نکات رنگ کردن مو

نکات رنگ کردن مو

نکات رنگ کردن مو

نکات رنگ کردن مو
نکات رنگ کردن مو

تمامی خانم هایی که به رنگ‌ کردن‌ مورد علاقه دارند و این کار را همیشه انجام می دهند باید نکات رنگ کردن مو را بدانند، پس با ما باشید تا این نکات را برای شما بگوییم.

طبق آخرین تحقیقاتی که انجام شده است می توان گفت حدود ۶۰ درصد از زنان مو های خود را رنگ می کنند، خیلی از خانم ها دوست دارند که رنگ روی موهایشان به مدت طولانی باقی بماند همچنین درخشندگی زیادی داشته باشد.

 در صورتی که تمایل دارید رنگ روی موهای تان دوام و زیبایی زیادی داشته باشد باید نکات زیر را رعایت کنید.

معرفی نکات رنگ کردن مو

درست رنگ کردن موها:

 برای اینکه موهای تان را درست رنگ کنید بهتر است یک آرایشگر حرفه ای این کار را برای شما انجام بدهد، در غیر این صورت درست است که شما می توانید این امر را در منزل و خودتان انجام بدهید ولی ممکن است موهای شما یا پوست سرتان بسوزد.

انتخاب رنگ‌هایی که ماندگاری بیشتری دارند:

در واقع رنگ های دائمی همان رنگ های طبیعی هستند که با استفاده از آن ها رنگ دانه های مو به کلی تغییر می کند، ماندگاری  رنگ های دائمی حدود ۲ ماه است، دقت داشته باشید که ریشه مو را بعد از یک ماه یک بار رنگ کنید، هنگام استفاده از رنگ های دائمی باید موادی همچون: اکسیدان و پودر دکلره را با آن مخلوط کنید.

رنگ های موقتی به گونه ای هستند که شبیه به شامپو، ژل یا کف می باشند، علاوه بر این در این  نوع رنگ ها از اکسیدان استفاده نمی شود. بعد از اینکه  ۷ یا ۸ بار موهای خود را با شامپو شستشو کردید این رنگ از بین می رود.

استفاده از رنگ های مناسب:

 هنگام انتخاب کردن رنگ مو باید به عواملی همچون رنگ پوست و رنگ اصلی مو دقت کنید، برای مثال در صورتی که موهای شما مشکی پرکلاغی است نباید از رنگ های بلوند و خیلی روشن استفاده کنید، اگر پوست شما کمی زرد است و موهای تان قهوه ای روشن می باشد  باید از رنگ هایی استفاده کنید که گرم هستند مانند رنگ مسی، این رنگ مناسب این گونه پوست و مویی می باشد.

نکات رنگ کردن مو
هنگام انتخاب کردن رنگ مو باید به عواملی همچون رنگ پوست و رنگ اصلی مو دقت کنید

رعایت کردن دستورالعمل داخل جعبه:

 قبل از اینکه موهای خود را رنگ کنید باید دستورالعملی که داخل جعبه رنگ می باشد را با دقت مطالعه کنید و طبق مطالبی که در آن نوشته شده است عمل کنید، همچنین بهتر است دو روز قبل از اینکه رنگ آمیزی را شروع کنید قسمتی از پشت موهای خود را با آن رنگ کنید، تا مطمئن شوید نسبت به آن حساسیت ندارید. بر اساس میزان دستور العمل آن از اکسیدان استفاده کنید و مدت زمانی که گفته شده است رنگ را نگه دارید.

استفاده از رنگ مناسب برای موهای سفید:

یکی از نکات رنگ کردن مو استفاده از رنگ مناسب می باشد، در صورتی که سفیدی موهای شما زیاد است باید از رنگ های دائمی و طبیعی استفاده کنید باید بدانید که رنگ های موقتی برای این گونه موها مناسب نمی باشد.

کمک گرفتن از یک آرایشگر ماهر:

 اگر قصد دارید از رنگ هایی مانند: اکواژ یا مسی برای مو هایتان استفاده کنید، باید از یک آرایشگر ماهر کمک بگیرید زیرا انجام این رنگ به تنهایی کار آسانی نیست.

نکات رنگ کردن مو
از یک آرایشگر مناسب کمک بگیرید

رعایت کردن فاصله زمانی:

در واقع انتخاب نوع رنگ که دائمی یا موقتی باشد مسئله مهمی نیست، اما تعداد دفعاتی که  موهای خود را رنگ می کنید باید با فاصله باشد یعنی بهتر است بعد از شش  تا هشت هفته مجدد موهای خود را رنگ کنید.

کسانی که بدون فاصله موهای خود را رنگ می کنند پس از مدتی دچار مشکلاتی می شوند و موهای آن ها از بین می رود، اگر با انجام دادن پشت سر هم رنگ آمیزی مو هایتان آسیب دیده است با استفاده از دو روش زیر می توانید مشکل مو های خود را حل کنید؛

باید صبر کنید تا مو هایتان دوباره رشد کند.

 یکی دیگر از روش‌ها این است که موهای خود را کوتاه کنید.

در استفاده از حنا مراقب باشید:

 رنگدانه های مو باعث جلوه و درخشش آن می شوند و از آسیب رسیدن به مو جلوگیری می ‌کنند،  استفاده از حنا علاوه بر اینکه باعث تقویت مو می شود بلکه پس‌از مدتی که از آن زیاد استفاده کنید مو هایتان دیگر رنگ نمی گیرد، اگر قصد دارید بعد از اینکه مو های خود را با حنا رنگ کرده اید از رنگ دائمی استفاده کنید باید به آرایشگاه مراجعه کنید تا با کمک مواد بخصوصی اثر آن را روی مو هایتان‌ از بین ببرد.

رعایت کردن قوانین:

رنگ آمیزی موها قوانین بسیار زیادی دارد، در صورتی که می ‌خواهید نتیجه مطلوبی را ببینید باید این قوانین را رعایت کنید. 

اگر قبلا موهای خود را دکلره کرده اید نباید از رنگ های تیره استفاده کنید زیرا بعد از انجام آن نمی توانید موهای خود را دوباره دکلره کنید، انجام مجدد دکلره باعث سوخته شدن موها می شود، علاوه بر این باید این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ های مختلف را با یکدیگر ترکیب نکنید تنها در صورتی  می توانید این کار را انجام بدهید که رنگ ها از یک خانواده باشند.

استفاده از شامپوهای مخصوص مو های رنگ شده:

 خانم هایی که به طور مداوم موهای خود را رنگ می کنند باید از شامپوهایی که مخصوص موهای رنگ شده هستند استفاده کنند علاوه بر این باید استفاده از ماسک هایی که برای تغذیه مو هستند را فراموش نکنند.

در پایان از تمامی عزیزانی که این مقاله را مطالعه کرده اند تشکر می کنیم.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.