چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم

چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم

چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم

چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم
چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم

 در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم، بپردازیم.

 مردها دو نوع اسپرم دارند که دارای کروموزوم های جنسی  Xو Y می باشند، به طور کلی آقایان هستند که در تعیین جنسیت  تاثیر می گذارند، در صورتی اسپرمی که دارای کروموزوم جنسی y است با تخمک کروموزوم x که زن ها تولید می کنند ترکیب شود جنسیت جنین مذکر می شود، علاوه براین با لقاح یافتن اسپرم حاوی کروموزوم جنسی x با تخمک کروموزوم x جنسیت جنین را مونث می کند.

چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم
تاثیر کروموزم اسپرم مرد بر کروموزم تخمک زن

 از ویژگی های اسپرمی که دارای کروموزوم y می باشد نسبت به کروموزم جنسی x این است که کوچک هستند و مدت زمان ماندگاری آن‌ ها در محیط واژن چندین ساعت است به طور معمول بین ۱۵ تا ۱۸ ساعت می باشد علاوه براین کروموزوم جنسی x چندین روز حداکثر تا ۵ روز در این محیط حفظ می شود.

تخمک حاوی کروموزم x بین ۱۲ ساعت تا یک روز می تواند با اسپرم لقاح پیدا کند و بارور شود، بعد از این مدت زمان از بین می رود.

در محیط قلیایی هنگامی اسپرمی که دارای y است با تخمک x لقاح پیدا کند مدت زمان بیشتری زنده می ماند و سرعت آن زیاد می شود.

طبق ویژگی های زیر می توانید تعیین جنسیت جنین را مشخص کنید.

تعیین جنسیت طبق ویژگی های زیر

افزایش PH واژن:

همان طور که گفتیم اسپرم y در محیط قلیایی دیر تر از بین می رود، اگر زن در۱۴ روز دوره ماهانه ۲۸ روزه تخمک تولید کند PH بالایی دارد، اگر در این زمان لقاح صورت بگیرد احتمال خیلی زیادی وجود دارد که جنین پسر شود در حالی که در روز های دیگر به دلیل اینکه  PH پایین است احتمال دارد جنین دختر شود.

همچنین بخوانید :
زنان چه مردانی را بیشتر دوست دارند
چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم
تصویر میزان PH طبیعی ، اسیدی ، قلیایی

موقع آمیزش:

درصورتی که هنگام آمیزش تخمک تولید شود احتمال اینکه جنین پسر شود بسیار زیاد است چرا که در این هنگام ترشحاتی که  در  رحم خارج می شود قلیایی بالایی دارند و اسپرم y سریع تر حرکت می کند، در صورتی که در روز های دیگر لقاح انجام شود احتمال پسر دار شدن خیلی کم می شود.

تکنیک هایی که با استفاده از آن ها زمان تخمک گذاری دقیق

انجام می شود:

مشخص کردن درجه حرارت بدن:

پس از اینکه تخمک تولید شود پروژسترون ایجاد می شود به این معنا که اگر زن حامله شود از آن نگهداری می کند. درواقع پروژسترون باعث می شود درجه حرارت فرد بالا برود همچنین در صبح زود می توانید درجه حرارت بدن را اندازه گیری کنید زیرا یکی از تکنیک هایی است که افراد می توانند با کمک آن زمان تخمک گذاری را کنترل کنند.

طبق سیکل ماهانه دمای بدن افراد در صبح زود موقعی که از خواب بیدار نشده اند اندازه گیری می شود، درواقع الگوی تخمک گذاری طوری است که دمای بدن باید پیش از تخمک گذاری پایین ۳۶ درجه سانتی گراد باشد همچنین بعد از آن یعنی پس از ۱۵ روز قاعدگی باید درجه حرارت بدن به اندازه یک درجه بالا برود، به همین ترتیب در این نوسانات دما تخمک گذاری انجام می شود.

چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم
مشخص کردن جنسیت براساس درجه حرارت و زمان تخمک گذاری با کمک نمودار

افزایش یافتن ترشحات موکوس در رحم:

هنگام تخمک گذاری ترشحات موکوس زیاد می شود و خیلی چسبنده، رقیق و لغزنده می باشد.

ثبت تاریخ:

درصورتی که اولین روز قاعدگی را ثبت کنید و روز تخمک گذاری یعنی  ۱۴ روز سیکل ماهانه را مشخص کنید می توانید روز آن را تخمین بزنید.

همچنین بخوانید :
نکات زیبایی و جوان ماندن در 40 سالگی

استفاده از کیت پیش بینی کننده:

با استفاده از کیت پیش بینی کننده می توانید روز تخمک گذاری را کنترل کنید به طوری که اندازه هورمون LH را پیش از تخمک گذاری در ادرار افراد اندازه گیری می شود، در صورتی که میزان این هورمون زیاد باشد جواب آن مثبت است.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.