چگونه به راحتی طلاق بگیریم

چگونه به راحتی طلاق بگیریم

چگونه راحت طلاق بگیریم

چگونه به راحتی طلاق بگیریم

اگر شما هم می خواهید بدانید که چگونه راحت طلاق بگیریم با ما همراه باشید.

جدایی از همسر یکی از از مهمترین تصمیم ها در زندگی هر کسی است، برای این کار طرفین ممکن است شخصیت یکدیگر را تخریب کنند ،اما بدون تخریب شخصیت یکدیگر هم می توانید یک جدایی راحت و آرام را تجربه کنید.

از زمانی که افراد تصمیم به جدایی می گیرند تا زمانی که آن را اعلام کرده و فرآیند قانونی آن را طی می کنند، مسیر پیچیده و ناهمواری در انتظار آن ها است که معمولاً با احساساتی همچون تردید، ابهام ، اضطراب، غم و خشم و به تبع رفتارهایی مانند توهین، تحقیر و ترور شخصیتی همراه خواهد بود.

تردید نکنید که جدایی از همسر آشوب و پریشانی روانی را به همراه دارد. افراد برای خالی کردن خشم خود از تخریب شخصیت یکدیگر و اتهام زدن استفاده می کنند. این کارها مطمئنا نتیجه را پیچیده و سخت می کند و همین طور خاطرات تلخ را در زندگی افراد درگیر و افزایش می دهد.

ما در این مقاله می ‌خواهیم به سوال ” چگونه به راحتی طلاق بگیریم ” پاسخ دهیم، اگر قصد جدایی از همسر خود را دارید به شما توصیه می‌ کنیم که تا پایان با ما همراه باشید.

چگونه راحت طلاق بگیریم

• حساب شده عمل کنید

برای افرادی که با روال قانونی و مسئله روانشناختی جدایی از همسر آشنا نیستند، طی کردن این مسیر بسیار دشوار است. شاید حتی وسط راه افراد احساس پشیمانی و حسرت کنند، بنابراین بهتر است حساب شده عمل کنید از تمام حق و حقوق خود باخبر باشید که بعدها برای گرفتن حقوق خود چاره پشیمانی نشوید.

همچنین بخوانید :
رازهای دوست داشتنی بودن

پشیمانی از نگرفتن حقوق باعث به وجود آمدن خشم می ‌شود که اطرافیان و فرزندان را درگیر می کند، سعی کنید در این مسئله با یک وکیل خوب مشورت کنید.

• پل های پشت سر خود را خراب نکنید

” چگونه به راحتی طلاق بگیریم ”  در پاسخ این سوال باید بگویم که افراد معمولاً بعد از جدا شدن از یکدیگر مجدداً تصمیم می گیرند که با هم ازدواج کنند. شاید این اتفاق برای هر کسی پیش بیاید.

متهم کردن یکدیگر، ترور شخصیتی ، اقدامات قانونی علیه یکدیگر ، مشکلات ، درگیری ها و کشمکش ها همگی باعث می شود که دو نفر از یکدیگر متنفر شوند و بعدها با مصلحت اندیشی خانواده‌ ها و یا پشیمانی هر کدام از طرفین مجدداً با یکدیگر ازدواج کنند؛ بنابراین هنگام طلاق موضوع این را به یاد داشته باشید که پل های پشت سر خود را خراب نکنید.

هنگام طلاق موضوع این را به یاد داشته باشید که پل های پشت سر خود را خراب نکنید

• مراقب خود باشید

باید در این امر بسیار زیرکانه رفتار کنید، زیرا ترور شخصیت، توهین ، تحقیر ، ناسزا و سرزنش  طرف مقابل باعث برافروختن آتش خشم شما می شود.

مطمئن باشید که اگر به این حرف ها بها بدهید، تبعات بسیار بدی را برای شما به دنبال دارد. قبل از هر چیزی باید بدانید که خشونت های فیزیکی و کلامی باعث بروز مشکلات فراوانی خواهد شد.

یکی از پیامدهایی که برای این رفتار وجود دارد برخورد قانونی است. هر اتفاقی می تواند جریان جدایی شما را با مشکل مواجه کند ، برای این که بتوانید به راحتی طلاق بگیرید به هیچ عنوان خود را در گیر صحبت‌ها و ناسزاهای طرف مقابل نکنید.

همچنین بخوانید :
رابطه با خانواده همسر باید چگونه باشد

حتما مراقب خود باشید که سالم از این فرآیند عبور کنید! پاسخ متقابل آتش جنگ را شعله ورتر می کند و هر دو طرف را در این آتش می سوزند.

