نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند

نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند

نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند

نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند
نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند

اگر یک دنیای ایده آل را در نظر بگیریم در این دنیا هر فردی خصوصیات مثبت بسیاری دارد، افرادی که در این دنیا زندگی می کنند بسیار مهربان، خوش برخورد، محافظ کار و سخاوتمند هستند.

در چنین دنیایی شادی فوران می کند و هیچ کس هیچ وقت ناراحت و افسرده نیست، اما واقعیت این است که ما در یک دنیای ایده آلی زندگی نمی کنیم.

گاهی اوقات افراد به حدی ما را تا حد جنون عصبانی می ‌کنند شاید ما هم این بلا را سر افراد دیگر بیاوریم، ممکن است با افرادی که شخصیت ‌آن ها مناسب برخورد با ما نیست روبه ‌رو شویم که انگیزه ی ما را زیر سوال می ‌برند.

به نوعی این افراد توقعات و انتظارات ما را برآورده نمی‌ کنند، اما انتظار دارند که ما هر کاری را که آن ها می‌ خواهند برایشان انجام دهیم.

قطعاً هیچ فردی دوست ندارد که با این گونه از شخصیت ها روبرو شود اما چاره‌ای نیست باید بپذیریم که ما نمی توانیم تمام افرادی که دوست داریم را به دلخواه خودمان انتخاب کنیم.

ما باید نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند را یاد بگیریم، ما در این مقاله می خواهیم نحوه ی برخورد با این افراد را بررسی کنیم لطفاً تا پایان با ما همراه باشید.

نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند
باید بپذیریم که همیشه افرادی را که دوستشان داریم در اطراف ما قرار نمی گیرند

نحوه برخورد با افراد بی شخصیت

باید بپذیریم که قرار نیست همه انسان ها را دوست داشته باشیم

گاهی اوقات به این فکر می کنیم که ما چقدر انسان های خوبی هستیم! تصور می ‌کنیم که با هر کسی که برخورد داریم باید او را دوست داشته باشیم.

همچنین بخوانید :
راهنمای خرید فرش ماشینی

اما این موضوع صحیح نیست ما به طور ناخواسته با افرادی روبه رو می شویم که بسیار سرسخت هستند و کنار آمدن با آن ها هم کار هر کسی نیست.

افراد باهوش در برخورد با این گونه از افراد بسیار سنجیده عمل می کنند، افراد باهوش می‌ دانند که تضادها و اختلافات نتیجه ی تفاوت ارزش ها است.

همچنین باهوش ها به این نکته به خوبی توجه می ‌کنند که اگر فردی را دوست ندارند، به این معنی نیست که او انسان خوبی نیست.

به همین دلیل سعی می کنند که با او کنار بیایند و برای ارزش هایش شخصیت و احترام قائل شوند و  متقابلاً این موضوع را بپذیرند که همه ی افراد آن ها را دوست ندارند.

اگر شما به این موضوع واقف بشوید ارتباط برقرار کردن با این افراد هم برای شما بسیار راحت تر می شود.

با کسی که دوست ندارند کنار می آیند و او را کنار نمی گذارند

نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند بسیار کار دشواری است، اما غیر ممکن نیست این گونه از افراد سعی می ‌کنند شما را ناراحت کنند و به طور مداوم بر روی اعصاب شما راه می روند.

به طور کلی با توجه به چنین دیدگاهی دوست داشتن زیاد، بسیار سخت تر از کم دوست داشتن افراد است؛ افرادی که نقطه نظرات متفاوتی دارند و از بحث کردن هم نمی ترسند انتظار سرزدن اشتباه و کارهای احمقانه از آن ها نیز به دور نیست؛  شاید این موضوع برای شما راحت نباشد اما بهتر است که آن ها را تحمل کنید.

همچنین بخوانید :
مشکلات دوران عقد
نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند؟؟؟
افرادی که نقطه نظرات متفاوتی دارند و از بحث کردن هم نمی ترسند انتظار سرزدن اشتباه و کارهای احمقانه از آن ها نیز به دور نیست

با کسی که دوست ندارند مودبانه رفتار می‌کنند

هر احساسی که نسبت به هر فردی داشته باشید دلیلی ندارد که به کسی بی احترامی کنید، رفتار و کردار افراد بسیار امری مهم و حساس است که شخصیت شما را نشان می ‌دهد.

اگر با کسی با بی ادبی رفتار کنید مطمئن باشید که او نیز پاسخ شما را بدتر به شما تحویل می دهد، بنابراین برای شخصیت خودتان احترام قائل باشید.

باید با تمامی افراد با کمال احترام رفتار کنید و سیاستی که از خودتان نشان می دهید هم بسیار مهم است، می توانید بسیار مثبت و حرفه ای عمل کنید و به هرچه که می خواهید برسید و یا منفی  و عجولانه عمل کنید تا با این کار سطح شخصیت شما هم پایین بیاید.

