چگونه بر روی اهداف بلند مدت تمرکز کنیم

چگونه بر روی اهداف بلند مدت تمرکز کنیم

چگونه بر روی اهداف بلند مدت تمرکز کنیم

اهداف بلند مدت
چگونه بر روی اهداف بلند مدت تمرکز کنیم

صاحبان کسب و کارهای کوچک باید به طور قطع انتظارات آینده ی خودشان  را مشخص کنند، این اهداف می توانند شکل های مختلفی داشته باشد.

تنها چیزی که بین این اهداف به صورت مشترک است، هدف های مشخص برای دستیابی به اهداف حرفه ای است.

هر کارآفرینی که می ‌خواهد به موفقیتی دست پیدا کند باید اهداف واقعی و قابل دستیابی آینده را برای خودش مشخص کند.

افراد باید مهارت های دستیابی به خواسته و هدف های خودشان را یاد بگیرند و آن را با روش‌های دیگر آن تطبیق دهند.

ما در این مقاله می خواهیم سوال چگونه بر روی اهداف بلند مدت تمرکز کنیم  را مورد بررسی قرار دهیم، لطفاً تا پایان ما را همراهی کنید.

تعیین اهداف

اهداف کوچک را تعیین کنید

بر اساس گفته ی مدیر عامل برندameri sleep    “فیراس گیتانه ” برای این که بتوانید هدف های بزرگتان برسید آن ها را به اهدافی کوچک تر تقسیم کنید تا بتوانید در برابر آن ها پاسخگو باشید و آن را مو به مو انجام دهید.

این را بدانید وقتی که تیم‌ های مختلف کاری برای به سرانجام رساندن یک هدف بزرگ برنامه ریزی می کنند، سازماندهی این کار بسیار دشوار خواهد بود.

اگر هدفی بزرگ را به هدف های کوچک تری تقسیم کنید و مسئولیت هر کسی را به صورت جداگانه به او بگویید، سریع تر به هدف بزرگتر می ‌رسید.

تعهد داشتن گسترده به اهداف کوچک تر باعث می شود آن ها به اهدافی قابل کنترل تر تبدیل شوند، بنابراین بازدهی شما هم  بالاتر می رود و به شما کمک می کند که انگیزه ی لازم را برای تحقق اهداف خود ایجاد کنید.

همچنین بخوانید :
چه کتابی بخوانیم
اهداف بلند مدت
برای رسیدن به اهداف بزرگ تر سعی کنید آن ها را به اهداف ریزتری تبدیل کنید

خاص باشید

چگونه بر روی اهداف بلند مدت تمرکز کنیم در پاسخ به گفته ی برایس واکر ((Bryce Walker توجه کنید، برایس واکر به افراد توصیه می ‌کند که وقتی که در سال جدید تصمیمی را می گیرید، سعی کنید هدف شما واقع‌ بینانه و قابل دسترس باشد.

به جای تمرکز کردن بر روی اهداف کلی بر روی اهدافی که مشخص هستند تمرکز کنید، برای   مثال اگر می خواهید بدنی سالم داشته باشید برای خودتان مبنایی قرار دهید.

مثلاً حدود ۱۰ کیلوگرم از وزن خودتان را کم کنید  یا تصمیم بگیرید که مطالعه کنید و تعیین کنید که چه میزانی مطالعه کنید.

مثلا تعیین کنید که ماهی یک کتاب را مطالعه کنید، با تعیین اهداف مشخص می توانید برای نتیجه گرفتن و موفقیت بیشتر تلاش کنید؛ بهتر است که با برنامه اهداف خودتان  را پیش ببرید تا مسیر دستیابی به آن ها نیز برای شما هم هموارتر شود.

اهداف خود را یادداشت کنید

 Andrew Schrage اندرو شریگ که مدیر عامل شرکت “Money Crshers ” است به افراد توصیه می‌ کند که هدف های خودشان را یادداشت کنند و مدام آن ها را همراه خود داشته باشند، پیشرفت های خودشان را نیز ثبت کنند و هر از چند گاهی چشم انداز آینده ی هدف خودشان را ببینند.

اگر افراد اهداف خودشان را ننویسند فقط وقت خود را تلف می کنند و دیرتر به مقصد می رسند، این را بدانید که اگر هدف های خودتان را یادداشت نکنید و در ذهنتان نگه دارید تلاشی برای حقیقی کردن آن ها نیز نمی کنید.

همچنین بخوانید :
آینده نگری چیست چگونه آینده نگری کنیم

یادداشت کردن به شما این امکان را می دهد که هر زمانی که بخواهید اهدافتان در دسترس شما قرار دارند و تلاش شما را نیز دو چندان می کند.

اهداف بلند مدت
برای رسیدن به اهدافتان حتما آن ها را یادداشت کنید

به طور مرتب اطراف خود را چک کنید

(Rachel Beider)  معتقد است که همه ی افرادی که هدفی دارند باید مرتباً اهداف کوچک خودشان را بررسی کنند.

افراد دارای هدف باید خودشان را مسئول بدانند و همین طور مشخص کنند که به خاطر اهدافشان چه چیزهایی را متحمل خواهند شد و از چه چیزهایی دوری می کنند.

