نکات مهم شوهرداری

نکات مهم شوهرداری

نکات مهم شوهرداری

نکات مهم شوهرداری
نکات مهم شوهرداری

شرایط زندگی مشترک گونه جدیدی از روابط زن و شوهر را به وجود آورده است و فرهنگ سنتی و مدرن کنار هم یک راه جدید باز کرده است.قبل از به وجود آمدن سوء تفاهم ابتکار عمل را به دست بگیرید ما یک سری از نکات مهم شوهرداری را برای شما می گوییم با ما همراه باشید.

موارد مهم شوهر داری

1. همسر خود را همه جوره بپذیرید

بهتر است همسر خود را از همه نظر بپذیرید و اطلاعات خود را درباره دنیای مردها بالاتر ببرید.

2. همسر خود را مسئول همه چیز ندانید

همسر شما یک چیزی نیست که او را مسئول هر کاری بدانید باید به مردها و شخصیت آن ها احترام بگذارید.

3. ویژگی های خوب او را تشویق کنید

هر مردی ویژگی خاص خود را دارد ویژگی های خوب او را مورد تشویق قرار دهید و به آن توجه خاص داشته باشید.

4. همسر خود را درک کنید

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که همسر خود را درک کنید تا اوهم با شما صادق باشد برای طرز فکر و احساس او ارزش قائل شوید اگر می خواهید تمام حرف هایش را به شما بگوید وقتی که حرفی می زند که باب دل شما نیست واکنش تند نشان ندهید زیرا باعث می‌شود دیگر به شما اعتماد نکند و با شما روراست نباشد.

همسر خود را درک کنید تا اوهم با شما صادق باشد برای طرز فکر و احساس ارزش قائل شوید

5. او را قضاوت نکنید

 گاهی اوقات مردها هم درد و دل می کنند و راز دل خودشان را با همسرشان میگویند بهتر است او را قضاوت نکنید و به خاطر احساسات و اسراری که در دل دارد او را سرزنش نکنید.

6. زیاد از حد انتقاد نکنید

 انتقاد بیش از اندازه از همسر باعث فاصله بین شما و همسرتان می شود.

7. هر مردی به شیوه خود احساسش را بروز می دهد

مردها برای درک کردن و نشان دادن صمیمیت و احساس شان با خانم ها متفاوت اند و به شیوه خود عمل می کنند به شما توصیه می کنیم که او را به عدم صمیمیت یا درک نکردن متهم نکنید.

8. نیاز های واقعی همسر تان را بشناسید

مردها به طور معمول از نیازهای خود سخن نمی گویند و وظیفه شما این است که نیازهای واقعی او را بشناسید برای این کار باید زمان مناسبی انتخاب کنید و سوالاتی را با لحن ملایم درباره نیازهای او بپرسید تا دیدگاه خود را نسبت به شما و زندگی و نیازهای خود بگوید.

مردها به طور معمول از نیازهای خود سخن نمی گویند و وظیفه شما این است که نیازهای واقعی او را بشناسید

9. به حرف هایش به دقت گوش کنید

به حرف هایی که می زند به دقت گوش کنید به او توجه نشان دهید زیرا عدم توجه باعث می شود او فکر کند که شما به او علاقه ای ندارید.

10. در هنگام جلب توجه از او انتقاد نکنید

 از نکات مهم شوهرداری می‌توان به این موضوع اشاره کرد که وقتی که برای جلب محبت شما کاری می کند او را مورد انتقاد قرار ندهید زیرا باعث می شود که او فکر کند که رفتار هایش برای شما جالب نیست و باعث فاصله می شود.

11. برای مناسبت ها کادوی مورد علاقه اش را بگیرید

برای مناسبت ها از کادو های مورد علاقه او استفاده کنید قبل از اینکه چیزی تهیه کنید غیرمستقیم علایقش را بپرسید.

12. برای محبت کردن بیش از حد اصرار نکنید

 برای محبت کردن همسر تان زیاد اصرار نداشته باشید مخصوصاً این نکته را در زمانی که او حال مساعدی ندارد و عصبانی است بسیار رعایت کنید در بعضی مواقع او شرایط مناسبی برای ابراز علاقه کردن و محبت به شما را ندارد و اصرار کردن شما باعث عصبانی تر شدن او می شود.

13. سعی کنید حساس و شکننده نباشید

معمولاً مردها از زن هایی که حساس و شکننده اند خوششان نمی‌آید آن ها ترجیح می‌دهند که یک زن قوی و با اعتماد به نفس در کنارشان باشد اگر حساس و شکننده باشید مرد ها فکر می کنند که طاقت هیچ چیزی را ندارید و ضعیف هستید و در رفتارش با شما احتیاط می کند زیرا می ترسد که شما ناراحت شوید و از صحبت کردن با شما دوری می کند و همین امر نیز بر روی رفتار و اعصاب شما تاثیر مستقیم می‌گذارد بهتر است آن ها را از قوی بودن خود مطمئن کنید تا زندگی خوبی داشته باشید.

14. جایگاه زنانه خود را حفظ کنید

نکته مهم دیگر که باید حتماً به آن توجه خاص داشته باشید این است که جایگاه خود را به عنوان زن و همسر مردتان حفظ کنید زنی که زیاد از خود گذشتگی می کند باعث می شود که از نظر روحی خود را بخشنده تر ببیند و همین امر باعث می شود که دید شما نسبت به همسرتان عوض شود و فکر کنید که او مردی خودخواه است و برای زندگی تان به اندازه کافی از خودگذشتگی نشان نمی دهد زن ‌ها باید هویت خود را حفظ کنند؛  مردها زنی را دوست دارند که مستقل و قوی است تا همیشه در کنار این زن بمانند.

برای زندگی تان به اندازه کافی از خودگذشتگی نشان می دهد زن ‌ها باید هویت خود را حفظ کنند

15. عزت نفس خود را خودتان تقویت کنید

 اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که عزت نفس پایینی دارید و خود به این موضوع واقف شده‌اید بهتر است خودتان مشکلتان را حل کنید و از همسر شما در این باره کمکی نخواهید، زیرا این فقط مشکل شماست بهتر است خودتان تلاش کنید که روی افکار خود مسلط شوید.

16. در مواقع حساس و خاص از نظر احساسی فاصله خود را با

همسر تان حفظ کنید

یکی دیگر از نکات مهم شوهرداری این است که زمانی که همسر شما از یک مشکل ناراحت است و فشاری عصبی را تحمل می کند سعی کنید در این مواقع از نظر احساسی اصلاً به او نزدیک نشوید زیرا فقط عصبانی تر می شود و باعث می شود که از شما دوری کند پس بهتر است به او فشار نیاورید وقتی که مشکلش حل شود و فشار عصبی اش برطرف شد خود به خود به سمت شما می آید.

17. توقع بی جا از همسر خود نداشته باشید

توقع بی جا داشتن از همسر،  اصلاً درست نیست بهتر است در زندگی زناشویی خود شما هم برای خوشبختی تان تلاش کنید و و تمام بار زندگی و رسیدن به خوشبختی را بر عهده همسر خود نگذارید زیرا اگر تمام بار زندگی بر دوش همسرشما باشد به مرور زمان فرسوده می شود .

18. او را درک کنید و متهم نکنید

بهتر است همسر خود را درک کنید او همیشه زن و زندگی خود را دوست دارد؛  شاید گهگاهی بصورت همیشگی به شما ابراز علاقه نکند و این مسئله را نگوید ولی بهتر است شما او را به دوست نداشتن و گریزان بودن متهم نکنید.

19. مسئولیت بعضی مشکلات را بپذیرید

از دیگر نکات مهم شوهرداری می‌توان به پذیرفتن مسئولیت بعضی از مشکلات نام برد؛  وقتی که شما در زندگی تان مشکلی ایجاد می شود و آن را می پذیرید همسر شما نیز درک می کند؛ بعد از اعتراف شما مطمئن باشید که همسرتان سهم خود از ایجاد مشکلات را نیز می پذیرد و با کمک یکدیگر می توانید تمام مشکلات را رفع کنید.

آیا شما نیز این نکات را در زندگی خود رعایت کرده اید ؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در این زمینه جهت استفاده ما و سایر بازدیدکنندگان در زیر همین مقاله ارسال بفرمایید با تشکر

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
2 پاسخ
  1. سالومه می گوید:

    چقدر مطالبتون عالی بود. من چندین وقت پیش برای خوب جلوه دادن کنار شوهرم از فروشگاه عطر و ادکلن سان تارا که از دوستای بنده هم هست یک رایحه خوب خریدم و به نظر خودم با زدن اون عطر کلی شوهرم رو به ذوق میاورم. اما قضیه کاملا برعکس شد. و کلا خیلی از کارایی که می کنم بر عکس در میان و نتیجه عکس میدن. بلاخره به ذهنم رسید که برای راهکار های شوهر داری یه سرچی بکنم که با سایت شما و این مطلب زیبا برخوردم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.