چگونه پیر نشویم

چگونه پیر نشویم

چگونه پیر نشویم

چگونه پیر نشویم
چگونه پیر نشویم

اکثریت افراد همیشه اشتباهاتی را بصورت روزانه انجام می دهند که باعث می شود زودتر پیر شوند، باید به شما بگوییم که پیر شدن امری اجتناب ناپذیر می باشد. 

یک سری عادت های خوب و بد در زندگی هر فردی وجود دارند که باعث می شوند تاثیرات بسیار بدی بر روی چهره افراد بگذارند؛ شما می توانید در هر سنی زیبا و با طراوت به نظر برسید، فقط تنها با رعایت کردن چند نکته دیرتر به پیری نزدیک خواهید شد؛ ما در این مقاله می ‌خواهیم درباره موضوع چگونه پیر نشویم برای شما صحبت کنیم.

تسلیم اشتها و هوس شدن

به طور معمول افراد چیزهایی را که دوست دارند هوس برانگیز است و این موضوع کاملاً امری طبیعی می باشد؛ اما سعی کنید این رفتار به عادتی برای شما تبدیل نشود. 

معمولاً شیرینی ‌ها حاوی شیرین کننده های بسیار فرآوری شده هستند، شیرینی ها برانگیزاننده ی فرد مصرف کننده می شوند و به این صورت مصرف زیاد قند باعث به وجود آمدن بیماری ‌هایی مثل دیابت، بیماری های قلبی عروقی، و حتی سرطان نیز می شوند. 

در پاسخ سوال چگونه پیر نشویم باید بگوییم که مصرف مواد قندی همیشه باعث پیری زودرس می شود، قند با دارا بودن گلیکوزیل باعث می شود صورتتان پف کند و ظاهر افراد خسته نشان داده شود؛ همچنین باعث بیشتر شدن چین و چروک روی صورت می شود، از نظر هیجانی نیز باعث می شود افراد کنترل خودشان را از دست بدهند و باعث عصبانیت بیش از اندازه در افراد شود.

یکی از دلایل مهم زود پیر شدن مصرف زیاد مواد قندی می باشد

کم خوابی مزمن

افراد بزرگسال معمولاً باید حدود ۷ تا ۹ ساعت در شب بخوابند، وقتی که فردی به خواب می رود باعث می شود که هورمون ملاتونین ، ‏dna سلول ها را ترمیم کند. 

همچنین بخوانید :
مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد

برای رشد مو نیز افراد مختلف باید به حدی کافی در شب استراحت داشته باشند زیرا هورمون رشد در شب بالاترین فعالیت را دارد؛ همین طور خواب شبانه به تقویت عضلاتتان نیز کمک شایانی می‌ کند. 

کم خوابیدن باعث کوتاه شدن طول عمر شما می شود، سعی کنید همیشه خواب خودتان را تنظیم کنید زیرا کمبود خواب باعث به وجود آمدن اثرات جسمی و روانی زیادی روی انسان  می شود.

تاثیرات کم خوابی را می ‌توانید بر روی صورت افراد مشاهده کرد، به وجود آمدن حلقه سیاه دور چشم، گونه‌های  فرو رفته از عوارض کم خوابی مزمن می باشد؛ اگر خوابی به مقدار کافی نداشته باشید، در طول روز بی حالی و تنبلی را تجربه خواهید کرد؛ همین طور کم خوابی باعث می ‌شود شما به غذا های پر کالری تمایل داشته باشید که این موضوع نیز باعث چاقی در افراد می شود و تعادل قند خونشان را نیز به هم می‌ زند.

دوست نداشتن خودتان

بیشتر افراد توجه خاصی به کارهای روزانه ی خودشان می کنند اما وقتی کافی برای خودشان و شاد بودنشان نمی گذارند؛ سعی کنید هر روز حداقل ساعتی را برای خودتان اختصاص دهید. 

سعی کنید کاری را که دوست دارید انجام دهید، می توانید کتابی بخوانید، چای مورد علاقه ی خودتان را بنوشید، حتی پیاده روی کنید، کلاس هنری یا هر چیز دیگر که به آن علاقه دارید بروید؛ اگر برای خودتان وقت بگذارید قطعا رضایت شما از زندگی بیشتر خواهد شد و همین موضوع اثراتش را در شادابی جسمانی و روحی و زیبایی شما خواهد گذاشت.

همچنین بخوانید :
برای دوست داشتن خود چه باید کرد؟
سعی کنید برای جوان ماندن زمان هایی را برای خودتان و علایقتان صرف کنید

مصرف الکل به عنوان حلال مشکلات

استفاده از الکل به صورت افراطی بسیار برای بدن مضر است، زیرا باعث افزایش التهاب و کاهش متابولیسم بدن می شود  و کبدتان را ضعیف می کند. 

الکل می تواند راهی کوتاه و موقتی برای فرار از واقعیت ها باشد اما این را نیز بدانید که چیزی را حل نخواهد کرد؛ در صورتی که مشکلی را برسی نکنید و به حل و فصل آن نپردازید باعث می شود به مرور زمان آن مشکل حاد تر شود و در قالب مشکلی بزرگ تر بروز نماید.

