چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم

چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم

چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم

چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم
چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم

همه ما دوست داریم با کسی که به او علاقه داریم رابطه ای عاشقانه، بدون مشکل و البته بلند مدت داشته باشیم، کمتر کسی است که این چنین خواسته ای نداشته باشد. اما متاسفانه شاهد این هستیم که روابط عاشقانه همیشه به خوبی پیش نمی روند. گاهی زوج ها با وجود علاقه بسیاری که به یکدیگر دارند، اما باز هم نمی توانند رابطه ای  بلند مدت با عشق و بدون هیچ مشکل جدی داشته باشند.

بر طبق تحقیقاتی که انجام گرفته است، بالا رفتن نرخ طلاق این موضوع را ثابت می کند که زوج ها نمی توانند به آسانی رابطه ای سالم داشته باشند. لازم به ذکر است که در سال های اخیر با افزایش نرخ طلاق 50 درصدی روبه رو بوده ایم.

البته این اتفاق خیلی هم تعجب آور نیست، زیرا در زندگی بسیاری از مهارت ها مانند چگونگی ارتباط برقرار کردن به ما آموزش داده نمی شود. علت اصلی این مشکل که زوج ها نمی توانند با یکدیگر به درستی ارتباط داشته باشند همین است، مهارت برقراری ارتباط درست را نیاموخته اند.

بسیاری از افراد این تصور را دارند که حفظ رابطه برایشان امری سخت و دشوار است، اما باید به آن ها بگوییم که ذات رابطه به تنهایی دشوار نیست و افرادی که در یک رابطه با آن ها سر و کار داریم سبب می شوند که رابطه را دشوار و ترسناک ببینیم.

در این مقاله سعی داریم به شما آموزش دهیم که چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم این مطالب برای همه کسانی که قصد شروع رابطه ای جدید را دارند یا مدت طولانی با کسی در رابطه بوده اند می تواند مفید و سودمند باشد، پس همراه ما باشید.

شرایط مورد نیاز برای داشتن عشقی پایدار

1. زبان عشق را به خوبی بدانید:

کتابی به نام 5 زبان عشق نوشته گری چاپمن یکی از بهترین کتاب هایی است که می توان از آن یاد گرفت چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم. با خواندن این کتاب شما یاد می گیرید که چگونه زبان بیان عشق را بفهمید و آن را به کار بگیرید. طبیعتا زوج ها عشق و علاقه خود را به یک روش و شیوه بیان نمی کنند، پس با یاد گرفتن این زبان می توانید رابطه خود را بهبود ببخشید.

2. همدلی را فراموش نکنید:

این موضوع که زوجی در مسئله ای خاص با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشند کاملا طبیعی است و مشکلی به وجود نمی آورد، اما مشکل از آن جایی شروع می شود که هر کسی فقط به نظرات خود اهمیت دهد و هیچ درکی از طرف مقابل نداشته باشد. برای داشتن یک رابطه ی شیرین و پایدار باید نظرات طرف مقابل را هم درک کنیم.

3. شب عاشقانه ای داشته باشید:

یکی از بهترین مواردی که کمک می کند رابطه رمانتیک شما طولانی مدت باشد، هیجان داشتن است. با برگزاری یک شب عاشقانه و رمانتیک رابطه خود را هیجان انگیز کنید، پیشنهاد می کنیم در این شب شام را بیرون از منزل صرف کنید.

با برگزاری یک شب عاشقانه و رمانتیک رابطه خود را هیجان انگیز کنید

4. موقعیت های تنش زا و استرس آور را مدیریت کنید:

بسیاری از افراد زمانی که در رابطه خود با مشکلی روبه رو می شوند به تنها چیزی که فکر می کنند، شکست طرف مقابل است، در صورتی که این تفکر باعث تخریب رابطه شما می شود.

به این موضوع مهم توجه داشته که شما و طرف مقابلتان یک تیم هستید و برای رسیدن به اهداف خود باید تلاش کنید، شکست طرف مقابل شما به معنی شکست خودتان هم است.

5. نظرات و عقاید طرف مقابلتان را به خوبی درک کنید:

یکی از بهترین روش هایی که با رعایت آن یاد می گیریم چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم این است که به عقاید و نظرات طرف مقابل احترام بگذاریم، حتی اگر این نظرات را درک نکنیم یا کاملا با آن مخالف باشیم، اما طرف مقابل ما شخصی آزاد است و می تواند رفتارها و اخلاق های منحصر به فرد خود را داشته باشد.

6. تست روانشناختی مایرز_ بریگرز را حتما انجام دهید:

این یک تست خودشناسی بسیار عالی است که کمک می کند به درون گرا یا بیرون گرا بودن خود پی ببرید. تست مذکور را با همسر خود انجام دهید تا شناخت دقیقتری نسبت به شخصیت خود و همسرتان داشته باشید.

7. برای بودجه مالی خود با مشورت تصمیم بگیرید:

اختلاف در مسائل مالی یکی از شایع ترین علت های جدایی زوج ها است و یکی از بهترین راه ها برای آن که بدانیم چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم این است که بودجه مالی خود را به طور صحیح و با مشورت خرج کنید. موضوع مدیریت بودجه زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که یکی از زوج ها خسیس و دیگری ولخرج است، در این حالت اگر برنامه ای دقیق برای پول های خود نداشته باشید، مطمئنا با مشکل رو به رو خواهید شد.

