خانه / سبک زندگی / چگونه خانه را بدون کولر و پنکه خنک کنیم

چگونه خانه را بدون کولر و پنکه خنک کنیم

چگونه خانه را بدون کولر و پنکه خنک کنیم

چگونه خانه را بدون کولر و پنکه خنک کنیم
چگونه خانه را بدون کولر و پنکه خنک کنیم

برای جلوگیری از گرم شدن منزل در فصل تابستان همه به دنبال یک سری راه حل هستند که کمتر از کولر استفاده کنند آن ها فکر می‌کنند که فقط کولر باعث می شود منزل خنک شود اما راه های دیگری برای کاهش دمای منزل وجود دارد ما می خواهیم ۱۰ راهکار را به شما برای کاهش دمای منزل تان بگوییم با ما همراه باشید.

بستن پنجره و کشیدن پرده ها

کشیدن پرده ها و بستن پنجره ها باعث می‌ شود دمای داخل منزل حدود ۲۰ درصد کاهش پیدا می کند و معمولاً ۳۰ درصد گرمای هوای داخل منزل از طریق پنجره وارد می شود.

بستن در اتاق ها

سعی کنید همیشه در اتاق ها را ببندید، اتاق ها از خروج هوای سرد به بیرون جلوگیری می کنند اگر درب آن ها بسته باشد خوب می شود؛ از این روش مخصوصاً در مواقع خواب استفاده کنید و مطمئن باشید منزل شما خنک تر خواهد بود.

تعویض ملحفه ها

در فصل تابستان پارچه های نخی و پشمی را جمع کنید، بهترین گزینه برای استفاده از ملحفه در فصل تابستان و همچنین استفاده از ملحفه های پنبه ای است زیرا باعث می شود دمای بدن پایین نگه داشته شود.

بهترین گزینه برای استفاده از ملحفه در فصل تابستان و همچنین استفاده از ملحفه های پنبه ای است

دمای بدن خود را پایین بیاورید به جای دمای هوای منزل

در گذشته کولری در کار نبود و مردم با استفاده از نوشیدنی های خنک و همین طور پوشیدن لباس های نمناک دمای داخل بدن خود را کاهش می‌ دادند تا گرما آن ها را اذیت نکند.

همچنین بخوانید :
مشکلات زندگی زناشویی

استفاده از تهویه هوا در حمام و آشپزخانه

چگونه خانه را بدون کولر و پنکه خنک کنیم ؟ این سوالی است که ذهن افراد را همیشه درگیر خودش می کند، خیلی ساده است  بهتر است همیشه برای حمام و آشپزخانه از تهویه ای مناسب استفاده کنید تا هوای گرم را از منزلتان خارج  کند؛ این کار باعث می شود دمای منزل شما به حد قابل توجهی پایین آید.

از بالش هایی که دارای کیسه آب سرد هستند استفاده کنید

بالش های وجود دارد که در آن ها کیسه آب سرد یا ژله سرد تعبیه شده است، این کار می‌ تواند دمای بدنتان را کاهش دهد؛ همین طور می توانید پاهایتان را خنک کنید که این کار جوابی بهتر می ‌دهد؛ همچنین می ‌توانید یکی از آب های یخ یا آب سرد را بر روی قسمت هایی از پاهایتان قرار دهید هم دمای بدنتان را کاهش می‌ دهد و هم اعصابتان را آرام می کند.

چگونه خانه را بدون کولر و پنکه خنک کنیم
یکی دیگر از راه های خنک کردن بدن در تابستان استفاده از بالش های دارای کیسه آب سرد می باشد

پنجره ها را در ساعات پایانی شب باز کنید

معمولا در آخرین ساعات شب های تابستانی دمای هوا کم می شود می توانید در این ساعت ها پنجره ها را باز بگذارید تا هوای منزلتان تهویه شود.

لامپ های رشته ای

به طور کامل لامپ های رشته ای را کنار بگذارید زیرا این لامپ‌ها ۹۰ درصد انرژی خود را به صورت گرما به محیط می دهند از لامپ‌ های کم مصرف استفاده کنید.

نوشیدن آب

یکی دیگر از راه های رسیدن به پاسخ سوال چگونه خانه را بدون کولر و پنکه خنک کنیم این است که آب به مقدار کافی بنوشیم؛ به طور طبیعی در فصل تابستان تعریق بدن زیاد می شود این کار باعث می ‌شود دمای بدنتان به صورت خودکار کاهش پیدا کند، اما سعی کنید آب به مقدار زیاد بنوشید تا این کمبود مایعات را برای بدنتان جبران کنید زیرا بدن در فصل تابستان بیشتر به آب نیاز دارد با نوشیدن آب، رطوبت و شادابی در بدنتان نیز افزایش پیدا می کند.

همچنین بخوانید :
چگونه ترس را از بین ببریم

در پایان اگر شما هم راه حلی مناسب برای خنک کردن خونه بدون کولر و پنکه بلدید برای استفاده ی ما و سایر بازدید کنندگان در پایین همین مقاله ارسال بفرمایید با سپاس.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین

همچنین ببینید

چه کودکانی ضریب هوشی بالاتری دارند

چه کودکانی ضریب هوشی بالاتری دارند

طبق نتایج تحقیقاتی که انجام شده است کودکانی که زمان بیشتری را با پدر خود می ‌گذرانند از ضریب هوشی بالاتری برخوردار هستند و روابط اجتماعی آن ها قوی تر است ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *