چگونه شوهر پیدا کنیم

چگونه شوهر پیدا کنیم

چگونه شوهر پیدا کنیم

چگونه شوهر پیدا کنیم

امروزه آمار ازدواج در جامعه بسیار کاهشی است؛ خانم ها معمولاً به دنبال همسری ایده آل هستند. آن ها زمانی که مورد مناسبی پیدا نمی کنند ترجیح می دهند مجرد بمانند.

شاید شما هم شنیده باشید که در آشنایان و اقوام خود بعضی از دختر خانم ها صلاحیت اخلاقی بسیاری دارند اما تا کنون خواستگاری نداشته اند.

به علت شرایط فرهنگی که در جامعه امروز حاکم است آقایان اگر خانمی را بپسندند به راحتی می‌ توانند موضوع را با خانواده مطرح کرده و به خانم پیشنهاد ازدواج بدهند، اما خانم ها محدودیت بسیاری دارند، آن ها نمی توانند اگر کسی را بپسندند به او پیشنهاد ازدواج بدهند.

راه هایی که روانشناسان و جامعه شناسان درباره موضوع پیدا کردن همسر پیشنهاد دادند بسیار کارساز خواهد بود. ما در این مقاله می‌ خواهیم به سوال ” چگونه شوهر پیدا کنیم ” پاسخ دهیم؛ اگر شما هم به دنبال ازدواجی سالم و خوب هستید به شما توصیه می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.

راه های پیدا کردن شوهر

1. تکلیف خود را به طور کامل مشخص کنید

خانم هایی که خواستگار ندارند شاید این مسئله به این دلیل باشد که تکلیف خود را مشخص نمی ‌کنند . برای مثال دختری که در قید و بند حجاب نیست و به دستورات دینی اهمیت نمی ‌دهد، اما در نقطه مقابل فرد مورد نظر نماز می خواند و روزه می گیرد. این موردها  باعث می شود بقیه که از دور موضوع را می بینند فکر کنند که او تکلیف خود را نمی داند، بنابراین فکر می کنند که او مناسب ازدواج نیست.

2. اولویت اول خود را ازدواج بگذارید

گاهی اوقات خانم ‌ها با خود فکر می ‌کنند که اگر فقط به خود بگویند که قصد ازدواج دارند کافی است، اما اینگونه نیست. درست است که افراد همیشه اولویت های خودشان را برای کار تحصیل می گذارند، اما ازدواج باید در راس آن ها قرار داشته باشد و برای آن وقت و انرژی صرف کنند.

اگر واقعاً می خواهید ازدواج کنید نباید بیش از حد خود را به چیزهای دیگر مشغول کنید. به هیچ عنوان در بین آقایان اعلام نکنید که اولویت شما کار است. بهتر است که اولویت های خود را به زبان نیاورید.

خانم هایی که معمولاً در مجالس خانوادگی و دوستان شرکت نمی کنند دیگران می‌ پندارند که آن ها وقتی برای تشکیل زندگی ندارند؛ اگر کسی هم بخواهد مورد مناسبی را معرفی کند از این کار چشم‌ پوشی می ‌کند.

چگونه شوهر پیدا کنیم
اگر واقعاً می خواهید ازدواج کنید نباید بیش از حد خود را به چیزهای دیگر مشغول کنید

3. برنامه های خود را به بعد از ازدواج موکول نکنید

چگونه شوهر پیدا کنیم در پاسخ به این سوال باید بدانید که هر فردی ممکن است ازدواج کردن فقط یکی از اهداف او باشد باشد، اما رسیدن به این هدف به دست خود فرد نیست.

فکر نکنید که بعد از ازدواج می توانید درس خود را ادامه داده و یا کار کنید. به شما توصیه می ‌کنیم که  در زمان مجردی که وقت بیشتری برای انجام این کارها دارید آن ها را به انجام برسانید.

آقایان معمولاً خانم هایی که مهارت خاصی ندارند را نمی‌ پسندند. در راستای اولویت قراردادن ازدواج باید فعالیت‌های اجتماعی خود را بیشتر کنید، زیرا در این موارد می توانید شانس بیشتری بر روی پیدا کردن زوج مناسب داشته باشید.

