واسطه ازدواج

واسطه ازدواج

واسطه ازدواج

واسطه ازدواج
واسطه ها در ازدواج درست یا نادرست

یکی از روش های آشنایی برای زندگی مشترک واسطه ازدواج است. واسطه ها با توجه به شناختی که نسبت به دو طرف دارند آن ها را به یک دیگر معرفی می کنند. اما خانواده ها همیشه این دغدغه را دارند که آیا وجود واسطه ها در ازدواج درست یا نادرست است؟

تعداد زیادی از جوانان از نظر اجتماعی و اقتصادی برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک آمادگی لازم را دارند اما همسر دل خواه خود را پیدا نکرده اند و و ازدواج آن ها به تاخیر افتاده است.

دین اسلام برای سریع تر پیش رفتن امر ازدواج به وجود واسطه ها تاکید کرده است و نقش واسطه و معرف را بسیار مهم دانسته و همین طور پاداش بزرگ و قابل توجهی برای آن ها در نظر گرفته است ؛  درست است که پاداش بزرگی برای واسطه های ازدواج در نظر گرفته شده است اما قبل از آن باید به مسئولیت سنگین آن فکر کنید و به اصطلاح غذایی بپزید که قابل خوردن باشد.

امروزه به دلیل نداشتن شناخت نسبت به دختر و پسر یا زندگی اجتماعی آن ها ، بعضی از افراد واسطه ازدواج می شوند اما این نکته را نمی دانند که با معرفی دادن بدون شناخت مشکلات حادی ایجاد می‌کنند ؛ این ازدواج با اعتماد به شخص واسطه انجام می شود و یک  معرف ناآگاه می‌تواند باعث طلاق یک زوج  شود.

اما به راستی یک معرف خوب چه ویژگی هایی دارد

خانواده ها باید به چه کسانی اعتماد کنند؟

به طور کلی این سوال در ذهن افراد وجود دارد که واسطه ازدواج شدن درست است یا نادرست است. یک معرف خوب باید ویژگی هایی مثل دین دار بودن ، عاقل بودن ، فهیم بودن ، دلسوزی و خیرخواه بودن را داشته باشد. 

همچنین بخوانید :
چگونه ترس خود را از بین ببریم
واسطه ازدواج
بهترین واسطه گری ها در ازدواج افراد می باشد

واسطه ها باید معیارهای اصلی ازدواج را بدانند و همین طور از نقطه ضعف های دختر و پسر نیز آگاه باشند و درباره خانواده ها باید از خلقیات و روحیات و  فرهنگ و مذهب  نیز به طور کامل اطلاع داشته باشند و بسیار سنجیده عمل کنند.

اگر یک واسطه گری خوب در بین باشد در این شیوه ی آشنایی ، به دلیل شناخت هایی که دو طرف نسبت به یک دیگر پیدا می کنند آینده بسیار خوبی در پیش دارند ؛ به دلیل وجود شناختی که واسطه ها نسبت به دو طرف دارند فقط معرفی اولیه انجام می‌گیرد و بقیه کارها به خانواده ها سپرده می شود.

..

گاهی بعضی خانواده ها ، فرد معرفی شده را به واسطه اعتمادی که به فرد معرفی کننده دارند قبول می کنند. اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که درست است به فردی که کسی را برای ازدواج به شما معرفی کرده است اطمینان دارید اما این نکته را در نظر بگیرید که او طبق نظام فکری خود این فرد را تایید کرده ؛ شما باید خیلی هوشیار تر از این موضوع باشید در واقع واسطه شدن فقط مرحله اولیه است بقیه مراحل نیاز به تحقیق و برسی بیشتری دارند.

همه واسطه ها خیرخواه نیستند

اگر شما نیز می خواهید به پاسخ سوال نقش واسطه ازدواج شدن درست است یا نادرست برسید با ما همراه باشید. به طور کلی واسطه ها به چند گروه تقسیم می شوند:

  • واسطه هایی که خیر خواه و آگاه هستند اگر به این موضوع اطمینان دارید می توانید با خیال راحت به آن‌ها اعتماد کرده و یک زندگی مشترک با دید باز را تجربه کنید.
همچنین بخوانید :
دلیل بی احساس شدن مردها چیست
واسطه ازدواج
با ازدواج از طریق واسطه های خوب می توانید نیم دیگری از دین خود را حفظ کنید
  • عده ای از واسطه‌ها وجود دارند که خیر خواه هستند اما آگاهی کافی ندارند ما توصیه می‌کنیم که به این افراد اعتماد نکنید زیرا متحمل خسارت‌های زیادی می شوید که شاید برای هر کسی قابل تحمل نباشد ؛ بعضی از افراد مثل بنگاه املاک در رابطه با ازدواج عمل می‌کنند و هر کسی را طبق میل خود معرفی می کنند این افراد به دنبال کسب سود و منفعت خود هستند این افراد بسیار خطرناک اند و توصیه می‌کنیم که از آن ها دوری کنید.

..

  • گروه دیگر واسطه ازدواج ها را نیز می توان به آن هایی که سوء نیت دارند اشاره کرد اعتماد به این افراد فاجعه بار است و خسارت‌های جبران‌ ناپذیری را به شما می زند و باعث پشیمانی می‌شود که دیگر سودی ندارد ؛ این افراد با حیله سعی می کنند به هدف ها و منفعت های خود برسند از ویژگی های این افراد می توان به کینه و حسد اشاره کرد و هدف آن ها تخریب خانواده است از این افراد باید دوری کرد تا خانواده‌ی خود را از هر گونه مشکل حفظ کنید.

به طور کلی می‌توان گفت که تشخیص یک خیر خواه و معرف خوب به اندازه انتخاب همسر مهم است.

آیا واسطه ازدواج شدن خوب است یا بد ؟ لطفا تمامی نظرات خود را در این رابطه و کلا امر واسطه گری در ازدواج برای استفاده ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه در زیر همین مقاله ارسال بفرمایید با سپاس.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
همچنین بخوانید :
با چه پسرانی نباید ازدواج کرد
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.