زندگی در فرانسه

زندگی در فرانسه

زندگی در فرانسه

اگر می خواهید بدانید زندگی در فرانسه چگونه است باید بگوییم یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی فرانسه می باشد. عوامل مختلفی مانند آب و هوای بسیار خوب ، فرهنگ غنی و غذاهای منحصر به فرد باعث پرطرفدار شدن این کشور شده است. اگر شما هم به بازدید از برج ایفل علاقه مند هستید سفر به فرانسه را در برنامه های خود بگنجانید. در ادامه 11 مورد بررسی می شوند تا مشخص شود کشور فرانسه برای زندگی چگونه است  و چه جذابیت هایی در آن وجود دارد.

اگر شما هم به بازدید از برج ایفل علاقه مند هستید سفر به فرانسه را در برنامه های خود بگنجانید. در ادامه 11 مورد بررسی می شوند تا مشخص شود کشور فرانسه برای زندگی چگونه است  و چه جذابیت هایی در آن وجود دارد.

1. کار برای زندگی، نه زندگی برای کار

اولین مورد برای بررسی زندگی در فرانسه  نحوه کار در این کشور می باشد. در فرانسه، مردم به خوبی بلدند که میان کار و زندگی شان تعادل برقرار کنند. در فرانسه تمام مغازه ها در ساعت 7 عصر تعطیل می کنند، دلیل بستن مغازه ها در این ساعت این است که کارکنان فرصت کافی برای شام خوردن با خانواده را داشته باشند. این مدل برنامه ها به افزایش یافتن قدرت پردازش در انجام دادن کارها منجر می شود.

زندگی در فرانسه

شرکت های مختلف، یک رستوران در نزدیکی خود را انتخاب کرده و با تهیه ی فیش غذا برای کارمندان خود، آنها را در وقت نهار به آنجا فرستاده تا به صرف نهار و نوشیدنی بپردازند و خستگی شان را در کنند.

در سیستم اداری فرانسه 30 روز تعطیلات باحقوق برای کارمندان در نظر گرفته می شود. فرانسوی ها معمولا به خوبی از تعطیلات خود استفاده می کنند و معمولا به سفرهای خارج از شهر می روند. با این حال کارکنان فرانسوی از تعداد روز های تعطیلات خود ناراضی هستند و فکر می کنند که به تعطیلات و استراحت بیشتری نیاز دارند.

یک قانون در فرانسه، اجازه چک نمودن ایمیل های کاری بعد از 6 عصر را به کارمندان نمی دهد و این قانون باعث ایجاد هیاهوی زیادی در دنیای مجازی شده است. شما در فرانسه نمی توانید از شرکای کاری خود توقع داشته باشید که در زمانی خارج از تایم اداری، پاسخگوی شما باشند. فرانسوی ها در موضوع قطع ارتباط با دیگران، و گذراندن وقت در بیرون از خانه و مشغول شدن به کارهایی نظیر پیاده روی، قایق سواری تبحر خاصی دارند.

یکی از اعتقاداتی که فرانسوی ها در این زمینه دارند این است که صرف کردن وقت با افرادی که به آنها علاقه دارید مانند خانواده و دوستان، باعث ایجاد شادی بیشتر در زندگی شما می شود.  البته این عقیده کاملا اثبات شده و علمی است.

2.تحصیلات عالی بسیار ارزان است.

دومین مورد برای بررسی زندگی در فرانسه  نحوه ی تحصیلات در این کشور می باشد. در کشور فرانسه این امکان وجود دارد که با صرف هزینه ای در حدود 181 یورو در هر سال تحصیلی، مدرک کارشناسی بگیرید و برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد تنها کافیست که 250 یورو در سال پرداخت نمایید. دانشکده های فنی شهریه بالاتر و چیزی حدود 596 یورو در سال دریافت می کنند.