که بودجه مالی خود را به طور صحیح و با مشورت خرج کنید

8. در رابطه خود صمیمیت را حفظ کنید:

صمیمی بودن را با رابطه جنسی اشتباه نگیرید. یک زوج موفق باید در هر زمان و مکانی مانند دو دوست صمیمی با یکدیگر برخورد کنند.

چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم
در رابطه خود صمیمیت را حفظ کنید

9. اعتیاد را جدی بگیرید:

هنگامی که در رابطه با اعتیاد صحبت می کنیم، اکثر افراد به یاد مواد مخدر یا مشروبات الکلی می افتند. این در حالی است که علاقه و افراط در هر چیزی به معنی اعتیاد داشتن به آن مورد می باشد. به عنوان مثال ممکن است کسی به قهوه، چای، خرید، مسافرت و… اعتیاد داشته باشد، برای آن که یاد بگیریم چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم باید از اعتیاد به هر چیزی دوری کنیم.

10. غرور خود را نادیده بگیرید:

در یک رابطه غرور می تواند یکی از مخرب ترین موضوعات باشد، اگر از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید، همیشه و در همه حال باید نیازهای شما قبل از دیگران فراهم شود، پس پیشنهاد می کنیم رابطه ای را شروع نکنید. زیرا به همان اندازه که نیاز خودتان مهم است باید به نیازهای طرف مقابل و البته بر طرف کردن آن ها هم فکر کنید. تنها در این صورت است که رابطه شما شیرین و ادامه دار خواهد بود.

چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم
به همان اندازه که نیاز خودتان مهم است باید به نیازهای طرف مقابل و البته بر طرف کردن آن ها هم فکر کنید

11. بین مستقل بودن و با هم بودنتان تعادل برقرار کنید:

بسیاری از زوج ها نمی توانند بین مستقل بودن و با هم بودن تعادل برقرار کنند، یا آن قدر با هم هستند که خود را فراموش کنند یا به حدی از یکدیگر دور می شوند که دیگری را فراموش کنند، پس برای آن که بدانیم چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم باید بین رابطه و خود مستقل تعادل برقرار کنیم.

12. با یکدیگر هم صحبت شوید:

اکثر زوج ها به حدی درگیر زندگی روزانه می شوند که فراموش می کنند زمانی را برای خود سپری کنند. با همسر خود صحبت کنید، اما دقت کنید که منظور از صحبت کردن بحث در رابطه با کار، بچه ها و مسائل دیگر نباشد، در رابطه با خودتان صحبت کنید، کاملا مانند روزهای اول آشنایی این صحبت ها را ادامه دهید.

13. تلاش برای رابطه را فراموش نکنید:

نکته بسیار مهمی که در رابطه های طولانی باید به آن توجه داشته باشید این است که رابطه مانند یک گیاه به رسیدگی نیاز دارد. با این تفکر اشتباه که رابطه های طولانی دیگر احتیاج به رسیدگی ندارند پیش نروید که ممکن است همه چیز خراب شود.

14. نیازهای همسر خود را مانند نیازهای خود مهم بدانید

یکی از مهم ترین عواملی که سبب می شود بدانیم چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم توجه به این موضوع است که به نیازهای همسرتان کاملا مانند نیازهای خود اهمیت دهید. این موضوع با کنار گذاشتن غرور هم رابطه دارد، مسلما هیچ کس به ادامه رابطه ای علاقه ندارد که طرف مقابلش فقط به خود، منافع و نیازهایش فکر می کند. در یک رابطه ادامه دار و سرزنده هر دو طرف باید برای شادی دیگری تلاش کند.

به نیازهای همسرتان کاملا مانند نیازهای خود اهمیت دهید

15. خود را به خوبی بشناسید:

به شناختن دقیق و کامل از خود و ویژگی های مثبت و منفی، خود آگاهی گفته می شود. خود آگاهی به شما کمک می کند که بدانید چه اخلاق های منفی و آزار دهنده ای دارید و آن را رفع کنید، این موضوع کمک می کند که یاد بگیریم چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم.

16. سهم خود در بهتر یا بدتر شدن رابطه را به طور کامل بدانید:

هنگامی که یک زوج به مشکل بر می خورند در اکثر مواقع مقصر را طرف مقابل می دانند، این در حالی است که در یک رابطه هر دو طرف مقصر هستند. برای آن که بتوانید تقصیرات خود را در یک رابطه بدانید باید به حد بالایی از خود آگاهی برسید یا از یک روانشناس کمک بگیرید.

17. مهربان و خونگرم باشید:

کاملا واضح و روشن است که هر کسی نمی تواند در همه موقعیت ها خونگرم و مهربان باشد. افراد سرد مزاج علاقه ای به نزدیک شدن به طرف مقابل خود ندارند، اما باید این حقیقت مهم را برای شما بیان کنیم، برای آن که بدانیم چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم باید هم آغوشی، بوسیده شدن و لمس شدن را در رابطه به طور منظم قرار داد، حتی اگر سرد مزاج هستید از آن غافل نشوید.

حرف آخر

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم. در این مقاله سعی بر این داشتیم نکاتی را بیان کنیم که با توجه به آن و رعایت آن ها می توانید رابطه ای طولانی مدت و شیرینی را داشته باشید، اما دقت داشته باشید که این نکات را باید با قلب خود انجام دهید و از صمیم دل بخواهید که رابطه شما ماندگار باشد.

امیدوارم از مطالب گفته شده لذت برده باشید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.