تعبیر خواب ماهی حضرت یوسف

تعبیر خواب ماهی حضرت یوسف

تعبیر خواب ماهی حضرت یوسف
تعبیر خواب ماهی حضرت یوسف

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که خوابی را دیده باشید و چندی بعد همان خواب به واقعیت تبدیل شده باشد؟!

به طور کلی خوابی که با حوادثی خارج از جسم، اخلاق، روح،  حقایق عالم هستی و مستند به آن ها باشد به آن ” رویای صادقه ” می گویند.

زمانی که انسان به خواب می‌ رود،  نفس و روح  انسان از  عالم دنیا عبور کرده و به عالم مجردات می ‌رود و با هر دو بُعد انسانی ارتباط برقرار می ‌کند.

رویای صادقه یا همان خواب هایی که صراحتاً اتفاق می‌ افتند، پلی هستند برای برقراری ارتباط با عالم غیب و عالم دنیوی  که به واسطه ی خواب حقایقی مشاهده می‌ شود.

..

در آیات  و روایات بسیاری به خواب و تعبیر آن اشاره شده است، قرآن کریم با نام های منام، رویا، حلم و احلام و خواب های خوب به نام مبشرات یاد شده است.  

حضرت یوسف علیه السلام  از پیامبرانی است که خداوند به او علم تعبیر خواب عطا  کرده است، حضرت یوسف علیه السلام  توانست با تعبیر خواب دو جوان زندانی و تعبیر خواب پادشاه مصر که یک رویای صادقه بود، مردم آن زمان را از قحطی و خشکسالی نجات داد.

تعبیر خواب یک علم و فن است که جایگاه بسیار ویژه ای دارد و کسی نمی ‌تواند این علم را به دست بیاورد، زیرا علمی آموزشی نیست .

علم تعبیر خواب علمی خدادادی است که معبران معروفی همچون امام صادق و حضرت یوسف علیه السلام و دانیال نبی از افراد نظر کرده خداوند هستند که علم تعبیر خواب می دانستند.

همچنین بخوانید :
کاربرد مایکروفر

ما در این مقاله می خواهیم ” تعبیر خواب ماهی حضرت یوسف علیه السلام ” و دیگر معبران را برای شما همراهان گرامی بیان کنیم. لطفاً تا پایان با ما همراه باشید، امید است که این مقاله مورد توجه شما دوستان عزیز قرار بگیرد.

بررسی تعبیر خواب ماهی

از منظر حضرت یوسف علیه السلام اگر کسی خواب ببیند که یک ماهی دارد، تعبیر آن به این صورت است که روزی او زیاد می شود.

به طور کلی دیدن ماهی در خواب نشانه روزی است هر چقدر ماهی بزرگ تر باشد، روزی که به فرد بیننده خواب می رسد هم بیشتر است.

به طور کلی دیدن ماهی در خواب نشانه روزی است

تعبیر خواب های متفاوتی درباره ی ماهی از دیگر معبران وجود دارد که به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

تعبیر خواب ماهی تازه

اگر کسی ماهی تازه در خواب ببیند تعبیر آن به دست آوردن غنیمت است، این تعبیر به دلیل وجود ماهی در سفره آسمانی که از بهشت برای حضرت عیسی علیه السلام آورده بودند است.

تعبیر خواب بیرون آمدن ماهی از دهان

اگر کسی خواب ببیند که یک ماهی از دهان او بیرون می آید، تعبیر آن به این گونه است که او در زندگی روزمره فردی دروغگو است و این نشانه ای است که باید این کار را ترک کند.

تعبیر خواب ماهی تازه پخته شده

اگر کسی خواب ببیند که یک ماهی تازه پخته شده در خواب می خورد، مفهوم آن به این صورت است که به همان اندازه که از آن ماهی می خورد مال  دریافت می کند. اگر مقدار کمی از آن  ماهی بخورد مقدار کمی مال به او می ‌رسد، اما اگر زیاد بخورد مقدار زیادی به او می رسد.

