موضوع بحث دوستانه

موضوع بحث دوستانه

موضوع بحث دوستانه

موضوع بحث دوستانه
صحبت در جمع های دوستانه

بسیاری از افراد در زمان ملاقات به دنبال یک موضوع بحث دوستانه هستند که بتوانند با طرف مقابل ارتباط برقرار کنند.

گاهی اوقات در بین گفتگو سکوت ازار دهنده‌ای حکم فرما می ‌شود، برای جلوگیری از این سکوت هر فردی باید موضوعات آماده ای در ذهن برای شروع یک گفتگوی دوستانه را داشته باشد. به وجود آمدن وقفه در مکالمات گاهی اوقات طبیعی است، این موضوع ناشی از فشارهای اجتماعی در مکالمه است.  بهتر است که هر فردی چند موضوع کمکی را در ذهن خود نگه دارد و در زمان یک ملاقات دوستانه از آن ها استفاده کند. ما در این مقاله می ‌خواهیم درباره موضوع بحث دوستانه مطالبی را عنوان کنیم، به شما پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید.

۵ موضوع برای یک بحث دوستانه

موضوع بحث دوستانه :: فردی که مخاطب قرار می گیرد!

بسیاری از افراد دوست دارند که در زمان بحث و گفت و گو درباره شخصیت و رفتارهای خود صحبت کنند، بسیاری از افراد دوست دارند که درباره آن ها کنجکاوی به خرج داده شود. بر اساس نظر دال کارنیج با کنجکاوی درباره شخصیت طرف مقابل او را به خود علاقمند کرده و دوستی را پایدار کنند. بهتر است که از علایق طرف مقابل آگاه شوید و بفهمید که به چه کاری به غیر از کار اصلی خود علاقمند هستند و همین طور چه چیزهایی او را به هیجان می‌آورد.

بهترین راهکار برای موضوع بحث دوستانه طرح سوالات کوتاه درباره علایق او است، اگر طرف مقابل با رفتار خود اعلام کرد که چندان به پاسخ به این سوالات علاقه ایی ندارد، بهتر است که موضوع سوالات را تغییر دهید. در زمانی که طرف مقابل در حال صحبت کردن است، به دقت به صحبت های او گوش کنید. سعی کنید به موضوعاتی که برای او مهم و هیجان انگیز است واکنش نشان دهید، با این کار به راحتی می توانید فرد مقابل را جذب کرده و با او دوستی پایداری برقرار کنید.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب زنده شدن مرده حضرت یوسف

 بسیاری از افراد از گوش کردن زیاد درباره طرف مقابل خسته می شوند، اما این موضوع مقطعی است طرف مقابل زمانی که می بیند علایق او مورد توجه قرار گرفته درباره شما نیز علاقه نشان خواهد داد.

موضوع بحث دوستانه
موضوع بحث های دوستانه با مخاطب خاص

موضوع بحث دوستانه :: توجه بیشتر به محیط اطراف

بسیاری از افراد در زمان گفت و گو موضوع مناسبی پیدا نمی کنند، توصیه ما به این افراد این است که بیشتر و با یک دید گسترده به محیط اطراف نگاه کنند. مسائل و موارد بسیاری در محیط اطراف انسان وجود دارد که می تواند یک شروع خوب برای گفتگوی دوستانه باشد، برای مثال افراد می‌ توانند درباره  اکواریوم ماهی ها، موزیک، کتاب ها، فیلم های مورد علاقه، لباس و… صحبت کنند.

موضوع بحث دوستانه :: خبرها و پیشامدهای روز

برای موضوع بحث دوستانه باید به خبرهای روز توجه کرد؛ در طول روز اخبار و روزنامه ها موضوعات متنوعی را در بر می گیرند، پیشنهاد ما این است که به صورت روزانه روزنامه‌ها اخبار چک شده و موضوعات جالب و خنده دار برای گفتگوهای دوستانه انتخاب شود. صحبت درباره موضوعات غم‌ انگیز مانند مرگ، بدبختی و … ایده خوبی نیست، افراد می توانند برای یک طرح یک موضوع بحث درباره فیلم ها سریال های تلویزیونی بازیگران و … صحبت کنند.

