حرف های دوران نامزدی

حرف های دوران نامزدی

حرف های دوران نامزدی

حرف های دوران نامزدی
حرف های دوران نامزدی

آیا تا کنون برای شما هم این موضوع پیش آمده که چیزی را از همسر آینده ی خودتان مخفی کرده باشید؟

این مورد بسیار طبیعی است واقعیتی است که نمی ‌توانیم آن را انکار کنیم، اما هر چیزی نیز در دایره ی راز بودن قرار نمی گیرد.

سعی کنید با فردی که در آینده قصد ازدواج دارید واقعیت مهم و اساسی زندگی خودتان را به او نشان دهید، ناخواسته بعضی از موضوع های شما نیز پنهان می مانند.

این بسیار مهم است که برای حفظ رمز آلودگی رابطه و جلوگیری از درگیری، بنا به صلاح زوجین مواردی را اصلاً بازگو نکنید.

ما در این مقاله می خواهیم حرف های دوران نامزدی که نباید از نامزد خودتان آن ها را مخفی کنید را بررسی کنیم، لطفاً با ما همراه باشید.

۱۰ نکته ای که نباید از نامزد خود را مخفی کنید

هزینه‌ها

مسائل مالی معمولاً در زندگی مشترک نقش بسیار مهمی دارند، وضعیت مالی زوجین باید کاملاً روشن باشد.

اگر مقروض هستید باید به شریک زندگی خود اطلاع دهید، میزان درآمد شما نیز از مسائلی است که باید قبل از هر چیزی به اطلاع او رسانده باشید.

همسر شما فردی است که قطعاً این موضوع را می فهمد، بنابراین بهتر است زودتر در حرف های دوران نامزدی این مسئله را بیان کنید.

در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم
یکی از حرف های مهم دوران نامزدی صحبت کردن در مورد مسائل مالی با یکدیگر است

رابطه ی سابق

رابطه ی سابق قطعا تاثیر جدی بر روی رابطه ی فعلی شما می گذارد، شریک زندگی شما حق دارد بداند که چه نوع ارتباطاتی را تجربه کرده‌اید و چه مدت این ارتباطات به طول انجامیده است.

همچنین بخوانید :
دروغ در رابطه عاشقانه

البته به شما توصیه می کنیم تمام جزئیات را به هیچ عنوان مطرح نکنید و بهتر است که به طور کلی این موضوع را مطرح کنید، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند که در حال حاضر با فرد قبلی در ارتباط هستید یا خیر.

امید و آرزوهای آینده

بسیار مهم  و ضروری است که همسر شما از آرزوها و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شما نیز آگاه باشد و بتواند در مسیر زندگی شما را به خوبی همراهی و حمایت کند، بنابراین بهتر است در حرف های دوران نامزدی این مسئله را به طور واضح بیان کنید.

انتظار خود از رابطه

به شما توصیه می‌ کنیم که انتظارات خود را بسیار شفاف و از همان ابتدای رابطه برای شریک زندگی خود مطرح کنید.

سعی کنید که با او رو راست باشید در غیر این صورت نمی توانید از او انتظار داشته باشید که توقعات شما را کاملاً برآورده کند؛ او حق دارد بداند که شما از یک رابطه ی دو نفره چه انتظاری دارید.

حرف های دوران نامزدی
انتظارات خود را بسیار شفاف و از همان ابتدای رابطه برای شریک زندگی خود مطرح کنید

عقیده های مذهبی

اگر کسی عقایدی مذهبی قوی داشته باشد قطعاً بر روی روند رابطه اش تاثیر می گذارد، حتی اگر یکی از شما عقاید مذهبی قوی دارد و دیگری عقاید مذهبی ضعیف داشته باشد قطعاً در رابطه مشکلاتی به وجود می‌آید.

سعی کنید فردی را انتخاب کنید که از نظر دینی نیز به شما نزدیک تر است و به اندازه ی کافی برای این موضوع وقت بگذارید و در حرف های دوران نامزدی درباره ی آن ها صحبت کنید.

گرایش های سیاسی

گرایش های سیاسی نیز مانند عقیده های مذهبی می توانند بر روی رابطه تاثیر بسزایی بگذارد، بیشتر افراد گرایش سیاسی خاصی ندارند به همین دلیل است که درباره ی این موضوع مشکلی برای آن ها به وجود نمی آید.

