چگونه یخچال را تعمیر کنیم

چگونه یخچال را تعمیر کنیم

چگونه یخچال را تعمیر کنیم

چگونه یخچال را تعمیر کنیم
چگونه یخچال را تعمیر کنیم

قطعا اطلاع دارید که حرفه ی یخچال سازی حرفه ای تخصصی می باشد، اما بعضی از علت های شایع خرابی یخچال ها به گونه ای می باشند که با کمی دقت خودمان نیز می توانیم  در خانه برطرفشان کنیم؛ برای این که بدانید نحوه ی برطرف کردن این عیوب چگونه هستند با ما تا آخر مقاله ی چگونه یخچال را تعمیر کنیم همراهی نمایید.

مهم و کلیدی بودن یخچال ها در زندگی روزمره انسان ها

از جمله ی کلیدی ترین وسایلی که در همه ی منازل هم اکنون یافت می شود قطعا می توان یخچال فریزرها را نام برد؛ به کاربرد یخچال فریزرها که قطعا آگاه هستید و اشراف دارید نگهداری کردن از مواد غذایی ، نگهداری از آب ، نان و همچنین نوشیدنی های دیگر و صد البته نگهداری کردن از سبزیجات فریزری از دیگر مزایای استفاده از این وسیله ی پر کاربرد و حساس در منازل ما می باشد.

از آن جایی که سالم بودن یخچال ها با توجه کاربرد هایشان مهم و بسیار حیاتی می باشد آشنایی به عملکرد آن ها و سیستم آن ها تا حدود بسیار زیادی مهم می باشد، چون وسیله ای بسیار مهم می باشد و نقش زیادی در به ارمغان آوردن رفاه و راحتی در منازل را ایفا می کند.

چگونه یخچال را تعمیر کنیم
از جمله ی کلیدی ترین وسایلی که در همه ی منازل هم اکنون یافت می شود قطعا می توان یخچال فریزرها را نام برد

برای همه ی مشکلات یخچال ها نیاز به تعمیرکار نیست

توجه داشته باشید که برای همه ی مشکلات  و خرابی های یخچال ها، نیازی به استفاده کردن از یخچال ساز و تعمیر کار ماهر و حرفه ای نمی باشد؛ با اندکی دانش عمومی در این زمینه خودمان می توانیم آن عیب های ساده و مختصر را برطرف نماییم.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب کله پاچه حضرت یوسف

با توجه به توضیحات بالا در این جا قصد داریم به سه نوع عیوب شایع اکثریت یخچال ها بپردازیم و در این زمینه شما را جهت برطرف نمودن این عیوب یاری نماییم.

سه نوع از عیوب شایع اکثریت یخچال ها

1. عیب پرمصرف بودن یخچال ها

آیا می دانستید که از پرمصرف ترین وسیله ها در منازل، یخچال فریزرها را می توان در صدر آن ها نام برد؛ در ادامه ی بحث چگونه یخچال را تعمیر کنیم باید بیان کنیم آیا می دانستید که یخچال ها حسابی توان خالی کردن جیب ما را دارند؛ یخچال ها با مصرف بسیار زیاد برق هزینه های ما را بسیار افزایش می دهند.

از پرمصرف ترین وسیله ها در منازل، یخچال فریزرها را می توان در صدر آن ها نام برد

آیا علت پر مصرف بودن یخچال ها را می دانید؟

در پاسخ به این سوال می شود بیان نمود که علت آن خاک گرفتن کندانسور پشت یخچال می باشد؛  در صورتی که در مناطق غبارآلود زندگی می کنید و یا حیوانات خانگی زیادی دارید این عیب در یخچال منزل تان شایع تر خواهد بود.

اما راه حل جهت برطرف کردن این مشکل چیست؟

پیشنهاد ما این است که در ابتدا برق یخچال خود را قطع کنید، سپس می توانید کندانسوری را که در عموم یخچال ها در پایین آن ها تعبیه شده است را تمیز نمایید؛ جهت دسترسی به کندانسور یخچال فقط لازم می باشد توری آن را با بیرون آوردن گیره ها (پیچ ها) بردارید.

