از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند

از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند

از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند

از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند
چگونه بفهمیم همسرمان خیانت می کند

در این مقاله قصد داریم 7 رفتار را مورد برسی قرار دهیم که طبق نظر روانشناسان به نوعی خیانت به همسرمان در زندگی زناشویی محسوب می شوند؛ از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند تا انتهای این مطلب با ما همراهی کنید.

همان طور که آگاهی دارید یکی از دشوارترین کارها انتخاب کردن شخصی ایده آل و مناسب جهت زندگی مشترک است؛ اما از آن دشوارتر حفظ روابط صمیمی و مدیریت صحیح زندگی مشترک می باشد. آگاهی دارید که عوامل مختلفی مانند خیانت، اختلاف ارزش های اجتماعی و تفاوت سلایق و اختلاف طبقاتی و … سبب جدایی زوجین می شوند.

برای این که بگوییم مهمترین نقطه ی پایان رسیدن زندگی مشترک زوجین چیست  قطعا پاسخ می دهیم که بر اساس گزارشات روانشناسان خیانت مهمترین عامل جدایی اکثریت زندگی ها برشمرده می شود، خیانت باعث بی اعتمادی زن و شوهر به یکدیگر و ایجاد زخم های عمیقی در دل زوجین می شود.

از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند
بر اساس گزارشات روانشناسان خیانت مهمترین عامل جدایی اکثریت زندگی ها برشمرده می شود

اکنون قصد داریم هفت مورد از خطاهایی که طبق اعلام روانشناسان معادل خیانت در زندگی زناشویی محسوب می شوند را مورد برسی قرار دهیم.

هفت اشتباه زوجین که معادل با خیانت محسوب

می شوند

مهم قرار دادن خواسته های خود بر همسرمان

روابط مشترک زوجین زمانی درست و عالی پیش می رود که روابط آن ها بر اساس مساوات و رفاقت مابین آن ها ادامه یابد؛ عده ای بیان کرده اند حتی عاشق در ابتدا معشوق خود را در اولویت  قرار می دهد، همچنین برای افزایش  نرمی و ملاطفت  روابط زن و شوهر نیاز است که آن ها برای هم و غم  یکدیگر ارزش قائل شوند تا باعث افزایش مهر و محبت بین آن ها شود.

از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند به این نکته توجه کنید که  بی اعتنا شدن به همسر و در اولویت قرار ندادن او دلیلی برای ورود زوجین به سراشیبی رابطه ی آن ها  خواهد شد منظور ما از اولویت قرار دادن همسر این نیست که افراد به خواسته های خود بی توجه شوند و از آن بگذرند بلکه منظور ما این می باشد که تعادلی بین خواسته همسرش با نیازهای خود بتواند برقرار نماید توجه دارید که دوست داشتن را باید در عمل ثابت کنیم نه در صحبت هایمان.

از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند
در صورتی که فقط به خواسته های خود توجه می کنید و کاملا بی اعتنا به خواسته همسرتان هستید به نوعی خیانت می کنید

بی معیاری در انتخاب همسر و تشکیل زندگی

پس از گذشت مدتی از زندگی مشترک ممکن است  مهرورزی و ابراز علاقه بین زوجین به گونه ای شود که تمایلی برای شاد بودن نداشته باشند و حتی برای صحبت کردن با همدیگر  از واژه ی ” لطفا” استفاده ای نکنند؛ این شرایط هنگامی بوجود می آید که ملاکی برای زندگی مشترک با یکدیگر پیدا نمی کنند و صرفا به همدیگر به چشم یک همخانه نگاه می کنند.

همچنین نیز زمانی  که  زن و شوهر وظایف منزل را در خانه وظیفه ی همدیگر بر می شمارند باعث افزایش دلخوری های هم دیگر نیز خواهند شد این حالت از خطرناک ترین شرایط در زندگی زوجین می باشد که هر کدام از آن ها احساس می کنند در این زندگی قربانی یکدیگر شده اند و گویی به دنیا آمده اند تا فقط در اختیار همسر خود باشند.

حمایت نکردن زوجین از همدیگر

در ادامه ی بحث از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند اشاره می کنیم که زندگی مشترک نیز مانند یک تیم می باشد،  زوجین نیز باید همانند یک تیم عمل نمایند هنگامی که شخص هم تیمی شما مورد آسیب و یا تمسخر کسی  قرار می گیرد قطعا تلاش می کنید از هم تیمی خود حمایت  و پشتیبانی کنید؛ همسر شما نیز به مانند هم تیمی شما می باشد که در زندگی بایستی نقش  حامی بودن و حمایت گر را برایش  داشته باشید.

نمونه ی قابل استناد آن طبق گزارشات روانشناسان،  زندگی بسیاری از زوجینی است که در اثر همین حمایت نکردن زوجین از هم  در زندگی مشترک  دچار جدایی و از هم پاشیدگی رابطه ی آن ها شده می باشد.

