چگونه کودکان را بخندانیم

چگونه کودکان را بخندانیم

چگونه یک بچه را بخندانیم

چگونه کودکان را بخندانیم
چگونه کودکان را بخندانیم

دیدن خنده های کودک به ویژه برای والدینی که اولین بار این تجربه را کسب می ‌کنند، بسیار دلنشین و لذت بخش است.

خندیدن کودک به نوعی از شیرین ترین لحظه های زندگی والدین است، اما گاهی اوقات والدین نمی دانند که چگونه کودکان را بخندانند!

ما می‌ خواهیم در این مطلب درباره ی سوال چگونه یک بچه را بخندانیم صحبت کنیم تا شما و کودک دلبندتان شاد شوید، بنابراین تا پایان با ما همراه باشید.

راه های خنداندن کودکان

پاره کردن کاغذ

معمولاً کودکان از صدای پاره کردن کاغذ شاد می شوند و می خندند، اگر می خواهید صدای خنده ی کودک دل بندتان خانه ی شما را پر کند کاغذهای باطله ای که به آن ها احتیاجی ندارید جلوی او پاره کنید.

آینه

اگر می ‌خواهید شاهد لبخند های شیرین و دوست داشتنی فرزند خود باشید، کافی است او را جلوی آینه ببرید؛ او از دیدن کودکی دیگر بسیار ذوق زده و خوشحال خواهد شد و این هیجان را با لبخند زدن و بوسیدن آن کودک بروز می دهد.

چگونه کودکان را بخندانیم
راه دیگر خنداندن کودک بردن او جلوی آینه است

رقص مرغی

رقص مرغی یکی از بازی های مورد علاقه ی کودکان است که با آن غرق خنده می شوند، رقص مرغی بسیار ساده است شما می توانید صدای مرغ تولید کنید و مانند آن به شکم او نوک بزنید؛ این روش از ساده ترین کارهایی است که می توانید برای خندیدن کودکان از آن استفاده کنید.

ترکیب کلمات و شعر خواندن

کودک از صداهای مربوط و نامربوط و ایجاد صداهای جالب و خنده دار ذوق می کند، گاهی اوقات شعرهای کودکانه که آهنگین هستند مورد توجه کودک قرار می ‌گیرند.

همچنین بخوانید :
استرس بی پولی چیست

شما می‌ توانید صداها و کلمات مناسبی پیدا کنید که با آن کودک خودتان را شاد کنید، این تشخیص بر عهده ی شما است که کودک شما با چه کلماتی بیشتر واکنش نشان می دهد؛ اگر بتوانید چنین کلماتی را پیدا کنید با تکرار مداوم آن کودک را می خندانید.

چگونه کودکان را بخندانیم
کودک از صداهای مربوط و نامربوط و ایجاد صداهای جالب و خنده دار ذوق می کند

دیدن کودکان دیگر

چگونه یک بچه را بخندانیم این موضوع بسیار ساده است کودکان از دیدن یکدیگر لذت می برند و این مسئله باعث خنده ی آن ها می شود.

کودکان حتی گاهی اوقات با دیدن تصویر کودکی دیگر او را می بوسند، شما می توانید کتاب هایی را خریداری کنید که دارای عکس های جالبی برای کودکان است؛ آن ها با دیدن کودکانی که لبخندی به لب دارند شاد می شوند مطمئن باشید که این کار برای کودکان بسیار شیرین و جذاب است.

شنیدن موسیقی و آواز خواندن

بیشتر موسیقی هایی که افراد بزرگسال به آن گوش می‌دهند برای کودکان نیز جالب است، به نوعی بعضی از آهنگ ها بسیار برای کودکان دلنشین هستند به شکلی که با شنیدن این آهنگ ها کودک محو موسیقی می شود و شروع به خندیدن و دست و پا زدن می کند؛ حتی آواز خواندن نیز یکی از کارهایی است که کودکان بسیار آن را دوست دارند.

بسیاری از کودکان با شنیدن موسیقی شاد می شوند

سایه بازی

کودکان از دیدن سایه ها خوشحال می شوند، اگر کودک شما جزو آن دسته از کودکانی است که از این کار لذت می برد، شما می توانید با ایجاد سایه های مختلف او را غرق در خنده کنید.

تعویض پوشک

کودکان از کارهای ساده ای مثل تعویض پوشک نیز به خنده می ‌افتند، اما برخی از کودکان این روند را به روندی شاد و سخت برای والدینشان تبدیل می کنند؛ آن ها با شیطنت و خندیدن و دست و پا زدن مانع از تعویض پوشک شان می ‌شوند.

همچنین بخوانید :
نحوه اصلاح نقطه ضعف

پرواز در اتاق

چگونه یک بچه را بخندانیم در پاسخ به این سوال این  را بدانید که کودکان از در ارتفاع قرار گرفتن بسیار شاد می شوند.

می توانید برای این کار کودک را روی دست های خودتان بگیرید و بالا ببرید و هم چون هواپیما و یا چرخ و فلک  او را بچرخانید با این کار صدای خنده ی او تمام فضای خانه ی شما را پر خواهد کرد.

با این عمل هم کودکتان و هم شما از این کار لذت می برید، اما این کار انرژی زیادی را از پدر مادر نیز می گیرد، سعی کنید در هنگام انجام این کار برای او آواز هم بخوانید؛ مطمئن باشید که شادی او دو برابر قبل خواهد شد.

بازی پروازی راه دیگر خنداندن کودکان است

قلقلک دادن شکم

معمولاً شکم کودکان بسیار حساس است بازی با شکم آن ها باعث خندیدن کودک می شود، این کار برای کودکان بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است و آن ها را در شادی غرق می کند.

روش های مختلفی برای خنداندن کودکان در سراسر دنیا وجود دارد، ما در این مقاله سعی کردیم راحت ترین آن ها را با شما در میان بگذاریم.

اگر شما هم نظر و یا پیشنهادی در خصوص چگونه یک بچه را بخندانیم دارید، می توانید زیر همین مطلب آن را با ما و سایر کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
همچنین بخوانید :
تفاوت سنی در ازدواج
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.