با ادم بی ادب چگونه برخورد کنیم

نحوه برخورد با افراد بی ادب

با ادم بی ادب چگونه برخورد کنیم

با ادم بی ادب چگونه برخورد کنیم

سوالی که برای هر فردی ممکن است پیش بیاید این است که ” با ادم بی ادب چگونه برخورد کنیم ” .

حتی گاهی اوقات ممکن است این موضوع در تمام طول روز اعصاب شما را به هم بریزد، اما راهکارهایی وجود دارد که در مواجه با این افراد می توان برخوردی اصولی انجام داد که از شهر آن ها راحت شد.

بدون استثنا در زندگی همه افراد جامعه افرادی بی ادب وجود دارند که تحمل کردن آن ها کار سختی است. افرادی که شروع به فحاشی می ‌کنند یا بدون منطق با شما در می‌افتند و انتقاد می کنند.

اگر برنامه ای برای برخورد با این افراد نداشته باشید ممکن است که زود از کوره در بروید و برای خود ایجاد دردسر کنید. بهتر است که خونسردی خود را حفظ کنید ، عصبانی نشوید چرا باید به یک فرد بی ادبی اجازه دهید که احوال شما را در تمام طول روز به هم بزنند؟!

ما در این مقاله می‌ خواهیم ” نحوه برخورد با افراد بی ادب ” را برای شما دوستان عزیز بیان کنیم. اگر می خواهید در برابر افراد بی ادب واکنش ‌های مناسب نشان دهید به شما توصیه می ‌کنیم که تا پایان ما را همراهی کنید.

طرز برخورد با افراد بی ادب

وقتی شخصی به دیگران بی ادبی می کند، اولین واکنش هر فردی محافظت از خویش است، مطمئنا ناراحت می شود و به او پاسخ می دهد. باید این موضوع را بدانید که با انجام این واکنش ، آن فرد را به مشکلی برای خود تبدیل می کنیم.

چرا باید این اجازه را به فردی بدهید که احساس شما را بد کند ؟! عصبانی شدن در چنین موقعیتی به طرف مقابل این اجازه را می‌ دهد که بر روی وضعیت احساسی شما تسلط پیدا کنند، این قدرتی بسیار زیاد است که می تواند آن فرد داشته باشد.

برای غلبه بر این میل اولیه برای دفاع از خود مقاومت نشان دهید مطمئن باشید که اتفاقی خواهد افتاد غافلگیر می شوید. می ‌توانید به جای این که به او اعتراض کنید با لحنی آرام تر به او بگویید که ” به نظر می ‌آید که روز سختی داشته ‌ای؟! ” سعی کنید او را به عنوان مشکل خود ندانید.

جالب است بدانید که کلمه ” من ” باعث روشن شدن دینامیت روان‌ شناختی به طور قابل توجهی می شود و این مسئله به مشکلی بین شما و طرف مقابل تبدیل خواهد شد، بهتر است از کلماتی مثل ” تو ” و ” شما ” استفاده کنید .

..

با ادم بی ادب چگونه برخورد کنیم
وقتی شخصی به دیگران بی ادبی می کند، اولین واکنش هر فردی محافظت از خویش است

” طرز برخورد با افراد بی ادب ”  به این صورت است که مسئله را به خود ارتباط ندهید، با این کار متوجه می شوید که زمانی که حالت تدافعی به او نشان نمی ‌دهید دیگر ناراحت هم نمی شوید.

باید این موضوع را بدانید تا زمانی که خود شما نخواهید؛ آن موضوع ارتباطی با شما پیدا نخواهد کرد.

گاهی اوقات می توانید انتقاد را به صورت توصیه هایی با بسته بندی زیبا ارائه کنید. در چنین مواردی فرد مقابل باید از شما تشکر کند و بعد تصمیم بگیرد که حرف شما آیا اعتباری داشته است یا خیر ؟!

گاهی اوقات این کار بسیار دشوار است که پیام را از پیام رسان جدا کنید ولی وقتی که این کار را انجام دادید متوجه فایده آن خواهید شد.

اگر که فردی از شما انتقاد کرد، حتی اگر انتقاد او به صورت مسخره و یا خودخواهانه باشد سعی کنید تشکر کنید و بگویید که به این موضوع فکر می کنید.

