کاربرد مایکروفر

کاربرد مایکروفر

کاربرد مایکروفر

کاربرد مایکروفر
آیا مایکروفر مضر است یا نه

در ابتدا نیاز است که  بعضی از بدبینی ها و گزارشات منفی را نسبت به مایکروفر خدمت علاقه مندان اعلام کنیم  و طرز تفکر منفی افراد را نسبت به این وسیله تا حد زیادی اصلاح کنیم. برای دانستن کاربرد مایکروفر تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

طبق گزارش های دریافت شده استفاده از وسیله ای به نام مایکروفر باعث  بهبود طبخ غذا به صورت سلامت می شود و همچنین باعث حفظ مواد غذایی موجود در غذا می شود؛ در اینجا ما متذکر می شویم که حقیقت امر این است که برای طبخ سبزیجات به شیوه ی سالم ترین طرز پخت ها، توصیه ما استفاده نمودن از مایکروفر است.

اکنون قصد داریم در این جا به ذکر چهار حقیقت در مورد مایکروفر خدمت شما دوستان بپردازیم.

چهار حقیقت در مورد مایکروفر

1- مایکروفر در قیاس با روش های دیگر، چندان مواد غذایی را

از بین نمی برد

اگر بخواهیم کاملا شفاف صحبت کنیم بایستی عرض کنیم اکثریت روش های غذایی هر کدام باعث از بین بردن مقداری از خواص و ارزش غذایی موجود در مواد طبخ غذا می شوند؛ هر چه میزان درجه حرارت و مدت زمان طبخ غذا بیشتر شود باعث از بین رفتن مقدار مواد مغذی بیشتری خواهد شد.

جهت متوجه شدن کاربرد مایکروفر لازم می دانیم بگوییم اکثریت مواد غذایی موجود در مواد طبخ غذا؛  در هنگام پخته شدن جذب آب موجود در غذا می شود؛  روش های گوناگون طبخ غذایی که به روش بخار پز کردن ، کباب کردن و پختن تقسیم بندی می شوند هر کدام ضررهای مخصوص به خود را دارند در این جا باید اشاره کنیم که روش طبخ غذا با مایکروفر روشی سریع ، با دمایی پایین تر و با آبی به مراتب کم تر نسبت به روش های ذکر شده ی دیگر می باشد.

کاربرد مایکروفر
روش طبخ غذا با مایکروفر روشی سریع ، با دمایی پایین تر و با آبی به مراتب کم تر نسبت به روش های دیگر می باشد

2- تشعشعات مایکروفر برای انسان مضر نیست

در صورتی که بگوییم مایکروفر هیچ  اشعه ای تولید نمی کند کاملا اشتباه و نادرست بیان کرده ایم ؛ درست ترین حالت این است که بگوییم مایکروفر اشعه تولید می کند، اما میزان خطرات همه ی اشعه ها یکسان نیست ؛ در طبیعت طیف گسترده ای از تشعشعات وجود دارد که قدرتمندترین آن ها اشعه ی ایکس و گاما هستند، همین طور که ادامه دهیم به ضعیف ترین این اشعه ها خواهیم رسید که عبارتند از: امواج رادیویی و امواج مایکروفر که با مقیاس اسپیکتروم سنجش می شوند؛  جالب است بدانید که حتی نورهای نامرئی نیز جزیی از تشعشعات محسوب می شوند.

میزان قدرت تشعشعات مایکروفرها و نحوه عملکرد آن ها بر روی

مواد غذایی

شاید برایتان سوال ایجاد شده باشد که تشعشعاتی مانند ایکس چگونه باعث آسیب رساندن به بدن ما می شوند؟ در این جا پاسخ می دهیم که تشعشعاتی مانند اشعه ی ایکس که قدرتمند ترین تشعشعات می باشد به « دی ان ای » درون سلول های ما آسیب می زنند و باعث ایجاد سرطان می شوند.

در ادامه ی بحث کاربرد مایکروفر ذکر این مورد لازم است که تشعشعات مایکرو فرها آن قدر قدرتمند نیستند که توانایی صدمه زدن به « دی ان ای » انسان را داشته باشند و نهایت توانایی تشعشعات مایکرو فرها  در همین حد است که باعث ایجاد گرما  و جابه جایی مولکول ها شوند همین و بس! در حقیقت مایکروفر سبب به لرزه در آوردن مولکول های موجود در مواد غذایی می شود که در نهایت غذا گرم می شود.

