علت خیانت مردان متاهل

علت خیانت مردان متاهل

علت خیانت مردان متاهل

علت خیانت مردان متاهل
علت خیانت مردان متاهل

یکی از مشکلات جامعه امروزی بروز خیانت های زوجین متاهل است. امروزه خیانت آقایان نسبت به خانم ها بسیار بیشتر شده است ، شاید برای شما هم این موضوع اتفاق افتاده باشد که بخواهید به هر قیمتی زندگی خود را حفظ کنید؛ اما باید  بدانید که روزهای سختی را پیش رو خواهید داشت .

خیلی از افرادی که خیانت می کنند زندگی خود را با عشق و دوست داشتن آغاز کردند؛ اما بعد از گذشتن سال‌های طولانی دیگر شور و رمقی در این عشق نمانده است.

معمولاً آقایان بهانه‌ هایی برای خیانت ‌کردن دارند،  بهتر است با دید باز به این موضوع نگاه کنید و  خود را فریب ندهید ؛ کارهای او را توجیه نکنید ، تنها به دنبال یک راه حل برای  این مشکل باشید .

گاهی اوقات خود خانم ها نیز در این موضوع مقصر هستند، زیرا آن توجه به عشقی که در ابتدای ازدواج  وجود داشت را در سال‌ های بعد به همسر خود نمی دهند.

زندگی مشترک به مراقبت همیشگی احتیاج دارد و در تمام طول زندگی باید این موضوع را بیاموزید. خانم  و آقایی که با یکدیگر ازدواج می کنند؛ باید آگاهانه روی روابط خود تمرکز کنند که بتوانند از عشق و دوست داشتن  یکدیگر محافظت کنند .

ما در این مقاله می خواهیم ”  علت خیانت مردان متاهل ” را بررسی کنیم. لطفاً تا پایان ما را همراهی کنید؛ امید است این مقاله مورد توجه شما دوستان عزیز قرار بگیرد.

علت خیانت مردان متاهل چه عواملی است؟

خیانت ژنی

اکثر آقایانی که به همسر خود خیانت می کنند،  بر این عقیده هستند که این موضوع به صورت ژنتیکی در آن ها برنامه‌ریزی شده است؛ این توضیحی قدیمی و کلاسیک در گذشته برای خیانت بود.

آقایان عقیده دارند که آن ها فقط به بقای نسل خود فکر می کنند؛ اما خانم ها تنها به ازدواج با مرد ایده آل خود فکر می‌ کنند و برای کنار او ماندن با همه می جنگند این تصور کاملاً غلط است.

ما در یک جنگل زندگی نمی‌ کنیم که قانون جنگل را در آن پیاده کنیم. هیچ کسی نمی تواند بپذیرد که کسی دیگر به عنوان یک گونه ی بهتر و مناسب ‌تر برای بقای نسل  همسر او انتخاب شود ؛ مطمئن باشید که این یک توجیه بچه گانه است.

علت خیانت مردان متاهل
اکثر آقایانی که به همسر خود خیانت می کنند،  بر این عقیده هستند که این موضوع به صورت ژنتیکی در آن ها برنامه‌ریزی شده است

کمبود بستری گرم

گاهی اوقات با طولانی شدن زمان ازدواج آقایان دلیل خیانت را یک بستر سرد و بی روح عنوان می کنند که آن ها را از خانه و خانواده فراری می دهد.

به طور کلی بعد از ازدواج خانم ها و آقایان هر یک بیشتر به امور خود  می پردازند و دیگر به دنبال کسب رضایت همسر خود نیستند.

یکی از  علت خیانت مردان متاهل  همین موضوع است ؛ باید بدانید که  آقایان همیشه دوست دارند که رابطه زناشویی پر هیجانی داشته باشد . آقایان فکر می کنند که همسر آن ها دیگر نمی تواند روابط پر هیجانی را برای آن ها فراهم کند.

یکی از راهکارهای مهم و پرکاربرد؛ جذاب تر کردن رابطه زناشویی است که می ‌تواند یک رابطه را برای سال‌ های متمادی تضمین کند.

از بین رفتن احساس مردانگی در طول زندگی مشترک

جالب است که بدانید یکی از جنبه های سلامت روانی آقایان شرکت در رقابت ها و پیروز شدن در آن رقابت  است.

امروزه مسابقه ‌ها از نوع دیگری در حال برگزار شدن هستند مثل : سریعترین ماشین دنیا ، گران قیمت ترین ساعت مچی ،  بیشترین میزان حقوق ، رقابت بر سر به دست آوردن یک زن!!  این موضوع هیچ توجیهی ندارد، تنها یک راه کار می ‌تواند آقایان را از این میدان رقابت دور کند ؛ آن گرفتن حس مردانگی و امنیت از همسر است .

اگر مرد در خانه مورد تشویق و توجه بسیاری قرار بگیرد ؛ دیگر این نیاز در آن ها ارضا شده است و نمی ‌خواهد خارج از منزل این موضوع را به اثبات برساند.

تنها با کمی تلاش می توان زندگی زناشویی را پر هیجان تر کرد و خانواده ای سالم با تفریحاتی شاد داشت.

