چگونه عروسی ساده بگیریم؟

مراسم عروسی خلاقانه و ساده

مراسم عروسی خلاقانه و ساده

مراسم عروسی ساده و خلاقانه

11 راهکار برای ساده برگزار کردن مراسم عروسی

با توجه به درخواست بسیاری از کاربران در مورد نحوه ی برگزاری مراسم عروسی خلاقانه و ساده، تصمیم گرفتیم تا درباره این موضوع مطالب مفید و کاربردی را به شما ارائه دهیم.

اگر شما به دنبال برگزاری یک مراسم سنتی هستید که در آن عروس لباس عروس به تن داشته باشد و ساقدوش ها در اطرافش باشند دیگر به دنبال چگونگی برگزاری عروسی ساده نباشید.

در واقع عروسی ساده، مراسمی است که عروس و داماد به همراه چند تن از دوستان و فامیل های خود به محضر رفته و بعد از عقد نیز برای صرف شام به یکی از رستوران های شهر بروند. در ادامه با ما همراه شوید تا راهکارهایی برای برگزاری یک مراسم ساده و کم هزینه را با هم بررسی کنیم.

لیست مهمان ها را کوتاه تر کنید

مراسم عروسی ساده و خلاقانه

اگر قادر هستید لیست مهمان هایتان را برای مراسم عروسی خلاقانه و ساده کم کنید، هزینه هایتان به مقدار زیادی کاهش می یابد. اگر در یک خانواده شلوغ زندگی می کنید شاید این مرحله برای شما سخت ترین مرحله به حساب آید، برای رفع این مشکل می توانید تنها از قوام درجه یک و دوستان نزدیک خود دعوت به عمل آورید.

منو غذا را ساده انتخاب کنید

معمولا بیشترین خرج مراسم عروسی مربوط به هزینه های شام و غذا می باشد که می توانید با کمی صرفه جویی آن را مدیریت نمایید، اصلا نیازی نیست تعداد زیادی غذا و چندین مدل دسر سرو کنید تنها یک مدل غذای معمولی و یک مدل دسر برای برگزاری  مراسمی ساده کافی است.

ممکن است که علاقه داشته باشید تا برای مهمان هایی که در مراسم شما حضور دارند یک شام درست و حسابی ترتیب دهید اما فراموش نکنید که مهم ترین نکته برای مهمان ها این است که یک شب شاد و به یاد ماندنی را در کنار شما بسازند.

مراسم عروسی ساده و خلاقانه

وقتی نوبت به غذا می رسد، دو راه پیش رو دارید

با توجه به اینکه چقدر می خواهید برای مراسم عروسی خلاقانه و ساده وقت صرف کنید و چه میزان از کارها را خودتان انجام دهید، می توانید از یک تشریفات برای آماده کردن غذا های مراسم کمک بگیرید. اگر می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید هم می توانید از خانواده های خود درخواست کنید تا غذای مراسم را تهیه کنند.

در عروسی های زیادی، غذا به وسیله ی خانواده ها تهیه می شود که بسیار اقتصادی تر بوده و موجب کم شدن هزینه ها به میزان قابل توجهی می شود، اگر هم نمی خواهید که خانواده هایتان زیاد به زحمت بیفتند می توانید با کمی پرس و جو یک مرکز تهیه غذای ارزان بیابید.

کمک بگیرید و بعضی از کارها را به دیگران واگذار کنید​

برای برگزاری  مراسم خود می توانید از چند تن از دوستان یا اعضای خانواده هایتان کمک بگیرید، در زمان برگزاری مراسم نکات بسیار زیادی هستند که شما به تنهایی از پس انجام آنها بر نمی آیید.

اجازه دهید که دیگران هم در این زمینه به شما کمک کنند و انجام برخی از امور را به آنها محول نمایید تنها کاری که باید انجام شود این است که در آخر کار، همه موارد را بررسی کرده  تا  مطمئن شوید که کارها طبق سلیقه خودتان انجام شده است.

لباسی ساده انتخاب کنید​

برای شیک و زیبا شدن اصلا نیازی به لباس های گران قیمت نیست. بهتر است که برای مراسم عروسی خلاقانه و ساده خیاط های ماهری را پیدا کنید که می توانند با هزینه های کم لباس های شیکی برای شما بدوزند. در این شرایط فقط باید به دنبال پیدا کردن مدل دلخواه خود باشید.

کارت دعوت فانتزی را فراموش نکنید​

تنوع کارت دعوت هایی که در بازار وجود دارند بسیار زیاد است. کارت های فانتزی و زیبایی هستند که قیمت های آنها کم نیست. نکته ای که باید در اینجا به آن اشاره کنیم این است که برای دعوت کردن مهمان ها هیچ نیازی به خرج اضافی وجود ندارد و می توانید یک کارت دعوت زیبا طراحی کنید و آن را با کمترین هزینه بسازید.

سعی نکنید همه را تحت تاثیر قرار دهید​

رمز موفقیت برای برگزاری یک مراسم ساده همین است. اگر می خواهید با برگزاری یک عروسی لاکچری دیگران را شگفت زده کنید باید به شما هشدار دهیم که با دردسر ها و هزینه های زیادی رو به رو می شوید. با اطمینان می توان گفت که این کار ارزشی ندارد.

حتما شما هم به یکی از عروسی های لاکچری رفته اید و می دانید که برگزار کردن همچین مراسمی چه هزینه های سنگینی دارد. این هزینه ها برای اول زندگی مشترک بسیار استرس زا خواهد بود.

دکوراسیون مراسم را ساده انجام دهید​

با مقداری گل آرایی و شمع آرایی می توانید محیط جشن تان را زیبا کنید.

تنقلات ساده

مراسم عروسی ساده و خلاقانه

برای پذیرایی از مهمان ها کمی شکلات و شیرینی کافی است.

سرگرمی های ساده​

برای سرگرم کردن مهمان ها از یک گروه موسیقی ارزان دعوت کنید.

یک مجری و مسئول هماهنگی داشته باشید​

منظور از مجری این نیست که یک متخصص حرفه ای را به کار گیرید. می توانید این مجری را از میان یکی از دوستان نزدیک خود انتخب کنید کسی که مورد اعتماد شماست و قدرت مدیریت مراسم شما را دارد. اگر شخص سومی برای رسیدگی به امور به شما کمک کند دیگر جای نگرانی برای شما باقی نمی ماند و می توانید با خیال راحت از جشن خود لذت ببرید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.