چگونه خشکی لب را از بین ببریم

چگونه خشکی لب را از بین ببریم

چگونه خشکی لب را از بین ببریم

چگونه خشکی لب را از بین ببریم
چگونه خشکی لب را از بین ببریم

دلایل شایع خشکی لب ها

آیا می دانید که پوست لب ها در انسان بسیار حساس می باشند؟ آیا اطلاع دارید در صورتی که از لب های خود مراقبت نکنید به سادگی دچار ترک های لب ها و خشکی آن ها می شوید؟ از جمله سوالاتی که افراد مختلف در فصل پاییز می پرسند این می باشد که چرا لب هایشان دچار خشکی و ترک می شود ؟ در پاسخ این به سوال باید گفت که ترک لب ها و خشکی آن ها دلایل مختلفی از جمله تغییر فصل، جویدن و مکیدن لب ها، رژیم غذایی و عادت های غذایی ناسالم دارد.

در پاسخ به سوال چگونه خشکی لب را از بین ببریم می توان گفت که برای برطرف کردن خشکی لب ها می توان گفت،  در بسیاری از مراجعات،  افراد به داروخانه ها مراجعه می کنند تا برای خشکی لب هایشان « چپ استیک» خرید نمایند اما بازهم افرادی هستند که پس از استفاده از « چپ استیک » اعتقاد دارند که هنوز نرمی لب هایشان به شرایط ایده آل و نرمالی نرسیده است.

در این بین عده ای هم چندان تمایل و علاقه ای از خودشان برای استفاده از محصولات و ترکیبات غیر طبیعی نشان نمی دهند؛  ترجیح این افراد استفاده از محصولات و روش های سنتی و خانگی مختلف برای رفع خشکی لب هایشان است.

مشکل خشکی لب ها در چه فصل هایی بیشتر شایع می باشد؟

مشکل خشکی لب ها اکثرا در فصل های سرد سال بیشتر شایع می باشد، در این جا ما با ارائه ی چند راهکار طبیعی و مناسب خانگی بدون استفاده از کرم ها و محصولات گران قیمت،  رفع خشکی لب ها را موضوعی قابل  حل می دانیم.

چگونه خشکی لب را از بین ببریم
مشکل خشکی لب ها اکثرا در فصل های سرد سال بیشتر شایع می باشد

اکنون به 8 راهکار طبیعی خانگی که ما در این جا برای حل مشکل خشکی لب ها بیان می کنیم توجه فرمایید.

8 راهکار خانگی برای رفع خشکی لب ها

استفاده کردن از روغن بادام

یکی از مرطوب کننده های بسیار مناسب برای رفع خشکی لب ها روغن بادام می باشد؛  اولین مورد برای پاسخ به سوال چگونه خشکی لب را از بین ببریم استفاده از روغن بادام می باشد؛  آیا می دانستید که روغن بادام حاوی ویتامین های « آ» و «ای» می باشد؟ آیا می دانستید که روغن بادام برای رادیکال های آزاد مبارزه گر بسیار خوبی محسوب می شود؟ از روغن بادام می توانید جهت برطرف کردن خشکی لب هایتان به راحتی و سهولت استفاده نمایید؛ همچنین این روغن فوایدی بسیار مناسب برای موهای شما دارد.

یکی از مرطوب کننده های بسیار مناسب برای رفع خشکی لب ها روغن بادام می باشد

استفاده از خیار

مشکل خشکی لب ها که گاهی اوقات بسیار دردناک هم می شود با استفاده کردن از خیار به عنوان یکی از روش های خانگی رفع خشکی لب ها قابل حل می باشد.

توصیه ی ما به شما برای رفع مشکل خشکی لب ها این می باشد که به مدت پنج دقیقه با استفاده  از حلقه های باریکی که از خیار بریده شده ایجاد کرده اید آن ها را روی لب هایتان قرار دهید؛  با این کار باعث آب رسانی بهتر به  لب هایتان می شوید همچنین با این کار آب از دست رفته ی لب هایتان را به آن برمی گردانید و باعث ایجاد سطح صاف تری بر روی لب هایتان می شوید.                     

