چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم؟

چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم؟

چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم؟

چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم؟
چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم

بی اعتنا شدن به قضاوت دیگران

شاید برای شما هم چنین سوالی پیش آمده باشد که چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم؟ 

بیشتر ما براین باور هستیم که نسبت به دیگران رابطه ی بهتری با همسرمان داریم و در راستای رسیدن به رویاها و آرزوهای خودمان دوست نداریم از دیگران کمک بخواهیم؛ چراکه از نظر ما این کار به معنای سبک شدن و دست درازی کردن در برابر آن ها است.

اما بهتر است کمی واقع بین تر باشیم و برای بهتر کردن اوضاع زندگی خودمان، ترس خود را کنار بگذاریم.

زیرا “ترس” علاوه بر اینکه یک خصلت ناپسند است، به نوعی جلوی خوشبختی را می گیرد؛ چرا که ریسک پذیری را در افراد کمتر می کند.

متاسفانه بیشتر ما دوست نداریم که اتفاقات یا کارهای رنج آور را تجربه کنیم، حتی اگر بدانیم که درد و رنج زندگی فعلی ما به مراتب بیشتر از تحمل رنج است.

من در گذشته همواره سعی داشتم که با نظر دیگران موافق باشم؛ چراکه دوست داشتم آن ها مرا بپذیرند و همین موضوع مرا از خودم دور می کرد و اطرافیانم نمی توانستند به خوبی شخصیت واقعی مرا بشناسند.

اما این کار درست نیست هرچند که نشان دادن شخصیت واقعی مان ممکن است دیگران را از ما دور کند، اما این مسئله اهمیت چندانی ندارد و مسلما افرادی وجود خواهند داشت که خود واقعی ما را قبول داشته باشند و بتوانیم با آن ها رابطه ای دوستانه داشته باشیم.

آموزش ندادن نحوه ی صحیح برقراری ارتباط

چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم؟ من هیچ وقت جوابی برای این سوال نداشتم و صرفا به خاطر رضایت اطرافیانم مانند یک قایق رها شده در آب، اجازه می دادم که طبق میل و سلیقه ی خودشان برایم تصمیم بگیرند.

همچنین بخوانید :
تکنیک گوش دادن فعال

متاسفانه نحوه ی صحیح برقراری ارتباط با دیگران در دبیرستان به ما آموزش داده نمی شود و به همین خاطر ما نمی دانیم که باید ها و نباید های یک رابطه سالم کدام اند؟ حتی برای رفتاری که اطرافیان با ما دارند، دلایل زیادی می آوریم و حس می کنیم که رفتار آن ها بالاخره تغییر خواهد کرد.

اجازه بدهید خودم را مثال بزنم وقتی برای اولین بار در زندگی ام وارد رابطه شدم، صرفا به خاطر اینکه مورد قبول طرف مقابلم باشم خودم را تغییر دادم و همین مسئله باعث شد که یک احساس پوچی و خلاء به من دست بدهد، چراکه در حال نقش بازی کردن بودم.

چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم؟
اسیر قضاوت های مردم شدن مانند قرار دادن اختیار زندگی خودتان در دست طوفان است

ترس از طرد شدن توسط دیگران

از آنجایی که ترس از طرد شدن تمام وجودم را فراگرفته بود، در واقع به نوعی شرایط را برای نامزدم مهیا کردم که مرا از همه جهت کنترل کند و با خودم فکر می کردم که رفتارش تغییر خواهد کرد.

اما اینگونه نبود و او روز به روز بدتر می شد که همین موضوع برای من زمینه ی ابتلا به افسردگی را نیز فراهم کرد.

پیدا کردن جواب این سوال که چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم؟ ریشه ی بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

عشق متقابل یعنی اینکه هر دو طرف با وجود خصوصیات خوب و بدی که دارند، یکدیگر را بپذیرند و قصد تغییر دادن طرف مقابل را نداشته باشند؛ در واقع عشق به این معنا است که علاوه بر پذیرفتن طرف مقابل، به او نیز احترام بگذاریم و او را تحسین کنیم.