خانم ها همیشه باید به رفع این نیازها دقت کنند و مداوم آقایان را مورد تشویق به تعریف و تمجید قرار دهند که آن ها در خارج از منزل نیازی به تعریف و تشویق کسی نداشته باشند.

علت خیانت مردان متاهل
تنها با کمی تلاش می توان زندگی زناشویی را پر هیجان تر کرد و خانواده ای سالم با تفریحاتی شاد داشت

تنوع طلبی بخش غیرقابل انکار خیانت

یکی دیگر از علت خیانت مردان متاهل تنوع طلبی است ،  بهتر است بدانید که تنوع طلبی تنها مختص به آقایان نیست؛ این موضوع در خانم ها نیز بسیار دیده می ‌شود؛ اما تنها تفاوتی که در این بین است نحوه کنترل این موضوع است.

خانم ها در  حل این موضوع مهارت بیشتری دارند ؛ اما آقایان متاسفانه کمی افسار گسیخته در این موضوع رفتار می کنند.

مرد ها باید این موضوع را بدانند که تنوع‌ طلبی تنها در ذات ان ها  نیست؛ بلکه در خانم‌ ها نیز وجود دارد بنابراین اگر خود دوست دارند که تنوع طلب باشند؛ باید به خانم ها نیز این حق را بدهند . این توجیهی مناسب برای انجام خیانت همسران نیست .

نرسیدن خون به مغز

آقایانی که خیانت می کنند گاهی اوقات با گفتن نرسیدن خون به سمت مغز می ‌خواهند این موضوع را توجیه کنند، اما جالب است بدانید که این موضوع هیچ دلیل علمی ندارد.

به نظر می ‌رسد که وقتی خون در قسمت های پایینی مرد جریان دارد، قسمت ‌هایی از مغز از کار می‌  افتد و توانایی فکر کردن را از آن ها می گیرد گاهی اوقات بعضی از آقایان مدت زمان زیادی را در محل کار سپری می کنند که بتوانند یک زن زیبا را به خود جذب کنند، اما این موضوع صحت علمی ندارد و نمی ‌توان به صورت ۱۰۰% به آن استناد کرد.

علت خیانت مردان متاهل
آقایانی که خیانت می کنند گاهی اوقات با گفتن نرسیدن خون به سمت مغز می ‌خواهند این موضوع را توجیه کنند

ما به آقایان اجازه می دهیم که موضوع را فراموش کنند

از دیگر علت خیانت مردان متاهل  این است که خانم ها همیشه فرصتی دیگر در اختیار آن ها قرار می دهند.

آقایان همیشه به این موضوع اعتقاد دارند که اگر مچ  آن ها نیز گرفته شود، باز هم می توانند راهی برای فرار پیدا کنند. خانم‌ها معمولاً بعد از خیانت آقایان ، آن ها را می بخشند.

این موضوع در طی سالیان طولانی  کاملاً ثابت شده است. به دست آوردن حس اعتماد بسیار سخت است و ممکن است هیچ وقت جای این زخم برای خانم‌ ها ترمیم نشود. گاهی اوقات کنار گذاشتن آن مرد می تواند آرامش روحی بیشتری را به خانم ها ببخشد.

آقایان نیازمند به توجه خانم ها

آقایان درست مانند پسربچه ‌ها نیاز به عشق و توجه خاص از طرف خانم ها دارند. کم توجهی به آقایان ممکن است آن ها را برای پیدا کردن یک فردی که به آن ها توجه می‌ کند تحریک کند که می‌ تواند در مکان‌های دیگر به دنبال  یک خانم بگردد که او را تحسین می ‌کند؛ بنابراین توجه در زندگی زناشویی حرف اول را می ‌زند.

علت خیانت مردان متاهل
کم توجهی به آقایان ممکن است آن ها را برای پیدا کردن یک فردی که به آن ها توجه می‌ کند تحریک کند

سرد شدن یک عشق آتشین

یکی از مشکلاتی که در رابطه های طولانی مدت وجود دارد، سرد شدن علاقه طرفین نسبت به یکدیگر است.

در ابتدای جوانی عشق زیادی برای یکدیگر صرف می کردند آن ها یکدیگر را بهترین هدیه زندگی می خوانند، اما با بروز مشکلات زندگی به مرور زمان حس و حال اولیه از دست می رود.

به شما توصیه می‌ کنیم که در حل این مشکل به افرادی که سالیان سال است که کنار یکدیگر زندگی می ‌کنند صحبت کنید. وقتی وسیله ای می شکند آن را دور نریزید ، آن را تعمیر کنید؛ این دقیقاً مصداق زندگی مشترک  است. سعی کنید مشکلات خود را حل کنید و فورا به فکر جدایی و طلاق نباشید.

آقایان معمولاً علت های مختلفی برای خیانت همسر خود بیان می کنند. ما در این مقاله سعی کردیم ” علت خیانت مردان متاهل ” را بررسی کنیم.

اگر شما هم از علت های این موضوع آگاهی دارید و با مطالعه بالا  به آن موضوع اشاره نشده بود ؛ می توانید با نوشتن نظر خود در قسمت کامنت ها ما و سایر کاربران را در جریان این موضوع قرار دهید. از شما سپاسگزاریم که تا پایان ما را  همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.