تفاوت سنی در ازدواج

تفاوت سنی در ازدواج

تفاوت سنی در ازدواج

تفاوت سنی در ازدواج
آیا اختلاف سنی در ازدواج مهم است

اهمیت آگاهی به اختلاف سنی در ازدواج

کسانی که  قصد ازدواج دارند معمولاً این سوال برای شان به وجود می‌آید که آیا اختلاف سنی در ازدواج مهم است ،  در رابطه با این موضوع باید بگوییم که افرادی هستند که واقعاً از ته قلب همدیگر را دوست دارند و در چنین شرایطی  بدون اینکه به سن همدیگر توجه کنند با یکدیگر ازدواج می کنند، ولی نباید به راحتی از این موضوع گذشت زیرا در بعضی شرایط تفاوت سنی  یک مسئله بسیار مهم است.

مثلاً  اگر دختر ۱۸ ساله باشد و قصد ازدواج با کسی که ۵۰ ساله است را داشته باشد در آینده با مشکلات زیادی روبرو می شود چراکه یک جوان ۱۸ ساله تجربه زیادی از زندگی ندارد ولی کسی که ۵۰ ساله است تجربه زیادی دارد و مشکلات زندگی را پشت سر گذاشته است علاوه بر این طرز فکر کردن این دو نسل خیلی با یکدیگر تفاوت دارد، بنابراین باید به اختلاف سنی اهمیت بدهید.

 چیزی  که در رابطه با تفاوت سنی در ازدواج مهم است بدانید این است که، یک ازدواج زمانی موفق است که هر دو طرف  به سطح بلوغ رسیده باشند همچنین تجربه های آن ها باید در یک سطح باشد.

 برای اینکه یک عشقی پایدار داشته باشید باید فاصله سنی شما و طرف مقابل زیاد نباشد زیرا تجربه می گوید کسانی که اختلاف سنی زیادی با یکدیگر ندارند ازدواج موفق تری دارند. 

ولی یک واقعیتی وجود دارد این است که عشق در ازدواج خیلی مهم است  و در صورتی که دو طرف واقعا عاشق همدیگر باشند تفاوت سنی چه یک سال باشد یا بیست سال برای شان مهم نیست  و از همدیگر نمی پرسند که چند سال دارند زیرا دوست داشتن از آن مهم تر است.

همچنین بخوانید :
کدام مردها بیشتر خیانت می کنند
تفاوت سنی در ازدواج
در صورتی که دو طرف واقعا عاشق یکدیگر باشند اختلاف سنی چندان اهمیت پیدا نمی کند

حال در رابطه با تفاوت سنی در ازدواج یک مثال می زنیم؛

 دو نفر که اختلاف سنی زیادی با یکدیگر دارند با هم ازدواج میکنند  اوایل زندگی همه چیز خوب به نظر می رسد ولی پس از مدتی فردی که  بالغ تر و با تجربه تر است از طرف مقابلش انتظاراتی دارد در صورتی که به خواسته های وی توجه نشود دچار مشکلاتی می شوند.

مثلا ازدواج با یک دختر ۱۷ ساله این است که نباید انتظار داشته باشید او مانند فرد ۳۰ ساله رفتار کند زیرا درون او هنوز  رفتار های بچه گانه وجود دارد.

به طور کلی باید بدانید که عشق و دوست داشتن بر همه چیز غلبه می کند و اگر دو نفر واقعا همدیگر را دوست داشته باشند شاید در اوایل ازدواج کمی به انتخاب خود شک داشته باشند ولی پس از مدتی اصلاً به سن یکدیگر توجه نمی کنند وزندگی خوبی را در کنار یکدیگر ادامه می دهند.

به این نکته توجه داشته باشید که اختلاف سنی کمتر از ده سال بسیار موفق تر و پایدارتر است نسبت به  کسانی که بیشتر از ده سال با یکدیگر اختلاف سنی دارند در واقع هرچه اختلاف سنی کمتر باشد زندگی موفق تری  خواهید داشت.  پس برای ازدواج اولویت را در عشق و دوست داشتن قرار بدهید سپس برای پایدار بودن آن به سن یک دیگر توجه کنید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
همچنین بخوانید :
مشکلات زندگی زناشویی
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.