همچنین بخوانید :
دوستی دختر و پسر از نظر روانشناسی

باردار شدن من در دوران عقد و تصمیم به جدایی قبل از متولد شدن فرزندم، باعث شد که عده ای از دوستانم را از دست بدهم.

زیرا آن ها این کار را به دور از عقل دانسته و مرا سرزنش می کردند اما اشکالی ندارد، چراکه این ماجرا دوستان غیرواقعی مرا از من دور کرد. اما درعین حال، دوستان واقعی خود را شناختم؛ آن ها برای به دنیا آمدن فرزندم جشن گرفتند و مرا همانگونه که بودم پذیرفتند.

یکی از دلایل مهم شدن قضاوت های دیگران ترس از طرد شدن توسط آن هاست

کمک های والدین

خوشبختانه والدینم به من کمک کردند که بعد از اتمام دانشگاه، در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شوم. هرچند عده ی زیادی تصور می کردند که من ترک تحصیل خواهم کرد، اما هیچوقت این اتفاق رخ نداد.

یافتن پاسخ این سوال که چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم؟ مرا به یک زن قدرتمند تبدیل کرد و دیگر هیچگاه به این فکر نبودم که انسان ها را تغییر دهم یا به خاطر دیگران تغییر کنم.

همواره سعی داشتم آهسته آهسته پیش بروم هرچند که با ارزیابی کردن زندگی خودم در یک نگاه کلی، به یک نتیجه ترسناک می رسیدم اما مطمئن بودم که بالاخره یک نفر پیدا خواهد شد که مرا همان گونه که هستم بپذیرد.

یکی از دلایل بی اعتنا شدن به حرف های مردم

می توانم بگویم که یکی از دلایل بی اعتنا شدن من نسبت به حرف مردم، فرزندم بود که بدون هیچ گونه ترس و دلهره بازی می کرد و می رقصید و بدون اینکه نگران گذشته یا آینده اش باشد از زندگی خودش لذت می برد.

همچنین بخوانید :
چگونه به خود باوری برسیم

با ارزش ترین دارایی ما زمان است پس چرا باید با فکر کردن به چیزهای بیهوده یا نگرانی از چگونگی قضاوت دیگران آن را هدر دهیم؟

چرا با وجود اینکه نگرانی هیچ تاثیر مثبتی در زندگی ما ندارد، اما بازهم به خودمان اجازه می دهیم که در خصوص مسائل پیش پا افتاده مانند حرف های مردم نگران باشیم؟

بی اعتنا شدن به قضاوت دیگران
یکی از موارد برای بی اعتنا شدن به حرف های دیگران توجه به نعمت های خداوند همچون فرزندان است

خاطره ای از دوران بارداری

شاید با خودتان فکر کنید پیدا کردن جوابی برای این سوال که ” چگونه به حرف مردم بی اعتنا باشیم؟ ” چندان مهم نباشد، اما اجازه بدهید که خاطره ی دیگری از خودم تعریف کنم: در دوران بارداری، یکبار برای خریدن شیر به مغازه رفتم.

در همان حال پیرزنی محو تماشای من شد و به انگشت بدون حلقه ام نگاه می کرد، در همان لحظه متوجه شدم که از نظر آن پیرزن، من یک انسان فاسد هستم و قبل از اینکه ازدواج کنم، باردار شده ام.

به همین خاطر سریع از مغازه بیرون آمدم و بعد متوجه شدم شیری که خریداری کرده بودم در آنجا جا مانده است.

اصلا چرا این اتفاق افتاد؟ مگر قضاوت شدن من از جانب آن پیرزن چه ضرری به حال من داشت که آن گونه عصبانی شدم؟

اما الان به این نتیجه رسیده ام که همه ی ما انسان های خوبی هستیم، فقط باید از افکار منفی دوری کرده و به سمت خوبی ها برویم.

در پایان اگر شما هم نظراتی در مورد این مقاله دارید، لطفا در زیر همین مقاله برای ما ارسال کنید با سپاس.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
همچنین بخوانید :
فانتزی جنسی چیست
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.