ستاره تولد

ستاره ماه تولد

ستاره ماه تولد

ستاره ماه تولد
ستاره ماه تولد

همه چیز درباره ستاره ماه تولد

در گذشته بزرگان قبیله و یا افراد جادوگر و کف بین درباره ی  ستاره ماه تولد  و یا طالع بینی اطلاعاتی را به افرادی که به این موضوع علاقمند بودند می دادند.

گاهی اوقات باعث حیرت طرف مقابل بود، امروزه بسیاری از این به اصطلاح خرافات قدیم به وسیله ی دانشمندان به اثبات رسیده است و تعدادی از آن ها نیز به طور کلی نقض شده اند.

افراد بسیاری به این موضوع علاقه مند شده اند و به دنبال شخصیت خود در بین شخصیت های معروف که یک ستاره مشترک دارند هستند.

طالع بینی و بررسی آن به گونه ای است که  ستارگان آسمانی را تفسیر می کنند و گویی این اتفاقات روزمره و امور زندگی انسان‌ها را در بر می‌ گیرد و پیش‌بینی می‌ کند.

میلیون ها انسان در دنیا به طور روزانه هوروسکوپ یا  فال ستاره ی روزانه ی خود را می خوانند، برخی از افراد تنها به دلیل سرگرمی به این موضوع نگاه می‌ کنند و گاهی بعضی از افراد به آن اعتقاد هم دارند.

..

هزاران سال پیش انسان ها ستارگان را عوامل حوادثی می دانستند که روی کره زمین در حال رخ دادن است.

آن ها این موضوع را با سرنوشت پادشاهان و انسان‌ها مرتبط می دانستند، آنها برای فهمیدن طالع خود به معابد و احرام مراجعه می‌ کردند که امروز آثار آن در بیشتر کشورها به جا مانده است.

در این معابد چگونگی وضعیت صور فلکی سیاره خورشید و ماه را با یکدیگر مقایسه می کردند و با توجه به زمان تولد هر نوزاد افراد متخصص در این زمینه به پیشگویی درباره ی آینده ی این فرد و حوادث زندگی او می پرداختند.

ستاره ماه تولد
هزاران سال پیش انسان ها ستارگان را عوامل حوادثی می دانستند که روی کره زمین در حال رخ دادن است

اندک اندک این علم به سایر جوامع نیز نفوذ کرد و هر جامعه برخورد خاصی با این موضوع را از خود بروز داد؛ ما در این مقاله می خواهیم درباره ی ” ستاره ماه تولد ” صحبت کنیم، لطفاً تا پایان با ما همراه باشید.

ستاره شناسی و طالع بینی نجومی

در سال های ۱۴۰۰ تا ۱۶۵۰ میلادی، طالع بینی نجومی در کشور های اروپایی به اوج خود رسیده بود و خیلی زود علوم طبیعی توانست این باور را از مردم بگیرد و صندلی های علمی دانشگاهی را از آن ها باز پس بگیرد.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در سال های اخیر افرادی با مراجعه به فالگیرها و طالع بین ها  می خواستند  طالع خود را پیدا کنند و به دنبال برج تولد خود می گشتند تا حوادث آینده برای آن ها مشخص شود.

در این علم بر خلاف اخترشناسی که علمی طبیعی به حساب می ‌آید کتیبه هایی از بابل به دست آمده است که فرآیندهای گوناگون آسمانی و سیر وقوع حوادث واقعی زمینی را با یکدیگر مرتبط می دانند.

مردم چندی بعد از این کتیبه ها به عنوان منبعی برای پیش بینی ها استفاده می کردند که خیلی کم و بر حسب اتفاق این پیشگویی ها به وقوع می پیوست.

تاریخچه پیدا کردن ستاره ماه تولد یا طالع بینی

حدود هزاران سال پیش آسمان بسیار بیشتر از زمین و حوادث آن برای افراد اهمیت داشت، این موضوع را نشانه ی حوادثی که در آینده برای آن ها اتفاق می افتد می دانستند و بر اساس نقشه های درهم و برهم ستاره ها آینده را پیش بینی می کردند.

