آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید

آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید

آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید

آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید
آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید

گاهی اوقات وقتی در شرایطی قرار می گیرید که از نظر روحی و جسمی آزار می بینید و با خود فکر کنید که از مردم متنفر هستید، این را بدانید که شما تنها نیستید بیشتر مردم این حس را تجربه می کنند و این جمله را در طول روز با خودشان تکرار می کنند و شاید حتی این جمله را درباره شما به کار ببرند و شما را یک فرد بد عنق و نچسب بدانند.

بنابراین شما ابتدا باید بدانید که آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید  ما در این مقاله می ‌خواهیم ویژگی افراد بد عنق و نچسب را بررسی کنیم لطفاً با ما همراه باشید.

برسی ویژگی های افراد بد عنق و نچسب

ابتدا باید از خودتان شروع کنید و تنفر داشتن از دیگران را کنار بگذارید، دنیایی که در آن زندگی می کنیم کامل و بی نقص نیست هر فردی که به نوعی با او در تعامل هستیم با هر ویژگی ای که دارد تکمیل کننده شخصیت ما است.

دنیایی که ما در آن زندگی می ‌کنیم  دنیایی مطلوب نیست، دنیای مطلوب جایی است که هیچ یک از افراد آن عصبانی و ناراحت و آزرده نیستند.

این را بدانید که دنیای واقعی دنیای بی رحم است و بیشتر از تعداد افرادی که آن ها را دوست داریم، افراد دیگری در زندگی ما هستند که شاید از آن ها متنفر باشیم و در زندگی با آن ها تعامل می کنیم؛ این مسئله هم موضوعی نیست که بخواهیم برای آن ناراحت باشیم.

همچنین بخوانید :
نکات مهم در مدیریت زمان
آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید
برای کنار آمدن با بد عنق بودن ابتدا سعی کنید تنفر از دیگران را کنار بگذارید

چه چیزی مردم را به افراد دوست نداشتنی تبدیل می کند

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به تنفر از مردم فکر می کنید و می خواهید بدانید که چگونه این تفکر را کنار بگذارید، یکی از اصلی ترین دلایلی که از مردم متنفر می شویم جنبه ی شناخت انسان ها برای دیدن جهان از  نظر شخصی خودشان است.

حتی شاید این سوال برای ما که سعی در پذیرش دیدگاه های مختلف داریم پیش بیاید که چگونه می توان صحبت های بقیه ی افراد را باور کرد، این اختلاف سلیقه ها باعث به وجود آمدن تنفری فاحش و آشکار می شوند.

به طور متوسط همه ی مردم صفت های مشترک بسیاری دارند، تفاوت هایی مثل افسردگی، مهربانی ، دلسوزی و یا ریاکاری جزو خصوصیات مشترک اکثریت افراد است.

طبق مطالعاتی که در یو سی ال ای انجام شد، به طور میانگین ۵۰۰ صفت از افراد بر اساس مشاهدات ارزیابی شدند توصیف کنندگانی که رتبه ی برتری داشتند. صفاتی مثل درجمع های دوستانه بودن، هوشمندی یا جذاب بودن را نداشتند.

اما این افراد به عکس دارای صفاتی مثل اخلاص، صمیمیت، شفافیت، توانایی درک  اشخاص بودند؛ این صفت ها افرادی را توصیف می کنند که دارای هوش هیجانی بالا در اجتماع هستند.

آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید
بالا بودن هوش هیجانی باعث محبوبیت بیشتر افراد می شود

ذهنیت شما درباره تنفر از مردم

رابرت ساپولسکی مقاله ای منتشر کرد که عنوان آن “چرا مغز شما از افراد دیگر متنفر است” بود، در این مقاله به این موضوع اشاره شده است که انسان در مواجهه ی با افرادی که با او متفاوت هستند، ناحیه ای از مغزش که مربوط به پرخاشگری و ترس است فعال می شود.

همچنین بخوانید :
مبارزه با تنبلی و بی حوصلگی

این واکنش آنی باعث به وجود آمدن تنفری دائمی می شود و اگر این موضوع برای شما اثبات شود که این فرد به شما آسیب رسانده می رساند، احساس ترس و خشم شما نسبت به او منطقی می شود و همین طور احساسات منفی درباره ی این فرد نیز بیشتر خواهد شد.

تجربیات بد فرد باعث به وجود آمدن دعوا و یا گریزان شدن از این فرد می‌شود، اما این سوال ممکن است پیش بیاید که آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید برای رسیدن به پاسخ این سوال تا پایان مطلب ما را همراهی کند.

چگونه با افرادی که آن ها را دوست نداریم برخورد کنیم

ممکن است در شرایط کاری مجبور باشید که با افراد بد قلق همکاری کنید و یا حتی مجبور به تحمل کردن یکی از این افراد هنگام صرف یک وعده غذایی باشید.

شاید شرایطی از این بدتر هم وجود داشته باشد که باید این دسته از افراد را تحمل کنید، افراد موفق کسانی هستند که راهکارها را برای راحت تر کردن شرایط شان استفاده می کنند، به طور کلی پنج استراتژی برای توانمند سازی خودتان در برابر دشوارترین نوع از افراد را به شما معرفی می کنیم.

آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید
به طور کلی پنج راهکار برای برخورد با افراد بسیار سخت وجود دارد

آرامش خود را حفظ کنید

در مواجهه ی با این افراد ابتدایی ترین کاری که باید انجام دهید این است که آرامش خودتان را حفظ کنید، اگر اجازه ی بروز احساسات خودتان را بدهید، نمی توانید آن ها را به کنترل خودتان در بیاورید.

بهتر است در زمان برخورد با فردی که او را دوست ندارید این گونه رفتار کنید که ابتدا نفسی عمیق بکشید تا ذهن شما آرام شود، این کار باعث خنک شدن مغزتان می شود.

همچنین بخوانید :
خنک شدن بدون کولر

شما نباید به هیچ عنوان به احساسات منفی خودتان اجازه بروز پیدا کردن بدهید یا از کلماتی استفاده کنید که شما را بیش از این ناراحت می‌کند، بهترین کار این است که در هنگام برخورد با چنین افرادی ذهن خودتان را آرام کنید.

تمرکز خود را حفظ کنید

گاهی اوقات در مشاجرات، افراد برای برنده شدن دست به هر کاری می زنند، مخصوصاً اختلافات گذشته را پیش می کشند چنین کاری بسیار اشتباه است؛ در چنین شرایطی پیدا کردن راه حلی برای تفاهم در مورد حل مسئله ی فعلی بسیار سخت تر می شود.

آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید
بهتر است هنگام مشاجرات و پیش کشیدن بحث های بی مورد به فکر پیدا کردن راه حل و تفاهم باشید

مرزها را حفظ کنید

اگر با فردی که او را دوست ندارید مدام روبه رو می شوید و این  کار باعث به وجود آمدن درگیری بین شما می شود، سعی کنید مرزهایی را برای خودتان تعیین کنید که رابطه ی شما مسالمت‌ آمیز شود و شما را از تنش ها دور کند.

مشخص کنید که چه چیزی شما را درباره آن شخص آزار می ‌دهد

سعی کنید قبل از این که تنفر خود را ابراز کنید، دلیل احساس بدی که نسبت به  آن فرد دارید را مشخص کنید.

زمانی که علت آزار و اذیت فردی را نسبت به خودتان بدانید، بهتر می توانید با او برخورد کنید و رفتارهای شما به بهترین وجه ممکن  در برخورد با او شکل خواهد گرفت، بنابراین درباره ی این موضوع فکر کنید.

مراقب بدن خود باشید

در هنگام رویارویی با فردی که او را دوست ندارید به واکنش‌های بدنتان توجه کنید،  تا ببینید وقتی که با آن شخص روبه رو می شوید چه علائم جسمی برای شما اتفاق می افتد.

همچنین بخوانید :
رازهای دوست داشتنی بودن

درد در قفسه سینه، لرزش فک، گرفتگی در عضلات، علائم به وجود آمده بیان گر اضطراب یا موقعیت‌های خشم هستند.

باید بدانید که این علائم را چگونه برطرف کنید، آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید هیچ تفاوتی نمی کند ممکن است این علائمی که در بالا برایتان ذکر شدند برای فردی که از شما متنفر است هم پیش بیایند.

آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید
درد در قفسه سینه، لرزش فک، گرفتگی در عضلات، علائم به وجود آمده بیان گر اضطراب یا موقعیت‌های خشم هستند

این را بدانید که شما باید روی احساس خود کنترل داشته باشید

توجه کردن به کاری که در هنگام عصبانیت انجام می دهید کاری بسیار دشوار است، اما این را باید بدانید که هیچ یک از افراد نباید آن قدر بر روی شما تسلط داشته باشند که شادی و موفقیت شما را تحت الشعاع خودشان قرار دهند.

شما بایستی بتوانید بر روی همه چیز کنترل داشته باشید، سعی کنید دلیل تنفر خودتان را برای مقابله با آن فرد پیدا کنید، هر انسانی می تواند بر روی احساسات خودش کنترل داشته باشد و راهکاری برای مقابله با این موضوع پیدا کند.

تمام افراد احساسات متفاوتی با یکدیگر دارند و بر روی تمام آن ها تسلط کافی دارند، اما مهمترین نکته این است که در هنگام خشم و عصبانیت نیز کنترل آن ها را به دست بگیرند.

به هیچ عنوان شما شادی و موفقیت خودتان را به دیگران وابسته ندانید، زیرا آرامش مهم ترین دارایی انسان در زندگی است ما در این مقاله درباره ی سوال آیا شما یک فرد بد عنق و نچسب هستید صحبت کردیم و راهکارهایی برای این موضوع ارائه دادیم.

شما هم اگر نظر یا پیشنهادی دارید می ‌توانید آن را بر ما و سایر کاربران دیگر به اشتراک بگذارید و زیر همین مطلب برای ما ارسال کنید.

همچنین بخوانید :
چگونه به خود باوری برسیم

 موفق باشید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.