چگونه بر روی اهداف بلند مدت تمرکز کنیم در واقع با تعیین کردن اهداف دروازه ای برای ایجاد تغییر واقعی برای رسیدن به اهدافتان باز می شود.

دلایل انجام کارها را مشخص کنید

تنظیم هدف کار راحتی نیست و به سازگاری و نظم احتیاج دارد، حتی ممکن است افرادی به هدف خودشان نرسند و دچار کمبود اعتماد به نفس شوند.

تنظیم هدف ابعاد مختلفی دارد اگر این ابعاد مشخص باشد و یک ایده ی روشن در پیش روی شما قرار بگیرد، انگیزه هم  در شما بیشتر می شود.

همین طور این را بدانید که حتی اگر در مسیر رسیدن به هدفتان نیز شکست بخورید، مجدداً می ‌توانید دوباره مسیر خودتان  را به سمت هدف هایتان ادامه دهید و با تلاش بیشتر به چیزی که می خواهید برسید.

به صورت واقع بینانه به اهداف خود بنگرید

مشخص کردن هدف هایی که در آینده ی نزدیک می توانید به آن ها برسید کاری آسان است، اما اگر این کار را انجام دهید خودتان را برای شکست آماده می کنید.

همچنین بخوانید :
نکات ضروری هنگام خرید فرش

بهتر است اهدافی را تعیین کنید که بتوانید به آن ها برسید، ابتدا با هدف های کوچک شروع کنید تا مسیر طی کردن و رسیدن به موفقیت را یاد بگیرید.

اهداف بلند مدت
ابتدا با هدف های کوچک شروع کنید تا مسیر طی کردن و رسیدن به موفقیت را یاد بگیرید

هدف خود را با نزدیکان خود در میان بگذارید

به شما توصیه می کنیم که اگر به اعضای خانواده و یا دوستان نزدیک خود اعتماد دارید، از تصمیمات و هدف های بزرگ و کوچک خودتان برای آن ها صحبت کنید و کارهای خودتان را با آن ها در میان بگذارید.

مطمئن باشید که آن ها نیز می توانند با تماس های پی در پی به شما کمک کنند تا که از مسیر حرکت منحرف نشوید.

جدول زمان بندی ایجاد کنید

چگونه بر روی اهداف بلند مدت تمرکز کنیم  به این نکته توجه کنید که بهتر است اهداف خود را تجزیه  و تحلیل کنید و در یک جدول زمان بندی پیاده کنید.

این کار به شما این فرصت را می دهد که میزان پیشرفت خودتان را بسنجید  و با رسیدن به هدف های کوچک اندک اندک در شما انگیزه ی رسیدن به هدف های بزرگ تری را ایجاد می کند.

سیستم پاسخگویی تهیه کنید

شما می توانید با تهیه کردن یک سیستم پاسخگویی با استفاده از تکنولوژی، خانواده و دوستانی که از اهداف شما با خبر هستند این امکان را بدهید که روند پیشرفت شما توسط آن ها  پیگیری شود.

این روند باعث ایجاد انگیزه در رسیدن به هدف ها می شود، شما می توانید یادآورهایی را روی تقویم برای خودتان مشخص کنید و هدف های خاص را روی آن یادداشت کنید.

همچنین بخوانید :
اهمیت درس خواندن
چگونه بر روی اهداف بلند مدت تمرکز کنیم
با ایجاد سیستم پاسخگویی باعث افزایش انگیزه ی خودتان خواهید شد

تصور کنید که به هدف خود رسیده اید

برای رسیدن به هدف به شما توصیه می کنیم که تصور کنید که به هدف خودتان رسیده اید و با رسیدن به موفقیت با اهداف کوچک انگیزه رسیدن شما به اهداف بلند مدتتان نیز بیشتر می شود.

این روش به شما کمک می ‌کند که در پایبندی و تعهد داشتن به هدف های خودتان استوار باشید و از تلاش کردن خسته نشوید.

هدف هایی را برگزینید که برای شما با معنا است

سعی کنید هدفی را برگزینید که برای شما دارای معنی عمیق است، مشخص کنید که در آینده چه کاری را می خواهید انجام دهید؟

در پاسخ باید این را بدانید که با این کار محکم‌ تر عمل می کنید، برای مثال اگر می ‌خواهید پولی  را پس انداز کنید به جای آن که بگویید ” مبلغ X را پس انداز می کنم ” بگویید که من مبلغی پول را پس انداز می کنم تا بتوانم کار جدیدم را شروع کنم ” .

آزادی خلاقانه مادی همان چیزی است که همه ی افراد می ‌خواهند و پس انداز چیزی است که شما را به هدفتان می رساند.

ما در این مقاله درباره ی سوال چگونه بر روی اهداف بلندمدت تمرکز کنیم  صحبت کردیم و با بیان نکاتی برای رسیدن به هدف شماره راهنمایی کردیم.

شما هم می توانید نظرات و پیشنهادات خودتان را برای دست یافتن به اهداف و چشیدن طعم شیرین پیروزی برای ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. از شما کمال تشکر را داریم که تا پایان با ما همراه بودید.

همچنین بخوانید :
نحوه برخورد با افرادی که رفتار ناشایست دارند

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.