برای گرفتن مدرک دکترا سالانه باید 380 یورو هزینه کنید. دانشکده پزشکی و حقوق هزینه ای بین 3000 تا 10000 یورو شهریه می گیرند. با این وجود باز هم به نسبت سایر جاها به صرفه است. در فرانسه بورس های تحصیلی برای دانشجویانی که از خارج به فرانسه می آیند در نظر گرفته شده است.

شما با کمی صرفه جویی می توانید یک تجربه بی نظیر از زندگی دانشجویی در فرانسه را با هزینه ای در حدود 800 یورو در ماه، به دست آورید. برای وارد شدن به دانشگاه های فرانسه لازم نیست کار خاصی انجام دهید، تنها کافی است که بتوانید فرانسه صحبت کنید. اسناد و مدارک خود را به زبان فرانسه ترجمه کرده و فرم درخواست را پر نمایید.

3. هنر در این کشور در حد اعلا به چشم می خورد.

سومین مورد برای بررسی زندگی در فرانسه وضعیت هنر در این کشور می باشد، اگر به هنر و وسایل عتیقه علاقه دارید، در فرانسه می توانید با مراجعه به فروشگاه های موزه لوور از 34999 اثر به علاوه ی مونالیزا دیدن کنید. این آثار عتیقه جات مصری، هنر اسلامی، مجسمه های یونان باستان و امپراتوری روم با یک مجموعه ی بسیار بزرگ از طلا و جواهر که از اشراف فرانسه به جا مانده است را شامل می شود.

بازدید از موزه ی dOsray را از یاد نبرید، در این موزه 2000 تابلو نقاشی مربوط به دوران های مختلف نگه داری می شود. در این موزه مجموعه ای منحصر به فرد از امپرسیونیست و آثار گوناگونی مانند کلود مونه، ادوار مانه، ادگار دگاس، پیر آگوست رنوار و سبک های مختلفی مانند کوبیسم، رئالیسم و امپرسیونیست را می توانید ببینید.

در Sienna در قسمت غربی باغ Tuileries موزه ی Musee lorangerie قرار گرفته است که شامل یک گالری عظیم است و آثار رنوار و مونه، در آنجا نگه داری می شود. اگر به هنر مجسمه سازی علاقه مند هستید، می توانید ساعت های خوشی را در باغ موزه ی رودین با تماشای مجسمه های بی نظیری که در آنجا قرار گرفته است، سپری کنید. 

 به طور کلی 169 موزه ی هنر ملی، صد ها گالری و استودیوی خصوصی در فرانسه وجود دارد که باعث محبوبیت یافتن این کشور در بین هنر دوستان شده است.

4. بر کیفیت مواد غذایی تاکید بسیار بیشتری نسبت به ویزا وجود دارد.

چهارمین مورد برای بررسی زندگی در فرانسه کیفیت مواد غذایی در این کشور می باشد، در سال 1411 یک سیستم صدور گواهینامه ی مواد غذایی برای اطمینان یافتن از کیفیت مواد غذایی منطقه درست شده و به نام AOC شناخته می شود.

برای فرانسوی ها تولید مواد غذایی بر اساس استاندارد ها AOC باعث افتخار است. کالاهایی که با این روش سنتی درست می شوند باید مواد اولیه خود را از تولیدکنندگان خاص در نقاط جغرافیایی مشخص شده، تهیه کنند.

5. می توانید بیش از 350 نوع پنیر را امتحان کنید.

پنجمین مورد برای بررسی اینکه کشور فرانسه برای زندگی چگونه است این است که میتوانید در هر روز از سال صبحانه ای متفاوت داشته باشید ،مردم محلی فرانسه معتقدند چیزی در حدود هزار نوع پنیر در بخش های مختلف فرانسه تولید می شود.

پنیر های تولید شده در فرانسه تمام انواع پنیر ها مانند پنیر نرم، پنیر سفت، پنیر ملایم یا آبی و همچنین پنیر ساخته شده از شیر گاو غیر پاستوریزه، شیر بز یا شیر گوسفند را شامل می شود.این پنیرها معمولا عمر ها طولانی دارند.

جالب است بدانید که حمل کردن پنیرهایی که بسته بندی نیستند، به وسیله ی وسایل حمل و نقل عمومی ممنوع است و جریمه دارد.

