بهترین روش های پس انداز کردن

بهترین روش های پس انداز کردن

بهترین روش های پس انداز کردن

بهترین روش های پس انداز کردن
بهترین روش های پس انداز کردن

پس انداز پولی امری مهم است که همه ما در زندگی باید به آن توجه خاصی داشته باشیم، اگر چه پس انداز کردن پول تقریبا سخت می باشد، زیرا اساسا ما پول را به دست می آوریم که خرج کنیم. اما نکته مهمی که توجه به آن ضروری می باشد این است که پس انداز در زندگی هر کسی مهم و ضروری می باشد. در ادامه بهترین روش های پس انداز کردن را بیان خواهیم کرد.

با توجه به تحقیقات انجام شده، اکثر مردم به دنبال راهی هستند که با استفاده از آن هزینه های خود را کاهش دهند و پول های اضافی خود را پس انداز کنند. اگر به طور دقیق و منطقی به خرج های روزانه خود دقت کنیم، با این موضوع مواجه خواهیم شد که خرج های نادرست بسیاری داریم که می توان به آسانی از آن جلوگیری کرد. اگر چه هر کسی شیوه ای خاص برای پس انداز دارد، اما در این مقاله قصد داریم بهترین روش های پس انداز کردن را ذکر کنیم، پس با ما همراه باشید.

بهترین روش های پس انداز کردن چیست

1. بدهی نداشته باشید

اولین گام برای آن که بتوانید پول های خود را پس انداز کنید، این است که بدهی نداشته باشید. با داشتن بدهی قادر به پس انداز پولی نخواهید بود، پس برنامه ریزی دقیقی داشته باشید که در مرحله اول بدهی های خود را بپردازید و سپس پولی را برای آینده خود پس انداز کنید.

2. برای پول پس انداز شده برنامه ریزی داشته باشید

یکی از بهترین راه هایی که به شما انگیزه می دهد که با اشتیاق بیشتری پول های خود را پس انداز کنید، هدف است. داشتن هدف به عنوان نیرو محرکه به حساب می آید. به عنون مثال برای خود زمانی را مشخص کنید که قصد خرید ماشین دارید، آن را یاداشت کنید و هر ماه که مقداری پول کنار می گذارید بدانید به هدف خود نزدیکتر شده اید.

همچنین بخوانید :
چگونه بفهمیم هوش هیجانی بالایی داریم

3. برای پس انداز از خودتان شروع کنید

حتی اگر هدفی هم ندارید که برای رسیدن به آن نیاز به پس انداز داشته باشید، هر ماه مقدار کمی حتی 50 تومان را به حساب پس انداز خود منتقل کنید. این کار سبب می شود در آینده ای نه چندان دور مبلغ بالایی را پس انداز کرده باشید، بدون آن که توجه به این موضوع شما را اذیت کند.

4. سیگار نکشید

شاید برای شما جالب باشد بدانید که سیگار نه تنها برای سلامت جسمی شما مضر است بلکه ضررهای مالی زیادی هم برای شما به ارمغان خواهد آورد. یکی از بهترین روش های پس انداز کردن پول، ترک کردن سیگار است. برای پی بردن به اهمیت آن هزینه یک ماه سیگار خود را محاسبه کنید تا بدانید در صورت کنار گذاشتن آن چه سود مالی در انتظار شما خواهد بود.

بهترین روش های پس انداز کردن
یکی از بهترین روش های پس انداز کردن پول، ترک کردن سیگار است

5. تعطیلات در خانه بمانید

تعطیلات در خانه ماندن به این معنی نیست که از منزل بیرون نروید، بلکه این اصطلاح به این منظور به کار می رود که برای گذراندن تعطیلات مقصدهای دور را انتخاب نکنید تا هزینه تهیه بلیط و اقامت هتل را بپردازید، مقصدهای نزدیک به شما کمک می کند که علاوه بر تفریح، مقدار قابل توجهی هم در هزینه های خود صرفه جویی کنید تا بتوانید پس اندازی داشته باشید.

6. در مصرف حامل های انرژی صرفه جویی کنید

یکی از آسان ترین و البته بهترین روش های پس انداز کردن صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی است. شاید برای شما جالب باشد بدانید که با چند روش ساده می توان هزینه های قبض های برق و گاز را به شدت کاهش داد. برای کاهش هزینه های گاز مصرفی بهتر است که منزل خود را عایق کنید، استفاده از پنجره های دوجداره می تواند بهترین انتخاب باشد. اگر می خواهید هزینه برق مصرفی را کاهش دهید از وسائل برقی در ساعات اوج مصرف استفاده نکنید. به عنوان مثال برای زمان استفاده از جاروبرقی آخر شب یا ابتدای روز را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :
دروغ در رابطه عاشقانه

7. برای محل کار خود غذا ببرید

در مطالب ابتدایی به این موضوع اشاره کردیم که بسیاری از خرج های ما در طول روز اضافی هستند. به عنوان مثال اگر از آن هایی هستید که هر روز از بیرون غذا سفارش می دهید با این کار هر ماه هزینه بسیاری را صرف کاری می کنید که به آسانی قادر به جلوگیری از آن هستید. اگر هر روز برای محل کار خود از منزل غذا ببرید در پایان ماه مبلغ قابل توجهی را می توانید پس انداز کنید.

بهترین روش های پس انداز کردن
برای محل کار خود از خانه غذا ببرید

8. حساب بانکی همراه با سود داشته باشید

حساب بانکی بهره دار به عنوان محرکی برای پس انداز به حساب می آید. تنها کاری که باید انجام دهید، افتتاح یک حساب بانکی بهره دار و دریافت ماهانه سود سهام خود است. یکی از بهترین روش های پس انداز کردن همین حساب های بهره دار می باشد.

9. حساب خرج های سالانه خود را داشته باشید

گاهی خرج های ماهانه کمتر از چیزی به نظر می آیند که بتوان آن را جدی گرفت. به عنوان مثال شما در حساب ماهانه خود 50 تومان را برای وعده های غیر سالم در نظر می گیرید که مبلغ کمی می باشد. این در حالی است که همین ماهی 50 تومان در طول یک سال 2.5 میلیون تومان می باشد که مبلغ قابل توجهی است. پس حساب خرج ها به صورت ماهانه می تواند یکی از بهترین روش های پس انداز کردن پول باشد.

امیدوارم از مطالب گفته شده لذت برده باشید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
همچنین بخوانید :
فاصله گرفتن از آدمها
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.