی پیشرفت کنند. در این کتاب که یکی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت است می توان روش هایی را یاد گرفت که با استفاده از آن میزان فروش شما افزایش چشمگیری داشته باشد. اگر در کسب و کار خود با مشکل روبه رو شده اید به جای آن که ناله سر دهید دست به کار شوید. کتاب مقدس فروش می تواند بهترین کمک برای شما باشد.

امیدوارم از مطالب گفته شده لذت برده باشید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.