چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم

چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم

چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم

چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم
چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم

در این مقاله می خواهیم به بررسی موضوع چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم بپردازیم، در دوران آشنایی یا نامزدی ممکن است اتفاق هایی به وجود آید که باعث به هم خوردن رابطه عاطفی افراد می شود به این پدیده شکست عاطفی یا شکست عشقی می گوییم، در صورتی که دچار  شکست عشقی شده اید باید از طریق راه های گوناگونی با آن کنار بیایید.

 بعضی از افراد با دچار شدن به شکست عاطفی یا شکست عشقی ممکن است به علائم زیر دچار شوند؛

 ریزش مو، سردرد های شدید، تنگی نفس، لرزش دست ها، افسردگی، گوشه گیر شدن و …

 بیشتر جوان هایی که در سنین کم دچار شکست عشقی می شوند ممکن است  با این علائم روبه ‌رو شوند حتی در بعضی شرایط به خودکشی فکر می کنند، اگر رابطه ای  با شکست مواجه شود مطمئناً در ابتدا با شیوه ای درست شکل نگرفته است همچنین با تمام شدن آن رابطه نمی توانند راه درستی را انتخاب کنند، برخی از آن ها دچار افسردگی و گوشه گیری می شوند و برخی دیگر خودکشی می کنند، راه های بسیار زیادی برای کنار آمدن با این اتفاق وجود دارد، بسیاری از روانشناسان معتقدند که با  شکست عشقی افراد می توانند یک فرصت پیدا کنند تا خودشان را بیشتر بشناسند همچنین برای ارتباط برقرار کردن از شیوه های درستی استفاده کنند.

شکست های چند واکنشی؛

در رابطه با موضوع چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم باید بگوییم که هر کدام از افراد در صورت شکست عشقی واکنش های مختلفی از خود شان نشان می دهند، به خصوص خانم ها که احساسی تر هستند.

همچنین بخوانید :
چگونه جلوی فکر زیاد را بگیریم
هر کدام از افراد در صورت شکست عشقی واکنش های مختلفی از خود شان نشان می دهند، به خصوص خانم ها که احساسی تر هستند

تمامی افراد اعم از زن و مرد هنگامی که یک رابطه عاطفی را تمام می‌ کنند فکر می کنند که بخشی از خودشان را گم کرده اند، ولی نشان دادن نوع واکنشی که در این رابطه بروز می دهند بخشی از آن به گذشته ی افراد مربوط می شود.

 مثلاً با از دست دادن یکی از اعضای خانواده شان مانند مادر بار دیگر یک رابطه عاطفی را به اتمام رسانده اند، با مرگ مادر به دلیل عواطف و مهربانی هایی که با فرزندش داشته است خیلی سخت می توان با آن کنار آمد، در صورتی که مجددا با فردی که دوستش دارند دچار شکست عاطفی شوند از خودشان واکنش هایی بروز می دنهد. به خصوص آقایان که به مادرشان بسیار وابسته هستند، نمی توانند بار دیگر این شکست را تحمل کنند.

با تمام شدن یک رابطه عاطفی کسی که  آن را به اتمام رسانده است احساس گناه بیشتری دارد همچنین شخص مقابل هم احساس قربانی بودن می کند، در صورتی که رابطه هرچه طولانی تر باشد هر دو طرف احساس می کنند هزینه و وقت زیادی را بیهوده گذرانده اند، حتی اگر رابطه ی جنسی با یکدیگر داشته باشند زن ها احساس گناه و ضرر بیشتری می کنند.

اگر از رابطه ی دو طرفه ی آن ها کسی خبر دار نشده باشد جدایی آن ها کمی راحت تر است ولی در غیر این صورت اتمام رابطه آن ها خیلی سخت می شود.

کنار آمدن با شکست عشقی؛

امروزه بسیاری از جوانان که به مراکز مشاوره رجوع می‌ کنند مشکل تمام شدن رابطه عاطفی دارند، خیلی از روانشناسان موارد زیر را به این افراد توصیه می کند.

همچنین بخوانید :
آیا استخاره برای ازدواج جایز است

بعضی از کار ها را به هیچ عنوان انجام ندهید:

خیلی از افراد پس از اینکه با شکست عشقی مواجه می شوند به افراد دیگری رو می آورند، یکی از بدترین کارهایی که پس از به اتمام رسیدن رابطه عاطفی انجام می شود این است که برای فراموش کردن او یا ثابت کردن اینکه عیبی ندارید به کس دیگری رو بیاورید، کسانی که دچار شکست عشقی می شوند باید تا ۶ ماه کس دیگری را جایگزین فرد قبلی نکنند، در غیر این صورت مجددا در انتخاب کردن  فرد جدید راه اشتباهی انتخاب می کنند همچنین ممکن است دچار آسیب هایی شوند.

چگونه با شکست عشقی کنار بیاییم
خیلی از افراد پس از اینکه با شکست عشقی مواجه می شوند به افراد دیگری رو می آورند که از بدترین و اشتباه ترین کارها می باشد

اگر هنوز به معشوقه ی سابق تان فکر می‌ کنید بهتر است کس دیگری را جایگزین آن نکنید زیرا علاوه بر اینکه باعث تنوع طلبی شما می شود ممکن است یک نفر دیگر هم  قربانی این رابطه شود.

درست است که بعد از شش ماه می ‌توانید کس دیگری را وارد زندگی تان کنید ولی به طور کلی باید تا زمانی که خاطره های او را فراموش نکرده اید دست به این کار نزنید.

منع استفاده از مواد وابستگی آور:

بسیاری از جوان ها به خصوص مردها هنگامی که با شکست عشقی مواجه می شودند، به موادی مانند: سیگار، الکل و … رو می آورند، به هیچ عنوان این مواد را مصرف نکنید زیرا باعث تباه شدن آینده تان می شود.

در این مدت خودتان را بیشتر بشناسید:

بهتر است در این دوران خود تان را بیشتر بشناسید، برخی از افراد پس از شکست عاطفی مثبت می شوند، این گونه افراد بیشتر به خودشان اهمیت می دهند تا طرف مقابل،  همچنین در این مدت زمانی که دارند خودشان را اصلاح می کنند.

همچنین بخوانید :
زنان چه مردانی را بیشتر دوست دارند

با اتمام رسیدن یک رابطه عاطفی، تمامی شکست های طول زندگی برای فرد یاد آوری می شوند، که همین امر باعث می شود فرد خودش را بسازد یا دچار افسردگی شود.

با دیگران حرف بزنید:

 بعد از به اتمام رسیدن رابطه ای عاطفی افراد نیاز دارند که با یک نفر درد و دل کنند، بنابراین با یک فرد مورد اعتماد که رازدار شما  می باشد حرف بزنید و خودتان را خالی کنید.

به نظر شما راه های کنار آمدن با شکست عشقی چه چیزهای دیگه ای میتونه باشه ؟ لطفا تمامی نظرات خودتون رو در این زمینه برای استفاده ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه در  زیر همین مقاله  ارسال بفرمایید با سپاس.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.