آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟

آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟

آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که برای مسواک زدن تنبلی می کنید، توصیه ما این است که یک مسواک برقی خوب برای خودتان بخرید ومسواک زدن را به یک کار لذت بخش برای خود تبدیل نمایید.

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟ برای یافتن پاسخ مناسب به این سوال، به بررسی نتایچ حاصل از مقالات مختلف و همچنین بررسی نظر متخصصان دهان و دندان پرداخته ایم. طبق تحقیقات انجام شده تمامی مدل های مختلف مسواک برقی که در بازار وجود دارند را بررسی کرده و بهترین آنها را با هم مقایسه کرده ایم.

در پایان این مطلب از بین تمام مسواک های برقی که در بازار یافت می شوند، یکی را به عنوان بهترین از لحاظ قیمت و کارایی انتخاب کرده و به شما معرفی می کنیم. برای شروع بحث به سراغ آشنایی با مسواک های برقی رفته و مزیت ها و مشکلات آنها را بررسی می نماییم.

آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟

آیا مسواک های برقی ارزش خریداری دارند؟

بی تردید مسواک برقی باعث راحتی شما می شود و احساس بهتری را در شما به وجود می آورد.

با توجه به مطالب گفته شده ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که معمولا مسواک برقی باعث تشویق فرد برای رعایت مسائل مربوط به دهان و دندان می شود. براساس تحقیقاتی که توسط سازمان بهداشت و درمان آمریکا انجام شده است، افرادی که از مسواک برقی استفاده می کنند دارای دندان های سالم تری هستند و التهابات لثه در آنها کمتر مشاهده می شود.

همچنین بخوانید :
برای داشتن پوستی زیبا چه بخوریم

دلیل این امر این است که کسانی که از مسواک برقی استفاده می کنند نسبت به سایر افراد، استفاده ی مداوم تر و مرتب تری از مسواک دارند. البته نمی توان چنین نتیجه گرفت که استفاده از مسواک های معمولی، باعث ایجاد مشکلاتی در زمینه بهداشت دهان و دندان می شود، بلکه مسئله ای که اهمیت دارد استفاده مدام و نحوه درست مسواک زدن می باشد. پزشکان توصیه می کنند که حداقل دو مرتبه در طول شبانه روز مسواک بزنید و هر دفعه 2 دقیقه برای مسواک زدن، زمان بگذارید.

زمان مسواک زدن

افراد بسیار زیادی هستند که دو مرتبه در روز مسواک می زنند ولی باز هم از مشکلات مربوط به دهان و دندان رنج می برند. پزشکان مشکل این افراد را در رابطه با مدت زمان مسواک زدن آنها می دانند. این مشکل برای کسانی که از مسواک برقی استفاده می کنند تا حد زیادی یرطرف شده است.

اکثر کسانی که به دندانپزشکان مراجعه می کنند این سوال را می پرسند که آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟ در مورد این مشکل می توانیم بگوییم که مسواک برقی به خوبی می تواند به شما کمک کند. چرا که بیشتر مسواک های برقی که در بازار وجود دارند تایمر دار هستند و زمانی که مسواک زدن شما بیشتر از 2 دقیقه به طول بیانجامد، مسواک به وسیله ی ویبره زدن شما را آگاه می سازد.

به این شکل می فهمید که به اندازه مسواک زده اید و با کمتر یا بیشتر مسواک زدن، به دندان های خود آسیب نمی زنید. برخی از مسواک های برقی موجود در بازار 2 دقیقه زمان مسواک زدن را به 4 بخش 30 ثانیه ای تقیسم می کنند تا شما با هر بار لرزیدن مسواک، یک قسمت از دندان هایتان را مسواک بزنید. متخصصان دهان و دندان معتقدند که در زمان مسواک زدن بهتر است که دهان را به 4 بخش تقسیم نمایدد و برای هر بخشی در زمان مسواک زدن 30 ثانیه وقت بگذارید.

همچنین بخوانید :
بهترین روش برای راحت خوابیدن

مسواک های برقی برای اشخاصی که از دردهای مفصلی در ناحیه مچ و کتف رنج می برند بسیار مناسب هستند. با کمک مسواک های برقی این افراد می توانند بدون استفاده از حرکت زیاد دست، به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کنند.

افراد دیگری هستند که به سفیدی دندان های خود بسیار اهمیت می دهند و همواره این سوال برای آنها مطرح می شود که آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟ این افراد معمولا برای سفید تر شدن دندان ها مسواک را به شدت بر روی دندان ها فشار می دهند و باعث از بین رفتن مینای دندان می شوند. مسواک های برقی که سنسور فشار دارند برای این افراد بسیار کمک کننده می باشند و باعث ترک کردن این عادت می شوند.

سری چرخان در مقابل سری لرزاننده

مسواک های برقی در دو گروه کلی تقسیم بندی می شوند.