از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند
همسر شما نیز به مانند هم تیمی شما می باشد که در زندگی بایستی نقش  حامی بودن و حمایت گر را برایش  داشته باشید

دروغ گفتن به یکدیگر

یکی از روانشناسان می گوید دروغ گویی به همسر و افراد نزدیک یکی از مصداق های بارز نقض حقوق بشر است؛  دروغ گویی در موارد جزئی نیز باعث آثار جبران ناپذیری می شود؛ آیا می دانید  دلیل این که خیانت قابل توجیه نیست  و مذموم است چیست ؟  چون که خیانت  با دروغ و پنهان کاری همراه می باشد، اساس زندگی مشترک زوجین می بایست بر اساس اعتماد، احترام متقابل ، صداقت و آزادی فردی استوار گردد.

ابزار قرار دادن نقاط ضعف و حساس یکدیگر برای آسیب زدن به

یکدیگر

کنترل کردن همسر در زندگی زناشویی یکی از بدترین سو استفاده ها و رفتارهای ناپسند محسوب می شود؛ انتقاد های دائمی از همسر، جهت هدف قرار دادن احساسات او یکی از شکل های رایج  سو استفاده ی عاطفی در زندگی زوجین می باشد که در صورتی که اگر توسط هر کدام از زوجین آشکار شود، دیگر صحبت کردن و پیشنهاد های دیگری برای صلح و دوستی بی نتیجه می ماند و زندگی آنان به سمت جدایی خواهد رفت این مورد هم یکی از دلایل پرسش از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند می باشد.

هفت اشتباه زوجین که معادل با خیانت محسوب می شوند
انتقاد های دائمی از همسر، جهت هدف قرار دادن احساسات او یکی از شکل های رایج  سو استفاده ی عاطفی در زندگی زوجین می باشد

طلاق عاطفی زوجین از یکدیگر

یکی از مسایلی که باعث طلاق عاطفی یا بهتر بگوییم جدایی عاطفی زوجین از یکدیگر می شود بی اعتنایی و فاصله گرفتن زن و شوهر از هم دیگر است،  که باعث اختلال در زندگی آن ها می شود.

با بی مهری کردن زن و شوهر به یکدیگر زندگی آنان وارد مرحله ای حساس می شود؛ صحبت نکردن با یکدیگر ، گذراندن بیش از اندازه وقت با دوستان ، همکاران، و همچنین غرق شدن در مسائل کاری از جمله مصادیق طلاق عاطفی یا فاصله گرفتن عاطفی زوجین می باشد.

فشار به همسر برای تغییر کردن

از جمله مواردی که زوجین قبل از ازدواج باید حل و فصل کنند و در موردش بحث کنند، صحبت کردن در مورد رفتارهای یکدیگر است که ممکن است این رفتارها برای هر کدام از زوجین آزار دهنده و مذموم محسوب شوند؛ همسر خود را باید با تمام ویژگی هایی که دارد برای ازدواج پذیرفته باشید و تصمیمی عقلانی گرفته باشید.

در صورتی ما می توانیم به تغییر افراد اصرار داشته باشیم  و به آن ها کمک کنیم  که خود آن افراد نیز بخواهند، لازم است متذکر شویم که بسیاری از افراد سیگاری یا چاق به مضرات سیگار یا چاقی اشراف دارند و می دانند که چه آسیبی به سلامتی خود وارد می کنند؛ اما در نهایت  خود این افراد هستند که باید خواستار تغییر و بهبود وضع زندگی خودشان شوند.

از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند
در صورتی ما می توانیم به تغییر افراد اصرار داشته باشیم  و به آن ها کمک کنیم  که خود آن افراد نیز بخواهند

در ادامه ی مطلب از کجا بفهمیم همسرمان خیانت می کند تاکید می کنیم که این اصل زندگی را بهتر است فراموش نکنیم که ما فقط می توانیم خودمان را تغییر بدهیم فشار بیش از اندازه برای تغییر همسر، خود باعث ایجاد دلخوری و در نهایت آن جدایی زندگی مشترک خواهد شد.

توجه به موضوع سازش

از دیگر الزامات زندگی مشترک موفق زوجین سازش نمودن آن ها با هم است؛  در یک زندگی مشترک موفق زوجین طی گذران زندگی سلایق و خواسته های یکدیگر را شناسایی می کنند و در صورتی که البته خودشان بخواهند کم کم سعی در حل و فصل و  رفع آن ها و بهبود زندگی خود خواهند نمود.

به نظر شما کدام یک از خیانت ها یا خطا هایی که در بالا اشاره نمودیم به زندگی مشترک زوجین آسیب جدی تری را وارد می کند لطفا تمامی نظرات خودتون رو در این مورد جهت استفاده ی ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه در زیر همین مقاله ارسال کنید ممنون.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.