راهنمای خرید عسل

راهنمای خرید عسل

راهنمای خرید عسل

راهنمای خرید عسل
راهنمای خرید عسل

آیا شما هم برای خریدن عسل تا بحال درگیر یک سری سوالاتی مثل چه عسلی خریداری کنم شده اید ؟ یا چه عسلی کیفیت بهتری دارد ؟ چه مارکی از عسل را خریداری کنیم؟ عسل های محلی چگونه اند؟ کجا عسل اصل و طبیعی پیدا می شود؟  گاهی بعضی از مردم می خواهند بدانند که واژه هایی که درباره عسل به کار میرود مثل عسل خام محلی، خالص، و ارگانیک به چه معنی هستند برای این منظور ما می خواهیم راهنمای خرید عسل را برای شما بازگو کنیم با ما همراه باشید.

عسل خام بهترین عسل است

به شما پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید عسل طبیعی خریداری کنید عسل خام بخرید،  عسل خام و محلی مستقیماً از کندو دار باید خریداری شود. عسل های خام چون از زنبور های محلی تهیه می شوند سیستم ایمنی بدن را در مقابل آلرژی تقویت می کنند.

وقتی یک عسل محلی خام خریداری می کنید دیگر مطمئن هستید که غذایی کربنی و مضر در زندگی شما وجود ندارد و خیال شما راحت است از  عسلی که مصرف می‌کنید؛  طبیعی است ارگانیک بودن عسل را نیز به سادگی می توانید تشخیص دهید.

راهنمای خرید عسل
پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید عسل طبیعی خریداری کنید عسل خام بخرید

عسل بازاری چگونه است؟

در صورتی که نمی توانید به طور مستقیم از کندو دار عسل طبیعی خریداری کنید تقریباً همه این اعتقاد را دارند که عسل های بازار به هیچ دردی نمی خورند، اما می خواهم به شما بگویم که حداقل عسل های بازار از شکر تصفیه شده بهتر هستند؛  به شما توصیه می کنیم که عسل را همیشه به جای شکر استفاده کنید و از شیرین کننده های دیگر دوری کنید.

همچنین بخوانید :
تاثیر ترتیب تولد بر شخصیت فرزندان

همه عسل ها مساوی اند؟

 آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که فکر می کنید که همه ی عسل ها به یک شیوه تولید می شوند؟ اما ما در راهنمای خرید عسل به شما می گوییم که خیر،  عسل ها به گونه های مختلفی تولید می شوند عواملی مثل آب و هوا، خاک، مقدار درصد آلودگی محیط بر روی کیفیت عسل تاثیر بسزایی دارند؛ حتی عامل های دیگری مثل تمرین زنبورداری، اصول اخلاقی، فرهنگ و سیاست های کشور نیز می توانند بر روی کیفیت عسل ها تاثیر گذار باشند. 

 طبق مسائلی که گفته شدند به وجدان فرد کندو دار نیز مرتبط می شوند ؛ مثلاً او می تواند به زنبورهای عسل شربت شکر و آنتی باکتری بدهد تا عسل تولید کنند.

رتبه غذایی در مقابل رتبه دارویی

همه ی افراد در سراسر دنیا این ادعا را دارند که عسلی که تولید می کنند مرغوب ترین نوع عسل می باشد؛ اما تشخیص عسل مرغوب کمی دشوار است بعضی از عسل ها به دلیل خاصیت آنتی باکتریالی که  دارند گران تر از بقیه هستند و برای درمان بیماری هایی مثل جراحت، سوختگی، گلودرد، و انواع عفونت ها مورد استفاده قرار می‌گیرند اما باید این نکته را در نظر بگیرید که این نوع از عسل ها ساده هم به دست نمی آیند حتی اگر بتوانید از آن ها پیدا کنید قیمتشان  آنقدر بالاست که شاید مردم معمولی نتوانند آن را خریداری کنند.

راهنمای خرید عسل
بعضی از عسل ها به دلیل خاصیت آنتی باکتریالی که  دارند گران تر از بقیه هستند

ادعاهایی که در مورد عسل خام خالص و واقعی می شود

در راهنمای خرید عسل  درباره ادعاهایی که بعضی فروشنده ها در مورد عسل خام و خالص  دارند اشاره می کنیم؛ در تولید عسل خام هیچ گونه فرآیند تولید یا گرمایی روی آن ها صورت نمی گیرد و تمام مواد آن ها طبیعی می باشد و هر چقدر هم که بمانند این مواد از بین نخواهند رفت؛  گاهی اوقات عسل هایی که خریداری می کنید برچسب عسل خام روی آن ها زده شده است که شاید اینگونه عسل خام بنظر  برسند اما برای بسته بندی در گرما قرار گرفته اند تا دانه دانه بنظر برسند.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب سوسک حضرت یوسف

..

اما این را نیز در نظر بگیرید که این برچسب ها باعث می شوند که ۱۰۰ درصد به خام بودن این اصل اعتماد کنید بعضی شرکت‌ها هم هستند که بر روی بسته بندی عسل ها برچسب عسل طبیعی می زنند، بیشتر این شرکت ها عسل های خود را در معرض گرما قرار می‌دهند و پاستوریزه می‌کنند به خاطر پاستوریزه شدن و گرما این عسل ها رنگ روشن تری نسبت به بقیه ی عسل ها دارند زیر آن ها تصفیه شد ه اند ؛ همچنین وجود موم و گرده در عسل گاهی باعث ابهام در طبیعی بودن عسل می‌شود اما این گونه نیست عسل طبیعی گرده و موم هم دارد.

راهنمای خرید عسل
در تولید عسل خام هیچ گونه فرآیند تولید یا گرمایی روی آن ها صورت نمی گیرد

برچسب ارگانیک

برای اینکه عسل ارگانیک شود یا نه باید تولیدکنندگان آن یک سری پروتکل ها را در زمان تولید عسل رعایت کنند مانند منبع شهد، مدیریت زنبورها، منطقه زندگی، گشت زنبورها و مراحل استخراج و دمای انتقال مواد و بسته بندی آن که به اعتقاد زنبور در تولید کردن عسل برای ارگانیک سازی عسل بر می گردد.

تک شهدی و چند شهدی

نکته دیگری که در خرید عسل باید در نظر بگیرید طعم عسل است بر روی برچسب آن ها دقت کنید؛  که ترکیبی از واژهای شهدها و یا شهد های انواع متنوعی از گل ها بر روی آن ها درج شده است این ویژگی به نوع گل هایی که از آن ها تهیه شده است بستگی دارد و با یک دیگر متفاوت هستند؛  اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که اصل بودن عسل را می‌خواهید امتحان نمایید باید بدانید که از چه گلی تهیه شده است به شما توصیه می‌کنیم که عسل های تک شهدی استفاده کنید.

همچنین بخوانید :
تعبیرخواب لباس سفید حضرت یوسف

در پایان اگر شما هم در مورد عسل اصل و راه های شناخت آن  تجربیاتی دارید لطفا برای استفاده ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه در زیر همین مقاله ارسال بفرمایید ممنون. 

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.