• رفتارهای خود را از دیدگاه فردی دیگر بنگرید

” چگونه به راحتی طلاق بگیریم ” در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما باید از نظر فردی دیگر به موضوع خود نگاه کنید!

مطمئناً می ‌توانید فرایند را راحت ‌تر کنید، اگر می خواهید با آرامش جدا شوید و سرشار از غم و غصه هستید از طرفی هم همسر شما دائماً شما را آزار می دهد، ابتدا باید بدانید که عملکرد شما چگونه به نظر می رسد،  بنابر این بهتر است آرامش خود را حفظ کنید و به هیچ عنوان مقابله به مثل نکنید و حتی الامکان تمام موضوعات را برای دیگران توضیح ندهید.

چگونه به راحتی طلاق بگیریم
در هنگام طلاق گرفتن سعی کنید رفتارهای خود را از دیدگاه فردی دیگر بنگرید

• از خود سوال کنید آیا ارزش دارد؟

قبل از انجام هر کاری از خود بپرسید که این اقدام ارزش دارد یا خیر؟! افراد در حین جدایی هیجانات منفی بسیاری را تجربه می ‌کنند. اگر بتوانید به این سوال پاسخ دهید می توانید تصمیم درستی را درباره عکس العمل خود اتخاذ کنید.

آیا متهم کردن ، تحقیر و تهمت به طرف مقابل برای شما فایده ای دارد؟! قطعا خود شما به این موضوع واقف می شوید که هر عکس العملی مضرات زیادی را به همراه خواهد داشت.

اگر بتوانید این مشکل را سبک و سنگین کنید قطعاً متوجه می شوید که مضرات آن بسیار بیشتر از منافع آن خواهد بود انجام مقابل به مثل شاید در کوتاه مدت شما را آرام کند، اما تبعات بد آن مشکل ساز است.

همچنین بخوانید :
با چه پسرانی نباید ازدواج کرد

• به عاقبت فرزندان بیندیشید

” چگونه به راحتی طلاق بگیریم ” در پاسخ باید بگویم که اگر در زندگی خود فرزند دارید، بخاطر او هم که شده دست از تخریب یکدیگر بردارید!

حتی اگر طرف مقابل دست به چنین کارهایی می ‌زند، حتما شما هم وسوسه می شوید که مقابل به مثل کنید، اما اگر به خاطر فرزندان خود کوتاه بیایید و مقابل به مثل نکنید، به سلامت روان خود و فرزندان بسیار کمک کرده‌اید.

اگر در زندگی خود فرزند دارید، بخاطر او هم که شده دست از تخریب یکدیگر بردارید

• همه چیز را به زمان بسپارید

مطمئنا در طول زندگی مشترک خاطراتی به وجود می ‌آید که گذشتن از آن ها کار بسیار دشواری است، بعد از گذشت زمان این خاطرات کم رنگ تر می شوند.

گاهی اوقات ممکن است خاطره ای برای شما خجالت آور باشد، اما به مرور زمان به آن بخندید. مطمئن باشید که دوره جدایی از همسر نیز به همین صورت است، شاید به خاطر این مشکل دلسرد شده و ناراحت باشید، اما بعدها که به این موضوع فکر می کنید بینید که آن قدرها هم سخت نیست.

• از خود شروع کنید

برای آرام کردن اوضاع متشنج طلاق، ابتدا باید خود را آرام کنید. ممکن است بپذیرید که دست از توهین و ضربه زدن به طرف مقابل بردارید اما طرف شما بیش از پیش و با شدت در حال انجام این کار است.

شاید وسوسه شوید که شما هم به او پاسخ دهید، اما به شما توصیه می کنیم که صبر کنید! انتظار نداشته باشید که او شروع کند، ابتدا خود شما شروع کنید. این کار را برای آرامش خود انجام دهید، این قضیه هیچ ارتباطی با طرف مقابل ندارد.

همچنین بخوانید :
تهیه دنت

چگونه راحت طلاق بگیریم •افراد اطراف خود را کم کنید

در پاسخ به سوال ” چگونه به راحتی طلاق بگیریم  ” باید بگویم که معمولاً در زمان جدایی از همسر افراد زیادی به زندگی شما ورود پیدا می ‌کنند، هر چقدر تعداد آن ها بالاتر باشد، پروسه طلاق برای شما دشوار تر خواهد بود.

