طرز تهیه قهوه ترک

طرز تهیه قهوه ترک

طرز تهیه قهوه ترک

طرز تهیه قهوه ترک
طرز تهیه قهوه ترک

 کسانی که به قهوه علاقه بسیار زیادی دارند لازم است طرز تهیه قهوه ترک را به طور دقیق یاد بگیرند.

 به دلایل بسیار مختلفی از جمله موارد زیر لازم است طرز تهیه قهوه ترک را یاد بگیرید؛

دلایلی که نیاز است طرز تهیه قهوه ترک را یاد بگیرید

 یکی از دلایلی که باعث می شود طرز تهیه قهوه ترک اصیل را آموزش ببینیم این است که  خستگی ناشی از کار را برطرف می کند، بنابراین همه کسانی که در محل کارشان به مدت طولانی مشغول به کار هستند باید برای انرژی داشتن به ادامه کار قهوه میل کنند.

 یکی دیگر از دلایل آن درست کردن صحیح قهوه ترک است، برای این کار باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید تا بتوانید نتیجه مطلوب را بگیرید، بوی قهوه هر کسی را به خودش جذب می کند حتی با عطر های مارک هم رقابت می کند.

قهوه ترک باعث آرامش می شود، بنابراین  کسانی که استرس و اضطراب دارند یا از چیزی ناراحت هستند بهتر است قهوه ترک میل کنند، این امر باعث خونسردی و آرامش آن ها می ‌شود.

 در سنت ترکیه قهوه ترک را با کسانی میل می کنند که به او اهمیت خیلی زیادی می دهند مانند: اعضای خانواده، دوست صمیمی و آشنایان.

قهوه ترک باعث کاهش استرس و افزایش آرامش میشود

 اگر بد خواب شده اید و به راحتی نمی توانید بخوابید بهتر است قبل از خواب یک فنجان قهوه ترک بنوشید تا خواب راحتی داشته باشید.

 به طور کلی قهوه ترک دو مزیت بسیار مهم دارد؛ یکی اینکه باعث تقویت آرامش می شود و دیگری روابط اجتماعی را تقویت می بخشد، هنگامی که  با همکار تازه وارد خود به بیرون می روید و در کافه قهوه میل می کنید خود به خود فضای صمیمی بین شما ایجاد می شود.

همچنین بخوانید :
تعبیرخواب لباس سفید حضرت یوسف

طرز تهیه قهوه ترک؛

 طرز تهیه قهوه ترک بسیار مهم است و همانطور که گفتیم باید با صبر و حوصله زیادی درست شود، از جمله راه و روش درست کردن آن به سبک استانبول به صورت زیر است؛

 ابتدا باید وسایلی که به آن نیاز دارید را فراهم کنید، وسایل مورد نیاز یک ایبریک یا جزوه می باشد،  ایبریک یا جزوه هر دو یک نوع قهوه جوش هستند ولی اندکی تفاوت در آن ها وجود دارد مثلأ ایبریک  نوعی قوری قهوه جوش می باشد و شکل آن طوری است که در قسمت زیر آن پهن و ابتدای آن باریک می باشد، این نوع قهوه جوش از جنس مس است و دارای یک دسته چوبی می باشد.

..

 ایبریک دارای ابعاد بسیار مختلفی است، در صورتی که مهمان زیاد دارید بهتر است سایز بزرگ آن را تهیه کنید، سعی کنید از قهوه جوش هایی که جنس آلومینیومی دارند استفاده نکنید، در مرحله دوم باید آب لازم را تهیه کنید.

طرز تهیه قهوه ترک
ایبریک دارای ابعاد بسیار مختلفی است، در صورتی که مهمان زیاد دارید بهتر است سایز بزرگ آن را تهیه کنید

 بهتر است آبی که برای جوشاندن قهوه استفاده می‌ کنید تمیز باشد و از فیلتر آن را عبور داده باشید، در صورتی که تمایل به غلیظ شدن قهوه دارید بهتر است از شیر استفاده کنید، علاوه بر این شیر رنگ قهوه را کرمی می کند، حتی شما می توانید آب و شیر را با هم مخلوط کنید  به هر حال این امر سلیقه ای می باشد.

 سپس باید قهوه انتخاب کنید، سعی کنید از قهوه ای استفاده کنید که اصل باشد و ترکیبات خارجی در آن استفاده نشده باشد.

 قهوه هایی که بو داده هستند و  رنگ تیره تری نسبت به سایر قهوه ها دارند مناسب تر و خوش طعم تر هستند، با استفاده از دستگاه های آسیاب می توانید قهوه را پودر کنید، برخی از افراد قهوه را به همراه دارچین میل می کنند و برخی دیگر  هنگامی که قهوه دم میکشد مقداری شکر به آن اضافه می کنند، به هر حال این کار ها در نتیجه آن هیچ گونه خللی وارد نمی کند.

همچنین بخوانید :
بهترین روش درس خواندن چیست

بهتر است از گازهای شعله ای یا گازهای الکتریکی که منابع حرارتی بسیار خوبی هستند استفاده کنید.

آماده کردن قهوه ترک؛

طرز تهیه قهوه ترک طوری است که برای هر فنجان باید یک قاشق چای خوری لبریز از قهوه آماده کنید، آبی که روی قهوه داخل قهوه جوش می ریزید باید سرد و تمیز باشد،  فراموش نکنید که کمی از سر قهوه جوش باید خالی باشد چراکه با اضافه کردن شکر به آن ممکن است سر ریز شود.

 برای هر دو قاشق چای خوری قهوه که استفاده کرده اید باید به ازای آن یک قاشق چای خوری شکر اضافه کنید، اگر نمی خواهید از شکر استفاده کنید بهتر است یک عدد قند طبی را جایگزین آن کنید.

طرز تهیه قهوه ترک
آبی که روی قهوه داخل قهوه جوش می ریزید باید سرد و تمیز باشد

 قهوه ترک اصل با انواع چاشنی ها مثل: هل، دارچین و … سرو می شود، بنابراین بهتر است این چاشنی ها را فراموش نکنید.

هنگام اضافه کردن چاشنی ها باید به میزان آن توجه کنید  بهتر است یک دوم قاشق چای خوری از آن ها مورد استفاده قرار بگیرد، در غیر این صورت طعم اصلی آن از بین می رود.

مراحل دم کشیدن؛

 هنگامی که قهوه شما روی منبع حرارتی است باید مراقب آن باشید، حرارت آن را کم کنید تا موادی که داخل آن ریخته اید کاملأ حل شود.

 اگر قهوه درحال کف کردن است باید آن را از روی گاز بردارید تا ته نشین شود و مجدد آن را روی گاز بگذارید، در این مرحله می توانید کف آن را برای سرو کردن قهوه استفاده کنید، بعد از اینکه سه بار این کار را انجام دادید می توانید قهوه را سرو کنید، در صورتی که دوست دارید قهوه تان غلیظ شود باید در مرحله سوم آن را هم بزنید و مدت بیشتری آن را روی حرارت بگذارید.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب بوسیدن مرده حضرت یوسف

انتخاب فنجان؛

 زیبایی فنجان قهوه ترک خیلی مهم است، بنابراین فنجان های بسیار زیبا و شیکی را برای سرو آن انتخاب کنید، قهوه را باید طوری داخل فنجان بریزید که پر نشود.

نکته

 بهتر است سطح قهوه داخل فنجان را با کفی که در مرحله دوم کنار گذاشتید پر کنید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.