انتظارات و توقعات خود را ارزیابی کنید

گاهی اوقات بعضی از افراد توقعات و انتظارات غیر واقع بینانه ای از یکدیگر دارند، بهتر می باشد که سطح انتظار خود را از دیگران کم کنید.

بعضی از افراد از دیگران انتظار دارند که هر آنگونه که خودشان با آنها رفتار می کنند دیگران نیز این کار را برای آن ها انجام دهند.

اما انسان ها خصوصیات مختلفی دارند و این انتظار شما واقع بینانه نیست، اگر فردی به طور مداوم حال شما را بد می کند بهتر است که  در انتظارات و رفتار خودتان با او تجدید نظر کنید.

با این روش خودتان را آماده می کنید که دیگر از رفتارهای او غافلگیر و ناراحت نگردید، افراد باهوش به گونه‌ ای رفتار می ‌کنند که از رفتار کسانی که دوستشان ندارند غافلگیر نمی شوند.

همچنین بخوانید :
آرتمیس اولین زن دریانورد ایرانی و در جهان – زندگینامه و اتفاقات | گلسانه
نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند؟؟؟
بهتر می باشد که سطح انتظار خود را از دیگران کم کنید تا دچار درگیری ها و بحث کمتری شوید

به خود می نگرند و تمرکز می کنند

نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند باید به گونه ‌ای باشد که از رفتارهای آزار دهنده ی آن ها خود را دور کنید.

هر چقدر که شما تلاش کنید که کناره بگیرید فایده ای ندارد، باز هم ممکن است کسی وجود داشته باشد که شما را ناراحت کند و اعصاب شما را به هم بریزد.

بسیار مهم است که در برخورد با چنین افرادی چه عکس العملی از خودتان بروز می دهید، به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان به رفتار و آزار آن فرد توجه نکنید و روی رفتار خودتان تمرکز کنید.

بهتر است که شما دلیل برخورد بدتان را بفهمید و محرک هایی که باعث واکنش نشان دادن شما می شوند را شناسایی کنید، آن وقت است که می ‌توانید رفتارهای خودتان را مدیریت کنید.

قبل از هر واکنشی مکث کنید و نفس عمیق بکشید

نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند باید به این گونه ای باشد که قبل از انجام هر واکنشی مکث کنید و نفسی عمیق بکشید و بررسی کنید که چه چیزی باعث عصبانیت شما شده است.

به این ترتیب می توانید دفعه ی بعد جلوی این واکنش خودتان را بگیرید، مکث کردن باعث پایین آمدن آدرنالین خون می ‌شود و این امر باعث می شود که بخش منطقی مغز بهتر عمل کند؛ به نکته توجه کنید که هرگونه انجام واکنش افراطی باعث صدمه زدن به روحیات شما می ‌شود.

نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند؟؟؟
قبل از انجام هر واکنشی مکث کنید و نفسی عمیق بکشید و بررسی کنید که چه چیزی باعث عصبانیت شما شده است

نیازهای خود را عنوان می‌ کنند

اگر درگیر افرادی هستید که اعصاب شما را به هم می ریزند، سعی کنید با آرامش تمام به آن ها بفهمانید که نحوه ی رفتار آن ها با شما اشتباه است و باعث به وجود آمدن مشکل می شود.

همچنین بخوانید :
چگونه با خودمان مهربان باشیم

به شما توصیه می کنیم که در این گفت ‌و گو به هیچ عنوان آن ها را متهم نکنید و به طور منطقی با آن ها صحبت کنید.

فاصله خود را با افرادی که دوست ندارند رعایت می کنند

اگر تمام روش هایی که در بالا گفتیم عمل نکرد باید این را بدانید که با فردی که با آن ها مشکل دارید و شما را ناراحت می کنند فاصله ی کافی خودتان را رعایت کنید.

نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند به این گونه است که فاصله‌ای که باید در ارتباط با او در نظر بگیرید به اندازه کافی باشد.

اگر با  او برخورد کردید عذرخواهی کنید و به راه خودتان ادامه دهید، سعی کنید دور ترین نقطه را با او انتخاب کنید و تمرکز خود را بر روی افرادی بگذارید که آن ها را دوست دارید.

به طور حتم دنیا به کام ما می شود زمانی که همه ی افراد را دوست داشته باشیم و آن ها نیز ما را دوست داشته باشند.

اما دنیای به این زیبایی وجود ندارد لاجرم افرادی هستند که در طول روز باید آن ها را تحمل کنیم شما هم می توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را درباره ی نحوه برخورد با افراد ناشایست زیر همین مطلب برای ما کامنت کنید و نظرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
همچنین بخوانید :
چه کتابی بخوانیم
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.