تعبیر خواب حضرت محمد

تعبیر خواب حضرت محمد

تعبیر خواب حضرت محمد
تعبیر خواب حضرت محمد

جالب توجه است که بدانید از نظر علمی فردی که به خواب می رود تا به مرحله ی خواب عمیق نرسد، نمی ‌تواند رویا و یا حتی کابوس ببیند.

تمام امواج مغزی که باعث دیدن خواب می شوند در این زمان رخ می دهد. این موضوع در تعابیر دینی نیز وجود دارد و به اثبات رسیده است.

در قرآن کریم از خواب با نام های مختلفی از جمله : منام ؛ رویا ؛ حلم ؛ احلام و مبشرات یاد شده است.

بیشتر معبران معتقدند که خواب ها به طور کلی قابل تعبیر هستند معمولاً خواب هایی که بعد از استراحت کامل بدن و در ساعت های آخر شب دیده می شود صحیح تر هستند.

..

عوامل دیگری مثل فصل ؛ روحیات ؛ افکار ؛ مشکلات زندگی و…  در تعبیر خواب ها تاثیر گذار هستند.

انسان  که به خواب عمیق فرو می ‌رود روح از بدنش جدا  می شود و به آسمان ها عروج می‌ کند، در این زمان  در عالم مجردات ممکن است اتفاقاتی را مشاهده کند که چندی بعد به وقوع بپیوندد به این خواب ها ” رویای صادقه ” می گویند که چندی بعد تعبیر آن ها نیز اتفاق می افتد.

خواب هایی که در طول روز دیده می شود حدودا چند روز بعد تعبیر آن ها مشخص می‌ شود، اما خواب هایی که در شب می بینید تقریباً ۶ ماه و شاید بیشتر هم تعبیر آن طول بکشد.

برای مثال خواب حضرت یوسف علیه السلام بعد از بیست سال تعبیر شد و خواب پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله درباره امام حسین علیه السلام بعد از ۴۰ سال تعبیر شده است.

همچنین بخوانید :
راهنمای خرید عسل

ما در این مقاله می خواهیم ” تعبیر خواب حضرت محمد صلی الله علیه و آله ” را برای شما دوستان عزیز بررسی کنیم. لطفاً تا پایان ما را همراهی کنید امید است که این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد.

بررسی تعبیر خواب رسول اکرم

اگر کسی حضرت محمد صلی الله علیه و آله را در خواب ببیند تعبیر میمون و مبارکی دارد، اما باید موضوع کلی خواب را در نظر گرفت.

اگر پیامبر اعظم (ص) خوشحال و مسرور بودند، تعبیر آن به این صورت است که کسی که این خواب را دیده است به جایگاه والا و منزلت روزافزون دست پیدا می‌ کند.

تعبیر خواب حضرت محمد
اگر پیامبر اعظم (ص) خوشحال و مسرور بودند، تعبیر آن به این صورت است که کسی که این خواب را دیده است به جایگاه والا و منزلت روزافزون دست پیدا می‌ کند

تعبیر خواب دیدن حضرت محمد در کوچه

اگر کسی پیامبر اکرم صلوات الله علیه را در یک کوچه ببیند که در آن محله نعمات بسیاری وجود داشت نشانه آن است که بر دشمن غلبه می یابد.

تعبیر خواب حضرت محمد (ص)  به این گونه است که اگر اندامی از اندام ‌های پیامبر اکرم صلی الله علیه واله کبود باشد، نشانه ی آن است که مردمی که در آن منطقه هستند در امور دینی ضعیف و خار هستند؛ نقص اندام پیامبر، نقص در دین است.

اگر انسان مومنی پیامبر را به جای خود ببیند، نشانه ی آن است که شادمانی به زندگی او روی می آورد و عزت و جاه و بزرگی پیدا می ‌کند و بر دشمنان پیروز است. اگر آن پیغمبر سخنی بگوید تعبیر آن بهره بردن از علم آن پیامبر است.

تعبیر خواب کشتن حضرت محمد

اگر کسی در خواب ببیند که پیامبر صلوات الله علیه را می کشد، تعبیر آن شکستن عهد و امانت است.

همچنین بخوانید :
دیدن مار در خواب به تعبیر حضرت یوسف
اگر کسی در خواب ببیند که پیامبر صلوات الله علیه را می کشد، تعبیر آن شکستن عهد و امانت است

تعبیر خواب دیدن ناراحتی و بیماری حضرت محمد

اگر کسی پیامبر را ناراحت و بیمار ببیند، مفهوم آن به این صورت است که مردم آن دیار کافر و بی دین شده اند؛ اما اگر خوشحال و شادمان باشد، تعبیر آن رضایت پیامبر صلی الله از مردم آن دیار است.