جالب است بدانید که مردم معتقد نام حیوان ها، اشیا و قهرمانان خود را که برای آن ها احترام خاصی قائل بودند را بر روی این نقوش  آسمانی می‌ گذاشتند؛ از جمله ی این اسم ها می توان به ستاره های درخشان، نقش ثور یا گاو، حمل یا بره، حود یا ماهی، جدی یا بز اشاره کرد.

آن ها به شدت به حوادث آسمان توجه می کردند و هر روز خورشید و ماه را زیر نظر می گرفتند و تناوب تغییر شکل ماه بسیار برای آن ها شگفت انگیز بود.

مردم گذشته با رصد آسمان به این نتیجه رسیده بودند که چند ستاره ی درخشان نسبت به بقیه ستاره ها متفاوت تر حرکت می کنند که به آن ها ستاره های مهاجر می گفتند.

ستاره تولد
مردم گذشته با رصد آسمان به این نتیجه رسیده بودند که چند ستاره ی درخشان نسبت به بقیه ستاره ها متفاوت تر حرکت می کنند

..

آنها بسیار مشتاق بودند که دلیل این حرکات منحصر به فرد آسمانی را بفهمند، گاهی اوقات خورشید ماه و ستارگان را خدا می دانستند و آن ها را می پرستیدند.

برای مردم آن زمان غیر قابل دسترس بودن حتی از بالای بلندی خورشید و ماه و آسمان امری غیر طبیعی بود، به همین دلیل آن ها را خدایانی قابل پرستش می ‌دانستند.

بنابراین در پس این افکار و عقاید انسان هایی نیز در آن زمان شروع به اخترگویی و یا طالع بینی و پیدا کردن ستاره ماه تولد کردند و درباره ی انسان ها و هر فردی که تازه به دنیا می آمد پیشگویی می ‌کردند.

تاثیرات طالع بینی و پیدا کردن ستاره ماه تولد

تمدن های بزرگ و قدیمی در قاره های آسیا، آفریقا و آمریکا برای یافتن سرنوشت حکومت خود راهبان و عالمانی را در دربار خود داشتند و به آن ها دستور داده بودند که وضعیت آسمان را مورد رصد قرار دهند و تمام دیده های خود را ثبت کنند.

آن ها هر روز شروع به تحلیل و تفسیر آن چیزی که شب قبل اتفاقی در آسمان افتاده بود می ‌کردند و سرنوشت پادشاهان را مورد بررسی قرار می دادند.

حکمران هایی که قدرتی بسیار داشتند تمام قدرت خود را بر محور راهبان و ستاره شناسان بنا می کردند، و بر اساس نظر و رای آن ها اتفاقات آن زمان را مدیریت می ‌کردند.

در آن زمان تمام اتفاقات و حوادث از جمله لشکرکشی ها، ازدواج، عزل و نصب حاکمان، جنگ،  ساخت کشتی همه با نظر پیشگوها انجام می شد.

حدود دو هزار سال پیش طالع بینان و یا افرادی که ستاره ماه تولد را مشخص می کردند، شروع به دادن خدمات به مردم عادی کردند و برای هر فردی طالع نما مشخص می ‌کردند.

اگر شما هم به طالع بینی اعتقاد دارید امیدوارم با خواندن این مطلب نظر شما عوض شده باشد، طالع امروز برای هر فردی تلاش فردی او می باشد.

..

ستاره ماه تولد
حکمران هایی که قدرتی بسیار داشتند تمام قدرت خود را بر محور راهبان و ستاره شناسان بنا می کردند

تنها با تلاش کردن به همه خواسته ها و آرزوهای خود دست پیدا خواهید کرد، آن چه که موجب پیشرفت بشر شده است، دانشی از نوع تلاش است.

به طور کلی علم توانسته است که طالع‌ بینی و یافتن ستاره ماه تولد را رد کند، آن چه که میانگین طول عمر انسان را در طول این سال‌ها بیشتر کرده و آن چه که باعث پیشرفت بشر و ساخت اشیایی  شده که میلیون ها کیلومتر در سیاره های دیگر برای کاوش فرستاده می‌ شوند، آن چه بیماری ها و مرگ و میر را کاهش داده است همه از خاصیت های علم است نه طالع بینی و پیدا کردن ستاره ماه تولد !!

ما در این مقاله سعی کردیم درباره ی طالع بینی صحبت کنیم از شما خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را زیر همین مطلب با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید، از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.