چگونه ناخن محکم داشته باشیم

چگونه ناخن محکم داشته باشیم

چگونه ناخن محکم داشته باشیم
چگونه ناخن های محکم و زیبا داشته باشیم

چگونه ناخن محکم داشته باشیم آیا ناخن های شما هم شکننده است؟ آیا از این وضعیت راضی نیستید؟ وقتی که ناخن های شما  بلند می شود زود می شکند؟ ما می خواهیم در این مقاله نکاتی را برای حفاظت ناخن ها در مقابل شکنندگی به شما بگوییم.

نکات محافظت از ناخن ها

از ناخن گیر تیز استفاده کنید

از ناخن گیر کند استفاده نکنید زیرا کندی ناخن گیر باعث می شود که ناخن شما ترک بخورد، بهتر است ابتدا با یک ناخن گیر تیز ناخن ها را به صورت مستطیلی بگیرید و بعد با یک سوهان گوشه های ناخن را گرد کنید تا دوام بیشتری داشته باشد.

چگونه ناخن محکم داشته باشیم
سعی کنید برای محافظت از ناخن ها از ناخن گیر تیز و مناسبی استفاده نمایید

دستان خود را بیش از حد خیس نگه ندارید

بعد از این که استحمام می ‌کنید یا به شنا می روید سعی کنید ناخن های خودتان را فوراً خشک کنید، زیرا رطوبت بجا مانده روی ناخن هایتان باعث به وجود آمدن قارچ بر روی ناخن می شود.

از ناخن هایتان استفاده ی نامناسب نکنید

سعی کنید ناخن های خودتان را روی هر سطحی نکشید و به ‌عنوان  در وا کن از آن استفاده نکنید؛  گاهی اوقات افراد به عنوان پیچ  گوشتی از ناخن های خودشان استفاده می کنند، بهتر است از ناخن هایتان مراقبت بیشتری بکنید.

چگونه ناخن محکم داشته باشیم
سعی کنید ناخن های خودتان را روی هر سطحی نکشید

ناخن های خود را نجوید و پوست اطراف آن ها را نکنید

اگر شما هم به دنبال پاسخ سوال چگونه ناخن محکم داشته باشیم هستید باید به شما بگوییم که عادت جویدن ناخن هایتان را از خودتان دور کنید و پوست اطراف ناخن هایتان را هم نکنید، زیرا پوست اطراف ناخن مثل تخت خوابی برای ناخن است اگر بیش از اندازه آن را جدا کنید به ناخن هایتان آسیب می رسد؛ همچنین این نکته را نیز در نظر بگیرید که این کار باعث به وجود آمدن بیماری های قارچی می شود.

همچنین بخوانید :
چگونه عشقی پایدار و سرزنده داشته باشیم

زمان انجام کارهای خانه از دستکش استفاده کنید

انجام کارهای خانه بخصوص شستشوی ظروف  و سرویس بهداشتی  باعث می شوند که ناخن های شما شکننده شوند؛ از مواد شوینده ی قوی استفاده نکنید، یکی دیگر از عوامل شکستن ناخن ها  آلودگی آن ها است سعی کنید برای انجام کارهای خانه از دستکش استفاده کنید.

چگونه ناخن محکم داشته باشیم
برای محافظت از ناخن ها از مواد شوینده استفاده نکنید و از دستکش در هنگام شست و شوی ظروف استفاده کنید

ناخن های خود را چرب کنید

ناخن های خودتان را از خشکی در بیاورید و همیشه آن ها را چرب کنید و اجازه دهید به اندازه مناسب رطوبت و چربی داشته باشند؛ روغن کرچک دارای ویتامین e  می باشد و بسیار برای ناخن هایتان مفید است، اما اگر می ‌خواهید استحکام ناخن هایتان بیشتر شود از روغن زیتون استفاده کنید.

از شیر و تخم مرغ آب پز استفاده کنید

از دیگر عناصر حیات  ناخن ها می توان به کلسیم  و روی اشاره کرد، سعی کنید برای استحکام بیشتر ناخن هایتان تخم مرغ  و شیر را در برنامه ی غذایی خودتان جا کنید؛ استفاده از این دو مورد باعث ‌می شود شکنندگی ناخن هایتان کم شود و لکه های سفیدی بر روی ناخن هایتان پدیدار شوند.

استون قاتل ناخن

چگونه ناخن محکم داشته باشیم خیلی ساده است از استون استفاده نکنید، استون ساختاری مولکولی دارد و باعث خشکی ناخن و همچنین پوست اطراف ناخن ها می شود؛ برای پاک کردن لاک ناخن از محلول هایی استفاده کنید که بر پایه استاتیت هستند.

اگر شما هم اطلاعاتی درباره استحکام هر چه بیشتر ناخن ها دارید می توانید نظرات خودتان را با ما و دیگر کاربران در پایین همین مطلب به اشتراک بگذارید از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید.

همچنین بخوانید :
جلوگیری از پیری پوست

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.