4. بیشتر در اجتماع باشید

در خانواده‌ های سنتی معمولاً انتخاب همسر از طریق خانواده امکان ‌پذیر است؛ بنابراین باید سعی کنید که بیشتر در مهمانی‌ های زنانه مذهبی شرکت کنید. معمولاً در این گونه مراسم ها و افراد به دنبال اجر اخروی هستند و مورد های مناسب را برای تشکیل زندگی با آقایان معرفی می کنند.

اگر کسی از آشنایان شخصی را برای ازدواج به شما معرفی کرد علاوه بر مطرح کردن این موضوع که شما قصد ازدواج دارید؛ باید حتماً معیارهایی که مورد نظر شما برای انتخاب همسر است را مطرح کنید.

گاهی اوقات دیگران می ‌پندارند که بعضی از مسائل ممکن است برای شما جدی باشد؛ اما شاید برای شما اهمیتی نداشته باشد به همین دلیل از معرفی کردن کیس مناسب خودداری می ‌کنند.

چگونه شوهر پیدا کنیم
یکی از راه های پیدا کردن شوهر حضور بیشتر در اجتماع و جمع های فامیلی است

5. منتظر انتخاب شدن نباشید

چگونه شوهر پیدا کنیم در پاسخ به این سوال باید بگوییم که معمولاً پیشنهاد ازدواج از طرف آقایان بیان می شود، اما این موضوع به این صورت نیست که اگر مناسبی را پیدا کردید به صورت منفعلانه برخورد کنید و هیچ کاری برای بدست آوردن او انجام ندهید.

اگر خانم ها به کسی علاقمند هستید، می ‌توانند فردی مورد اعتماد را انتخاب کرده و از او برای شکل دادن این رابطه کمک بگیرند.

6. به ظاهر خود برسید

هر خانمی در حد معمول باید به ظاهر خود رسیدگی کند، اما منظور این نیست که او برای جلب توجه آقایان از لباس‌ها و آرایش‌های آن چنانی بهره بگیرد.

هر خانمی باید در حد اعتدال آراستگی خود را رعایت کنند. شاید آرایش ‌های آن چنانی و پوشش های نامناسب نظر آقایان را به صورت کوتاه مدت جلب کند؛ اما در باطن این دسته از آقایان خواهان یک زندگی آرام و بی دردسر هستند.

مطمئن باشید که هیچ مردی خود را به دردسر نمی‌اندازد و او را به همسری خود نمی پذیرد. از طرفی توجه نکردن به وضعیت ظاهری به معنای نجابت خانم‌ها نیست، هر خانمی باید پاکیزه و مرتب باشد.

اگر می ‌خواهید همسری مطابق میل و سلیقه خود انتخاب کنید باید در مکان هایی که با هدف شما سنخیت دارند بیشتر حضور به عمل آورید.

اگر در یک زمینه خاص ماهر هستید می‌ توانید در راستای مهارت خود در اجتماع حضور پیدا کنید. این کار باعث می ‌شود که خانم ‌ها با افراد بیشتری آشنا شده که سلایق آن ها به یکدیگر شباهت دارد.

چگونه شوهر پیدا کنیم
توجه نکردن به وضعیت ظاهری به معنای نجابت خانم‌ها نیست، هر خانمی باید پاکیزه و مرتب باشد

7. بیان خود را قوی کنید

چگونه شوهر پیدا کنیم در پاسخ به این سوال باید بگویم که یکی از مهارت هایی که خانم ها باید در اولین برخورد از خود نشان دهند فن بیان است.

هر چقدر نحوه صحبت کردن و برقراری ارتباط با آقایان بهتر باشد، آن ها بیشتر جذب می‌ شوند. خانم‌ هایی که با ادب و متانت صحبت می‌ کنند بیشتر مورد پسند واقع می شوند.

سعی کنید برای ارتقاء مهارت های ارتباطی از کتاب ها و مقالات استفاده کنید، برقراری تماس چشمی در زمان صحبت کردن بسیار تاثیرگذار است.

8. از تجربه های دیگران استفاده کنید

از افرادی که شرایط مشابه با شما دارند کمک بگیرید، اگر با آن فرد راحت نیستید می توانید به رفتار او ریز شوید و کارهای مثبت او را مورد بررسی قرار دهید.

ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” چگونه شوهر پیدا کنیم ” پاسخ دهیم، اگر شما هم درباره این موضوع نظر ؛ پیشنهاد و یا تجربه ای دارید می ‌توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین پست در میان بگذارید. در پایان از همراهی  شما سپاسگزاریم.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.