اگر می دانید که او بیشتر از انتقاد سازنده قصد تحقیر کردن شما را دارد، باید بدانید که آن فرد ناراحتی و غم و غصه ای داشته است و برای این که خود احساس بهتری پیدا کند مجبور شده که شما را تحقیر کند و خود را بالا بکشد.

..

این افراد مستحق دلسوزی هستند؛ سعی کنید حرف های او را به دل نگیرید که عصبانی و یا ناراحت شوید. او بسیار عاجز است شما نباید سعی کنید این اوضاع را بدتر کنید.

هرچند که حرف‌های او شما را ناراحت کرده باشد. به شما توصیه می‌ کنیم که هیچ واکنشی در برابر این فرد نشان ندهید؛ زیرا مطمئن باشید که هر اتفاقی که بیفتد شما نمی ‌توانید برنده این موضوع باشید.

یا حتی پیشنهاد می ‌کنیم که اگر می توانید خود را کنترل کنید و با لحنی آرام از او سوال کنید که چگونه توانسته به این حد از موفقیت دست پیدا کند.

همیشه این موضوع را بیاد داشته باشید که هرچقدر که جلوی زبان خود را بگیرید؛ اعصاب آرام تری خواهید داشت. قطعا اگر پاسخی به فردی که شما را تحقیر می ‌کند ندهید؛ چیزی را از دست نخواهید داد.

با ادم بی ادب چگونه برخورد کنیم
همیشه این موضوع را بیاد داشته باشید که هرچقدر که جلوی زبان خود را بگیرید؛ اعصاب آرام تری خواهید داشت

راه های هوشمندانه تری برای ” نحوه برخورد با افراد بی ادب” وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

گاهی اوقات آن فرد گستاخ ممکن است خود شما باشید

مطمئنا برای شما هم پیش آمده که درباره موضوعی گستاخی کرده‌ باشید. گستاخی کردن نشانه بدی آن فرد نیست، بنابراین اگر کسی با گستاخی با شما صحبت کرد این را به یاد داشته باشید که او هم مانند شما انسان است و ممکن است خطا کند. شما نباید بی ادبی آن شخص را به بد بودن او نسبت دهید.

با ادم بی ادب چگونه برخورد کنیم :: حرف‌های تند دیگران را به خود نگیرید

وقتی فردی بی ادبی می کند و شخص شما را مورد حمله قرار می دهد، خیلی راحت می تواند موجب ناراحتی شما باشد؛ اما این موضوع دست شما است که چگونه با او رفتار کنید و چه واکنشی نشان دهید. اگر رفتار بی ادبانه شخص را مشکل او بدانید ؛مطمئن باشید قدرت و ابتکار عمل در دستان شما خواهد ماند.

دلیل آن را بدانید

هر فردی دلایل خاصی را برای رفتار بی ادبانه خود دارد، شاید او روز بدی را سپری کرده باشد! یا این که عجله داشته باشد و تصور کند به که برای رفتار مودبانه به احترام گذاشتن وقتی ندارد! شاید او اصلاً متوجه رفتار بی ادبانه خود نباشد.

مطمئن باشید تا وقتی که دلیل رفتار آن ها را نپرسیدید نمی فهمید که چرا این رفتار بی ادبانه از آن ها سر زده است.

” نحوه برخورد با افراد بی ادب ” به این صورت است که ابتدا باید آرامش خود را حفظ کرده و بعد از آن ها سوال کنید که دلیل این موضوع چه چیزی می تواند باشد را با مطرح کردن سوال ” من فکر می ‌کنم رفتار شما محترمانه نیست چرا چنین رفتاری را با من دارید؟! ” می توانید از این موضوع مطلع شوید.

انتقاد کم را با گستاخی مقایسه کنید

اگر فردی با شما بد رفتاری و بی ادبی کرده حرف او را ارزیابی کنید و ببینید که دقیقاً چه کرده به یاد چه گفته است ؟! آیا منظوری پشت این حرف وجود دارد یا خیر؟!

اگر به این حرف ها منتقدانه نگاه کنید می فهمید که بیشتر گستاخی هایی که از افراد سر می ‌زند بی منظور است. به همین دلیل باید سعی کنید که خونسردی خود را در هر شرایطی حفظ کنید.

گاهی اوقات نیز عمدا این موضوع پیش می آید که افراد از روی قصد و غرض بی ادبی می کنند و برای این کار دلیل و هدفی دارند، در اینجا نیز برخورد انتقادی به شما کمک می کند که ریشه رفتار او را بررسی کنید و متوجه دلیل گستاخی شوید.

طرز برخورد با افراد بی ادب
اگر فردی با شما بد رفتاری و بی ادبی کرده حرف او را ارزیابی کنید و ببینید که دقیقاً چه کرده به یاد چه گفته است

با ادم بی ادب چگونه برخورد کنیم :: خود را وارد موضوع نکنید

آیا شما هم دوست دارید که بر سر یک فرد گستاخ فریاد بکشید؟! نحوه برخورد با افراد بی ادب به این صورت است که این رفتار طبیعی خواهد بود که از او ناراحت شوید و فریاد بزنید اما به شما توصیه می کنیم که این کار را انجام ندهید.

مطمئن باشید که چنین کاری وضعیت شما را بدتر خواهد کرد. دو حالت وجود دارد یا این که فرد به صورت عمد این کار را انجام داده یا گستاخی او غیر عمد بوده است.

به شما توصیه می کنیم که احترام خود را نگه دارید و اجازه ندهید که رفتار یک فرد گستاخ شما را تحریک کند و وجه شما را در نظر دیگران خراب می کند.

محل را ترک کنید

سعی کنید افراد گستاخ را نادیده بگیرید، گستاخی رفتاری آزاردهنده برای همه افراد جامعه است؛ اما بهترین و سریع ترین راه برای جلوگیری کردن از رفتار بی ادبانه دیگران دور شدن از آن محل است.

حتی اگر او در حال صحبت با شما محل را ترک کنید، اگر فرد غریبه باشد که دیگر احتیاج نیست مجدداً آن را ملاقات کنید ؛اما اگر از دوستان؛ آشنایان و همکاران شما است و خیلی زود به این موضوع پی می برند که با این رفتار بی ادبانه راه به جایی نمی برند و مجبور است که دفعات بعد با احترام با شما برخورد کند.

گستاخی را عادت افراد بدانید

برخی از افراد به این دلیل بی ‌ادب هستند که همیشه چنین بودند. اگر گستاخی و بی ادبی به شکل یک عادت شود ترک کردن آن کاری دشوار است؛ حتی اگر خود فرد تصمیم به تغییر بگیرد. بنابراین سعی کنید به هیچ عنوان عادت‌ های گستاخی دیگران را به خود نگیرید.

سعی در تغییر افراد گستاخ نداشته باشید

” نحوه برخورد با افراد بی ادب ” به این صورت است که کاری به کار آن ها نداشته باشید؛ اگر کسی بی ادبی را پیشه خود کرده است شما نمی توانید او را به با ادب بودن اجبار کنید.

مطمئن باشید که سعی کردن برای تغییر رفتار او نتیجه عکس خواهد داد شما باید کم کم بپذیرید که  بی ادبی افراد هیچ ارتباطی به شما ندارد. گاهی اوقات باید آن ها را رها کرد تا خود متوجه اشتباهی که مرتکب شده اند شوند.

طرز برخورد با افراد بی ادب
اگر کسی بی ادبی را پیشه خود کرده است شما نمی توانید او را به با ادب بودن اجبار کنید

با ادم بی ادب چگونه برخورد کنیم :: راه مهربانی را پیش بگیرید

به شما توصیه می کنیم که اجازه ندهید که رفتار گستاخانه دیگران علتی برای پاسخ دادن به همان روش به آن ها باشد. راه مهربانی را با افراد گستاخ پیش بگیرید ؛ دوستی و محبت باعث می شود به مرور زمان آن ها آرام‌ تر شده و رفتار خود را نسبت به شما تغییر دهند.

روش های بسیاری برای برخورد با افراد بی ادب وجود دارد که ما سعی کردیم تعدادی از آن ها را برای شما دوستان عزیز بیان کنیم.

ما در این مقاله سعی کردیم ” نحوه برخورد با افراد بی ادب” را بررسی کنیم. اگر شما هم نظر؛ پیشنهاد و یا تجربه ای دارید می توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب را به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.