چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم

چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم

چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم

چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم

در زندگی روزمره افراد به دلیل زمینه ها و نیازهای شخصی معمولاً درگیری هایی به وجود می آید؛ گاهی اوقات انتخاب های آگاهانه افراد باعث دلخوری دیگران می شود.

برای رسیدن به اهداف خود دقت داشته باشید تا بتوانید اطرافیان خود را نیز راضی نگه دارید؛ البته باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که شما نمی توانید همه افراد را از خود راضی کنید ؛ اما می توانید با آن ها همکاری کنید که درگیری ‌ها و مشکلات را به حداقل برسانید.

حل کردن مشکلات همیشه خوشایند و لذت بخش است و می تواند پایه های دوستی را قوی تر کند.

ما در این مقاله می‌ خواهیم به سوال ” چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم ” پاسخ دهیم؛ اگر برای شما هم زندگی سخت شده و تحمل دیگران را ندارید؛ به شما توصیه می‌ کنیم که تا پایان ما را همراهی کنید.

چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم

1. صادق باشید

در سال‌ های ابتدایی زندگی والدین به کودکان آموزش می دهند که دروغ کار بدی است و نباید در طول زندگی به دیگران دروغ بگویند. باید این را بدانید که با بزرگ شدن و بالا رفتن سن گفتن حقیقت  برای همه در دنیا سخت تر می شود.

بسیاری از افراد در جامعه فکر می کنند که فردی صادق هستند و تا زمانی که مجبور نباشند و یا برای جلوگیری از مشکلات احتمالی دروغ نمی گویند. گاهی اوقات هم این افراد می‌ توانند برای همکاران و دوستان خود دردسرساز شوند.

البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که هر چیزی را برای هر کسی تعریف نکنید. باید بدانید که بیشتر مواقع راستگویی مشکلات را حل می کند؛ افرادی که با دیگران صادق هستند از احترام بیشتری نسبت به سایرین برخوردارند.

همچنین بخوانید :
با نوجوان خشمگین مان چه کنیم
یکی از راه های مناسب برای کنار آمدن با دیگران صداقت داشتن در زندگی است

چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم :: 2.کنجکاوی کنید

” چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم ” با پرسش های مداوم شما می توانید منظور و نیت دیگران را بفهمید تا به یک درک کامل در رابطه با آن ها برسید.

هیچ چیز بدتر از این نیست که افراد به دلیل خجالتی بودن و پرسیدن سوال راهی طولانی و بی فایده را برای رسیدن به پاسخ طی کنند و یا این که بدون پیدا کردن نتیجه  موضوع را فراموش کنند.

بهتر است احساس کنجکاوی را در خود زنده کنید و درباره چیزهایی که نمی دانید از دیگران سوال کنید؛ به گونه ای برخورد کنید که برای شنیدن پاسخ  دیگران اشتیاق دارید.

چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم :: 3.عدالت داشته باشید

بر اساس تحقیقات و نتایج به دست آمده بسیاری از افراد در دنیا در دانشگاه ها تقلب می کنند؛ اما به این معنی است که افراد معمولا مردمی زندگی می کنند که بازی عادلانه اعتقادی برای خود ندارند.

شاید بسیاری از افراد در این موضوع موفق شده باشند و کسی مچ  آن ها را نگرفته باشد؛ اما آن ها تنها با یک لغزش می ‌توانند به اعتماد دیگران خدشه وارد کنند.

برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت ابتدا باید عدالت را در رفتار و کردار خود پیاده کنید و به هیچ عنوان برای رسیدن زود هنگام به مقاصد از میانبرهای ناخوشایند استفاده نکنند.

هر کسی می داند مسیر درست در کجا قرار دارد و فرد برای رسیدن به موفقیت ملزم است که آن راه را طی کند.

چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم :: 4.انعطاف پذیر باشید

” چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم ”  برای مثال باید بدانید که معمولا افرادی که کینه توز هستند تنها خود را آزار می دهند. اشخاصی که به کارهای کوچک و اشتباه دیگران واکنش تند و سخت انجام می‌ دهند؛ معمولاً در زندگی شخصی خود آرامش را تجربه نخواهند کرد.

همچنین بخوانید :
چگونه زندگی شادی داشته باشیم

ابتدا باید یاد بگیرید که ذهن خود را درگیر مسائل بی ارزش نکنید؛ نادیده گرفتن اشتباهات دیگران ساده لوحی نیست. نفرت از دیگران تنها وقت شما را تلف می ‌کند مطمئن باشید که می ‌توانید با حل کردن مشکلی یادگیری خود را برای انجام کارها بیشتر آماده کنید.

داشتن شخصیت منعطف در زندگی یکی از خصوصیاتی است که باعث می شود تحمل افراد بالاتر برود

5. بردباری را یاد بگیرید

هیچ کس در دنیا کامل نیست، افراد باید سعی کنند که ویژگی بردباری را در خود افزایش دهند و به دیگران و خواسته های آن ها احترام بگذارند. اگر طرح و برنامه ‌ای دارید به شما توصیه می‌ کنیم که از افراد با خصوصیت های مختلفی استفاده کنید.

هر کسی که در کار مورد نظر شما خبره است می تواند شما را برای رسیدن به موفقیت کمک کنند. هیچکس ملزم نیست که با همه دوست باشد، اما جلوگیری از درگیری می ‌تواند در آرامش آن ها بسیار موثر باشد، سعی کنید به دلیل مسائلی که ارزش چندانی ندارد برنامه های خود را کنسل نکنید.

6. دست از سعی کردن نکشید

” چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم ” افرادی که سن کمتری دارند، معمولاً ریسک پذیری،  قدرت درک و مقاومت در برابر مشکلات در آن ها بالاتر است.

اگر به رفتار کودکان توجه کرده باشید زمانی که به زمین می خورند، دوباره بلند شده و به عقب بر می گردند  و بازی را از اول شروع می‌ کنند؛ اما با اضافه شدن سن افراد بهتر می ‌توانند از نو شروع کنند.

پذیرش شکست در افرادی که سن بالایی دارند بسیار کمتر از افراد جوان است ؛ بنابراین اگر می خواهید در زندگی موفق باشید به هدف های خود برسید انعطاف داشته و دست از تلاش کردن ندارید.

همچنین بخوانید :
نکات مهم در مدیریت زمان

سعی کنید در برابر وسوسه ها مقاومت کنید اگر شکست خوردید دوباره بلند شوید و راه را مجددا ادامه دهید.

چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم
داشتن شخصیت پر تلاش به همراه انعطاف پذیری در شخصیت عامل دیگری برای افزایش قدرت تحمل شما است

چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم :: 7.عذرخواهی کنید

زمانی که سن افراد کم است به دلیل پشتیبانی پدر و مادر عذرخواهی کردن امری دشوار می شود، حتی گاهی اوقات زمانی که بزرگسالان سعی در متقاعد کردن آن ها برای عذرخواهی داشتند اوضاع بدتر می شد؛ اما اگر بتوانید عذرخواهی صادقانه داشته باشید می توانید راهی طولانی را به راحتی طی کنید.

اگر دچار یک خطا و اشتباه شدید؛ عذرخواهی کنید. این عمل قدرتمندانه شخصیت افراد را می سازد؛ اگر قصد عذرخواهی کردن از دیگران را دارید به هیچ عنوان از تماس گرفتن و ایمیل استفاده نکنید؛ بهتر از این کار را  رو در رو انجام دهید؛ مطمئن باشید که تاثیر ان بیشتر از روش‌های دیگر است.

ما در این مقاله سعی کردیم به سوال  ” چگونه رفتار دیگران را تحمل کنیم ” پاسخ دهیم؛ اگر شما هم نظر؛ پیشنهاد و یا تجربه ای درباره این موضوع دارید می ‌توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.