آب لیمو برای لب های خشک مناسب است

به عنوان یک ماده ی مغذی می توانید از آب لیمو برای لب های خودتان استفاده نمایید، آیا می دانید که آب لیمو سبب جلوگیری از پیری پوست نیز می شود؟ پیشنهاد بعدی ما برای پاسخ به سوال چگونه خشکی لب را از بین ببریم استفاده کردن از آب لیمو می باشد.

شما می توانید با استفاده از چند قطره لیمو ترش و یک قاشق خامه،  ترکیبی خمیری شکل به وجود بیاورید؛ کافیست فقط  یک ساعت قبل از خوابیدن برای این که لب هایتان نرمی خاصی پیدا کنند این ترکیب خمیری شکل را روی لب ها و اطراف آن بمالید.

چگونه خشکی لب را از بین ببریم
به عنوان یک ماده ی مغذی می توانید از آب لیمو برای لب های خودتان استفاده نمایید

روغن نارگیل مناسب برای لب های خشک و ترک خورده

استفاده کردن از روغن نارگیل برای رفع ترک خوردگی و خشکی لب ها مناسب می باشد؛  از این روغن می توانید روی لب هایتان بمالید و فرصتی برای جذب شدن روغن نارگیل به لب هایتان بدهید، مقدار استفاده از این روغن نیز بستگی به میزان خشکی لب هایتان دارد.

استفاده از هیومیدیفایر در اتاق ها

اکثر خشکی لب ها در هنگام خواب اتفاق می افتد،  برای این که رطوبت بیشتری به  لب هایتان و پوست خود برسانید می توانید از وسیله ای به نام هیومید یفایر استفاده نمایید.

استفاده از ترکیب عسل و شکر

از جمله ترکیباتی که باعث آبرسانی مجدد به لب ها می شود و همچنین باعث نرم شدن لب ها و رفع خشکی پوست می شود، استفاده از اسکراب شکر و عسل می باشد که می توانید آن را نیز تهیه نمایید پس توصیه ی بعدی ما برای این بدانیم چگونه خشکی لب را از بین ببریم استفاده از همین ترکیب شکر و عسل می باشد.

چگونه خشکی لب را از بین ببریم
توصیه ی بعدی ما برای این بدانیم چگونه خشکی لب را از بین ببریم استفاده از همین ترکیب شکر و عسل می باشد

می توانید ترکیب شکر و عسل را روی لب های خود بمالید فقط  نیاز است چند دقیقه این ترکیب را روی لب هایتان بماند و بعد از آن می توانید با آب بشورید؛ همچنین با استفاده از مسواکی نرم می توانید تاثیر این ترکیب را افزایش دهید.

بهره گیری از لیپتون چای سبز

استفاده از چای سبز از قدیمی ترین روش هایی می باشد  که در کتب کهن برای از بین  خشکی لب ها توصیه شده است؛  به مدت 4 دقیقه سعی کنید لیپتون چای سبز را روی لب های خود قرار دهید همین طور لب های خود را سعی کنید تا جای امکان مرطوب نگه دارید؛ استفاده از لیپتون چای سبز و قرار دادن آن بر روی لب ها را سعی نمایید بصورت هر روزه انجام دهید.

استفاده نمودن از روغن زیتون

آیا می خواهید که یکی دیگر از مرطوب کننده های طبیعی را  برای رفع خشکی لب هایتان به شما معرفی کنیم؟ روغن زیتون از مواردی است که ما برای مرطوب کنندگی لب هایتان به شما توصیه می کنیم؛  با قراردادن روغن زیتون روی لب های خشک  سبب آبرسانی بهتر لب ها می شوید؛ همچنین با میل نمودن یک لیوان آب با مقدار کمی روغن زیتون، می توانید به اندام های داخلی خود آبرسانی کنید.

چگونه خشکی لب را از بین ببریم
روغن زیتون از مواردی است که ما برای مرطوب کنندگی لب هایتان به شما توصیه می کنیم

پیشنهاد آخر ما به شما برای این که بدانید چگونه خشکی لب را از بین ببریم استفاده از این روغن فوق العاده طبیعی و خدادادی می باشد.

در پایان اگر شما هم راه های مناسب و کاربردی دیگری جهت رفع خشکی لب ها سراغ دارید، در زیر همین مقاله برای استفاده ی ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه ارسال فرمایید با سپاس.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.