در صورتی که کثیفی کندانسور زیاد بود نیز می توانید با برس آن را تمیز کنید اما هنگامی که آلودگی آن کم و جزیی بود می توانید با استفاده از جارو برقی کندانسور را تمیز کنید سپس توری را در سر جایش قرار بدهید و یخچال تان را روشن نمایید.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب سوسک حضرت یوسف

اما علت دوم مصرف انرژی بالا در یخچال ها چیست؟

در ادامه ی مطلب چگونه یخچال را تعمیر کنیم لازم به ذکر می باشد که بگوییم بعضی از افراد متاسفانه دمای یخچال را در دمایی بسیار پایین تر از میزان مورد نیاز تنظیم می کنند، که همین مورد سبب افزایش مصرف انرژی و همچنین فاسد شدن و یخ زدگی مواد غذایی نیز می شود. (این مورد شباهت هایی به کولر خودروها نیز دارد، زمانی که شما در تابستان ها از کولر ماشین خود استفاده می کنید خودروی شما برای افزایش انرژی سرمایشی مورد نیاز لازم است که سوخت زیادی مصرف نماید بنابراین از موتور خودروی کمک زیادی می گیرد که همین مورد سبب افزایش مصرف سوخت خودرو می شود.)

چگونه یخچال را تعمیر کنیم
یکی دیگر از موارد پر مصرف بودن یخچال ها تنظیم کردن آن ها در دمایی پایین تر از حد استاندارد می باشد

این مشکل چگونه قابل حل کردن می باشد؟

برای حل نمودن این مشکل یک دماسنج را درون یک بطری آب قرار دهید و در طبقه ی وسط یخچال بگذارید؛ در فاصله های معینی دما را تغییر دهید تا به میزان مورد نیاز و استاندارد برسد. (دمای یخچال ها را معمولا در دمای بین 8/2 تا 4/4 درجه سلسیوس تنظیم می کنند) در صورتی که باز هم مشکل برطرف نشد با فردی ماهر مشورت نمایید کندانسور، فن و ترموستات می توانند علت باقی ماندن این مشکل باشند.

2. مشکل چکه کردن آب از پایین یخچال

یکی از علامت های خیلی بد در یخچال ها، چکه کردن آب از پایین یخچال می باشد اما خودتان را نگران نکنید که این مشکل نیز راه حل هایی ساده دارد.

علت چکه کردن آب از پایین یخچال چیست؟

از دیگر نکاتی که بایستی در بحث چگونه یخچال را تعمیر کنیم این می باشد که از مهمترین دلایل ایجاد مشکل چکه کردن آب، مسدود شدن زهکش یخ زدایی یخچال می باشد؛ علت پر شدن و مسدود شدن شیلنگ زهکش نیز، تجمع مواد غذایی و گرد و غبار درون آن می باشد که باعث چکه کردن آب می شود.

همچنین بخوانید :
علت خیانت مردان متاهل
از مهمترین دلایل ایجاد مشکل چکه کردن آب، مسدود شدن زهکش یخ زدایی یخچال می باشد

اما این مشکل چگونه قابل برطرف نمودن می باشد؟

برای رفع کردن این مشکل نیاز می باشد که به وسیله ی آب گرم به زهکش درون فریزر ضربه بزنید، یا از قیف کوچکی (بادکشی) برای این منظور استفاده نمایید؛ همچنین با چوب لباسی بازشده و سیم لوله باز کن هم می توانید چنین کاری را انجام بدهید؛ در صورتی که باز هم مشکل برطرف نشد می توانید به روش دستی گرد و غباری که باعث بسته نشدن شیر یک طرفه که در قسمت انتهایی شیلنگ زهکش می باشد را پاک کنید که می تواند باعث حل شدن این مشکل شود.

همچنین می توانید شیلنگ زهکش را که در قسمت پنل پشتی یخچال قرار دارد را پیدا کنید؛ وظیفه ی شیلنگ زهکش یخچال به نظر شما چیست؟ پاسخ: تنظیم رطوبت و جلوگیری از ورود گرد و غبار، به وسیله ی واشری که به شیلنگ زهکش متصل می باشد؛ شیر زهکش را نیز می توانید به وسیله ی آب داغ و صابون بشورید و در جای خود ببندید.