زندگی در فرانسه

6. میان وعده زندگی را شیرین تر می کند.

ششمین مورد برای بررسی اینکه کشور فرانسه برای زندگی چگونه است، فرهنگ زمان خوردن میان وعده در این کشور می باشد، ساعت 4 و 5 بعد از ظهر را معمولا زمان مناسبی برای خوردن میان وعده می دانند. این تایم شگفت انگیز از نظر اجتماعی باعث تشویق شما می شود که به خورن شیرینی مشغول شوید.

بچه ها عاشق میان وعده هستند ولی این میان وعده تنها مختص بچه ها نیست. می توانید بعد از استراحت کوتاهی که بعد از نهار داشته اید، برای خوردن یک میان وعده ی خوشمزه مانند شیر داغ یا قهوه به یک تارت میوه ای، به نزدیک ترین کافه رفته و لحظات آرامش بخشی را برای خود خلق نمایید.

7. هرچه بیشتر به اطراف سفر کنید، غذاهای شگفت انگیز بیشتری را کشف می کنید.

هفتمین مورد برای بررسی اینکه کشور فرانسه برای زندگی چگونه است راحتی سفر و بررسی انواع غذاهای محلی  می باشد، در آشپزخانه های سنتی فرانسه، غذاهای سنتی بسیار زیادی در نقاط مختلف آن وجود دارد. رستوران هایی در پاریس هستند که غذاهای آلاسکایی را برای مشتریان خود در ظروف بسیار زیبا سرو می نمایند.

اما به نظر می رسد که کشف جاذبه های طبیعی جدید به همراه یک وعده غذایی جدید تر بسیار شگفت انگیز باشد.

از غذاهای شگفت انگیزی که در فرانسه می توانید پیدا کنید پنکیک گندم سیاه پرشده با یک ماده غذایی خوشمزه، سوپ ماهی در مارسی و ساندویچ پان در نیس، سوپ پستو در پروونس هستند که پیشنهاد می شود حتما آنها را امتحان کنید. اگر به شمال شرق فرانسه رفتید گوشت گاو بورگاندی را فراموش نکنید.

8. فرانسه دارای مناظر بسیار متنوع برای تمامی سلیقه ها است

هشتمین مورد برای بررسی اینکه کشور فرانسه برای زندگی چگونه است، مناظر زیبای این کشور می باشد، کوه های آلپ در فرانسه با دارا بودن مناظر طبیعی منحصر به فرد و روستاهای کوچک، واقع شده در فلات سبز زمردی، از بزرگ ترین مقاصد پیاده روی در قاره اروپا می باشد. همچنین کوه آلپ یک مقصد خوب برای اسکی است که هزارن کیلومتر مسیر خوش منظره را در کنار خود دارد.

می توانید از ساحل خورشید و یا مناطق اطراف Cote dAzur  برای گذاشتن قرار های دوستانه و خاص خود استفاده کنید. در این منطقه چشمه ی آب گرمی وجود دارد که فیروزه ای رنگ است.

پیشنهاد می شود که یک تابستان را در جزیره ی Corsica رفته و از سواحل دور افتاده و کوه های در هم در این منطقه لذت ببرید. برای به دست آوردن تجاربی زیبا گردش در اطراف جزیره را فراموش نکنید. سواحل Corsica از سواحل French Reverie  قشنگ تر هستند.

بزرگترین تپه ی شنی اروپا در فرانسه واقع شده و Dune of pilat نامیده می شود. این تپه در فاصله ی 60 کیلومتری یخچال طبیعی Bordeaux قرار گرفته است.

اگر به فعالیت های سرگرم کننده در تعطیلات علاقه مند هستید می توانید برای قایقرانی به دره ی Gorges du Tarn  بروید. پیاده روی در اطراف زیباترین دره اروپا یعنی دره Gorges du Verdon  هم پیشنهاد می شود. همچنین اگر گشتن در مارپیچ های زیرزمینی و غارهای یخی باعث هیجان شما می شود، می توانید به Grotthe dOsselle  که در کوه های jura قرار گرفته است، بروید.

