عوامل ابتلا به سرطان سینه

عوامل ابتلا به سرطان سینه

عوامل ابتلا به سرطان سینه

عوامل ابتلا به سرطان سینه
عوامل ابتلا به سرطان سینه

سرطان سینه یکی از سرطان های شایع بین خانم ها و آقایان است؛ عوامل ژنتیکی از مهم ‌ترین دلایل ابتلا به این بیماری خطرناک است ؛ عوامل محیطی نیز در به وجود آمدن این بیماری بسیار تاثیر گذار هستند که باید از آن ها دوری کرد.

در معرض مواد شیمیایی قرار گرفتن  از خطرناک ترین عواملی است که افراد دچار انواع سرطان می کنند.

ما در این مقاله می‌ خواهیم ” عوامل ابتلا به سرطان سینه ” را مورد بررسی قرار دهیم. لطفاً تا پایان ما را همراهی کنید ، امید است که این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

عوامل تاثیر گذار در ابتلا به سرطان سینه

دود اگزوز

دود اگزوز از مواد شیمیایی است که بدن افراد را به سرطان مبتلا می کند، این دود بسیار در ابتلا افراد سرطان پستان موثر است. این دود که ناشی از آزاد شدن مواد شیمیایی در اگزوز خودروها است.

هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای است. این مواد بسیار برای بدن خطرآفرین هستند و تهدیدی بسیار جدی برای خانم ها به شمار می روند.

دود اگزوز از مواد شیمیایی است که بدن افراد را به سرطان مبتلا می کند، این دود بسیار در ابتلا افراد سرطان پستان موثر است

دود تنباکو

تنباکو که در سیگار و قلیان ها وجود دارد؛ دارای هیدروکربن های آروماتیک است. این ماده بسیار برای افرادی که مستعد انواع بیماری هستند خطرناک است. هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای که در دود تنباکو وجود دارند باعث جهش ژنتیکی و در نتیجه سرطان سینه می شوند.

آلاینده‌های صنعتی

مکمل هایی که دارای هورمون استروژن و پروژسترون اند، در بدن خانم ها از ” عوامل ابتلا به سرطان سینه ” هستند.

همچنین بخوانید :
کاهش غب غب

به علاوه ماشین ها ، پالایشگاه ها و کارخانجات زغال سنگ نیز مواد شیمیایی خطرناک تولید می ‌کنند که در آن هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای وجود دارند و در هوا پخش می شوند.

خانم ها و آقایانی که محل زندگی آن ها به پالایشگاه‌ها و مناطق صنعتی نزدیک است بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند.

هورمون های استروژن و پروژسترون برای مشکلاتی مثل کاهش علائم یائسگی تجویز می شوند؛ اگر دچار مشکل شده اید از پزشک خود خواهش کنید که دز پایین این داروها را برای شما تجویز کند.

عوامل ابتلا به سرطان سینه
خانم ها و آقایانی که محل زندگی آن ها به پالایشگاه‌ها و مناطق صنعتی نزدیک است بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند

نوشیدنی های الکلی

الکل یکی از دلایل ابتلا به سرطان سینه است ، برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری باید مشروبات الکلی را به کلی کنار بگذارید. ماده طبیعی اولیه که در تمام مشروبات الکلی وجود دارد؛ اورتان است این ماده بیشتر در آبجو ها پیدا می شود.

محققان دریافتند که این ماده ارتباط مستقیم با ابتلا به سرطان سینه دارد. به طور کلی استفاده از هر ۱۰ گرم الکل در روز ۹ درصد خطر ابتلا به سرطان سینه را بیشتر می کند.

مواد سمی در مواد غذایی

امروزه برای مراقبت از گیاهان و میوه ها از انواع آنتی بیوتیک ها و داروهای تزریقی استفاده می کنند؛ به این مواد غذایی هورمون نیز می ‌افزایند. این داروها استروژن بدن را بالا برده و باعث به وجود آمدن سرطان سینه در بدن افراد می شود.

پرتوهای یونیزان

از عوامل ابتلا به سرطان سینه می توان به پرتوهای یونیزان اشاره کرد ؛ این پرتوها توسط اشعه ایکس و مواد رادیواکتیو در ماموگرافی ها به کار برده می شود. این بیماری در اثر قرار گرفتن در معرض این اشعه ها به وجود می آید.

همچنین بخوانید :
علت اصلی ریزش مو
از عوامل ابتلا به سرطان سینه می توان به پرتوهای یونیزان اشاره کرد

مواد شیمیایی خانگی

استفاده از انواع شوینده های خانگی؛ فرش؛ مبل؛  پوشاک؛ لوازم آرایش؛ رنگ؛ چسب و حلال های رنگ همگی از عوامل ابتلا به سرطان سینه هستند.

بنزین، بنزن، سوخت ها و حلال ها

جالب است بدانید که کار در قسمت صنایع پتروشیمی، آرایشگاه‌ها ، مغازه‌های خشکشویی، بخش های الکتریکی و پرستاری ممکن است افراد را در معرض ابتلا به انواع سرطان قرار دهد.

بیشترین افرادی که به سرطان سینه مبتلا می شوند، به طور روزانه با موادی مثل بنزین؛ بنزن؛ حلال‌ها و سوخت ها ارتباط دارند.

عوامل مختلفی برای به وجود آمدن سرطان در بدن خانم ها و آقایان وجود دارد، ما در این مقاله سعی کردیم ” عوامل ابتلا به سرطان سینه ” را برای شما دوستان عزیز بررسی کنیم.

اگر شما هم از عوامل ابتلا به این سرطان با خبر هستید و نکته ای را در مطلب بالا کم دیدید می توانید آن را در قسمت پیشنهادات و نظرات زیر همین مطلب برای ما کامنت کنید. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.