اشتباهات رایج در خرید خودرو

اشتباهات رایج در خرید خودرو

اشتباهات رایج در خرید خودرو

اشتباهات رایج در خرید خودرو
اشتباهات رایج در خرید خودرو

امروزه وضعیت اقتصادی در تمام دنیا ، افراد را به تعویض اتومبیل های خود علاقمند کرده است متخصصان صنعت خودرو بر این باورند که امسال بازار خرید و فروش خودروهای  دست دوم رونق تازه‌ای می‌گیرد اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که قصد خرید و فروش خودروی خود را دارید بهتر است بدانید که از بودجه خود چگونه استفاده کنید تا به صرفه برای شما تمام شود با ما همراه باشید.

تحلیل گران صنعت خودرو از جامعه آمار گرفتند و فهمیدند که هر فردی معمولاً ۵ تا ۸ سال یک بار خودروی خود را تعویض می کند از نقطه نظر متخصصان اتومبیل یک سری نکات را در خرید و فروش اتومبیل توصیه کرده‌اند که در ادامه آن ها را بازگو می کنیم.

نکات مهم در خرید خودرو

خرید بر اساس میزان پرداخت ماهیانه

یکی از اشتباهات رایج در خرید خودرو این است که قبل از این که اتومبیل را خریداری کنید قیمت نهایی خودرو را در نظر نگیرید. 

بعضی از خریداران در بیشتر مواقع به دنبال اقساط بلندمدت هستند که تا مبلغ را کم کم به صورت ماهیانه پرداخت کنند این از اشتباهات فاحش است که قیمت تمام شده خودرو بیشتر از ارزش آن می شود و هزینه های جانبی هم برای اتومبیل وجود دارد.

اشتباهات رایج در خرید خودرو
از اشتباهات رایج در خرید خودرو این است که قبل از این که اتومبیل را خریداری کنید قیمت نهایی خودرو را در نظر نگیرید

تست نکردن خودرو قبل از خرید

طبق گزارشی از یک شرکت فعال در زمینه آمار خرید و فروش اتومبیل حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از مردم وقتی که خودرویی را خریداری می‌کنند آن را تست نمی کنند شرکت های فعال به همه افراد توصیه می کنند که قبل از خرید بهتر است چند مدل خودرویی که مورد نظرتان است را تست کنید. 

اگر می خواهید خودروی مناسب و بدون نقصی خریداری کنید بهتر است شخصاً آن را تست کنید.

گرفتن مشاوره از فروشنده

یکی دیگر از اشتباهات رایج در خرید خودرو این است که تنها به صحبت‌های فروشنده بسنده کنید که هدف آن ها راضی کردن شما برای خرید خودرو است تا سود خود را از شما دریافت کنند.

به شما توصیه می کنیم که حتما قبل از خرید خودرو مطالعه و تحقیقی درباره خودرویی که مورد علاقه تان است و می خواهید آن را بخرید داشته باشید و بعد به فروشگاه اتومبیل مراجعه کنید اگر فقط به صحبت های فروشنده اکتفا کنید ممکن است خودرویی نامناسب بخرید همچنین توصیه دیگر ما به شما این است که بهتر است فردی مجرب در زمینه اتومبیل همراه شما باشد تا در خرید خودرو به شما کمک کند.

یکی دیگر از اشتباهات رایج در خرید خودرو این است که تنها به صحبت‌های فروشنده بسنده کنید

برسی نکردن خودروی دست دوم قبل از خرید

از اشتباهات رایج در خرید خودرو می توان به برسی نکردن خودروی دست دوم قبل از خرید اشاره کرد خرید اتومبیل دست دوم نیازمند وجود فردی کاربلد است تا از صحت و سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کند. 

فردی که در این زمینه متخصص باشد می تواند شما را از ضرر کردن باز دارد ممکن است خودرویی که می‌خواهید خریداری کنید از نظر ظاهر سالم باشد اما موتور آن مشکل فنی داشته باشد یا این که کیلومتر شمار خودرو دستکاری شده باشد ؛ کیلومتر شمار خودرو را به این منظور دست کاری می کنند که مشخص نباشد خودرو چه میزان مسافتی را طی کرده است ؛ تنها یک فرد متخصص یا تعمیرکار می‌تواند این را تشخیص دهد و شما را از هزینه های احتمالی آینده آگاه کند.

خرید خودرو مناسب شما نباشد

قبل از این که خودروی ایرانی خریداری کنید به شما توصیه می کنیم که نیازهای خود را در نظر بگیرید که می خواهید مسافت های طولانی را با آن طی کنید یا فقط این اتومبیل برای درون شهر برای شما کاربرد دارد یا این که میزان مصرف سوخت آن چگونه است یا اینکه وسایل زیادی را با خود حمل می کنید. بهتر است بنابراین بر اساس نیازتان ماشین را خریداری کنید و به تبلیغات و تعریف و تمجید دوستان عاشق ماشین توجه نکنید.

لطفا هر نقطه نظری در رابطه با خرید خودرو و مشاوره در مورد خرید خودروی مناسب  ؛ و هر مطلب مشابه در مورد خودرو دارید نظرات و پیشنهادات خود را در زیر این مقاله برای استفاده ما و سایر بازدیدکنندگان وبسایت گلسانه به اشتراک بگذارید ممنون.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.