موضوع بحث دوستانه :: آرزوها و خواسته ها

معمولاً افراد دوست دارند که درباره خواسته هایی که تا کنون فرصت دستیابی به آن ها را نداشته اند صحبت کنند. صحبت درباره ی ارزو ها جنبه های مختلفی دارد، در این موضوع به هیچ عنوان نیاز نیست که از اتفاق ها و یا مسائلی صحبت شود که در واقعیت وجود داشته باشد. در واقع آن چه به اشتراک گذاشته می ‌شود تنها درباره تجربه ها و احساسات و هیجان به دست آوردن خواسته ها است.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب گوشواره طلا حضرت یوسف

برای مثال برای طرح یک موضوع بحث دوستانه با فردی که به مسافرت علاقه مند است این سوال به این صورت مطرح شود که ” چه چیزی در مسافرت وجود دارد که تو را هیجان زده می کند؟ ” ممکن است در پاسخ این موضوع را بیان کند که برای کشف چیزهای تازه تنها به مسافرت علاقه مند شده است. نیازی نیست که برای برقراری ارتباط با طرف مقابل با او به مسافرت بروید، تنها کافی است که او را برای خواسته ها و آرزوها تشویق کنید و گوش شنوایی برای صحبت های او باشید.

موضوع بحث دوستانه
موضوع بحث های دوستانه با همجنس هایمان

این موضوع همانند تجربه سفر رفتن در یک دنیای جدید و هیجان انگیز است. ممکن است بین دو دوست تفاوت های بسیاری وجود داشته باشد، اما همیشه نقاط اشتراکی برای نگه داشتن آن دو نفر در کنار یکدیگر وجود دارد و همین موضوع انگیزه‌ای برای قوی کردن رابطه دوستانه خواهد بود. مکالمه و گفتگو به خودی خود باعث ایجاد حس صمیمیت می شود، حتی گاهی اوقات این موضوع باعث قوی شدن عزت نفس خواهد شد.

موضوع بحث دوستانه :: موضوعاتی که نباید در گفت ‌و گو مطرح شوند!

گاهی اوقات افراد برای پیدا کردن یک موضوع بحث دوستانه، بحثی را مطرح می کنند که نه تنها صمیمیت را بیشتر نمی‌ کند، بلکه باعث دوری می‌ شود گاهی اوقات این موضوعات غیر قابل کنترل می شوند، به همین دلیل باید میزان بحث درباره آن ها بسیار محدود شود. زبان بدن افراد این موضوع را مشخص می کند که از بحث لذت می برند یا هر چه سریع تر می‌خواهند بحث را عوض کنند؛ اگر افراد موضوع بحث دوستانه ‌ای را مطرح کردند و طرف مقابل مدام اطراف را نگاه کرد، مطمئنا از آن بحث خسته شده یا نمی خواهد که این موضوع ادامه پیدا کند، بنابراین بهتر است برای صمیمیت بیشتر افراد از بحث های این چنینی خودداری کنند.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب سوسک حضرت یوسف

 گفتگوی دوستانه حتماً باید حاوی یک انرژی مثبت داشته باشد، صحبت کردن درباره بیماری، شغل خسته کنندهف افرادی که برقراری ارتباط با آن ها دشوار است مانند رئیس و کارفرما و … می تواند یک بحث را خسته کننده جلوه دهد و افراد را از نظر روانی از یکدیگر دور کند، زیرا بار منفی این بحث ها بسیار زیاد است.

موضوع بحث دوستانه
موضوع بحث های دوستانه محترمانه

ما در این مقاله سعی کردیم درباره موضوع بحث دوستانه مطالبی را عنوان کنیم، به شما پیشنهاد می کنیم که اگر نظر، پیشنهاد و یا تجربه ایی درباره این موضوع دارید آن را با ما و سایر کاربران زیر این مطلب به اشتراک بگذارید، در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بود.

 موفق باشید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.