چگونه به خدا نزدیک شویم

چگونه می توانیم به خدا نزدیک شویم

چگونه به خدا نزدیک شویم

چگونه به خدا نزدیک شویم
چگونه می توانیم به خدا نزدیک شویم

در ابتدا سوالی مطرح می کنیم که هر فرد دینداری که در جهان وجود دارد محال است که به آن پاسخی منفی بدهد، اما اگر صادقانه به این مسئله فکر کنیم شاید از ته دل پاسخ این سوال مثبت نباشد.

هر فردی که به خدا فکر می کند با توجه به شناختش از آموزه های دینی خدا را می شناسد و با زبان خودش هم با او سخن می گوید.

اگر صادقانه فکر کنید شاید شما واقعاً و از ته دل خدا را دوست نداشته باشید، زیرا اگر او را از ته دل دوست داشتید دستورات او را نیز انجام می دادید و زمان زیادی را به فکر او می گذراندید و تلاش واقعی خودتان را برای خوشنودی او می کردید.

ما در این مقاله می خواهیم درباره ی این که چگونه به خدا نزدیک شویم صحبت کنیم، لطفاً تا پایان با ما همراه باشید.

راه های نزدیک شدن به خدا

چطور ممکن است که خدا را فراموش کرده باشیم؟

شاید برای هر کسی اتفاق بیفتد که خود را دیندار بداند اما مهر خدا را در دل نداشته باشد، بهتر است که او هر چه سریع تر تصمیم بگیرد و همه ی انرژی و دوست داشتنش  را بر روی خداوند متمرکز کند.

چگونه به خدا نزدیک شویم و از کجا این کار را باید آغاز کنیم؟ این را باید بدانید که دوست داشتن خدای بزرگ به هیچ عنوان سخت نیست، اگر بخواهیم  او را دوست داشته باشیم باید تمام سعی و تلاش و انرژی خودمان را بر روی این کار قرار دهیم.

همچنین بخوانید :
چرا ازدواج سخت شده است

دقیقا مانند همان کارهایی که در روابط انسانی انجام می ‌دهیم راهکارهایی را برای شما شرح می دهیم که عشق ورزیدن شما به خداوند را در درونتان تقویت می کند.

چگونه به خدا نزدیک شویم
برای نزدیک شدن به خداوند ابتدا باید سعی کنید او را دوست داشته باشید

به خداوند فکر کنید

هر چه بیشتر به خداوند فکر کنید مطمئن باشید بیشتر به او علاقمند می شوید، به این موضوع فکر کنید که او به عنوان یک خالق چقدر بزرگ و مهربان است که تمام خودخواهی ها و مشکلات ما را می بیند و باز هم به ما لطف می کند.

به این فکر کنید که خداوند با وجود تمام کارهایی که مخالف دستورات الهی انجام می دهیم، باز هم تمام نعمت های خودش را در اختیار ما قرار می ‌دهد و توجه خاصی به ما دارد.

اگر به قدرت شگفت انگیز بودن خداوند فکر کنید، قلب شما نیز پر از عشق به او و شکرگزاری خداوند خواهد شد.

به خدا بگویید که او را دوست دارید

وقتی که احساس درونی خودتان را به خداوند ابراز کنید می فهمید که کلمات واقعا از ته قلب شما نشأت می گیرد، وقتی که به او می گویید که دوستش دارید این احساس درون شما نیز قوی تر می شود.

احساس کنید که در حضور او قرار دارید

این را بدانید که هیچ رابطه ای بدون وقت گذراندن با یکدیگر محکم نمی شود، در مورد رابطه ی انسان با خداوند نیز همین طور است.

عزم خود را جزم کنید که مقداری از زمان روزانه ی خودتان را برای نماز و دعا در محضر خداوند کنار بگذارید، با این کار عشق به او نیز روز به روز بیشتر می شود.

همچنین بخوانید :
آرتمیس اولین زن دریانورد ایرانی و در جهان – زندگینامه و اتفاقات | گلسانه

حتی می توانید زمانی که به موسیقی گوش می دهید بر روی او تمرکز کنید و او را بیشتر دوست داشته باشید.

چطور به خدا نزدیک شویم
سعی کنید برای نزدیکی خداوند در زمان مختلف حتی مانند موسیقی گوش کردن به خداوند فکر کنید

هر کاری را به خاطر عشق به خداوند انجام دهید

انگیزه ی انجام برخی از کارها در نتیجه آن هم کار هم تفاوتی شگرف ایجاد می کند، وقتی که تصمیم می گیرید کاری را برای خداوند و به خاطر عشق به او انجام دهید مطمئن باشید که علاقه ی شما بیشتر خواهد شد.

همه ی افراد برای دوست داشتن خداوند می ‌توانند تلاش کنند و هر کسی راه رسیدن خودش به خداوند را پیدا می‌کند.

بهتر است الگویی برای فرزندان خود باشیم و به آن ها یاد دهیم که چگونه خداوند را دوست داشته باشند و چگونه به خدا نزدیک شویم .

سعی کنید به آن ها کمک کنید که خوبی و بزرگی خداوند را درک کنند و یادآوری کنید که ما به خاطر عشق به خداوند است که زندگی می کنیم.

شما کاربران عزیز می توانند نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید، برای این کار زیر همین پست پیشنهادات خود را لطفا ارسال کنید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین