چگونه ترس خود را از بین ببریم

چگونه ترس خود را از بین ببریم

چگونه ترس خود را از بین ببریم

چگونه ترس خود را از بین ببریم
چگونه ترس را از بین ببریم

در این مقاله قصد داریم موانعی را نام ببریم که بر طرف کردن آنها موجب می شود بتوان به اهداف دست پیدا کرد. برای رسیدن به هدف در ابتدا باید یاد بگیریم که چگونه ترس خود را از بین ببریم. با ما همراه باشید تا در رابطه با این موضوع اطلاعات کاملی به شما ارائه دهیم.

از ترس خود شناخت دقیقی داشته باشید

در ابتدا به طور دقیق در رابطه با ترس های خود فکر کنید. این ترس می تواند در رابطه با هر چیزی باشد؛ از مسائل مالی، خانوادگی، اجتماعی گرفته تا مسائل عاطفی، آنها را به طور کامل بنویسید و سپس به این موضوع فکر کنید که احتمال به وقوع پیوستن هر یک چقدر است. به این موضوع مهم توجه داشته باشید که به هر چیزی فکر می کنید، لزوما انجام نمی شود.

بسیاری از مواردی که فکر ما را به خود مشغول می کند اساسا هیچ گاه اتفاق نخواهد افتاد. به همین دلیل است که روانشناسان اعتقاد دارند؛ یک فکر لزوما به معنی یک حقیقت نیست. شما می توانید به هر چیزی فکر کنید، اما فکر کردن شما باعث نمی شود آن امر حقیقت داشته باشد. پس می توان نتیجه گرفت که اکثر ترس های ما بی اساس هستند و با شناخت دقیق آنها می توان به این نتیجه رسید.

ترس را به هیجان تبدیل کنید

شاید برای شما جالب باشد بدانید بدن و سیستم عصبی، قدرت تشخیص بین ترس و هیجان را ندارد، یعنی ترس و هیجان برای بدن یک معنی دارد. برای آن که زندگی بهتری داشته باشید بدانید که بهتر است ترس های خود را به هیجان تبدیل کنید. اگر در رابطه با زندگی افراد موفق کنجکاو شده و مطالعاتی انجام داده باشید می دانید که آنها همواره ترس داشته اند، اما نکته مهم این بوده که آنها ترس را با خود همراه کرده اند تا بتوانند اهداف خود را محقق کنند.

همچنین بخوانید :
موضوعات برای گفتگو

پیرو یک آئین خاص باشید

به این موضوع توجه کنید که پیروی از یک آئین خاص می تواند برای شما یک دلگرمی باشد که به شما کمک کند همواره حرکتی رو به جلو داشته باشید. لازم به ذکر است که همواره نباید به فکر این باشیم که موقعیت های ترسناک را از خود دور کنید گاهی فقط لازم است بدانیم که چگونه ترس خود را از بین ببریم و بدانیم که هر موقعیت جدید حتی ترسناک ترین آنها تجربه ای جدید به همراه دارد. جمله ای که در موقعیت های سخت به شما کمک می کند “این نیز بگذرد” است.

چگونه ترس خود را از بین ببریم
جمله ای که در موقعیت های سخت به شما کمک می کند "این نیز بگذرد" است

اهدافی بزرگ برای خود تعیین کنید و آن را فراموش نکنید

در اینجا لازم می دانم شما را با واقعیتی بزرگ و مهم آشنا کنم که متاسفانه به آن توجهی نمی شود. این نکته را فراموش نکنید که احساس ترس به خودی خود هیچ مشکلی برای شما به وجود نخواهد آورد، موردی که مشکل ساز می شود این است که شما از ترس وقوع اتفاقی خاص هیچ چیز جدید را تجربه نکنید و اهداف خود را دنبال نکنید.

تصور کنید از ترس هیچ کار خاصی نکرده باشید، بعد از گذشت 5 یا 10 سال چه احساسی نسبت به خود خواهید داشت؟ برای رسیدن به اهداف خود لازم است که از منطقه امن خود خارج شوید و پای به دنیای ناشناخته ها بگذارید. خارج شدن از منطقه ای که در آن احساس آرامش می کنید سبب می شود تجربه های جدیدی کسب کنید و به اهداف جدیدی هم برسید. پس بدانیم احساس ترس را باید فراموش کرد و یاد بگیریم چگونه ترس خود را از بین ببریم.

همچنین بخوانید :
با نوجوان خشمگین مان چه کنیم

اعمال جسورانه ای را انجام دهید

گاهی برای از بین بردن ترس لازم نیست کارهای عجیب و غریبی انجام دهیم، با کارهای کوچک مانند برقراری یک تماس تلفنی می توانید کاری بزرگ انجام دهید. یکی از بهترین کارهایی با انجام آن می توانیم یاد بگیریم که چگونه ترس خود را از بین ببریم این است که حرکاتی جسورانه انجام دهیم. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ترس خود را بشناسیم و با شجاعت به سمت آن حرکت کنیم.

چگونه ترس خود را از بین ببریم
گاهی برای رسیدن به موفقیت های جدید نیاز به انجام حرکت های جسورانه در زندگی است

لیستی از کارهای موفق آمیز خود تهیه کنید

شاید برای شما جالب باشد بدانید که ذهن تمایل دارد به سمت نکات منفی جذب شود و آنها را بیش از اتفاق های مثبت به یاد خواهد آورد. یکی از بهترین کارهایی که می توان برای مقابله با ذهن خود انجام داد این است که لیستی از دست آوردهای خود تهیه کنیم و هر  از گاهی به آن نگاه کنیم. توجه داشته باشید لازم نیست مواردی که به نظر ما بزرگ هستند را یادداشت کنیم، اگر در راه رسیدن به هدف خود به کوچک ترین مورد هم دست یافته اید آن را یادداشت کنید.

در زمان حال زندگی کنید

اگر بخواهیم اصل و اساس ترس را بررسی کنیم باید بگوییم که گاهی در رابطه با اتفاق هایی که ممکن است در آینده رخ دهد آنقدر نگران می شوید که این نگرانی به ترس تبدیل می شود. یکی از بهترین راه هایی که با آن می توان یاد گرفت که چگونه ترس خود را از بین ببریم این است که در حال زندگی کنیم، ذهن خود را از اتفاقاتی که قرار است در آینده رخ دهد، دور کنیم و اگر در گذشته اتفاق ناگواری رخ داده است آن را فراموش کنیم. زندگی در حال هنر بزرگی است که یاد گرفتن آن بر همه ما واجب خواهد بود.

همچنین بخوانید :
بهترین روش های پس انداز کردن

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.