کاربرد مایکروفر
تشعشعات مایکرو فرها آن قدر قدرتمند نیستند که توانایی صدمه زدن به « دی ان ای » انسان را داشته باشند

تمامی مایکروفر هایی که در کشور آمریکا ساخته می شوند بایستی بر اساس استانداردی مانند شعاع تشعشعات ( که نباید بیش از 5 میلی وات در هر مترمربع باشد ) تولید گردند که این میزان نیز پایین تر از اعلان سازمان غذا و داروی آمریکا، سازمان کشاورزی ، انجمن سرطان آمریکا و سازمان سلامت جهانی می باشد.

آیا هنوز هم از این که نزدیک مایکروفر قرار داشته باشید نگران هستید؟ آیا هنوز هم نگران این هستید که تشعشعات مایکروفر به بدن شما آسیبی وارد کند؟

شباهت عملکرد مایکروفرها به کلیدهای برق

مایکرو فرها شباهت زیادی به کلیدهای برق دارند هنگامی که کلید برق ( دکمه شروع پخت مایکروفر) را روشن می کنیم امواج شروع به تولید می شوند و هنگامی که دکمه ی خاموش کلید برق ( دکمه ی خاموش مایکروفر) را می زنیم تولید امواج  را متوقف می کنیم حد وسطی وجود ندارد یا تولید امواج روشن است یا خاموش.

توصیه در مورد چک کردن صحت مایکروفر

در ادامه ی بحث کاربرد مایکروفر توصیه می کنیم مایکروفر خودتان را از نظر سلامت درب و لولا ، قفل و زهوار مورد برسی قرار دهید، در صورتی که آسیبی  دیده باشند  که باعث جلوگیری از بسته شدن درب مایکروفر شوند؛ زمان آن فرا رسیده که مایکروفر تازه ای را خرید نمایید.

کاربرد مایکروفر
مایکروفر خودتان را از نظر سلامت درب و لولا ، قفل و زهوار مورد برسی قرار دهید

3- پخت غذا با مایکروفر باعث سمی شدن غذا نمی شود

در سر تا سر اینترنت اطلاعات غلط و نادرستی وجود دارد که بیان شده، پروتئین های موجود در غذا هنگام طبخ با مایکروفر دچار واکنش های شیمیایی خاص می شوند که برای سلامتی مضر هستند؛ اما طبق نظر متخصصان و کارشناسان شواهدی در مورد این شایعه یا اطلاعات نادرست مشاهده نشده است.

دکتر دیوید آلن مدیر مرکز تحقیقاتی دانشگاه کالیفرنیا اعلام می کند که تمامی روش های پخت غذا باعث بوجود آمدن ترکیبات سمی خواهند شد و گرم نمودن غذا با مایکروفر مستثنی از این روش ها نیست.

طبق اعلام دکتر دیوید آلن چیزی که باعث  ایجاد ترکیبات مضر و سمی می شود سوختن غذاها می باشد که با توجه به نحوه ی عملکرد مایکروفر نگرانی ای از این بابت وجود ندارد؛ مطمعنا شیوه ی طبخ غذا با مایکروفر خطرات به مراتب کمتری نسبت به روش های سنتی طبخ غذا با آتش و در نهایت ایجاد ترکیبات سمی و مضر دارد.

4- در مورد ظروف مورد استفاده در مایکروفر باید آگاهی داشته باشید

ظروف شیشه ای یا سرامیکی مناسب ترین ظروف برای استفاده در مایکروفر هستند. کاغذهای مومی و کاغذهای  روغنی و دستمال های کاغذی نیز خطری ندارند؛ ولی روزنامه و پاکت های قهوه ای درون مایکروفر می سوزند و توصیه نمی شوند.

همچنین ظروف پلاستیکی مواد شیمیایی را به غذا منتقل می کنند  و همچنین باعث ذوب شدن در مایکروفر خواهند شد از آن ها نیز در مایکروفر استفاده نکنید.

کاربرد مایکروفر
ظروف شیشه ای یا سرامیکی مناسب ترین ظروف برای استفاده در مایکروفر هستند

در نهایت برای این که مایکروفر باعث پرش مواد غذایی نشود و غذا به نحو مطلوبی پخته شود از استفاده ظروف فلزی در آن خود داری کنید ؛ فویل های آلمینیومی و ظروف طلایی نیز در صورتی که در مایکروفر قرار گیرند جرقه خواهند زد.

به نظر شما آیا کاربرد مایکروفر در زندگی خوب است یا نه لطفا نظرات خود را در این باره و موارد مشابه در زیر همین مقاله جهت استفاده ی ما و سایر بازدید کنندگان وبسایت گلسانه به اشتراک بگذارید با سپاس.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
واتساپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on linkedin
لینکدین
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.