فراموش کردن کینه ها

سعی کنید کینه هایتان  را به دست فراموشی بسپارید، زیرا برای بدنتان مضر می باشد حفظ کردن بغض و کینه باعث تلف کردن وقت شما می شود؛ سعی کنید در لحظه ی حال زندگی کنید و انرژی خودتان را برای آینده صرف کنید. 

داشتن کینه همچنین باعث افزایش فشار خون، استرس، اضطراب و افسردگی می شود؛ همین طور عذاب وجدان داشتن نیز می ‌تواند به افراد انرژی منفی زیادی وارد کند؛ سعی کنید خودتان را ببخشید و این فرصت بخشیده شدن را نیز به دیگران بدهید.

بخشش خودمان و دیگران باعث می شود دیرتر پیر شویم

ضد اجتماعی شدن

افراد می‌ توانند برای کسب آرامش بیشتر با دوستان خودشان به گردش بروند، بیرون رفتن باعث می‌ شود که شما علایق و رویا های خودتان را دنبال کنید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید. 

شما به راحتی می توانید قرار های دوستانه خودتان را کنسل کنید و تمام وقت خودتان را برای کار بگذارید و خودتان را به راحتی فراموش کنید؛ اما این موضوع را باید به یاد داشته باشید که شما نباید مانند یک ماشین زندگی کنید، برای خودتان اوقاتی را بصورت خاص صرف نمایید زیرا هیچ چیزی با ارزش تر از خود شما نمی باشد.

همچنین بخوانید :
فواید زندگی مجردی

زندگی همراه مواد شیمیایی

از کالا های خانگی رایجی که سولفات و پارابن و فتالات دارند استفاده نکنید، این مواد شیمیایی در همه جا نظیر پودرهای شوینده، وسایل حمام، توالت،مایعات ظرفشویی، محصولات پاک کننده،  و  همچنین در مواد خوراکی نیز وجود دارند؛ این مواد باعث می شوند بدن به آرامی سمی شود، سعی کنید موادی که ارگانیک می باشند را استفاده کنید؛ محصولات ارگانیک معمولاً ترکیبات محدودی نیز دارند.

اولویت قائل شدن برای رابطه عاشقانه

از نظر روانشناسان یکی دیگر از پاسخ های چگونه پیر نشویم این است که با همسر خود رابطه ای عاشقانه و نزدیک داشته باشیم؛ این موضوع به همراه رابطه ی جنسی مداوم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و  همچنین باعث مدیریت کردن بهتر استرس در زندگیتان می شود. 

با کاهش استرس روابطتان در زندگی زناشویی بهتر می شود و باعث می شود بدین ترتیب تاثیرات منفی کمی در زندگی این دسته از افراد باقی بماند. 

چگونه پیر نشویم
داشتن رابطه ی عاشقانه و رابطه جنسی باعث جوان ماندن در زندگی می شود

رابطه جنسی در زندگی بسیار مهم می باشد، افرادی که تقریباً پا به سنین میانسالی گذاشته‌ اند به میزان کمتری رابطه جنسی با همسر خود برقرار می نمایند؛ اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید بهتر است که برای این موضوع برنامه ریزی و وقتی کافی را بگذارید، اگر زمان بیشتری را در کنار همسر خود بگذرانید قطعاً میل جنسی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

ورزش کردن افراطی

گاهی اوقات افراد برای فرار از چاقی شروع به ورزش کردن می کنند ولی گاهی هم آن قدر ورزش می کنند که از جنبه ی  تفریحی و لذت جویی آن دور می ‌شوند. 

همچنین بخوانید :
دلیل بی احساس شدن مردها چیست

ورزش کردن باید به گونه ای مثبت باشد و همراه ورزش کردن عادت های سالمی را نیز رعایت کنید، بعضی از افراد در برابر اضافه وزن خودشان احساس گناه می کنند برای همین هم دست به ورزش کردن های افراطی می زنند؛  ورزش کردن مناسب و اصولی باعث می ‌شود اندروفین در بدن آزاد شود که اندروفین هورمون شادی می باشد.

جدی بودن

زندگی آن قدرها هم جدی نیست که هر مسئله را بزرگ کرده و آن را بیش از حد جدی بگیرید، به زندگی خودتان مسلط باشید و آن را کنترل کنید؛ گاهی نیاز است افراد خود و زندگیشان را رها کنند تا خودشان و زندگیشان را به چالش بکشند، خوش‌بینی کلید عمر کردنی طولانی می باشد.

در پایان از شما ممنونیم که با ما همراه بودید عوامل بسیاری بر روی پیری افراد تاثیرگذار هستند، انسان باید همیشه به این فکر باشد که خودش را سلامت نگه دارد و  از لحاظ روحی و جسمی سعی کنید همیشه جوان تر به نظر برسید؛ شما می توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای ما در پایین همین مطلب ارسال کنید با سپاس.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.