با چه پسرانی نباید ازدواج کرد

با چه پسرانی نباید ازدواج کرد

با چه پسرانی نباید ازدواج کرد ؟

با چه پسرانی نباید ازدواج کرد

این مقاله پاسخی کامل برای این سوال دختران است که با چه پسرانی نباید ازدواج کرد ؟!!

ممکن است برای همه ما سوال پیش آمده باشد که با چه پسرانی نباید ازدواج کرد ؟
اگر شما در نگاه اول عاشق شدید و هزار و یک دلیل برای آن آوردید ولی تمام این دلایل به شما این تضمین را نمی دهد که شما با آن فرد خوشبخت می شوید . شما نباید به عشق اعتماد کنید و تمام تخیلتان را بر پایه عشق بنا کنید . اگر می خواهید با دلایل نادریت ازدواج آشنا شوید به نکات زیر توجه کنید :

وقتی فرد مورد نظر باید تغییر کند

شما از او مردی میسازید که فاصله زیادی با مرد رویای شما دارد و شما فقط در این صورت می پذیرید که به فردی که در رویای خود ساختید نزدیک شود . یکی از اشتباه های شما این است که شما در دام امید بستن به تغییر او می افتید که قطع امید کردن برای شما بسیار سخت می شود . شما در تصور خود به تغییر او امیدوار و به او وقت می دهید و حتی اگر او اعتراف کند که چنین چیزی ممکن نیست باز هم شما توان پذیرش این موضوع را ندارید . شما نباید فراموش کنید که فردی که بیست یا سی و چند سال به این شیوه زندگی کرد نمی تواند قادر به تغییر یک شبه خود شود . کسی تا دنبال درس و دانشگاه نرفته یک شبه استاد دانشگاه نمی شود . پس اگر او با فرد مورد نظر شما فاصله دارد فکر ازدواج با او را از سرتان بیرون کنید .
با چه پسرانی نباید ازدواج کرد همیشه یکی از دغدغه های زندگی یک دختر می باشد که اغلب با آن سرو کار دارد

وقتی که دوست داشتن به یک اندازه نیست

وقتی دیوانه وار او را دوست دارید و فکر میکنید عشق واقعی شما است و هیچ کسی را به اندازه او دوست نخواهید داشت ولی از طرفی به دوست داشتن او اطمینان ندارید و فکر می کنید همان اندازه که شما او را دوست دارید او شما را دوست ندارد و از حمایت متقابل تردید دارید و احساس می کنید که به اندازه شما برا زندگی هیجان زده نیست ، دست نگه دارید .
تا زمانی که از این موضوع مطمئن نشدید دست نگه دارید و از نشستن پای سفره عقد دست نگه دارید . یادتان باشد شما با ازدواج می خواهید دیگر تنها نباشید نه اینکه در کنار فردی باشد که به شما بیشتر حس تنهایی بدهد .
اما دلایلی که در موارد فوق به آن اشاره داشتیم  ما را آگاه می کند که با چه پسرانی نباید ازدواج کرد؟

با چه پسرانی نباید ازدواج کرد :: وقتی که به اندازه او عاشق نیستید

وقتی شما خیلی راحت از کنار نگرانی های او عبور می کنید و در برابر مشکلی که بین شما پیش آمده او ناراحت و بی خواب شده و شما خیلی راحت می خوابید و شما برایش احترام قائلید ولی عاشق او نیستید و از این قضیه مطمئن هستید که در حال حاظر او بهترین گزینه برای ازدواج است ولی اگر گزینه بهتری برای شما فراهم شود از او می گذرید و نگرانی های او در رابطه بیشتر از نگرانی های شماست و چیزی که شما را در این رابطه نگه داشته عشق نیست بلکه گزینه های دیگر است ، صبر کنید !
فراموش نکنید رابطه ای که از نظر احساسی در تعادل نباشد هرگز به زندگی موفق و پایداری ختم نمی شد که این مورد یکی از دلایل می باشد که مشخص می کند با چه پسرانی نباید ازدواج کرد.

با چه پسرانی نباید ازدواج کرد

با چه پسرانی نباید ازدواج کرد :: احساس ترحم نداشته باشید

ازدواج عهدی نیست که بتواند از روی دلسوزی دوام پیدا کند . اگر فکر میکنید تمام زندگی او هستید و اگر به او جواب رد دهید خانواده شما آسیب میبیند باوری غلط است و تمام این حس ها موقتی است .
این دلسوزی ها موقتی است و تنها باعث مقاومت شما به مدت کوتاهی می شود . اگز او فردی شکننده است و شما با دلسوزی او را شاد میکنید و در مقابل شما نیز به حمایت نیاز دارید و این حمایت از فردی شکننده بعید است ، او را بدون تحقیر و با زبان منطق با تصمیم تان راضی کنید .

وقتی سن شما بیشتر است

گاهی بی تجربگی ها و اشتباهات کودکانه او و تصمیمات اشتباه در مواقع حساس شما را عصبانی کرده و تصمیم اشتباه او با مسائلی که شما چند سال قبل با آن مواجه شده اید و دغدغه هایی که در حال حاظر برای شما پوچ است شما را اذیت کرده ، اگر شما گاهی برای او مادری کرده اید و از این حس مادری مداوم خسته شده اید و بعد از مدتی احساس ناراحتی می کنید امکان فرو پاشی زندگی شما وجود دارد .

با چه پسرانی نباید ازدواج کرد :: وقتی شما خیلی جوان تر هستید

روانشناسان بر این باورند که فاصله بین 2 تا 7 سال یک فاصله متعادل می تواند باشد و برخی نیز معتقدند فاصله سنی بسته به تواناهی ها و شرایط می باشد ، اما آنها بطور کلی بر این باورند که فاصله سنی زیاد و درمقابل احساس ناتوانی شما در برابر همسر و او را به چشم الگو نگاه کردن باعث مشکل می شود .

اگر شما در مقابل همسری که فاصله سنی زیادی با او دارید احساس ضعف کنید و از اعلام نظر خود احساس شرمندگی داشته باشد حتی اگر همسر شما عاشق واقعی شما باشد این حس شرمندگی و ضعف باعث می شود او نسبت به شما احساس قدرت و برتری داشته باشد و دیگر از نظرات شما استفاده نکند و حرف های شما بی ارزش شود .

با توجه به این نکات شما قبل از دادن جواب مثبت این مشکلات را جدی بگیرید . به یاد داشته باشید زندگی فقط امروز نیست . با توجه به این مقاله شما راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که با چه پسرانی نباید ازدواج کرد.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.