به طور کلی تعبیر خواب حضرت محمد صلوات الله علیه و آله 11 وجه دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

رحمت ؛ نعمت ؛ عزت ؛ بزرگی ؛ دولت ؛ ظفر و پیروزی ؛ سعادت و سربلندی ؛ ریاست ؛ قوت ؛ خیر دنیا و آخرت ؛ خوب بودن و رضایت پیامبر از مردمان .

تعبیر خواب دیدن رسول اکرم در خواب

اگر کسی حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم را در خواب ببیند، نشانه ی این است که  کار او در هر دو جهان نیکو است اگر غمگین باشد، شاد می‌ شود. اگر قرضی دارد ادا می‌ شود. اگر در زندان است، خلاص می شود. اگر احساس ترس می کند، از هر گزندی ایمن می ماند. اگر مشکلی برای او پیش بیاید، حل می شود. اگر درویش باشد، به زودی توانگر خواهد شد.

سخن آخر

تعبیر متفاوتی برای دیدن خواب پیامبر وجود دارد ما در این مقاله سعی کردیم ”  تعبیر خواب حضرت محمد صلوات الله علیه و آله ” را برای شما همراهان عزیز بیان کنیم.

اگر شما هم خواب پیامبر را دیده اید و نتوانستید تعبیر خواب خود را از مطلب بالا برداشت کنید، به شما توصیه می کنیم که خواب خود را در قسمت نظرات و پیشنهادات برای ما و سایر کاربران بیان کنید. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب خواستگاری از حضرت یوسف

اشتراک گذاری 

3 پاسخ
 1. قاضی حیدری گفته:

  باسلام وخسته نباشی وتشکرفراوان که باعث میشوید مردم جواب سوالهای خودرادرحدمطلوب بیابند..اینجانب تقریبادوسال پیش نزدیکای اذان صبح حضرت محمد (ص.) به خوابم آمد که باتمام مشکلاتی که دارم ولی ازهمان لحطه خواب تابه امروز خیلی مقاوم ومعتقدترومسرورترشده ام‌واما خوابی که دیدم رابرایتان توضیح میدهم.درچندمتری نزدیک به روستایم وحوالی زمین زراعی خودمان خودراسواربراسبی بلند مشکی رنگ بدون زین درسمت راست خود آن بزرگواربامن سخن میکرد که لازم نیست به اسب فرمان بدهی درهمین مسیر که باش.‌.اما چهره اوراندیدم بصورت خیالی برایم ظاهر شده بود.وکمی جلوتر هم انگاردرزمین زراعیمان مشغول استراحت بود که من آن لحظه حس کردم که خطری اوراتهدبدمیکند که باصدای اذان ازخواب بیدارشدم..یک هفته گذشت ودرچهارشنبه دیگری خواب صلوات برمحمدوآل محمد(ص.) توسط یک شخص اروپاییی که به کارگران سیاه پوست خود دستورداد.که من هم درکنارآنها صلوات فرستادم..خوابهادردوچهارشنبه به فاصله یک هفته.دیده شد.

  پاسخ
 2. اکرم هستم گفته:

  خواب دیده ام که بدن مطهر حضرت محمد و حضرت علی هر دو در کعبه هست و به صورت عمودی روی یک بلند مثل سنگ که دستم به آنها میرسد
  و قرار است که بدن کفن ده و با لبلس ایشان را نظافت و غبارگیری کنم
  اما در حین انجام این کار آخوندی با دستور این که اول باید مهر تربت سردوش ایشان نصب شود و بعد غبار گیری کنم دخالت در کار غبارگیری من می کند و مرا دروغگو خطاب می کند در حالی که اگر مهر سردوش ها را بگذارم غبارگیری نمی شود. من در حین غبار گیری مهر ها را برمی دارم تا کارم را انجام دهم اما آخوند که در حال استراحت است به من دروغگو می گوید و نمی گذارد کارم را انجام دهم
  تا به حال چنین خوابی را که هر دو بدن مطهر یکجا در کعبه باشد در حالی که خودم می دانم بدنشان کجا هست را ندیده بودم. و غیر منطقی بود تهمت و سنگ اندازی برای عدم انجام و اتمام کارم نیز برایم غیر قابل قبول بود تا حدی که می خواستم با آخوند درگیر شود
  لطفا راهنمایی بفرماید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.