همچنین بخوانید :
قهوه اسپرسو چیست و چه ویژگی هایی دارد
تعبیر خواب ماهی حضرت یوسف
تعبیر خواب خوردن ماهی پخته دریافت مال است

تعبیر خواب ماهی توسط حضرت یوسف

تعبیر خواب ماهی حضرت یوسف علیه السلام به این گونه است که اگر کسی در خواب یک ماهی ببیند، تعبیر آن به صورت است که هرچقدر این ماهی بزرگ تر و پخته تر باشد، مقدار مالی که به فرد می رسد بیشتر خواهد بود.

تعبیر خواب فروختن ماهی

اگر فردی خواب ببیند که در حال فروختن ماهی است، مفهوم آن به این صورت است که  به او سود می رسد.

تعبیر خواب صحبت با ماهی

اگر کسی خواب ببیند که با یک ماهی صحبت می ‌کند، تعبیر آن به این صورت است که با یک شخص بزرگ و یا پادشاه ملاقات می کند و آرزو و خواسته خود را به او می گوید و آن شخص بزرگ و یا پادشاه درخواست او را می‌ پذیرد و آرزوی او را برآورده می ‌کند.

تعبیر خواب ماهی حضرت یوسف
تعبیر صحبت با ماهی دیدار با شخص مقام دار است

تعبیر خواب تبدیل شدن به ماهی

دیدن ماهی در خواب از نظر امام صادق علیه السلام شش تعبیر دارد که به آن ها اشاره می کنیم:

تعبیر خواب ماهی از امام صادق

اولین تعبیری که امام صادق علیه السلام برای دیدن ماهی در خواب اشاره کردند این بود که ماهی نشانه ی وزیر و وزارت است.

اگر کسی در خواب ببیند که به یک ماهی تبدیل شده است، تعبیر آن به این صورت است که یک شخص دارای جایگاه ویژه ای به او ستم می کند.

دومین تعبیر امام صادق علیه السلام  درباره ی ماهی، وجود یک لشکر بزرگ بود.

سومین تعبیر دیدن ماهی در خواب، دختری مجرد است.

چهارمین تعبیری که امام صادق از دیدن ماهی در خواب، بردن غنیمت است.

همچنین بخوانید :
تعبیر خواب النگو از حضرت یوسف

پنجمین تعبیر امام صادق از ماهی، رسیدن غم و اندوه به فرد بیننده خواب است.

آخرین تعبیر امام صادق از دیدن ماهی در خواب یک کنیز جوان هندو است.

سخن آخر

تعابیر متفاوتی برای دیدن خواب ماهی وجود دارد، ما در این مقاله سعی کردیم ” تعبیر خواب ماهی حضرت یوسف علیه السلام “و دیگر معبران را برای شما همراهان عزیز مورد بررسی قرار دهیم.

اگر شما هم خواب ماهی دیده اید و با مطالعه مطلب بالا به تعبیر خواب خود نرسیدید، می توانید در قسمت کامنت ها و نظرات خواب خود را برای ما و سایر کاربران تعریف کنید که افراد متخصص در این زمینه در رسیدن به تعبیر خواب به شما کمک کنند. در پایان از شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری 

2 پاسخ
  1. ژاله گفته:

    من خواب دیدم یه خونه بزرگ غریبی هستم به نظر میومد تو خواب اونجا خونه خود مه یه ماهی رو زمین پیدا کردم تو خواب تعجب میکردم که ماهی بیرون از آب زنده بود آوردمش بالا جلوی صورتم گرفتم نفس می کشید و حالش خوب بود رنگ ماهی درست بادم نیست

    پاسخ
  2. عزیزی مهر گفته:

    من یک ماهی بزرگ از رودخانه گرفتم و با پسرم و خانمم که حضور داشتند و آوردم خانه که یک پرنده شبیه درنا که پاهایش بسته بود نزد آن که ماهی من هم درنا شده بود که میخواستم باهاش را ببندم که بالاخره پاهایش را که می بستم پاهایش و که مثل پای آدم میشد دراز میکرد آره بالاخره پاهایش و بستم. یا الله

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.