خانه / مجله زنان / جنسیت جنین چگونه تامین می شود

جنسیت جنین چگونه تامین می شود

جنسیت جنین چگونه تامین می شود

جنسیت جنین چگونه تامین می شود
جنسیت جنین چگونه تامین می شود

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره ی اینکه جنسیت جنین چگونه تامین می شود  در اختیار شما قرار دهیم.

چگونه جنسیت جنین تامین می شود

مطالعات دانشمندان بر روی تایین جنسیت :

طی مطالعاتی که دانشمندان انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند قسمتی از ساختار ژنتیکی فرزندان توسط والدینشان تامین می گردد و این مسئله در مورد تعیین جنسیت نیز صدق می کند، چرا که کروموزوم های هر فردی از پدر و مادرش تامین می شود در واقع کروموزوم های جنسی موجود در بدن شامل کروموزوم های X وY می شوند.

برای درک بهتر اینکه جنسیت جنین چگونه تامین می شود باید بدانیم هر کدام از این کروموزوم ها متعلق به چه کسی می باشد، اگر شما اندکی در این باره اطلاع داشته باشید می دانید که تخمک ها یا سلول های جنسی زن فرمول XX دارد پس مادر ها می توانند یک کروموزوم X  به فرزندان خود بدهند.

این درحالی است که آقایان داری فرمول XY می باشند وبه این ترتیب تایین جنسیت جنین به اسپرم آقایان وابسته است چرا که در صورت ترکیب تخمک مادر با اسپرم پدر که فرمول X دارد جنین دختر و در غیر این صورت اگر اسپرم فرمول Y داشته باشد جنین پسر می شود.

نکته :

در نظر داشته باشید روش هایی که برای تعیین جنسیت به شما پیشنهاد می شود قبل از بارداری تاثیر گذارند و به محض اینکه لقاح شکل بگیرد این روش ها کاملا بی تاثیرخواهند بود چرا که غشای بسیار محکمی  پس از جفت شدن اسپرم و تخمک در اطراف آن ها به وجود می آید و به هیچ عنوان اسپرم دیگری نمی تواند به آن وارد شود.

همچنین بخوانید :
شرایط ازدواج
روش هایی که برای تعیین جنسیت به شما پیشنهاد می شود قبل از بارداری تاثیر گذارند

ویژگی متفاوت اسپرم ها با هم کمک زیادی می کند تا بدانیم جنسیت جنین چگونه تامین می شود چرا که اسپرم های حاوی فرمولاسیون  X  با اسپرم های دارای فرمولاسیون Y از لحاظ محیط مناسب برای زندگی، سرعت حرکت، طول عمر و موارد دیگر تفاوت های زیادی دارند. علاوه بر این شرایط محیطی رحم، تفاوت غشای تخمک و بسیاری از مسائل نا مشخص دیگر در تعیین جنسیت جنین دخیل هستند.

همانطور که گفته شد برای اینکه بدانیم جنسیت جنین چگونه تامین می شوند اسپرم ها بسیار تاثیر گذارند پس بهتر است اطلاعاتی در مورد شکل ظاهری آن ها نیز داشته باشیم.

تحقیقات پزشکی نشان می دهد اسپرم های مولد X از اسپرم های مولد Y بزرگتر می باشند و به همین علت نیز اسپرم های X  حرکت کند تری دارند، اما با توجه به میزان اسید طبیعی داخل رحم که باعث کاهش طول عمر اسپرم ها می شود اسپرم های مولد Y مدت زمان کمتری در رحم دوام می آورند ولی اسپرم های حاوی مولد X در محیط رحم بیشتر عمر می کنند.

 دقت کنید اگر لقاح 12 ساعت پس از تخمک گذاری انجام شود احتمال پسر شدن جنین بالا می رود اما اگر بعد از یک روز لقاح صورت گیرد به دلیل دوام کمتر اسپرم های Y در محیط رحم جنین به احتمال زیاد دختر می شود.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین

همچنین ببینید

انتظارات زنان از یک همسر ایده آل

انتظارات زنان از یک همسر ایده آل

یکی از انتظارات زنان از یک همسر ایده آل احترام گذاشتن به عواطف او است، هنگامی که همسرتان ناراحت است حتماً دلیل ناراحتی اش را از او بپرسید، زمانی که گریه می کند برای نشان دادن عواطف و احساسات خود به او دستمال بدهید، یکی از راه هایی که به کمک آن می توانید رابطه تان را تقویت کنید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *