چگونه کمتر غذا بخوریم

چگونه کمتر غذا بخوریم

چگونه کمتر غذا بخوریم

چگونه کمتر غذا بخوریم

بعضی از افراد در کنترل کردن اشتهای خود ناتوان هستند و هر چقدر تلاش می کنند که از آن ها پایین ‌تر بیاید به دلیل زیاده روی در خوردن این اتفاق نمی افتد! بسیاری از افراد حتی گرسنه نیستند؛ اما نمی توانند که چیزی نخورند.

باید قبل از هر چیزی به مغز آموزش دهید که کمتر درخواست غذا کند. بر اساس تحقیقات روانشناسان کارهای افراد در روز نتیجه یک عادت خاص است؛ یکی از عادت ‌های همه انسان ها غذا خوردن است. این افراد از بالا رفتن وزن خود شاکی هستند؛ اما نمی‌دانند که به راحتی می توانند این فرآیند را کنترل کرده و عادت های بد غذایی خود را جایگزین کنند.

ما در این مقاله می ‌خواهیم به سوال ” چگونه کمتر غذا بخوریم ” پاسخ دهیم ؛ اگر می خواهید وزن خود را کم کنید به شما توصیه می کنیم که تا پایان این مطلب را دنبال کنید.

کمتر غذا خوردن در انسان نیازمند تلاش و صرف زمان است، بر اساس تحقیقاتی که انجام شده مغز انسان حدود ۲۱ ال ۹۰ روز زمان نیاز دارد تا یک عادت را ترک یا جایگزین کند.

افرادی که در این امر ثابت قدم هستند و هفته ها بر روی عادت خود کار می کنند ؛ برای رسیدن به هدف های خود موفق تر هستند. ما در ادامه می خواهیم ۱۵ گام ویژه برای ترک عادت غذا خوردن را بیان کنیم:

15 گام برای کمتر غذا خوردن

1. بدون فکر غذا خوردن ممنوع

مطمئن باشید که هر چیزی را که می‌ خورید بر روی شما تاثیر گذار است، افرادی که معمولاً در حین چک کردن رسانه های اجتماعی خود هستند ؛ افراد در حال دیدن فیلم؛ در حال انجام کارهای روزمره ؛ پشت میز و … شروع به خوردن تنقلات می کنند این افراد معمولا بیشتر از سایرین چاق می شوند.

همچنین بخوانید :
مبارزه با تنبلی و بی حوصلگی

تنقلات یکی از اصلی ترین عامل آن چاقی است؛ بنابراین اگر قصد لاغر شدن دارید به شما توصیه می ‌کنیم که تنقلات را بسیار محدود کنید. یکی دیگر از مشکلات بزرگ چاقی بدون فکر و هوشیاری غذا خوردن است.

” چگونه کمتر غذا بخوریم ” سبک زندگی افراد باید برای لاغری کاملا تغییر کند و به محتویات بشقاب توجه خاصی شود.

..

بسیاری از افراد به دلیل افت انرژی سعی می کنند که از تنقلات ناسالم استفاده کنند و زمانی که به غذای خود مشغول می شوند به محتویات درون بشقاب هیچ اهمیتی نمی دهد.

چگونه کمتر غذا بخوریم
یکی از راه های کم غذا خوردن فکر نکردن در هنگام میل غذا است

استفاده از غذاهای ناسالم، لذت غذا خوردن را از بین می ‌برد؛ زیرا فرد می داند که در پی استفاده از غذاهای ناسالم به چاقی دچار می شود. این غذاها معمولاً پرخوری را به دنبال دارند و در نهایت سیری کاذب ایجاد می کنند؛ ذهن آن ها به دلیل سیر نشدن غذای بیشتری را طلب می کند؛ اما زمانی که ذهن متوجه نوع غذا خوردن می شود می ‌توانند به راحتی این عادت ها را تغییر دهد.

..

هوشیارانه غذا خوردن به معنای خوردن هر چیزی است که بدن به آن نیاز دارد، وقتی که افراد به دنبال خوردن تنقلات و شکلات ها هستند باید جلوی خود را بگیرند.

قبل از هر چیزی باید بدانید که چه چیزی باعث شده است که به سراغ خوردن این تنقلات بروید؟! اگر دلیل آن را پیدا کنید مطمئناً به راحتی می توانید جلوی آن را بگیرید.

فکر کردن درباره خورد و خوراک حساسیت های فیزیکی را نیز نسبت به خوراکی ها کاهش می دهد. ” چگونه کمتر غذا بخوریم ” در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر کسی ممکن است به سراغ تنقلات برود؛ اما با فکر کردن به این قضیه واکنش خودآگاه را طی می کند، این رفتار به شما کمک می کند که بتوانید عادت خود را بشکنید.

همچنین بخوانید :
نحوه برخورد با افراد بی ادب

2. قبل غذا خوردن برنامه ریزی کنید

بهتر است قبل از خرید هفتگی وعده‌های غذایی خود برنامه ‌ریزی کنید؛ این کار به شما کمک می ‌کند که خوردن خود را آگاهانه کنید و مواد غذایی اضافه را خریداری نکنید.

اگر برای خوردن غذا به رستوران می روید سعی کنید از قبل منوی آنلاین آن رستوران را مورد بررسی قرار دهید و در مسیر فکر کنید که چه چیزی سالم تر است، آن را سفارش دهید.

3. تنقلات و مواد ناسالم را دور بریزید

” چگونه کمتر غذا بخوریم ” سعی کنید آشپزخانه خود را ساماندهی کنید؛ اصلاً نیازی نیست که تمام تنقلات را به یکباره از خود دور کنید.

بهتر است کم کم این رویکرد را به زندگی خود وارد کنید، تنقلات وسوسه کننده باید هر چه سریع تر از دسترس خارج شوند. هرچقدر این تنقلات در دسترس نباشد میزان مصرف آن ها نیز کاهش پیدا می کند.

پرهیز از مواد غذایی ناسالم و تنقلات راه دیگر کم غذا میل کردن است

4. استفاده از پروتئین را در برنامه غذایی خود بگنجانید

پروتئین برای هضم شدن به زمان و انرژی بیشتری نیاز دارد، بنابراین افرادی که قصد لاغری دارند باید سعی کنند که از موادی استفاده کنند که بیشتر آن ها را سیر نگه دارد، پروتئین یکی از این مواد است.

بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که در وعده صبحانه خود از پروتئین استفاده می ‌کنند، میزان کالری کمتری در روز نیاز دارند. تخم مرغ و حبوبات از بهترین گزینه ‌ها برای سیر نگه داشتن خود است.

5. بشقاب و قاشق های کوچک را جایگزین بشقاب و قاشق های بزرگ کنید

بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که از کاسه های بزرگ تر استفاده می‌ کنند، معمولاً بیشتر میل به غذا خوردن دارند؛ بنابراین به منظور لاغری استفاده از بشقاب و قاشق و کاسه های کوچک تر ذهن انسان را می فریبد.

همچنین بخوانید :
رازهای زیبایی هنگام حمام

اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که با بشقاب و قاشق های بزرگ غذا می خورید؛ برای لاغری بهتر است این عادت خود را کنار بگذارد.

6. از کاسه و بشقاب های آبی استفاده کنید

” چگونه کمتر غذا بخوریم ” بر اساس تحقیقات دانشمندان افرادی که در بشقاب های روشن غذا می خورند؛ میل آن ها به غذا خوردن کاهش پیدا می کند. این کاهش میل به غذا خوردن به دلیل درجه کنتراست رنگ غذا است؛ بنابراین بهتر است که از کاسه و بشقاب های آبی رنگ استفاده کنید.

اگر در خوردن مواد غذایی سبز رنگ به مشکلی برخورده اید؛ به شما توصیه می کنیم که یک بشقاب به رنگ کلم بروکلی بهره بگیرید.

7. ۲۰ درصد غذای خود را کم کنید

افرادی که قصد لاغری دارند باید حتماً ۲۰ درصد از غذای خود را کم کنند؛ گاهی اوقات افراد ناخواسته ۲۰ درصد کمتر و یا ۲۰ درصد بیشتر غذا می خورند و این موضوع برای آن ها اهمیتی ندارد.

چگونه کمتر غذا بخوریم
کم کردن 20 درصد از حجم غذا راهی برای لاغر شدن و مصرف کمتر غذاها است

8. از وسایل الکترونیکی دوری کنید

نتایج تحقیقات دانشمندان به این صورت بود که افرادی که صدای غذا خوردن خود را نمی شنوند، بیشتر غذا می خورند. به همین دلیل به هیچ عنوان از موسیقی، تلویزیون و تلفن های همراه در زمان غذا خوردن استفاده نکنید و آن را خاموش کنید.

9. با دست مخالف غذا بخورید

به شما توصیه می کنیم که اگر چپ دست تأثیر با دست راست و اگر راست است با دست چپ غذا بخورید! معمولا افراد با دستی که هیچ تسلطی بر روی آن ندارند حدود ۳۰ درصد کمتر غذا می خورند.

همچنین بخوانید :
چگونه ترس خود را از بین ببریم

10. سرعت غذا خوردن خود را کاهش دهید

” چگونه کمتر غذا بخوریم ” جالب است بدانید که از زمانی که افراد شروع به غذا خوردن می کنند تا زمانی که سیر می شوند حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد؛ به همین دلیل است که افرادی که معمولاً به سرعت غذا می خورند معمولاً چاق هستند؛ زیرا در این زمان بیش از از اینکه مغز دستور سیری بدهد غذا می خورند.

اگر قصد لاغری دارید به هیچ عنوان به سرعت غذا نخورید و تا می توانید زمان غذا خوردن را طولانی کنید. برای این منظور می توانید از یک تایمر استفاده کنید و زمان آن را بر روی ۲۵ دقیقه قرار دهید و سعی کنید غذای خود را در این بازه زمانی بخورید.

11. پیاده روی کنید

بهره ‌گیری از تمرین های ورزشی مانند پیاده روی در لاغری به افراد بسیار کمک می کند. به شما توصیه می کنیم که بعد از خوردن هر وعده غذایی سریع پیاده روی کنید تا گلوکز مصرفی را جذب کنید ؛ این موضوع باعث می شود که انسولین بیشتر جذب بدن شود.

چگونه کمتر غذا بخوریم
پیاده روی کردن پس از مصرف غذا راه مناسبی برای لاتغر شدن است

12. بدن خود را خنک کنید

چربی های قهوه ای بدن باعث می شود که به کالری بیشتری بسوزاند و بدن از نظر دمایی گرم می شود با خوردن آب گرم و یا دوش گرفتن به راحتی می توان بدن را خنک کرد.

13. از غذاهای تند استفاده کنید

” چگونه کمتر غذا بخوریم ” در پاسخ به این سوال باید به بدانید که تحقیقات انجام شده نشان می دهد استفاده از فلفل قرمز در غذا باعث بالا رفتن ۲۵ درصدی متابولیسم بدن می شود.

همچنین بخوانید :
زنان چه مردانی را بیشتر دوست دارند

کیپساسین که در فلفل چیلی وجود دارد؛ بر گرسنگی انسان غلبه می‌ کند و معمولاً خوردن غذاهای شیرین و چرب را به شدت کاهش می دهد.

14. از تنقلات سالم استفاده کنید

اگر در بین وعده های غذایی گرسنه می شوید؛ به شما توصیه می کنیم که حتما از تنقلات سالم بهره بگیرید. آب خوردن و آدامس جویدن نیز باعث کمتر شدن اشتها می شود.

15. از غذا خوردن خود فیلم بگیرید

جالب است بدانید که با فیلم گرفتن از نحوه غذا خوردن و زمان آن می ‌توانید به میزان غذا خوردن خود را بسنجید و رفتارهای غلط را در فیلم مشاهده کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” چگونه کمتر غذا بخوریم ” پاسخ دهیم اگر شما هم نظر؛ پیشنهاد و یا تجربه ای دارید می توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.