آیا شما از افراد علاقه مند به تاریخ هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است می توانید برای صرف وقت خود دره ی Loire  را ببینید. در این دره بیشتر از 40 قلعه ی زیبا و افسانه ای وجود دارد. قلعه های دیگری نیز در فرانسه هست که می توانید از آنها دیدن کنید. مسلما مکان های زیادی برای بازدید در فرانسه موجود است که حتی قابل تصور نمی باشند.

9. قوانین ازدواج فرانسه

نهمین مورد برای بررسی اینکه کشور فرانسه برای زندگی چگونه است نحوه ازدواج در این کشور می باشد، مجلس ملی فرانسه در سال 1999، اقدام به تصویب پیمان همبستگی مدنی یا PACS  نمود. در حقیقت این فرم قرارداد در مورد زوج ها و ساماندهی زندگی مشترک آنها است.

در PACS این امکان فراهم شده تا زوج ها مالیات مشترک پرداخت نمایند و در نتیجه مالیات آنها کمتر می شود. زوج ها در این شرایط از هم ارث می برند و فرزندان و اموال آنها به اسم پدر، مادر و یا هر دو به ثبت می رسند.

این روشی است برای امتحان نمودن شریک زندگی تا برای زندگی مشترک و تعهدات مادام العمر حاضر شوند. افرادی هم هستند که با استفاده از این روش به ساده ترین شکل به PACSed  دست یافته و با استفاده از آن جدا می شوند.

10. دولت به پرورش کودکان کمک می کند.

دهمین مورد برای بررسی اینکه کشور فرانسه برای زندگی چگونه است نحوه پرورش کودکان در این کشور می باشد، در فرانسه تعداد بسیار زیادی مهدکودک و پیش دبستانی وجود دارد که توسط دولت ساخته شده و خدمات کامل را به کودکان ارائه می دهند.

 برای نگه داری کودک در منزل، یک یارانه در نظر گرفته می شود و همچنین برای داشتن بیش از یک بچه، پول اضافی به والدین داده می شود و مزایایی نظیر کاهش مالیات و تخقیفات بزرگ در زمینه ی حمل ونقل برای والدین در نظر گرفته می شود.

در فرانسه زنانی که برگ زایمان داشته باشند را مورد تشویق قرار می دهند و به مدت 4 ماه حقوق و دستمزد کامل به آنها پرداخت می شود. به پدران نیز 11 روز مرخصی با حقوق می دهند. اگر یک زوج در فرانسه تمایل داشته باشند که کودکی را به فرزند خواندگی قبول کنند، دولت تا مبلغ 184615 یورو کمک هزینه به آنها پرداخت می نماید.

انتخاب سختی برای زنان فرانسه است که به سرکار بروند و در حدود 1500 تا 2000 یورو در هر ماه دریافت کنند یا اینکه در منزل مانده و کودک خود را تا 20 سالگی بزرگ کنند و هر ماه 1200 یورو از دولت کمک هزینه بگیرند.

11. بهداشت و درمان مقرون به صرفه و کارآمد است

اولین مورد برای بررسی اینکه کشور فرانسه برای زندگی چگونه است نحوه درمان در این کشور می باشد، کارت اقامت فرانسه با یک کارت حیاتی همراه است که به عنوان رمز برای ورود به دنیای پزشکی شناخته می شود. با استفاده از این کارت، می توانید دارو های تجویزی ارزان و رایگان دریافت کرده و هر ماه از خدمات چکاپ پزشکی رایگان بهره مند شوید.

برای استفاده از این خدمات، هر ماه مقدار ثابتی از دستمزد شما، به صندوق بیمه ی درمانی واریز می شود. در نتیجه می توانید به شکل رایگان به پزشک مراجعه کنید.

 در صورت بستری شدن در بیمارستان، حداکثر مبلغی که باید پرداخت کنید 18 یورو برای یک روز است.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.