همچنین بخوانید :
دلیل بی احساس شدن مردها چیست

اما اگر گرایش سیاسی خاصی ندارید بهتر است هر چه زودتر این موضوع را با همسر خود بیان کنید.

عدم سلامت

سلامتی شما از لحاظ جسمی و روحی برای همسر شما موضوعی بسیار مهم است، فردی که به عنوان همسر در کنار شما قرار می گیرد حق دارد که از وضعیت سلامت شما نیز اطلاع کامل داشته باشد.

اگر مشکل جدی درباره ی سلامت شما وجود دارد حتماً آن را به طور کامل بیان کنید، حتی شما موظف هستید که درباره ی سابقه و تاریخچه ی خانوادگی این بیماری برای همسر خود در حرف های دوران نامزدی بیان کنید.

حرف های دوران نامزدی
اگر مشکل جدی درباره ی سلامت شما وجود دارد حتماً آن را به طور کامل بیان کنید

دیدگاه خودتان نسبت به ازدواج و بچه دار شدن

بهتر است با همسر خود درباره ی نحوه ی ازدواج و وجود بچه در زندگی تصمیم مشترکی بگیرید، چون بعضی از افراد دوست ندارند که بچه داشته باشند.

اما برخلاف آن ها بعضی از افراد نیز بچه های زیادی را برای زندگی خودشان می پسندند، زمان بچه دار شدن شما نیز بسیار مهم است.

همچنین نحوه ی تربیت آن ها نیز در آینده ی زندگی مشترک بسیار امری تاثیرگذار است، در حرف های دوران نامزدی بهتر است درباره ی این موضوع به طور کامل صحبت کنید.

نقص ها و ضعف ها

در یک رابطه ی جدید فردی که قرار است به عنوان همسر نزدیک ترین فرد زندگی شما باشد، این حق را دارد که به ضعف ها و نقاط آسیب‌ پذیری شما قبل از جدی شدن رابطه بداند.

شاید در بعضی از موارد نیز بتواند به شما کمک کند اگر شما نیز احساس می ‌کنید که صحبت کردن در مورد این موضوع جنبه ی آسیب‌پذیر شما را به نمایش می گذارد، این موضوع کاملاً درست است.

همچنین بخوانید :
چگونه برای دختران و زنان جذاب باشیم؟

اما فردی که به عنوان همسرتان در کنار شما قرار می گیرد باید از این موضوعات کاملاً باخبر باشد، گاهی اوقات این موضوعات در روابط جدی باعث به وجود آمدن حس بی اعتمادی و عدم صمیمیت می شوند.

در دوران نامزدی در مورد چه مسائلی صحبت کنیم
از حرف های مهم دوران نامزدی صحبت کردن در مورد نقص و ضعف های خودتان است

بچه هایی که از روابط ازدواج های قبلی دارید

این موضوع را به طور کلی فراموش کنید که بتوانید بچه هایی که از روابط ازدواج قبلی داشته اید را در ازدواج جدید خود پنهان کنید.

حتی اگر این بچه ها با شما زندگی نکنند این را باید بدانید که فرد جدیدی که وارد زندگی شما شده است، این حق را دارد که از این موضوع به طور کامل آگاهی داشته باشد و با دیدی باز این موضوع را بپذیرد.

زیرا ممکن است تبعات بسیار بدی را برای شما و فرزندتان و حتی طرف مقابل داشته باشد، بنابراین سعی کنید کاملا رو راست با او این موضوع را مطرح کنید.

در هر رابطه ای رازهایی وجود دارد، هر فردی حق دارد که ناگفته هایی برای خودش داشته باشد و هیچ مشکلی هم وجود ندارد که رازهای شخصی  را برای خودتان نگه دارید.

اما در زندگی مشترک جدیدتان باید سعی کنید که واقعیاتی که بر روی رابطه ی شما تاثیر می گذارند را بدون پنهان کاری مطرح کنید.

بهتر است در دوران نامزدی تمام موضوعاتی که مطرح کردیم را با نامزد خود در میان بگذارید، او حق دارد که به چارچوب زندگی خودش آگاهی داشته باشد.

شما نیز می توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را درباره ی حرف های دوران نامزدی زیر همین مطلب برای ما و کاربران دیگر کامنت کنید با سپاس.

همچنین بخوانید :
چگونه بفهمیم هوش هیجانی بالایی داریم

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.