به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان دور خود را در این زمان شلوغ کنید؛ بعضی از افراد حتی می ‌توانند از سر دلسوزی به شما پیشنهادهایی بدهند که بیشتر شما را گرفتار می کند.

برخی دیگر فقط به دنبال هیجان کار در کنار شما می مانند و برخی دیگر به دنبال تحقیر و سرزنش شما هستند، بنابراین بهتر است تنها افرادی را در جریان بگذارید که از ماهیت آن ها مطمئن هستید.

چگونه به راحتی طلاق بگیریم
در زمان جدایی از همسر افراد زیادی به زندگی شما ورود پیدا می ‌کنند، هر چقدر تعداد آن ها بالاتر باشد، پروسه طلاق برای شما دشوار تر خواهد بود

چگونه راحت طلاق بگیریم :: • نگران قضاوت های دیگران نباشید

به هیچ عنوان نگران واکنش های دیگران در مورد خود نباشید، توهین و تحقیر کردن دیگران هیچ چیزی به جز تنزل درجه اجتماعی به دنبال ندارد. کسی که این کار را انجام می دهد از نظر دیگران فرد پخته ای به نظر نمی رسد؛ مطمئن باشید که دیگران رفتار خود را نسبت به او تغییر می دهند.

در پاسخ به سوال ” چگونه به راحتی طلاق بگیریم ” باید بگویم که ابتدا هر فردی که در حال جدایی از همسر است باید افکار خود را به طور کامل مدیریت کند.

معمولاً افکار زیادی در این بازه ی زمانی به ذهن شما خطور می کند، این کار به جز بالا بردن هیجانات منفی و بروز رفتارهای ناکارآمد هیچ چیزی را به دنبال ندارد، بنابراین بهتر است که آرام باشید و افکاری که به شما کمک می کند که هر چه سریعتر از این اسارت خلاص شوید متمرکز کنید.

همچنین بخوانید :
تفاوت سنی در ازدواج

• مهارت های خود را ارتقا دهید

جالب است که بدانید مهارت حل مسئله، تصمیم گیری، مدیریت بحران ، استرس و کنترل خشم از مهارت‌ های است که بسیار در این زمان لازم خواهد بود.

اگر کسی مهارت حل مسئله داشته باشد، می ‌تواند مشکل واقعی را مورد بررسی قرار دهد و با استفاده از بارش های فکری راه های متعددی را برای حل مشکل خود پیدا کند و در نهایت با یک تصمیم گیری درست و عاقلانه کارهای خود را پیش ببرد. با استفاده از مهارت هایی همچون مدیریت استرس و عصبانیت می ‌تواند تمام هیجانات منفی خلاص شد.

مهارت حل مسئله، تصمیم گیری، مدیریت بحران ، استرس و کنترل خشم از مهارت‌ های است که بسیار در این زمان لازم خواهد بود

چگونه راحت طلاق بگیریم :: •زمانی را به خود اختصاص دهید

گاهی اوقات راه جدایی از همسر به تهدید و مقابله به مثل پیچیده می شود،در این راه هر یک از طرفین ممکن است احساس خستگی کنند.

برای خلاص شدن از هیجانات منفی می توانید یک روز و یا ساعتی را در طول هفته برای خود در نظر بگیرید تا بتوانید هیجانات منفی ناشی از اتفاقات را تخلیه کنید.

این کار را می‌ توانید به هر نحوی انجام دهید، برای مثال  هیجانات و افکار خود را بر روی کاغذ بنویسید ، فریاد بزنید و یا هر کاری که می دانید شما را از شر هیجانات خلاص می ‌کند را انجام دهید.

راه های متعددی برای جدا شدن از همسر وجود دارد ، اما افراد باید ابتدا با آرامش  و اعتماد به نفس این موضوع را پیش ببرند. گاهی اوقات به دلیل تنش ها و مشکلات بسیار طرفین طلاق ممکن است کنترل خود را از دست بدهند، این موضوع کاملاً طبیعی است، اما مدیریت و بازگشت به روال اصلی بسیار امر مهمی است.

همچنین بخوانید :
مشخصات پسری که قصد ازدواج دارد

با راهکارهایی که ما در این مقاله بیان کردیم مطمئناً می توانید  تاثیرات و هیجانات ناشی از طلاق را کم کنید. ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” چگونه به راحتی طلاق بگیریم  ” پاسخ دهیم.

اگر شما هم نظر ، پیشنهاد و یا تجربه ای درباره جدایی از همسر دارید می‌ توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب را به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.