علت دوم مشکل چکه کردن آب از یخچال

برای دانستن این که چگونه یخچال را تعمیر کنیم  نیاز است بدانید که دلیل دیگر چکه کردن آب یخ زدگی منبع آب می باشد، این مورد بر روی جریان کندی آب نیز اثر می گذارد و بر روی تولید یخ نیز تاثیرگذار می باشد.

دلیل دیگر چکه کردن آب یخ زدگی منبع آب می باشد

راه حل برطرف نمودن این مشکل چگونه است؟

برای حل این مشکل نیز می توانید به محض خاموش نمودن یخچال ، شیر قطع و وصل را پیدا کنید؛ در صورتی که کاملا مطمئن شدید شیر اطمینان بسته است ازنظر پیچ خوردگی و گرفتگی در لوله ی پلاستیکی  و چکه کردن و هرگونه عیوب دیگری آن را برسی کنید  در صورتی که عیوب  ذکر شده را دارا بود آن را تعویض نمایید.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب رعد و برق حضرت یوسف

اما در صورتی که مشاهده نمودید قسمتی مسدود شده است با خاموش کردن یخچال به مدت 2 ساعت، این مشکل را نیز می توانید برطرف نمایید؛ درصورت حل نشدن این مسئله در انتها  نیز می توانید با تعمیر کاری ماهر مشورت نمایید.

3. عیب جمع شدن یخ در فریزر

برای تجمع یخ در فریزر علل مختلفی بیان شده است که ساده هم می باشند که ما در این جا جهت استفاده ی شما به آن ها نیز اشاره خواهیم کرد.

علت یخ زدگی در فریزر

در صورتی که به هر دلیلی فراموش کنید یا به هر علتی درب فریزر را به مدتی طولانی بازبگذارید باعث افزایش سطح  رطوبت و یخ زدگی در آن می شوید. 

راه حل برطرف نمودن مشکل یخ زدگی در فریزر

از دیگر پاسخ های سوال چگونه یخچال را تعمیر کنیم این مورد می باشد که برای برطرف نمودن مشکل یخ زدگی فریزر، بایستی از نظر بسته شدن درب یخچال بصورت خودکار اطمینان حاصل نمایید؛ یا درب یخچال را به موقع ببندید، همچنین در مواردی که مشکل هنوز هم پابرجا بود تایمر یخ زدایی یخچال را باید چک کنید چون که ممکن است خراب شده باشد.

چگونه یخچال را تعمیر کنیم
برای برطرف نمودن مشکل یخ زدگی فریزر، بایستی از نظر بسته شدن درب یخچال بصورت خودکار اطمینان حاصل نمایید

علت دیگر یخ زدگی فریزر

علت دیگر یخ زدگی فریزر، آهنربا های نواری کنار درب یخچال می باشند که می توانند باعث ایجاد چنین عیبی شوند.

طریقه ی برطرف نمودن این مشکل چگونه می باشد؟

با استفاده از آب گرم و صابون می توانید آهنرباهای های نواری را تمیز نمایید  و همچنین با حوله آهنربا و اطراف آن را خشک کنید و درب یخچال را ببندید؛  در صورتی که این روش نیز کار ساز نشد می توانید یخچال را خاموش نمایید و مواد فاسد شدنی آن را بیرون بیاورید، با جداسازی واشر و باز نمودن تمامی پیچ ها نوار جدید را در سر جای خود قرار دهید و پیچ ها را ببندید.

همچنین بخوانید :
ویژگی های افراد باهوش

در انتها نیز می توانید  مواد غذایی مختلف را در فریزر قرار دهید و یخچال را روشن نمایید.

در پایان این مقاله در صورتی که تجربیاتی در رفع مشکلات یخچال ها دارید یا هر گونه نظراتی در این رابطه دارید جهت استفاده ی ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه در زیر همین مقاله ارسال بفرمایید ممنون.  

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.