گروه اول که متدوال تر نیز می باشند و تولید کننده آنها شرکت Oral-B است. سری کوچک و دایره مانندی دارند. با توجه به مکانیسم چرخشی این مدل از مسواک های برقی، سری آنها به صورتی طراحی شده که بتواند بچرخد و باعث ایجاد تمیزی در دندان ها شود.

تولید کننده گروه دوم مسواک های برقی شرکت فیلیپس است که تولیدات این شرکت با نام  Sonicare شناخته می شود. سری های این مسواک ها به شکل مسواک های عادی است و مکانیسم عمل آنها متفاوت می باشد. سری این مسواک ها قابلیت چرخش ندارند و تنها در سر جای خود با یک سرعت نسبتا بالا می لرزند. سرعت لرزش سری مسواک های فیلیپس حدود 30 هزار بار در دقیقه می باشد.

همچنین بخوانید :
چگونه خشکی لب را از بین ببریم

مسواک هایی که سری چرخان دارند بیشتر توصیه می شود. این مدل از مسواک ها باتری کمتری مصرف می کنند و برای از بین بردن پلاک های دندان نیز بهتر عمل می کنند.

آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟

ویژگی هایی که در خرید مسواک برقی مهم هستند.

در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟ باید بگوییم که رعایت یک سری نکات در زمان خرید مسواک برقی، می تواند در رسیدن به نتیجه ی مطلوب حاصل از استفاده ی مسواک برقی کمک کننده باشد. در ادامه این ویژگی ها را بررسی می کنیم.

تایمر دو دقیقه ای: یکی از ویژگی های ضروری است که موجب ارزیابی نمودن تایم مسواک زدن می شود.

طراحی بدنه: از مهم ترین ویژگی های یک مسواک خوب، طراحی بدنه آن است. طراحی بدنه خوب، از خسته شدن دست در زمان مسواک زدن جلوگیری می کند.

میزان نگه داری شارژ مناسب: یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد مسواک های برقی، مدت زمانی است که مسواک می تواند شارژ نگه دارد.

سری قابل تعویض: سری مسواک برقی باید قابل تعویض باشد. سری هایی که بتوانند به دندان های پشتی دسترسی داشته باشند. سری هایی که برای اشخاصی که ارتودنسی دارند مناسب یاشد و همچنین سری های نرم برای اطفال از نکات ضروری در انتخاب مسواک برقی است.

درپوش مسواک برقی: درپوش مسواک برقی، باعث محافظت از مسواک در مقابل آلودگی ها می شود.

ویژگی هایی که بودنشان بهتر از نبودنشان است

اگر به دنبال یافتن پاسخ این سوال که آیا استفاده از مسواک برقی خوب است؟ هستید به این ویژگی ها در زمان خرید مسواک برقی دقت کنید.

همچنین بخوانید :
با افسردگی همسرم چه کنم

هشدار دهنده چهار مرحله ای: این ویژگی باعث ویبره زدن مسواک در هر 30 ثانیه یک بار می شود و به شما یادآوری می نماید که باید قسمت دیگری از دندان ها را مسواک بزنید.

حسگر میزان فشار: این حسگر باعث می شود که زیادی به دندان ها فشار وارد ننمایید.

کیف حمل: کیف حمل به حمل و نقل راحت مسواک شما کمک می کند و باعث می شود که در هنگام سفر صدمه ای به آن وارد نشود.

صفحه نمایش نشان دهنده میزان شارژ: از مواردی که ممکن است در زمان استفاده از مسواک برقی با آن مواجه شوید، تمام شدن بی موقع شارژ مسواک است. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل بهتر است مسواکی بخرید که صفحه نمایش دارد.

حالت های مختلف: بعضی از مدل های مسواک های برقی، دارای عمکرد های چندگانه هستند. عملکرد هایی مانند سفید کردن دندان ها، مناسب بودن برای دندان های حساس و تمیز کردن بهتر دندان ها

تمیز کننده uv: مسواک های برقی جدید به اشعه ماورای بنفش مجهز می باشند. سازندگان این مدل از مسواک ها ادعا می کنند که این اشعه باعث سفید شدن دندان ها می شود. این ادعا هنوز ثابت نشده است.

تایید شده توسط وزارت بهداشت: از مهم ترین ویژگی ها در زمینه مسواک های برقی تاییدیه وزارت بهداشت می باشد که توجه زیادی به آن نمی شود. از خرید اجناس تقلبی در بازار اجتناب کنید و نشان استاندارد کالا را در نظر بگیرید.

اشتراک گذاری 

Share on whatsapp
Share on telegram
همچنین بخوانید :
چگونه در خواب کالری بسوزانیم
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

امتیاز شما ؟      ستاره ها از راست به چپ

[ratings]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.